Város védelem

Kategória: 'Javaslatok, ötletek', témanyitó: Doki55, téma nyitása: November 9, 2014.

1. warrax

warrax Tag

Az 1. kérdésed hogy jön ide?
    Egyáltalán elolvastad miről van szó?

2. Vanek ur

Vanek ur Tag

:D
    Izé. Te elolvastad, amit leírtál? :) Azt írtad, hogy 20 egységet vesztesz (előtte leírtad, hogy tankkal járkálsz), és nem a nyersanyag a gond, hanem hogy naponta nem szerzel ennyi egységet. Erre írtam, hogy nem egy fajta egységet kell használni - hiszen ha több fajta egységet használsz, akkor azt több kaszárnyában képzed, ergó kaszinként 3-4 egység legyártása simán mehet naponta, vagyis 5-6 kaszival simán megoldható a 20 egység veszteség is (és akkor Alcatraz-zal nem is számoltam).

3. warrax

warrax Tag

Hol irtam, hogy tankkal járkálok?

4. Meton

Meton Új tag

Előszöris minden egységnek van gyengéje és erőssége, ebből következik, hogy valahol fényes győzelmet arat, máshol pedig csúnyán elbukik, attól függően, milyen ellenfelet kap. Én ugyan nem a Jelenben vagyok, de ez minden korban igaz. Ha a tankot vesszük, ez ugye nehéz egység, amit valószínűleg a könnyű egység üt, illetve valószínűleg a tüzérség. Nyílván bejátszik a hatótáv, a gyorsaság és a terep. A harci bónusz meg érdekes dolog, mert nem a sebzés számít, hanem hogy állva maradjon az egység. Ha 1%-kal marad állva, az már újra tud támadni, márpedig ugyanakkorát üt, mintha 100%-os lenne. Azonos egységekkel pedig az a baj, hogy mire az egyik fél támadáshoz jut, addigra a másik fél már jelentős veszteséget okozott, amivel a csata el is dőlt. De hogy ki kit győz le, az véletlenül alakul, illetve az veszít, akinek nulla taktikai érzéke van a játékhoz.

5. Dankházi

Dankházi Új tag

Sziasztok. Én progresszív korban vagyok. Léphetnék kort, mert a fejlesztések megvannak. A modern kori térképnél tartok, a modern kor torony tartományt elfoglaltam. A városom nyolc progresszív kori tankkal és 154%-os plusz védelemmel sem tudom megvédeni elég sok esetben. 1, hiába a nyolc tank és a 154%-os védelem, ha az ellenfélnek aki támadja a városom elegendő egyetlen egység és hét zsivány ahhoz,hogy legyőzzön.2, hiába a plusz védelem, ha azonos korban lévő játékos egy vagy két korral feljebbi egységekkel támad. Zsivánnyal nincs értelme védekezni, mert a támadó addig támadja a tényleges harci egységeket, amíg csak a zsiványok maradnak, így azok egyetlen sebzéstől meghalnak.Város támadáskor pedig, mivel az valós idejű, a hét zsivány és egy egység felállás kivédhetetlen.

6. Honsu

Honsu Tag

Azért 1 progis ágyú és 7 zsivány, de szerintem 1 gépesített tüzér + 7 zsivi is elég nehezen megy át 8 mesterlövészen. Ha mégis, épp eleget bukik, hogy másnap mással menjen :D

7. Hozzmár-Rozmár

Hozzmár-Rozmár Új tag

Kész vicc, hogy a városvédelemnél még mindig előbb a zsiványokat támadják a védők. bármilyen jelenes védelmet át lehet törni 1 -2 légvédelmissel és 6-7 zsivivel.

8. Dankházi

Dankházi Új tag

Csak hogy értsük: 154 százalékos plusz védelem nem nyolc egységet kellene hogy jelentsen hanem 8 plusz nyolc plusz négyet, az én számításaim szerint, tehát olyan mintha húsz egységgel védeném a várost. Tök mindegy mivel. Bezzeg a céhes csatáknál nyolcvanszor kell nyerni....

9. Dankházi

Dankházi Új tag

Ezzel szemben az egy támadó tank, és a hét zsivány nem jöhetne ki győztesen soha. Ha csak pusztán matematikailag nézzük. Mert az csupán maximum hetven százalékos túlerőnek kéne hogy legyen. Viszont, ha a támadónak esetleg ötven százalékos megszerzett, támadási bónusza van, és ugyebár a zsivány azt a bónuszt is átadja a támadónak, akkor borul az egész. Szerintem csak az életet kéne átadnia a zsiványoknak az egységek felé, a bónuszokat pedig nem.

10. Dankházi

Dankházi Új tag

Tehát a hét szer másfél plusz másfél ,ha 50%-os támadási bónusszal számolunk, akkor az simán és puritánan:12 szeres túlerőt jelent. Hogy lehet ezt kivédeni?

11. Dankházi

Dankházi Új tag

Félre értés ne essék, ez engem azért idegesít, mert lerabolnak, és szerintem nem jogosan. Amit nem kultiválok.

balektos kedveli.
  12. mézes barack

mézes barack Tag

o_O Egy caros játékban keresed az értelmet?:)
    Sok benne a kiskapu,sokat lehet csalni,stratégiázni:)Vagy elviseled ,vagy továbblépsz,mert itt carnak rá,mi a te problémád:) ez a tapasztalat.sajna:)

13. fecobatyu81

fecobatyu81 Új tag

Én a védelmet átalakítanám nagyobbra. A térképet és az egység darab számát is drasztikusan. Milyen jövő az ahol a várost max.8 katona védi várost.
    Fel kellene emelni 50 re,vagy 25 re,minimum.Az már kihívást jelent .
    De viszont 8 órásra tenném a támadásokat.Igen ez sokaknak nem tetszik, de a játék része a csata is.

14. Feneséges

Feneséges Tag

Hely:
    Föld
    Akkor ugyanannyi támadó is kellene.
    A zsivány kiképzése 1 nap - ha jól emlékszem. A zsivánnyal fosztogatás bajnokai igencsak elkeserednének... :D

15. Vanek ur

Vanek ur Tag

Azok magasról lesz@rnák ezt a több ezer, az Alcatrazból kapott zsiványukkal. :D

16. Feneséges

Feneséges Tag

Hely:
    Föld
    "Csodás"... ezt jó tudni.

Fel