Kibeszélő Tavasz 2018

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser25092

Guest
Légy szíves nézd át a piacot Honsu. Kérlek tedd meg, és utána írj valótlanságokat. Köszi.
 

DeletedUser25092

Guest
Az itteni felhasználónevem azonos a játékban használttal, tehát egyszerű lekövetni, ami egyébként a saját vezetéknevem. Gondolom ha akarsz rálátsz az én ajánlataimra is.
 

DeletedUser23560

Guest
Az itteni felhasználónevem azonos a játékban használttal, tehát egyszerű lekövetni, ami egyébként a saját vezetéknevem. Gondolom ha akarsz rálátsz az én ajánlataimra is.

Bocs, de nincs kedvem 4 szerveren vadászni rád. + a te szomszédaid, barátaid és céhtagjaid ajánlatait akkor sem fogom látni, ha a tieidet igen... :D
 

DeletedUser24160

Guest
Igaz, csak holnapossal elég gáz a jeges térkép, de ahol azok nem jutnak át, nekem bevált a csapásmérő:D. Az első etapon kiváltképp.
Persze, hogy gáz. Ezért mondom, hogy mi a fenének rohanni. Mindenki maradjon a saját korában. Semmit nyersz vele, ha előrébb vagy a térképen (oké, pár terjeszkedést). Inkább lemaradni érdemes vele. Igaz, hogy a küldetések szoktak kérni foglalást, de éppen ezért nem kell egy évig ugyanabban a korban maradni.
 

DeletedUser24160

Guest
Zenner, csomagolásra tegyük fel nincs kint ajánlat ha genetikai adatra van szükséged. Ez csak egy példa. Tudsz valamit tenni? nem. Mert nem tudsz genetikai adatot vagy bármely más posztmodern terméket beszerezni, még ha a fejed tetejére állsz is és azon ugrálsz akkor sem. A Techfán is fejlődök egyébként. De ahhoz a korom béli termékek is kellenek. Akkor miért cseréljem elegy korral későbbire egy esemény miatt aminek az épületeit egy éve már megnyertem? Ráadásul úgy hogy nem a fejlesztését nyerem meg, hanem ugyan azt még egyszer. A játék ennél bonyolultabb, aki ezt nem látja át, jobb ha hanyagolja a hozzászólásokat.
Pontosítsuk. Csomagolásod van, és genetikai adat kéne, de nincs ilyen ajánlat a piacon? Próbáltál már te kitenni ilyen ajánlatot? H a se a szomszédok, se a céhtagok nem tudnak segíteni, akkor ott van a globál csevegő, lehet kérni ott, hátha van valakinek. Barátlistára bárkit felvehetsz. Lehet építeni nevezetest másnál termékért. Válthatsz céhet, és elmehetsz olyanba, ahol nem halott a piac. Elég sok lehetőséged van. Hogy te nem tudsz mit tenni, az egy dolog. Én négy éve játszok, és soha nem volt problémám a termékek beszerzésével. Persze nem is rohantam előre a térképen.
5 terméket azonos korú 5 termékre se cserélnék el, ha forge pontba kerülne. 100-200-at esetleg, ha nagyon meg lennék szorulva. Kis adagot nincs sok értelme kitenni, mert akinek van egy csepp esze, az nem viszi el darabokban több Fp-ért.
Nem egészen értem, mi az, hogy nem a fejlesztését nyerted meg, hanem ugyanúgy az alap épületet. A napi nyeremény minden esetben választókészlet, vagyis te döntöd el, amikor elhasználod, hogy alapépületet akarsz, vagy a fejlesztését. Természetesen a városodban kell lennie már az alapnak ahhoz, hogy fejlesztést kérhess.
Ahogy mondtam, négy éve játszok, és nekem nem voltak ilyen gondjaim. Ahol te tartasz, ott még viszonylag könnyű is a fejlődés, mert nem kell sok termék a techfára. Gyémántot se vettem soha egy darabot se. Ha neked gyémánttal is problémáid vannak, akkor lehet, hogy neked tényleg bonyolult egy kicsit ez a játék. :) Megnéztem egyébként a városodat, nem csodálom, hogy nem igazán megy a dolog. :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser24160

Guest
Összegezzünk: Ahhoz hogy a kor tornyoknál valamilyen eredményt elérj, csatáznod kell. Tegyük fel nem vagy rossz ember és nem akarod a másik játékát tönkretenni, ezért a kontinens térképen, a céhexpedícióban vagy a céhes kontinens térképen csatázol, vagy netalán-tán egyszerre mindhármon. HA A KOR TORNYOKNÁL NEM VAGY A LEGJOBB ÖTBE, A SZOMSZÉDOK RÁD SZÁLNAK ÉS TÁMADNAK. Nagyjából esélytelen vagy a városod megvédésére, mert hét zsivánnyal meg egyetlen katonával bármely százaléknyi plusz védelem mellett úgy elvernek mint szódás a lovát. Ezzel szemben a céhes térképen vért kell izzadj, hogy akár egyetlen szektort megszerezz. Hány csata is kell hozzá az ostromló sereg elhelyezése után? ÉS HÁNY CSATA KELL AHHOZ, HOGY EGY SZOMSZÉDOT LERABOLJ? Ráadásul nem a legkorrektebb módon? Tehát bele vagy kényszerítve a fejlődésbe, és az aránytalanságba, ha a játékot valamilyen formában komolyan akarod venni.
Ahhoz, hogy a tornyokban nyerj, bőven nem elég a kontinenstérképen csatázni. Legalábbis azokban a szomszédságokban, ahol én voltam. :) Nem kell tönkretenned más ember játékát, nyugodtan támahatod a szomszédokat, ha nem fosztasz, akkor semmit nem veszítenek. Te megkapod a pontot, ő meg ugyanúgy játszik tovább. Semmi gond. A GvG térképen valóban sok csata kell megszerezni egy szektort, de nem a tornyokba akarsz pontot, hogy jó eredmény érj el? Akkor mit számít, hogy mennyi csata kell az elfoglaláshoz, ha egyébként nem is az a célod? Sőt, igazából pont az a jó, hogy egy ostrommal sok csatát csinálhatsz, amiből több pontod jön. Kevered a kettőt.
Hogy mennyire szállnak rád, az teljesen szomszédságfüggő. Mellesleg ahogy mondtam is korábban, ha nem fosztanak, akkor bajod nem lesz belőle. Begyűjtöd időben a termést, akkor semmit nem tudnak csinálni ellened. A városod megvédésére egyébként más lehetőséged nem nagyon van. Egy jó harcos szinte bármilyen védelmen átmegy.
Nem értem, hogy milyen aránytalanságról beszélsz. Egyébként azt szoktam mondani, hogy ha ennyire nem tetszik a játék rendszere, akkor miért játszol vele? :)
 

DeletedUser23560

Guest
Persze, hogy gáz. Ezért mondom, hogy mi a fenének rohanni. Mindenki maradjon a saját korában. Semmit nyersz vele, ha előrébb vagy a térképen (oké, pár terjeszkedést). Inkább lemaradni érdemes vele. Igaz, hogy a küldetések szoktak kérni foglalást, de éppen ezért nem kell egy évig ugyanabban a korban maradni.

Van azért egy előnye, ha előrébb jársz: jó eséllyel olyan pvp toronyra teszel szert, ahol még nem, vagy csak néhány szomszéd mozgolódik. Így 1 csatával is bezsebelhetsz pár ezer medált. A legtöbb korban viszonylag könnyen lehet sereget is szerezni hozzá a történet küldetésekből. /A mostani szervereken pedig az egyezkedésekhez bármelyik kor termékét be lehet már szerezni./ :)
 

DeletedUser24160

Guest
Van azért egy előnye, ha előrébb jársz: jó eséllyel olyan pvp toronyra teszel szert, ahol még nem, vagy csak néhány szomszéd mozgolódik. Így 1 csatával is bezsebelhetsz pár ezer medált. A legtöbb korban viszonylag könnyen lehet sereget is szerezni hozzá a történet küldetésekből. /A mostani szervereken pedig az egyezkedésekhez bármelyik kor termékét be lehet már szerezni./ :)
Hát, talán ennyi lehet, már ha az ember minden áron medált akar szerezni a PvP toronyokból. A Bárka óta ennek sok jelentősége nincs. :)
 

DeletedUser23560

Guest
Manapság könnyű dolga van a kezdőknek, de amikor én kezdtem, a Bárka még sehol sem volt. Valahol a progresszív kor környékén tartottak a játékkal a fejlesztők. :)
 

DeletedUser25092

Guest
Zenner. Nem értelek miért "fikázod" a városomat. alig több mint 400 napja játszom, Te meg négy éve.
 

DeletedUser25092

Guest
A bárkához tervrajzok kellenek. Azt meg kell szerezd támogatással.
 

DeletedUser25092

Guest
Posztmodern kori térképen csatázom(három provincia van még összesen), és a céhes térképen is egyedül nyomom alkatraz nélkül. Bocsi szerintem nem csinálom rosszul. Ja és a szomszédaim általában támogatnak, mert a kor tornyoknál a legjobb négyben vagyok. De nem fosztással, hanem céhes és térképes csatákkal.
 

DeletedUser24160

Guest
Korábban azt mondtad, hogy azért kell harcolnod, hogy a tornyokban jól szerepelj, mert különben rád szállnak a szomszédok. Ez egyáltalán nem biztos, hogy így van. Lehet, hogy alapból békés a szomszédság, vagy mivel az elején vagy (nem a toronynak, hanem a szomszédságnak pontban) ezért nem piszkálnak. Ha tényleg valaki rád száll, bőven elég lenne csak őt visszatámadni, ehhez nem kell a toronyban jónak lenni. Nem muszáj harcolni pontért, de még ha azt is csinálod, a kontinenstérképen nincs értelme, mert kevés csatát lehet vívni, mielőtt kifogynál a tartományokból. Ha mindenképp pont kell, akkor ott a GvG, amit csinálsz is, szóval fölösleges előreszaladni a térképen, csak azt éred el vele, hogy ilyen helyzetbe kerülsz, ahol nehézséget okoz a haladás.
Valóban, minden nevezeteshez tervrajz kell. 400 alap alatt több Bárkára valót össze lehetett volna támogatni, ha nagyon akartad volna. Mondtam, középkorban és gyarmatiban lévő emberek is le tudják rakni, és le is rakják sokan. Emelett neked Alcatrazod sincs, de minden áron harcolsz. Progresszív korú az Alcatraz, mind a tervrajzokat, mind a termékeket össze tudtad volna szedni. Nekem ez volt az első, amikor progresszívbe léptem. A városoddal nem az a bajom, hogy még csak modernben vagy, mivel később kezdted, hanem hogy rendezetlen, és tele van haszontalan épületekkel. Rengeteg a fölösleges út és épület. Sok helyet pazarolsz. A Zeuszod már 13. szintű, a Casteled viszont csak 3, Aacheni 6. A Zeuszban az utolsó három szinted 2%-ot ad. Ha két szintet húztál volna a Castelen a Zeusz helyett, az 6%-ot és esetleg plusz Fp-t is adott volna. Stb.
 

DeletedUser24160

Guest
Posztmodern kori térképen csatázom(három provincia van még összesen), és a céhes térképen is egyedül nyomom alkatraz nélkül. Bocsi szerintem nem csinálom rosszul. Ja és a szomszédaim általában támogatnak, mert a kor tornyoknál a legjobb négyben vagyok. De nem fosztással, hanem céhes és térképes csatákkal.
:) Ha nem csinálod rosszul, akkor miért panaszkodsz, hogy nehéz? :)
 

DeletedUser25741

Guest
Az event egy f o s. Nem lehet mást nyerni csak alapanyag termelés gyorsítást.... ha nem lenne néha jó medálcsomag akkor nem is csinálnám.
 

DeletedUser25106

Guest
Inkább nem írom le mit gondolok rólatok!! Alapanyag termelés befejezése?? Hahaha... ekkora baromságot!!
 
Hát jól benyaltam az event végét! :(
Én kis naiv azt hittem, hogy az utolsó feladatnál a bölcsesség gongja nem csak az 1. szintet, hanem a fejlesztést is tartalmazza.:mad:
Most várhatok egy évet, hátha akkor nagyobb SZERENCSÉM lesz.:eek::mad:
 

DeletedUser25106

Guest
Ha jobban megnézed ez a Bölcsesség gongja "minden koros"! :)
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent