Szabályzat kibeszélő

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser3

Guest
Az új szabályzattal kapcsolatban itt tehettek fel kérdéseket, beszélhetjük meg a dolgokat.
 

Vanek ur

Aktív tag
Ha már kérdezési lehetőség: éppen akartam kérdezni, hogy hol vannak a változások, amikről lehetne beszélni, de időközben megjelent a megfelelő téma... :D
 

Vanek ur

Aktív tag
Na, egy kérdés máris felötlött bennem az alábbi kapcsán:
"Megengedett valakinek azt írni, hogy ha nem ad például Forge Pontot akkor megtámadod. Azonban az nem megengedett, hogy ha azt írod neki, hogy ha nem ad Forge Pontot akkor keresel valakit aki megtámadja."
Itt miért van különbségtétel alkalmazva? Szerintem a végeredmény szempontjából (hogy X vagy Y támadja meg A-t) tök mindegy, hogy milyen úton jutunk el odáig - így szerintem egyformán kellene szankcionálni mindkettőt (sőt, felvetődik annak a kérdése is, hogy mi van, ha X és Y azonos céhben van, és Y ajánlja fel segítségét támadás szempontjából X-nek, hogy megkaphassa az A-t forge pontjait. És még kismillió hasonló kimenetelű, de más utas megoldás lehetséges; és mi van azokkal (akár az is 'élő' példa lehet, ha X tudja, hogy Y amúgy is szomszédja A-nak, és így már nem keres majd mást, hanem tudja, hogy Y meg is támadja A-t, ha szól neki)?
 

DeletedUser3

Guest
Na, egy kérdés máris felötlött bennem az alábbi kapcsán:
"Megengedett valakinek azt írni, hogy ha nem ad például Forge Pontot akkor megtámadod. Azonban az nem megengedett, hogy ha azt írod neki, hogy ha nem ad Forge Pontot akkor keresel valakit aki megtámadja."
Itt miért van különbségtétel alkalmazva? Szerintem a végeredmény szempontjából (hogy X vagy Y támadja meg A-t) tök mindegy, hogy milyen úton jutunk el odáig - így szerintem egyformán kellene szankcionálni mindkettőt (sőt, felvetődik annak a kérdése is, hogy mi van, ha X és Y azonos céhben van, és Y ajánlja fel segítségét támadás szempontjából X-nek, hogy megkaphassa az A-t forge pontjait. És még kismillió hasonló kimenetelű, de más utas megoldás lehetséges; és mi van azokkal (akár az is 'élő' példa lehet, ha X tudja, hogy Y amúgy is szomszédja A-nak, és így már nem keres majd mást, hanem tudja, hogy Y meg is támadja A-t, ha szól neki)?


Erre sajnos én sem tudom a választ, a nemzetközi szabályzathoz igazodtunk ezzel a mondattal. Az eddigi tapasztalatom alapján nagyon sok olyan eset van, amikor valaki kap egy üzenetet hogy adjon FP-t és akkor nem támadja meg naponta az üzenet írója. Ezt sokan jelentik, pedig ez belefér a játékba. Talán ezt szerették volna itt jobban kiemelni.
 

DeletedUser21403

Guest
Ha jól értelmeztem akkor akár 200 segítő is lehet egy nevezetesben és az sem baj ha mind vaskorszaki ha néha néha elíndít egy termelést,harcolászik egyet-ketőt vagy lerak egy épületet?
 

DeletedUser3

Guest
A szabályzat lényegében nem változott. Ha olyan módon kapsz támogatást, ami nem összeegyeztethető a fair play és a pushing szabályival, az továbbra sem szabályos és annak megfelelően fogunk eljárni.
 

DeletedUser2888

Guest
Sziasztok!
Nem vagyok egy nagy fórumozgató, kinek jelezzem az osztott netkapcsolatot?
Köszi, minden jót.
 

DeletedUser21403

Guest
És ezt hogy és miként derítítek ki? Rengeteg játékos van aki fél-egy évig vagy akár tovább is a középkorban van és gyűjtögetí a terveket ill. rakja le a neviket minden korból!

Nem tiszta a szabályzat hogy pontosan hol a határ! Hány játékostól milyen fejlődési mutatótól számít még legálisnak és honnantól nem!!
 

DeletedUser3

Guest
Az maradjon a mi titkunk hogy ezt honnan tudjuk. A rengeteg szabályosan játszó játékos biztos nem lesz kitiltva - eddig sem volt. Az a kevés szabálytalan pedig ezután is ugyan úgy büntetve lesz. Mint már írtam - lényegében semmi sem változott, csupán apróságok.

A határ? Ha a határt ennyire keresni kell ott már baj van :) Én azt mondom: mindenki játsszon úgy, hogy legjobb tudása szerint betartja és betartatja a szabályokat úgy, hogy nem a kiskapukat keresve a határokat feszegeti.
 

DeletedUser21403

Guest
:) Persze! Csak tudod érdemes úgy játszani a játékokat hogy ismered a játékszabályokat,vagy nem? Mert ugye mindent szabad ami nem tiltott!

Meg ugye sztem a szabályoknak teljesen egyértelműnek kell lennie mindenki számara nem az hogy "én azt mondom" így meg úgy!
 

DeletedUser3

Guest
Teljesen egyetértünk, azonban számomra egyértelmű a szabály :p Az igaz, hogy nincs számszerűsítve ez (de ha lenne, akkor meg az lenne hogy X-1-ig menne el mindenki mert azt még szabad...pedig nem), de nem is kell. Mindenkinek van józan esze (reméljük :)) és mindenki nagyon jól tudja mikor játszik szabályosan, mikor jár a határon és mikor tilosban, ebben biztos vagyok - persze ezt egy kitiltás után másnak nem fogja hangoztatni, sőt! :)
 

DeletedUser24447

Guest
Üdv !
Nekem is ezzel a résszel van bajom.
"Megengedett valakinek azt írni, hogy ha nem ad például Forge Pontot akkor megtámadod. Azonban az nem megengedett, hogy ha azt írod neki, hogy ha nem ad Forge Pontot akkor keresel valakit aki megtámadja."
Én akárhogy is nézem ha valakinek azt írja valaki,hogy megtámadja,ha nem ad forge pontot szerintem ez kimeríti a zsarolás fogalmát.
Bár azzal,hogy megtámadja azzal kárt nem okoz,csak ha fosztásal is jár.
Lényegében teljesen mindeg ki támadja azt a játékost aki nem ad forge pontot,ha a támadás e miatt van.
 

DeletedUser24612

Guest
Számomra hihetetlen, hogy valaki 10x annyi pontot gyűjtsön mint a 2., aki 50x annyit mint a 3. . Tudom nevezetesekből van ennyi, de biztos az egész szerver csak az övébe rakja a FP -t, mert neki saját magának nincs szüksége rá? Különösebben nem érdekel a középkori városommal, de elhiszem hogy a mezőny elejét zavarja.
 

DeletedUser20746

Guest
sziasztok
engem inkább az zavar hogy forge pontokért árulják a kissebbeknek az anyagokat az alsobb korokbol.
következésképpen :nevezetes épitgetök elhuznak a nevezetesekkel magas szintre viszont kifogynak a termékekböl.(alsobb kori)
igy alsobb korokban gvg csatázás off. mert nincs rá anyag.
és igy épülnek a 40 szint felé a nevezetesek. semmi titok nincs benne.
részemröl épitkezés off:alkatrac, cape (nem nyitok uj szintet) elment a játék épitkezés irányában, a csatázás helyett.és ez nagyon sok embernek már nem tetszik és inaktiv lesz.

16_X_TomorrowEra_Landmark1_jpg_f579041d4965c87f29c467d7fcf8d96b-97950006_www.kepfeltoltes.hu_.jpg





szabályzat meg csak annyit füznék hozzá: szerintem tök szigoru mert nem tudom elképzelni nem lehet elötte figyelmeztettni valakit hogy ezt ne folytasssa tovább, mert akkor ki lesz tiltva, miért kell rögtön tiltani véglegesen embereket. az céhböl már nem egy embert tiltottak.különbözö okok miatt.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Vanek ur

Aktív tag
[...]szabályzat meg csak annyit füznék hozzá: szerintem tök szigoru mert nem tudom elképzelni nem lehet elötte figyelmeztettni valakit hogy ezt ne folytasssa tovább, mert akkor ki lesz tiltva, miért kell rögtön tiltani véglegesen embereket. az céhböl már nem egy embert tiltottak.különbözö okok miatt.

Amikor elkezded a játékot, elfogadod a szabályzatot (illetve kötelezed magad arra, hogy betartsd, betartasd). Ha ezt mégsem teszed meg, és ezt nem 'véletlenül' egyszer teszed meg, hanem folyamatosan többször is; akkor nem tudom, minek még külön figyelmeztetni erre bárkit is.

<<< Gondolatébresztő >>>
Ha IRL megsérted a törvényt, akkor majd a rendőrök csak kijönnek, és figyelmeztetnek, hogy 'nem kellett volna lelőni X-t', vagy 'nem kellett volna ellopni azt', aztán elmennek, hogy 'de legközelebb majd jön a szankció'? Pedig ott még el sem fogadtad az adott ország törvényeit, szabályait; csak egyszerűen oda születtél - itt viszont van választási lehetőséged: vagy betartod a szabályokat (amik be nem tartása esetén jönnek a szankciók), vagy nem játszol.
 

Ötzi

Aktív tag
Az igaz, hogy nincs számszerűsítve ez (de ha lenne, akkor meg az lenne hogy X-1-ig menne el mindenki mert azt még szabad...pedig nem), de nem is kell. Mindenkinek van józan esze (reméljük :)) és mindenki nagyon jól tudja mikor játszik szabályosan, mikor jár a határon és mikor tilosban, ebben biztos vagyok - persze ezt egy kitiltás után másnak nem fogja hangoztatni, sőt! :)

Én azért emlékszem a számszerűsítésre is..., te magad írtad Dan. Hol is találhatóak meg ebben az új fórum formátumban az archivált témakörök?
 

DeletedUser24778

Guest
Hali!
Nektek számolja a gép a megnyert csatákat? Nekem 960-on megállt, hiába nyerek újabbakat..
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent