Roham

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser3968

Guest
Tulajdonképpen mit jelent a taracknál a roham(nem hogy mi a leírása mert azt tudom hanem hogy mit jelent.)
Ha lehet képen kérném a bemutatását.
 

DeletedUser

Guest
A tarack speciális képessége a roham, amely jelenleg így hangzik:

Roham (Támadás bónuszt kap minden mező után, ami közelebb van a célponthoz.)
 

DeletedUser21403

Guest
De ez mit jelent? Mert engem is érdekelne! Ha lehet pontosíts hogy mikor és hogy mert ezt eddig is tudtuk csak ép támadásnál nem tudom hogy hogy használjam!
 

DeletedUser3243

Guest
Lényegében ha az ellenfél mellé lépsz és úgy lősz rá akkor kapja meg a támadási plusz bónuszt.
Persze ilyenkor a másik visszatámad, ha ez volt abban a körben az első megtámadása, így 2. vagy 3. támadásnál jó ez a funkció.
 

DeletedUser21403

Guest
Akkor ezzel semmit se lehet kezdeni,na mindegy! fogalmazhattak volna értelmesebben is hogy mire jó bár mondjuk mit is várok el még a legalapvetőbb dolgokra sem képesek...!
 

DeletedUser

Guest
Utána néztem a roham szó értelmezésének!
A katonai egységek számára az alábbiakat jelenti:

A roham

A támadás döntő mozzanata a roham végrehajtása. A roham nem más, mint a harckocsi- és a lövészalegységek harcrendben végrehajtott, a harcjárművek és más fegyverfajták tüzével összehangolt lendületes, megállás nélküli előretörése az ellenség megsemmisítése céljából. A roham az ellenség támpontjaiba, állásaiba való betörésig tart.

Vagy is az alábbi megfogalmazás szerint :
"Roham (Támadás bónuszt kap minden mező után, ami közelebb van a célponthoz.)"

A roham szóból kiindulva menetelj előre így még a rejtőzködő egységeket is megtámadhatod. Minél közelebbről támadod a célpontot annál több bónuszt kapsz a támadás során (10)
 

DeletedUser3968

Guest
Én is köszönöm.

De én ehhez hozzátenném hogy a rohamot az első világháborúban használták először a németek és ezzel értek el jelentős sikereket.
Míg azelőtt a taktika az volt hogy hosszú ágyúzás után kezdtek támadni ami először is jelentette az ellenségnek hogy jönnek a támadók és ritkán volt jelentős előnye.A roham az abból állt hogy a rohamosztagosok könnyebb tábori ágyúk tüzérségi támogatásának(amik szintén mentek a rohamosztaggal és nagyjából ez akar lenni a tarack képessége szerintem) segítségével(tábori ágyú jelentése: olyan ágyú amit lehet mozgatni csatatéren és nem csak ostromnál használható hanem csatában is) hirtelen nyomulnak előre,néhány rohamosztagos be is juthat az ellenség közé és ott bomlaszthat.

Ezt én Az első világháború napról napra című könyvben olvastam olyan 1 éve.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent