Város védelem

  • Témaindító DeletedUser14519
  • Kezdés ideje
Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser20654

Guest
Az 1. kérdésed hogy jön ide?
Egyáltalán elolvastad miről van szó?
 

Vanek ur

Aktív tag
Az 1. kérdésed hogy jön ide?
Egyáltalán elolvastad miről van szó?

:D
Izé. Te elolvastad, amit leírtál? :) Azt írtad, hogy 20 egységet vesztesz (előtte leírtad, hogy tankkal járkálsz), és nem a nyersanyag a gond, hanem hogy naponta nem szerzel ennyi egységet. Erre írtam, hogy nem egy fajta egységet kell használni - hiszen ha több fajta egységet használsz, akkor azt több kaszárnyában képzed, ergó kaszinként 3-4 egység legyártása simán mehet naponta, vagyis 5-6 kaszival simán megoldható a 20 egység veszteség is (és akkor Alcatraz-zal nem is számoltam).
 

DeletedUser25456

Guest
Előszöris minden egységnek van gyengéje és erőssége, ebből következik, hogy valahol fényes győzelmet arat, máshol pedig csúnyán elbukik, attól függően, milyen ellenfelet kap. Én ugyan nem a Jelenben vagyok, de ez minden korban igaz. Ha a tankot vesszük, ez ugye nehéz egység, amit valószínűleg a könnyű egység üt, illetve valószínűleg a tüzérség. Nyílván bejátszik a hatótáv, a gyorsaság és a terep. A harci bónusz meg érdekes dolog, mert nem a sebzés számít, hanem hogy állva maradjon az egység. Ha 1%-kal marad állva, az már újra tud támadni, márpedig ugyanakkorát üt, mintha 100%-os lenne. Azonos egységekkel pedig az a baj, hogy mire az egyik fél támadáshoz jut, addigra a másik fél már jelentős veszteséget okozott, amivel a csata el is dőlt. De hogy ki kit győz le, az véletlenül alakul, illetve az veszít, akinek nulla taktikai érzéke van a játékhoz.
 

DeletedUser25092

Guest
Sziasztok. Én progresszív korban vagyok. Léphetnék kort, mert a fejlesztések megvannak. A modern kori térképnél tartok, a modern kor torony tartományt elfoglaltam. A városom nyolc progresszív kori tankkal és 154%-os plusz védelemmel sem tudom megvédeni elég sok esetben. 1, hiába a nyolc tank és a 154%-os védelem, ha az ellenfélnek aki támadja a városom elegendő egyetlen egység és hét zsivány ahhoz,hogy legyőzzön.2, hiába a plusz védelem, ha azonos korban lévő játékos egy vagy két korral feljebbi egységekkel támad. Zsivánnyal nincs értelme védekezni, mert a támadó addig támadja a tényleges harci egységeket, amíg csak a zsiványok maradnak, így azok egyetlen sebzéstől meghalnak.Város támadáskor pedig, mivel az valós idejű, a hét zsivány és egy egység felállás kivédhetetlen.
 

DeletedUser23560

Guest
Sziasztok. Én progresszív korban vagyok. Léphetnék kort, mert a fejlesztések megvannak. A modern kori térképnél tartok, a modern kor torony tartományt elfoglaltam. A városom nyolc progresszív kori tankkal és 154%-os plusz védelemmel sem tudom megvédeni elég sok esetben. 1, hiába a nyolc tank és a 154%-os védelem, ha az ellenfélnek aki támadja a városom elegendő egyetlen egység és hét zsivány ahhoz,hogy legyőzzön.2, hiába a plusz védelem, ha azonos korban lévő játékos egy vagy két korral feljebbi egységekkel támad. Zsivánnyal nincs értelme védekezni, mert a támadó addig támadja a tényleges harci egységeket, amíg csak a zsiványok maradnak, így azok egyetlen sebzéstől meghalnak.Város támadáskor pedig, mivel az valós idejű, a hét zsivány és egy egység felállás kivédhetetlen.

Azért 1 progis ágyú és 7 zsivány, de szerintem 1 gépesített tüzér + 7 zsivi is elég nehezen megy át 8 mesterlövészen. Ha mégis, épp eleget bukik, hogy másnap mással menjen :D
 

DeletedUser25589

Guest
Kész vicc, hogy a városvédelemnél még mindig előbb a zsiványokat támadják a védők. bármilyen jelenes védelmet át lehet törni 1 -2 légvédelmissel és 6-7 zsivivel.
 

DeletedUser25092

Guest
Csak hogy értsük: 154 százalékos plusz védelem nem nyolc egységet kellene hogy jelentsen hanem 8 plusz nyolc plusz négyet, az én számításaim szerint, tehát olyan mintha húsz egységgel védeném a várost. Tök mindegy mivel. Bezzeg a céhes csatáknál nyolcvanszor kell nyerni....
 

DeletedUser25092

Guest
Ezzel szemben az egy támadó tank, és a hét zsivány nem jöhetne ki győztesen soha. Ha csak pusztán matematikailag nézzük. Mert az csupán maximum hetven százalékos túlerőnek kéne hogy legyen. Viszont, ha a támadónak esetleg ötven százalékos megszerzett, támadási bónusza van, és ugyebár a zsivány azt a bónuszt is átadja a támadónak, akkor borul az egész. Szerintem csak az életet kéne átadnia a zsiványoknak az egységek felé, a bónuszokat pedig nem.
 

DeletedUser25092

Guest
Tehát a hét szer másfél plusz másfél ,ha 50%-os támadási bónusszal számolunk, akkor az simán és puritánan:12 szeres túlerőt jelent. Hogy lehet ezt kivédeni?
 

DeletedUser25092

Guest
Félre értés ne essék, ez engem azért idegesít, mert lerabolnak, és szerintem nem jogosan. Amit nem kultiválok.
 

DeletedUser24487

Guest
o_O Egy caros játékban keresed az értelmet?:)
Sok benne a kiskapu,sokat lehet csalni,stratégiázni:)Vagy elviseled ,vagy továbblépsz,mert itt carnak rá,mi a te problémád:) ez a tapasztalat.sajna:)
 

fecobatyu81

Új tag
Én a védelmet átalakítanám nagyobbra. A térképet és az egység darab számát is drasztikusan. Milyen jövő az ahol a várost max.8 katona védi várost.
Fel kellene emelni 50 re,vagy 25 re,minimum.Az már kihívást jelent .
De viszont 8 órásra tenném a támadásokat.Igen ez sokaknak nem tetszik, de a játék része a csata is.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent