Saját 2 ötlet

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser24505

Guest
Sziasztok.
Feldobnék 2 ötletet, kíváncsi vagyok a véleményetekre.
Az első kicsit felturbózná a GYVG-s harcokat: más játékoknál is van olyan lehetőség, hogy ha az ellenség elfoglalja a főhadiszállásunkat, akkor az adott korban az egész terület az övé lesz. Kicsit durván hangzik, de szerintem érdemes átgondolni: a főhadit nehéz elfoglalni, magasabb korokban 75%os védelmi bónusszal rendelkezik, 80 csata ha elvisznek 75%os bónusszal többet érdemelnének, mint csak azt az egy szektort, ugye áthelyezni is lehet, ami megint csak megnehezíti az elfoglalását és ha a támadott céh ennyire nem figyeli a térképet, akkor megérdemli, hogy a főhadi elvesztésével többet bukjon mint 1 szektor.
Második ötletem inkább a praktikusságra vonatkozik: nagyobb pontszámokkal rendelkező játékosok már nem 10esével, hanem 100asával vagy 1000ével teszik a raktárból a forge pontokat. A jelenleg használható legnagyobb csomag, még mindig 10. Nem tudnánk tenni egy 50est is vagy legalább 25öt.
Köszönöm, hogy elolvastátok.
Üdv LeLuKa84
 

DeletedUser23505

Guest
Az első ötlet... mi is volt? Elfelejtettem. Te is felejtsd el gyorsan. :D
A forge pontokra ötletként egy köztes megoldást tudnék elképzelni. A csomagokat hagyni kell, ahogy Whiskeys irja, jó az úgy, ahogy van. Viszont, ha belépsz a nevezetesbe, a jobb alsó sarokban megnyitott forge költés gomb (plusz jel) felugró ablakában van minimum egy haszontalan ikon a felső sorban, mégpedig a "költs 250 gyémántot 5 forge pontra" ikon, nem hinném, hogy sokan használják. :D Ha nem egy adott neviből nyitod meg a forge költést, ott sem szerepel, a pénzért vehető fp ikonja van ott(az viszont hiányzik is a neviből megnyitott fp költés ablakból) Megoldásként annak a 250 gyémántosnak a helyére kellene egy olyan ablak, amit céhes adományozáshoz, piacozáshoz használ a program, alá egy oké gomb. Oda be lehetne számszerűen irni, mennyit akarsz berakni.
Három megoldással is lehetne, csak a raktáradban lévő csomagoknak megfelelő összegre lenne aktiv az OK gomb, vagy mindenképp visszaad, 5-ös, 2-es csomagokban a raktáradba, de a legjobb lenne, ha a forge tárolódba adna vissza, mivel az 1 pontot más módon problémás visszaadni, olyan csomag nincs. (Épp úgy, mint amikor egy 10-es raktári csomaggal telik be a szint, amibe csak 7 pont kellett, 3 pontot a tárolóba tesz.
Hogy ne előzzenek be heveny épitkezéseken, arra biztosan jó lenne. :D
Nem vagyok informatikus, de lehet, hogy ez csökkentené az adatforgalmat, ezáltal a szerverek terheltségét is, ha ez számottevő. Azt viszont hozzátenném, engem nem fog zavarni, ha ezután is tizesével kell pakolni. :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser10514

Guest
A másik téma, a pontcsomagok, béta fórumon régi téma ez. Sokféle variáció született már rá. Ugyanakkor egy idő után szinte csak a legnagyobb csomagja lenne az embernek, s azt kéne bontogatni 5-10-20 pontok betételéhez is, ergo a többi kvázi kárbaveszne, muszáj volna elkölteni, hisz aki ezer pontokat tesz be, annyit is kap, max a vége (ahogy most is a 2es, 5ös csomagok) jön apróban, az összes többi a létező legnagyobb csomagban, emiatt nem igazán támogatom ezt sem... Arról nem is beszélve, hogy szerintem elég szűk rétegnek van azért igen komoly raktára, az általános a max párszáz. Ők nem ezreket tesznek be valahova, elég komoly kicseszés lenne, ha össz 4-5-6db csomagban lenne a teljes raktáruk...
Erre létezne egy egyszerű megoldás: forge pont felhasználása az építéshez ennyit gomb: pár gyémántért egy csúszka segítségével meg lehetne adni, mennyit kívánunk a raktárkészletünkből felhasználni. Másik ami zavar, hogy a X forge vásárlása csak gyémántért lehetséges, szerintem simán kiszámolható lenne, hogy mennyi aranyba kerülne és megjelenhetne az "X forge pont vásárlása ennyi aranyért" gomb is, szöszmötölés helyett. De legegyszerűbb megoldásként azt is el tudnám képzelni, hogy mint a tech fánál, itt se kelljen állandóan bezárni/nyitni az ablakot ha forgét szeretnénk felhasználni. :)
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent