vásárlás aranyért

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser4224

Guest
Sziasztok!
Az lenne a javaslatom, hogy aranyért is lehessen vásárolni!
Kíváncsi vagyok a véleményetekre! Köszi
 

DeletedUser24612

Guest
Sziasztok!
Az lenne a javaslatom, hogy aranyért is lehessen vásárolni!
Kíváncsi vagyok a véleményetekre! Köszi
Most közel 70M aranyam van, mert ha összejön egy nevezetes fejlesztésére elegendő FP -nyi pénz elköltöm és én gondolom csóró is vagyok, mert még 3 kutatás kell a tech fához, meg a beszivárgás is viszi a pénzt. Az egész játékban egyszer volt gondom a pénzzel, a nagyok letarolnának mindent ha alapanyagot, vagy pénzt is lehetne cserélni (FP -ért).
 

DeletedUser24512

Guest
Ha nem is aranyért vásárolni, de az egész piac egyre jobban el van baxva! :(
Minden egyes frissítéssel nehezítik a piacozást.
1. Pl, ha már nincs elég árucikked a következő utáni piacolásra, akkor automatikusan átírja a maradék mennyiségre! Ezt az ökörséget nem tudom ki találta ki, de egy barom volt!
2. : Most már nem marad ott az árumutató, ahová előzőleg állítottad, hanem elugrik vissza lehető legmesszebbre, mert annyira jó nekünk tekergetni és időmilliomosok is vagyunk, mint a játék készítői...
3: Miért csak fp ellenében lehet vásárolni, szomszédtól vagy baráttól?! Ez direkt szívatás...
4: A piaci ajánlatok miért nem az egész szerveren látszódnak? Gyakorlatilag ez is teljesen megfojtja a kereskedelmet.
5.: miért csak 1:2 arányban lehet kereskedni, miért nem lehet mondjuk 1 távoli jövős terméket, normálisan egy lépésben arányosan leváltani mondjuk posztosra?!
Mivel a játékhoz muszáj kereskedned, nem értem ezeket az idióta korlátozásokat, mire jók, mire lettek betéve?! Sok más online játékkal játszottam/játszok, de ilyen infantilis korlátozásokat sehol nem láttam még! Nem tudom a készítők miért nem éreznek szűnni nem akaró késztetést, hogy esetleg ezt rendbe tegyék, ha már a GVG-t nem sikerült....
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser24612

Guest
1-2 jogos, én is írtam.
3-4 Ez egy társas játék, direkt van így. Azért vannak céhek hogy velük együtt játssz, közösen többre juttok.
5 Ez csak a játékosokon múlik, szerintem is hülyeség az arány, viszont ha ennyiért is elviszik miért ne tennék ki? Valamivel nyilván többet ér, de egy idő után a legfontosabb az idő amit nem vesznek figyelembe. Próbálták megmagyarázni a céhben: pénz, alapanyag, de amikor megírtam hogy egy idő után nem duplázódik egyik sem, ráadásul nem is fontosak akkor arra már nem tudtak mit mondani. Ezért ne az Innot szidd, hanem a többi játékost. De szintén a céhet ajánlom, ha normális céh, akkor kapsz segítséget, akár úgy is hogy te raksz ki 10 követ, 20 jeges termékért.
 

DeletedUser

Guest
Egy bizalomra épülő rendszer elősegítené a játékosok közti kölcsönös közreműködés aktivitásnövelését, barátságosabbá tenné a játékosok közti kapcsolatot . Ha létre lehetne hozni ajánlatokat barátainknak alattunk vagy velünk egy korból feltételhez kötve például ezen a módon:
1.Felajánlunk egy arányosított, rögzített összegű arany,nyersanyag,termék,Forge pont csomagot egy szomszédunknak vagy barátunknak.
A csomagok tartalma lehetne például: x Pénz, x Alapanyag , y Termék(ek), 1 Forge pont ,ahol
x: az ajánlatot elfogadó ember korától függő fix összeg exponenciálisan növekedve(későbbi korokban történő érdeklődés megmaradása érdekében) Például: 200 arany bronzkorszakban, 400 arany vaskorszakban, 800 arany kora középkorban...
y: az ajánlatot feltevő ember korától függő termék, a fogadó fél korától függő lineárisan növekvő mennyiségben,átváltva a fogadó fél korába (1,5 váltási arányban a régebbi korokba,véletlenszerű termék, lefele kerekítve) (a korai korokban történő "boostolás" megakadályozása végett, illetve a későbbi korokban túlzott összegek elkerülése miatt) Például: 1 termék bronzkorszakban, 2 termék vaskorszakban, 3 termék kora középkorban...
2..Az ajánlatot elfogadó fél megkapja az ajánlatot(az ajánlat időtartama alatt a csomag tartalma zárolva van mindkét fél részére), melyet 24 órája van elfogadni, melyben egy "balanceolt" számú alkalommal kell támogatnia, illetve söröznie az ajánlatot tett személy fogadójában. Miután elérhető a "Kocsmázás" vagy a Támogatás, 24 órája van ajánlatot elfogadó személynek eleget tenni az ajánlatban elfogadottaknak(ezután a csomag tartalma visszakerül az ajánlóhoz és az ajánlat megszűnik) , ameddig nem tett eleget az alkalmak számának. Ezután megkapja a csomagot.
3.Az az ajánlat létrehozója kap a támogatott fél korából egy véletlenszerű tervrajzot.
A teljes rendszer működésének példája:
"A" személy virágzó középkorból kora középkori barátjának tesz ajánlatot 800 aranyért, 800 alapanyagért,
3 kiválasztott termékért ,1 Forge pontért
"B" személy 10 napig támogatja , illetve a beül a kocsmájába A személynek, megkapja a csomagot
A személy kap egy tervrajzot .
Véleményem szerint ez, vagy egy ehhez hasonló rendszer jól kidolgozva pozitívan hatna a játékra.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser23560

Guest
Programozd le, és indíts saját játékot... biztos sikeres lesz. :p
 

DeletedUser24612

Guest
Ebben a formában nem tartom megvalósíthatónak, viszont sok hasonló játékban lehet a pénzes fizető eszközzel is kereskedni. Kirak valaki 100 gyémántot 100 jeges termékért és akinek kell elviszi. Vagy ugyanez FP -ben, de mindenféle trükközés nélkül. Van 10FP -d, azt berakod a piacra (tőled levonják egyből) X áruért és nem kellene trükközni a játékosoknak, meg ilyen-olyan módon csere partnert keresni. Már a legnagyobbaknál is van lehetőség AH -ban (piacon) feltöltőkártyát venni goldért. Sőt a legújabb, hogy más játékba is átvihető ez a fizető eszköz, fel is ment az ára duplájára. A cégnek teljesen mindegy ki fizet, az a lényeg hogy bevétele legyen, az árat meg a piac eldönti. Apró trükk hogy itt lehet nyerni is gyémántot, de máshol azt is meg tudják oldani hogy a nyert gyémántokkal nem lehet kereskedni, csak felhasználni. Van akinek ideje van, van akinek pénze, mind a kettőnek jó, sőt a cégnek is.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent