Tengeri csata 2.0

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser3968

Guest
Most leírom részletesen az ötletet.egyszer már írtam egy ilyet és akkor mindenki azt írta hogy ez *****ség ugyhogy lehet másodszorra csak azért kaptam jó válaszokat mert azt írtam,hogy rosszat ne írjanak!
Bele lesz építve pár más játékos ötletéből is!
Lesz benne pár hiba ezt majd csillaggal jelzem!
össz. 2 képet raktam be hajókról(a térkép a méretek és a gyártás saját készítésű) csak úgy ábrának de ez is egy másik játékból való úgyhogy nem ez lesz a képük ha tényleg lesz ilyen!
A kép amit csináltam elég béna lett úgyhogy csak a dolgok elmagyarázására lesz jó.
Ez egy alapötlet ha valakinek más elgondolása van lehet rajta változtatni!!!
Alap dolgok:
a csatamező:mivel nem tudtam hex map-et csinálni ezért fogtam egy sima foe csatamezőt és a tavakat másoltam be amíg az egész víz nem lett! de tudnotok kell,hogy én ennél sokkal jobban képzeltem el tehát nem így gondoltam ahogy sikerült![ha mégis tetszik megírhatjátok]
a csatamező
Callum4_www.kepfeltoltes.hu_.png

Terepek:
mélyvíz(ez az alapterület úgymint a legelő a sima térképen)-nem rajzoltam bele
sekély víz-bónuszos hely-nem rajzoltam bele
sziklák-késöbb kitérek rá
zátony-itt a hajó mozgása elosztódik 2vel-nem rajzoltam bele
akna(a hajók részben külön szó lesz róla)

Hajógyártás és fejlesztés:
Mint tudjátok van egy sziget a várostól délkeletre.Itt lehetne felépíteni a hajógyárat aminek kinézete minden korban változna!Azért itt,hogy ne vegyen el helyet!
A fejlesztés úgy működne,hogy lenne egy különálló hajó techtree amiből csak a saját korodig lennének elérhetők a fejlesztések ha a következő korba érsz akkor az is elérhető lesz!
A gyártás úgy menne,hogy rámész a gyárra ott kiválaszthatod a kort
881067343n_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


És aztán,hogy mit akarsz gyártani(természetesen csak azt tudod amit kifejlesztettél!)
Bár a hajók leírásánál pénzt és alapanyagot írtam lehetne eltérően is például az ipari korban 200 gumi és 200 szén

A térkép:
ennek a térképnek és a sima térképnek az aránya:
4:1hez(azaz egy lövész hatótáva sima térképen 8 ezen 2(erre majd késöbb kitérek)
a térkép lényegében ugyanaz csak vizen van és az említett terepek lépnének érvénybe
Lehetne egy olyan opció is a stratégia kitervelése érdekében,hogy végtelen lenne a térkép és arréb lehene húzni ha más részt akarsz látni

A hajók:
-Minden korban 3 hajó van kivéve a bronzkorban mert ott 2!A hajók támadása a sima katonák támadása,védelme szerint lesznek számítva tehát ez nem egy új rendszer és ha lesz olyan aminek 300 védelme van nem kell megijedni.
-Ezen kívül a hajók visszatámadása a következő:
amikor egymás mellett van a kettő akkor sima érték szerint lenne ha 5 mezőnél messzebbről lövik akkor támadása 2-vel lesz elosztva visszasebzéskor ha 8nál messzebbről lövik nem sebez vissza!egy hajó 1 körben egyszer támadhat vissza mint a sima térképen!
-A hajón lehet egységeket szállítani ez egy bizonyos értékkel van megadva:
támadás+védelem+hatótáv=érték például ez egy lövésznél 38+23+8=69
pl:egy hajónak 150 a kapacitása tehát erre 2 lövész fér el de tankból már csak egy!
a hajókról sziklákra ki lehet tenni ezeket a katonákat:a kitevés egy lépésnek számít tehát nem lehet lőni vagy lépni abban a körben amikor ezt végrehajtod!
-A hajóknak lesz még egy új értéke:a méret:
a hajók lehetnek egy kockával nagyobbak is de ez szükséges rossz!
a nagyobb hajók hatótávolsága a megtámadott egységhez legközelebb lévő kockától számítandó,a menet pedig a kiválasztott területhez legközelebbitől!
alábbi képen láthatjátok példaként az 1x1es,1x2es és 1x3as méretet
M_solat_-_Callum4_www.kepfeltoltes.hu_.png

-A hajók nem mehetnek sziklára és a mozgásuk hozzávetőlegesen ugyanúgy lesz megjelölve mint a sima térképen egy sima katonának tehát pl. a nagy kardos harcos 16-nak van megnevezve.
-A progresszív korban van egy olyan fejlesztés,hogy akna:
ez úgy működne,hogy 2-őt lehetne gyártani a hajógyárban de lehetne külön aknagyárat építeni ahol négyet lehet.
az akna adatai:
Támadás:
Piros:500
Sárga:250*
Védelem:0
Hatótáv:csak ha rámész
az akna működése:
csata előtt le lehet rakni annyi aknát amennyid van kiválasztott helyre városvédelemkor is lehet ha rányomsz mondjuk egy gombra ahol beállíthatod.
ezt csak tengeralattjáróval lehet támadni.ha csak hajód van akkor vagy ráfutsz vagy nem mész oda:
*az akna azt a hajót amelyik ráment teljes erejével sebzi a mellette lévő mezők fele erővel! ha van mellette zátony vagy sekély víz elpusztítja és a mező átalakul sima vízzé! (a csatamezőn[az első kép a hozzászólásban] sárgával és pirossal van jelölve.)
Az ellenség aknája sérülést okoz a sajátodra pedig nem tudsz rámenni!!!
A hatótávolság és a hadmozdulat a tengeri térkép szerint van számítva!
Na vágjunk is bele a dolgok mélyébe(a költségek is oda lesznek írva):

Bronzkor:
Tutaj
Támadás:20
Védelem:10
Hadmozdulat:16
Hatótávolság:1
Méret:1x1
Kapacitás:10
Pénz:300
Alapanyag:300
sekély vízben +10 védelem
zátonyon +20 védelem

Biremisz
Támadás:30
Védelem:40
Hadmozdulat:12
Hatótávolság:1
Méret:1x2
Kapacitás:20
Pénz:600
Alapanyag:600

Vaskor
Liburna
Támadás:30
Védelem:30
Hadmozdulat:20
Hatótávolság:3
Méret:1x1
Kapacitás:20
Pénz:600
Alapanyag:600
sekély vízben +20 védelem

Triremisz
Támadás:60
Védelem:50
Hadmozdulat:12
Hatótávolság:1
Méret:1x2
Kapacitás:30
Pénz:1200
Alapanyag:1200

Gálya
Támadás:40
Védelem:80
Hadmozdulat:10
Hatótávolság:4
Méret:1x2
Kapacitás:40
Pénz:2400
Alapanyag:2400
mélyvízben +10 támadás

Középkor(az egészet összevontam mert nem találtam elég sok körülírható hajót)
Naszád
Támadás:40
Védelem:40
Hadmozdulat:22
Hatótávolság:2
Méret:1x1
Kapacitás:40
Pénz:3000
Alapanyag:3000
sekély vízben +30 védelem

Kogge
Támadás:70
Védelem:60
Hadmozdulat:14
Hatótávolság:2
Méret:1x1
Kapacitás:50
Pénz:7000
Alapanyag:7000

Brigantin
Támadás:70
Védelem:70
Hadmozdulat:12
Hatótávolság:4
Méret:1x2
Kapacitás:60
Pénz:12000
Alapanyag:12000
mélyvízben +10 támadás

Gyarmatosítás kora
Karavella
Támadás:50
Védelem:50
Hadmozdulat:26
Hatótávolság:4
Méret:1x1
Kapacitás:70
Pénz:20000
Alapanyag:20000
sekély vízben +50 védelem

Fregatt
Támadás:100
Védelem:90
Hadmozdulat:14
Hatótávolság:3
Méret:1x2
Kapacitás:80
Pénz:30000
Alapanyag:30000

Galleon
Támadás:80
Védelem:130
Hadmozdulat:12
Hatótávolság:5
Méret:1x2
Kapacitás:100
Pénz:40000
Alapanyag:40000

Ipari kor
Cirkáló
Támadás:70
Védelem:70
Hadmozdulat:30
Hatótávolság:5
Méret:1x1
Kapacitás:105
Pénz:40000
Alapanyag:40000
sekély vízben +70 védelem

Sorhajó
Támadás:120
Védelem:120
Hadmozdulat:14
Hatótávolság:3
Méret:1x2
Kapacitás:120
Pénz:60000
Alapanyag:60000
mélyvízben +1 hatótávolság

Páncélozott hajó
Támadás:100
Védelem:200
Hadmozdulat:10
Hatótávolság:6
Méret:1x1
Kapacitás:150
Pénz:80000
Alapanyag:80000

Progresszív kor
Romboló
RTEmagicC_unit_Light_Cruiser.jpg_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Támadás:130
Védelem:130
Hadmozdulat:35
Hatótávolság:8
Méret:1x1
Kapacitás:150
Pénz:80000
Alapanyag:80000
sekély vízben +100 védelem

Tengeralattjáró
Támadás:160
Védelem:100
Hadmozdulat:16
Hatótávolság:5
Méret:1x2
Kapacitás:0
Pénz:180000
Alapanyag:180000
csak mélyvízben és sekély vízben tud tartózkodni!!!
+30 támadás,védelem mélyvízben
Különleges képesség:
Rejtőzködés:ha nem aknával vagy tengeralattjáróval támadják a támadó támadásának csak a negyede érvényesül!
(például egy Dreadnought támadása 250 de ha tengeralattjárót támad akkor csak 63)

Dreadnought
http://hu.wikipedia.org/wiki/Dreadnought
icon_battleship_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Támadás:250
Védelem:300
Hadmozdulat:16
Hatótávolság:10
Méret:1x3
Kapacitás:250
Pénz:150000
Alapanyag:150000
Lakosság:100

Akna
mivel volt már róla szó csak a költségeket írom le!
Pénz:50000
Alapanyag:50000

A csata:
védekezésnél választhatsz,hogy a flottád vagy a szárazföldi hadsereged védjen mások támadásánál pedig az lesz amit ő választ.
Térképen pedig be kell vezetni a tengeri csatát!


Aki valamit máshogy gondolna az írja meg nyugodtan!
Végül pedig mivel nem tudom,hogy kell szavazást kiírni akinek tetszik az ötlet az küldjön egy hozzászólást amiben csak ez áll: Bolin
akinek nem tetszik írja azt,hogy Amon
ugyanilyen szín és típus összeállításban
Ha úgy gondolod,hogy csak azután a változtatás után lesz jó amiket írsz akkor a hozzászólásod utolsó sorába írd,hogy Bolin!

És hogyha jövő hét kedd 20:00-ig több Bolin gyűlik össze mint Amon
A magyar FoE csapat küldje el a végső kicsiszolódott ötletet(ezt majd Hétfőn kiírom ide)
ha pedig már el lett küldve akkor azt is írják hozzá,hogy a magyar játékosok megválasztották az ötletet!!!
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser11

Guest
Szia medvexxx,

Habár az ötlet kivitelezése csodálatraméltóan részletes, a szavazas nem igy megy. Itt nem BOLIN-okról, és AMON-okról van szó, ez nem az Avatár, és nem a FoE csapata allitja ossze az otletet, ok csak leforditjak, es elkuldik, amit TE, ÉN, és MI kiötlünk. Az ötlet megválasztása pedig nem 2 BOLIN, hanem még jópár :eek:
 

DeletedUser3968

Guest
1ben igazad van 2nél több kell!
De kérdem én!Miért baj,hogy valaki szereti az Avatart? Legközelebb az lesz a baj,hogy miért nem csak az Aang-ot szeretem mert a Korra béna?
szerintem itt teljesen mindegy,hogy Bolin vagy Amon; Orbán vagy Gyurcsány;Sör Bor;vagy éppen Hitler vagy Sztálin!
csak az a lényeg,hogy ez egy szavazás!
 

DeletedUser

Guest
A lényeg az, amit Tyrion is mondott:ha szavazás is, akkor sem szól másról, mint a nagy semmiről.
Maga az ötlet nem elvetendő, a "kivitelezésébe" belefektetett munka, energia és a felhasznált fantázia kifejezetten figyelemreméltó.
Azonban itt nem dől el semmi, bármilyen két szó kerül is a kalapba.A fórumolvasók maximum a saját szakállukra véleményeznek.Amennyiben az ötlet olyan volumenű, hogy felkeltse a FoE egyik "helyi" illetékesének a figyelmét, akkor talán lehet belőle valami.Ha nem így történik, akkor a világmindenség összes "SÖR"-e is kevés hozzá.(Bocs, hogy pont ezt a szót ragadtam ki, de mindennek oka vagyon :D).
 

DeletedUser11

Guest
szerintem itt teljesen mindegy,hogy Bolin vagy Amon; Orbán vagy Gyurcsány;Sör Bor;vagy éppen Hitler vagy Sztálin!
csak az a lényeg,hogy ez egy szavazás!

Én nem igazán szeretnék Hit.erekkel szavazni, ha már itt tartunk. És senki sem mondta neked, hogy nem nézhetsz egy sorozatot. De még egyszer hangsúlyozom, az ötlet figyelemre méltó.
 

DeletedUser3243

Guest
Az ötlet, és a kidolgozás tényleg figyelemre méltó, de nem támogatom.
Szerintem a mostani játékot kellene rendesen megcsinálniuk, amíg ez ennyi hibával, (és elvi hibával is) működik, addig erre kellene a fejlesztőknek ráfeküdni, nem a fejlesztésekkel foglalkozni és a főoldal hibáit javítgatni.
Ezek után ha van egy rendes alap utána lehet majd a fejlesztéseken gondolkodni, de szerintem ez ki van már végig találva, mert ha közben találják ki akkor régen rossz.
 

DeletedUser

Guest
Márpedig biztos, hogy közben.Ez mindig úgy megy..Jön a vonat a hátuk mögött, ők pedig hajingálják le a síneket.Úgy, ahogy.
 

DeletedUser21403

Guest
Sztem egész jó! Szép munka! Bár ez a katonaság sziklákra kitevése nekem nem jött be! Ha már hajócsata akkor már maradjon is az semmi keresnivalójuk a szárazföldi patkányoknak!:D
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent