Kibeszélő Tavasz 2018

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser25092

Guest
Elveszünk a részletekben. A semmire tök mindegy mennyit fizetünk, az akkor is sok. Tízen kettediknél tartok, két nyert épülettel, amiből az egyik szól csak az eseményről, a másik nem. A többi nyeremény meg szinte elhanyagolható a ráfordított költségekhez és energiához képest.
 

DeletedUser23560

Guest
Én nem erre értettem, hanem arra, hogy japán témakört hoztak az eventre. :D
 

DeletedUser24831

Guest
Lehet h csak nagyon nagy szerencsem van, de nekem nagyon pörög az event. Jó h 2 nappal előre lehet látni mi lesz. A tavain 1szettet meg par epuletet szedtem össze, iden meg mar megvan a 3.szett is és még csak a küldik felenel tartok. Mindig a legnagyobbat kell nyitni, kuldi meg van boven. Az egyeni teljesitmeny a küldiknel jön be. Nekem is volt h 1,5millat kellet fizetnem, nincs vele bajom csak eddig nem kellet. Ha nem akarsz penzt költeni a jatekra akkor használni kell a készleteidet, es megdolgozni erte. Ha kezdokent mindent össze akarsz szedni es felfejleszteni, akkor bizony nehez dolgod lesz, ha nagyobb, aktivabb jatekos vagy könnyebb dolgod van. (nem vagyok nagy jatekos) De amikor kissebb voltam az első eventeken 1-2epületet tudtam összeszedni, Ha aktivan jatszol idővel kisujjból rázod ki az evetnteket es az lesz a baj h nem tudod hova rakni a 10. 2-es szintű szettet. :)
 

DeletedUser24831

Guest
+ nagyon tettszik a japan/tavasz témakör, grafika. Csak a tojáskeresést hiányolom, en arrol lemaradtam.
 
Nem hiszem el, hogy nincs egy rendes fordítójuk, lektoruk... Mit jelent az, hogy "építs egy GYÁRTÓÉPÜLETET..." Hihetetlen, mekkora lazaságot engednek meg maguknak... Tavaszi esemény, 25. feladat.
 

DeletedUser25092

Guest
Szerezzek meg három szektort harc nélkül. Rendben van. De modern koriként a posztmodern térkép vége felé járok, már csak három provincia van hátra. Ez azzal jár, hogy posztmodern termékek kellenek ahhoz, hogy megvásároljak egy szektort. Ami szinte lehetetlen, főleg azért mert a piac is pár felhasználó egyéni érdekeit szolgálja, akik enyhén szólva inkorrekt ajánlatokat tesznek ki.

Tehát, a játékban akkor lehet fejlődni igazán, ha csatázok, rendben.
Emiatt a korom béli katonáimmal egyel későbbi korban csatázok, rendben.
Viszont egyel későbbi kori termékeket nem, vagy inkorrekt ajánlatokból tudok beszerezni, nincs rendben.
Emiatt többe kerül az esemény, mint amennyit visszaad, nincs rendben.
 

DeletedUser23560

Guest
[QUOTE="
Viszont egyel későbbi kori termékeket nem, vagy inkorrekt ajánlatokból tudok beszerezni, nincs rendben.
Emiatt többe kerül az esemény, mint amennyit visszaad, nincs rendben.[/QUOTE]

Mitől inkorrekt egy lefele váltó ajánlat, ha a bevett gyakorlat szerint korrekt arány az 1:2, és ennél nagyobb eltéréssel nem lehet piacolni? ;)
 

Vanek ur

Aktív tag
Ha jól emlékszem, pénz / alapanyag fizetés / begyűjtés a játékos korától függ... mintha én is kevesebbet fizettem volna.
Jól emlékszel, de már a FP használat (költs el típusú feladatok) is korfüggő lett. Szinte már csak a FP vásárlás maradt mindenkinek fix (meg a harci/építési feladatok).

Egyébként a többieknek:
1. Nem kötelező az eventen részt venni.
2. A fejlesztők célja, hogy a játékosok fizessenek. Ha ezt valaki megteszi (mert event nyeremény kell neki), akkor elérték a céljukat.
3. Szerencse. A bétán az utolsó nap előtt 1 napi jutalom jött össze (10-15 próbálkozásból), az utolsón 3 (5-6-ból). A magyaron eddig 12-13 nyitásból lett 5-6. Nem véletlenül írtam a téma elején, hogy szerencsén múlik minden. Innen lásd 1. és 2.

Persze nekem sem tetszik, hogy ilyen irányba viszik a játékot, de hát ingyen mit is vár többet az ember?
 

DeletedUser24160

Guest
Tehát, a játékban akkor lehet fejlődni igazán, ha csatázok, rendben.
Emiatt a korom béli katonáimmal egyel későbbi korban csatázok, rendben.
Viszont egyel későbbi kori termékeket nem, vagy inkorrekt ajánlatokból tudok beszerezni, nincs rendben.
Emiatt többe kerül az esemény, mint amennyit visszaad, nincs rendben.

1, Nem. Pl. egyik céhtagunk minden héten lenyomja a 64 állomást a CE-n csak egyezkedéssel, térképen sem harcol tudtommal. Nem kunyerál, nem sír, valahogy mégis megy neki termékkel.
2, Nem kötelező előrerohanni a térképen, illetve leállni a techfával. Panaszkodott már nekem olyan, aki holnapkoriként nem tudott haladni a jeges térképen. Erre sokat nem lehet mondani.
3, Nem. Ha ez igaz lenne, akkor nem látnánk pl. gyarmati korban lévő játékosokat Bárkával és hasonlókkal. Gond nélkül be lehet szerezni szinte bármilyen terméket, eggyel későbbit főleg. Nyilván nem 1:1 modern: PM aránnyal. A piac és az egyéni érdekek... vannak szomszédaid, céhtársaid és barátaid. Az utóbbi kettőt megválogathatod.
4, Az esemény ad olyan épületeket, amiket máshol nem lehet megszerezni (legalábbis a 2. szintűeket). Fp-t, terméket, +támadót stb. adnak. Hosszú távon mindenképpen többet ad vissza az esemény, mint amibe kerül. Feltéve, hogy nem olyan a szerencséd, mint nekem. Eddig összesen három fejlesztőt sikerült nyitnom, és lényegében nincs lámpásom, csak amennyit a soron következő napi küldetés ad. Az összes többi nyeremény szemét.
 

DeletedUser25092

Guest
Honsu. Miért nézel hülyének? Te elcserélnél forge pontért a piacon öt ékszerre öt gránitot mondjuk? Az öt gránitért tíz ékszer elmegy. egy a kettőbe. de ennél rosszabbat miért lenne érdemes elfogadni? Te hogyan gondolkodsz? Adnál két aranyláncot egy vasgolyóért? Nem értelek.
 

DeletedUser25092

Guest
Zenner, csomagolásra tegyük fel nincs kint ajánlat ha genetikai adatra van szükséged. Ez csak egy példa. Tudsz valamit tenni? nem. Mert nem tudsz genetikai adatot vagy bármely más posztmodern terméket beszerezni, még ha a fejed tetejére állsz is és azon ugrálsz akkor sem. A Techfán is fejlődök egyébként. De ahhoz a korom béli termékek is kellenek. Akkor miért cseréljem elegy korral későbbire egy esemény miatt aminek az épületeit egy éve már megnyertem? Ráadásul úgy hogy nem a fejlesztését nyerem meg, hanem ugyan azt még egyszer. A játék ennél bonyolultabb, aki ezt nem látja át, jobb ha hanyagolja a hozzászólásokat.
 

DeletedUser23560

Guest
Honsu. Miért nézel hülyének? Te elcserélnél forge pontért a piacon öt ékszerre öt gránitot mondjuk? Az öt gránitért tíz ékszer elmegy. egy a kettőbe. de ennél rosszabbat miért lenne érdemes elfogadni? Te hogyan gondolkodsz? Adnál két aranyláncot egy vasgolyóért? Nem értelek.

Hát bakker, ha én kapnám az 5 gránitot, el, mivel az a magasabb korú, és az a gondod, hogy azt nem tudsz beszerezni. /magasabb korút/ Tehát igen, adnék érte 5 ékszert, hiszen korrektben 10 járna érte. :D
 

DeletedUser25092

Guest
Vanek úr, pont ezért idegesít pár dolog, mert én havi szinten fizetek mint a katonatiszt. Ezek szerint nem azért, hogy valamivel jobb legyek a szemükben, hanem mert hülye vagyok.
 

DeletedUser23560

Guest
2, Nem kötelező előrerohanni a térképen, illetve leállni a techfával. Panaszkodott már nekem olyan, aki holnapkoriként nem tudott haladni a jeges térképen. Erre sokat nem lehet mondani.
Igaz, csak holnapossal elég gáz a jeges térkép, de ahol azok nem jutnak át, nekem bevált a csapásmérő:D. Az első etapon kiváltképp.
 

DeletedUser25092

Guest
Nyilván ami félreérthető azt félre is értik. Tehát van öt gránitod, de ékszerre van szükséged. Normál esetben tízet kaphatnál érte. De rá vagy szorulva az ajánlat elfogadására ami szerint öt gránitért öt ékszert kapsz. Ráadásul forge pontba is fáj. Nem hiszem hogy a játék készítők számoltak azzal, hogy egyes játékosok visszaélnek bizonyos lehetőségekkel.
 

DeletedUser25092

Guest
Összegezzünk: Ahhoz hogy a kor tornyoknál valamilyen eredményt elérj, csatáznod kell. Tegyük fel nem vagy rossz ember és nem akarod a másik játékát tönkretenni, ezért a kontinens térképen, a céhexpedícióban vagy a céhes kontinens térképen csatázol, vagy netalán-tán egyszerre mindhármon. HA A KOR TORNYOKNÁL NEM VAGY A LEGJOBB ÖTBE, A SZOMSZÉDOK RÁD SZÁLNAK ÉS TÁMADNAK. Nagyjából esélytelen vagy a városod megvédésére, mert hét zsivánnyal meg egyetlen katonával bármely százaléknyi plusz védelem mellett úgy elvernek mint szódás a lovát. Ezzel szemben a céhes térképen vért kell izzadj, hogy akár egyetlen szektort megszerezz. Hány csata is kell hozzá az ostromló sereg elhelyezése után? ÉS HÁNY CSATA KELL AHHOZ, HOGY EGY SZOMSZÉDOT LERABOLJ? Ráadásul nem a legkorrektebb módon? Tehát bele vagy kényszerítve a fejlődésbe, és az aránytalanságba, ha a játékot valamilyen formában komolyan akarod venni.
 

DeletedUser23560

Guest
Nyilván ami félreérthető azt félre is értik. Tehát van öt gránitod, de ékszerre van szükséged. Normál esetben tízet kaphatnál érte. De rá vagy szorulva az ajánlat elfogadására ami szerint öt gránitért öt ékszert kapsz. Ráadásul forge pontba is fáj. Nem hiszem hogy a játék készítők számoltak azzal, hogy egyes játékosok visszaélnek bizonyos lehetőségekkel.

És ehhez a bronzkorban vagy?
Mert ha vaskorban, akkor nem gáz, nem megveszed az ékszert - olyan gránitért, ami a te korodnál magasabb - /hoppá, hiszen pont az a bajod, hogy magasabb korit nem tudsz szerezni. honnan is van akkor???/, hanem kitermeled, akár küldikből, vagy nevezetesekből.... és még van pár lehetőség....
Ha meg koraisként kell ékszer, akkor NEM A TE KORODNÁL MAGASABB kori terméket szeretnél szerezni. /hanem régebbit/
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser25092

Guest
Felületesen olvasol. Modern kori vagyok. De igazából ha érdekelne rám tudnál keresni. Én a céhtagoknak próbálok segíteni azzal, hogy ne előnytelen ajánlatokra költsék a forge pontjaikat. Mert szerintem a közösségi játék egymás segítéséról szól nem pedig egymás kihasználásáról.
 

DeletedUser23560

Guest
Felületesen olvasol. Modern kori vagyok. De igazából ha érdekelne rám tudnál keresni. Én a céhtagoknak próbálok segíteni azzal, hogy ne előnytelen ajánlatokra költsék a forge pontjaikat. Mert szerintem a közösségi játék egymás segítéséról szól nem pedig egymás kihasználásáról.

Modern koriért nem kapsz posztmodernes terméket korrektben?
Tehát hiába teszel ki 20 készételt és kérsz érte 10 acélt, nem ad senki? /ugyanis ez a korrekt/ Vagy hiába keresel 10 acélt, amiért 20 készételt kérnek? /ugyanis ez a korrekt/ Ha mások inkorrekt ajánlataival van bajod, akkor az lehet a gond, hogy 10 acélért kevesebb mint 20 készételt kérnek /ugyanis csak ez lehet inkorrekt, mert több mint 20-at nem lehet kitenni érte/, ami viszont számodra kedvező. Ilyen ajánlatokért nem kell hisztizni. :D
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent