Kibeszélő PvP Aréna

SirBalu

Új tag
Sziasztok! A fórumon még új vagyok, bár már lassan 2 éve játszom. Kicsit szomorúan olvastam a bemutatását az arénának, de hát majd meglátjuk mi sül ki belőle, mit érdemes majd csinálni és mit nem. Egyáltalán megéri-e majd vele vesződni, mert sok lényeges részletet még nem tudunk az eddigi infókból. Azért vagyok szomorú, mert eddig simán és eredményesen lehetett úgy játszani, hogy nem foglalkoztál a védősereggel, mert semmi értelme nem volt. Nem kellett a védősereg támadó és védekező erejét növelned event- és jutalomépületekkel, vagy ilyen nevikkel, nem kellett arra költened és az igen szűkös, rendelkezésre álló helyedet erre pazarolnod. Csak a támadó sereg támadó és védekező bónuszait volt érdemes fejleszteni. Ezért aztán a sok-sok erre szolgáló dolgot, ami összegyűlt, el is adogattuk a kereskedőnél. A most beinduló PVP Aréna ezt gyökeresen megváltoztatja, illetve majd kiderül, hogy mennyire, lesz -e értelme védekezésre költeni vagy sem. Ha hihetünk a leírásnak, akkor, ha minket támadnak, akkor csak a védekezősereggel tudunk ellent állni, ami erejének növeléséhez a védekezősereg bónuszait kéne növelnünk. Azaz újra be kéne szerezni ezeket az épületeket, a már lebontott neviket újra felhúzni, és ezzel az egyébként is nagyon kevés rendelkezésre álló építési területünket megint lecsökkentjük, és kénytelenek leszünk a támadó seregünk bónuszát csökkenteni, vagy az fp termelésünket megvágni. Kérdés, lesz e ennek értelme. Mert ahogy olvasom, a védekezés passzív lesz, azaz nincs befolyásunk a védekezési stratégia irányítására, a gép csinálja helyettünk, és azt már a korábbiakból tudjuk, hogy az nagyon rossz, rosszul van az automata beállítva, a lehető legrosszabb döntéseket hozza a csatánál, tehát semmi értelme. Viszont, ha nem tartok védekezősereget, akkor nem is csatázhatok az arénában. Ha nem fejlesztem a védekezősereg bónuszait, akkor átjáróház leszek, bárki le tud majd győzni, és a CP-met minden egyes sikeres betámadás csökkenteni fogja. Viszont hiába növelem a bónuszokat, a rossz automata védekezősereg irányítás miatt, amire nincs ráhatásom, ígyis-úgyis sikeresen be tudnak majd támadni, így sok értelme nincs, ráadásul ezzel a támadósereg léehetőségeit illetve városom egyéb fontos dolgait is csökkentem, mert a hely korlátozott. Ráadásul az egyéni pontok szerzésénél és a ligahatárok elérésénél csak a támadó csaták számítanak, csak a támadósereg bónuszaira lesz szükség, a védekezőre nem.
Persze, mindez majd kiderül élesben. Szerintem ezt a súlyos ellentmondást, dilemmát két módon lehetne vagy lehetett volna kiküszöbölni. Ha a védekezés nem automatikus, azaz nem olyan mint a jelenleg városi védekezés, mert annak nincs értelme. De ezt ugye akkor nem lehetne 24-órán keresztül fenntartani. Ezért az lett volna célszerűbb, ha a két játékos közti csatát nem aktív-passzív módon végezzük, azaz csak a támadás altív, a védekező nem is tud róla, tőle független, hanem aktív-aktív módon. Azaz két játékos közt csak akkor lehetne csatát vívni, ha mindegyik online, és mindegyik játékos a saját támadó seregét vezeti aktív, általa tetszőlegesen befolyásolható módon. Ennek csak így lenne értelme, és csak így igazságos szerintem. És ez megoldható, számtalan példát lehet rá említeni egyéb online játékok között. Tehát az ellenfél kiválasztásakor nem csak a játékos kora-fejlettségi szintje számítana, hanem az is, hogy éppen az online-e, azaz játékban van e. És csak ilyen épp aktív játékost lehetne kiválasztani és vele csatázni. Ez lehetőséget teremtene arra, hogy egymásnak megfelelő, kiegyensúlyozott bónuszú játékos kerüljön szembe és mindenki saját maga, a saját stratégiájának megfelelően, vagy éppen automatát választva küzdjön meg az ellenfelével. Ez így lenne fair és igazságos. A jelenlegi verzió olvasatom szerint semmivel se jobb mint a jelenlegi szomszédtámadás, amikor viszonylag vaktában betámadsz. Most ennél kicsit többet fogsz ugyan tudni, de nem sokkal. Viszont védekezésre csak a már eddig is leszerepelt automata lehetőség marad, ami közismerten rossz, sőt felháborítóan rosszul van beállítva. Akkor lenne a csatatér igazi kihívás, ha a két játékos egy időben, saját támadóseregével, saját irányítás mellett küzdhetne meg egymással. Azt is megértem, hogy ezzel a játéktervezők nem akarnak foglalkozni, bár nem lett volna nagy kunszt megcsinálni, és csak az eddigi szomszédtámadások lehetőségeit kívánták más ruhával és kicsit kibővített lehetőségekkel új köntösbe dugni, de akkor számolni kell azzal, hogy a védekezősereget újra fel kell fejleszteni, és ez csak úgy megy, ha más eddig elért eredményünket csökkentjük, mert mindennek hely kell a városban. Ezen tudnának segíteni a játéktervezőek azzal, ha több építési területet bocsájtanak rendelkezésünkre, azaz több terjeszkedést lehessen szerezni koronként a térképen, a tudományban és medálokért, mert építeni tudnánk sok mindent, de nem tudjuk hova,
Szóval kíváncsian várom, mi sül ki belőle. Lesz-e értelme a védekező sereg fejlesztésének, vagy sem. Ha muszáj lesz fejleszteni, akkor lesz-e olyan jutalommennyiség, amiért újra lesz értelme beszerezni az ehhez szükséges dolgokat és azt felrakni a városunkba, vagy sem. Ha viszont muszáj lesz, de ugyanakkor nevetséges lesz a jutalom mértéke, akkor sok értelme az arénába belépni nem lesz, a játékosok el fognak pártolni tőle, és hamvába fullad az egész. Hát meglátjuk. Kíváncsian várom, ez pár hónap alatt el fog dőlni. Szerintem, az online két játékos közötti saját irányítású csatának van csak értelme egy arénán belül, minden más csak bohóckodás és ki van téve a rosszul beállított automatikus irányítás szeszélyének.
 
Utoljára szerkesztve:

Lef------

Nagyon aktív tag
Bohóckodás lesz (igazságos meg sose lesz ahol a szerencsefaktor beleszól), az első pár hétben mindenki akit valamennyire érdekel kipróbálja, aztán szépen csökkenni fog a "népszerűsége". Persze lesz 1-2 elvetemült mindenhol aki majd hajt az első helyre (és a megnyerhető pl 20%-al 200 gyémántra, de leginkább csak a helyezés villogására fog szolgálni, nem a megnyerhető jutalmakért)
Biztos, hogy nem érdemes érte feláldozni 100-200 négyzetet a városban és 10-20-30ezer fp-t a nevezetesek fejlesztésére, mikor ugyanennyi energia befektetéssel napi 50 csatával a többszöröse farmolható ki a csatatérből.
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
Elvileg itt is lehet véletlen jutalmat szerezni a csaták után. Ha ez hasonló lesz a csatatéri véletlen jutalmakhoz, akkor azért még nincsen minden veszve.
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
A Wiki szerint ezek lesznek a véletlen jutalmak:
2 Attempts
10 Forge Points
20 Goods
10 Goods
5 Military Units
Medium Attacker Boost
Large Attacker Boost
20 Diamonds
Ezek nagyjából megfelelnek a csatatéren szerezhető jutalmaknak.
Már csak az esélyük kérdéses.
 
Utoljára szerkesztve:

Lef------

Nagyon aktív tag
időben biztos több lesz 1 csata a pvp toronynál mint 1 csata a csatatéren, már csak a kattintgatások és a megfelelő ellenfél kiválasztása miatt is
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
A Wiki szerint ezek lesznek a véletlen jutalmak:
2 Attempts
10 Forge Points
20 Goods
10 Goods
5 Military Units
Medium Attacker Boost
Large Attacker Boost
20 Diamonds
Ezek nagyjából megfelelnek a csatatéren szerezhető jutalmaknak.
Már csak az esélyük kérdéses.

Napi 5 csata, plusz utána két óránként újabb lehetőség. Szóval nem hiszem, hogy ez a véletlen jutalom viszi előre bárki városát.
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
"Emellett, a + gombra kattintva további kísérleteket lehet vásárolni érmekkel vagy gyépmánttal."
 
Ezt így be se vezessétek.
A legmagasabb korban lévők alapban nem kaphatnak nehéz ellenfelet, hiszen nincsen aki náluk akár 3 korral előrébb jár.
A legalacsonyabb koriaknak akiknek még szinte semmilyen plusz épületük nincs pedig nem kaphatnak könnyű ellenfelet.
Aztán véletlenszerű a jutalom, ami azt jelenti, hogy kaphatsz akár az 500 önsegítő készleted mellé egy 501.-et. Vagy győzelmi tornyot, vagy ősök arcát, vagy korodbeli lakóházat...
Aztán az sem tetszik hogy havonta újra nullázódik minden. Ez céhre átvetítve mert céh csatatér már van, azt jelentené, hogy összesorsoljátok a gyémántligás céheket a több szinttel lejjebbiekkel. Hiszen nyugodtan kérhetek ilyet.
Folytassam ???
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
Ezt így be se vezessétek.
A legmagasabb korban lévők alapban nem kaphatnak nehéz ellenfelet, hiszen nincsen aki náluk akár 3 korral előrébb jár.
A legalacsonyabb koriaknak akiknek még szinte semmilyen plusz épületük nincs pedig nem kaphatnak könnyű ellenfelet.
Aztán véletlenszerű a jutalom, ami azt jelenti, hogy kaphatsz akár az 500 önsegítő készleted mellé egy 501.-et. Vagy győzelmi tornyot, vagy ősök arcát, vagy korodbeli lakóházat...
Aztán az sem tetszik hogy havonta újra nullázódik minden. Ez céhre átvetítve mert céh csatatér már van, azt jelentené, hogy összesorsoljátok a gyémántligás céheket a több szinttel lejjebbiekkel. Hiszen nyugodtan kérhetek ilyet.
Folytassam ???
Ha jól értettem, akkor a nehézség nem csak a kortól függ, hanem az ellenfél rangsorolásától is, amire a támadási és védekezési bónuszai is hatással vannak. És ha mégsem található megfelelő ellenfél, akkor talán automata ellenfeleket is kaphatunk majd.
A jutalmak meg nem azok lesznek, mint az expedíción, hanem: próbálozás, forge-pont, termék, katonai egység, támadási bónusz, gyémánt.
 

dani146

Nagyon aktív tag
Ezt így be se vezessétek.
A legmagasabb korban lévők alapban nem kaphatnak nehéz ellenfelet, hiszen nincsen aki náluk akár 3 korral előrébb jár.
A legalacsonyabb koriaknak akiknek még szinte semmilyen plusz épületük nincs pedig nem kaphatnak könnyű ellenfelet.
Aztán véletlenszerű a jutalom, ami azt jelenti, hogy kaphatsz akár az 500 önsegítő készleted mellé egy 501.-et. Vagy győzelmi tornyot, vagy ősök arcát, vagy korodbeli lakóházat...
Aztán az sem tetszik hogy havonta újra nullázódik minden. Ez céhre átvetítve mert céh csatatér már van, azt jelentené, hogy összesorsoljátok a gyémántligás céheket a több szinttel lejjebbiekkel. Hiszen nyugodtan kérhetek ilyet.
Folytassam ???

Pont ez a szerencse, hogy nem random történik az ellenfelek "összesorsolása". Ennek fejében pedig nem muszáj a nálad akár három korral magasabb játékost támadnod - ahol nincs túl sok esélyed -, hacsak nem vagy mazochista. :p
Ráadásul még kapunk egy olyan "engedményt" is, hogy látjuk az ellen támadó/védő bónuszait. Igazándiból ez barátok között is fair felállásnak tűnik.
A bélperisztaltika nyomán kiürülő bélsár akkor kerül abba a bizonyos palacsintába, ha - mint ahogy azt előttem levő is írta - nem találsz olyan játékost, aki a te szintednek megfelel. De erre is van megoldás:

"A Frissítés (ellenfelek cseréje) gomb szabadon használható, és minden használat után két óra múlva lehet ismét használni (gyémántokért cserébe nem kell várni az időkorlát lejártára). Lehetséges azonban, hogy ugyanazokat az ellenfeleket kapod (különösen az első hetekben, amikor a PvP Arénban még kevés játékos szerepel)."

Ha az utolsó mondat felvetése beigazolódik, akkor eleinte igencsak nagy esély van rá, hogy türelemjáték lesz. Legalább is addig, amíg a kisebbek is ki nem tévednek a játszótérre... :D
 

Lef------

Nagyon aktív tag
Kicsik azért nem fogják csinálni, mert a nagyok lerabolják őket, a nagyok meg azért nem mert nem akkora a nyeremény, hogy érdemes legyen foglalkozni vele, de majd a pudingpróba kideríti mi lesz az igazság.
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
Napi tíz ingyenes próbálkozást (akár könnyű ellenfelek ellen is) szerintem mindenkinek érdemes lesz elhasználnia, aki naponta kétszer ránéz a játékra. Azzal csak nyerni lehet.
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
A helyezésre szerintem felesleges hajtani amikor egy egész szerverrel kéne versenyezni. (Meg ott a nyeremények se igazán érik meg.)
Én a véletlen ajándékokra gondoltam. Abból bárki szerezhet minimális küzdelemmel.
 
Lorant96 és dani146 !

Remélem nektek lesz igazatok.
Azért annak is van egy kis esélye szerintem, hogy a gyengék bele se kezdenek, sokszor vesztesek pedig abbahagyják néhány forduló után, ami miatt más emberek lesznek a sokszor vesztesek, aki néhány hónap múlva fogják abbahagyni... Aztán egy-két év múlva már senkit sem érdekel majd. csak mondjuk 5%-ot. Azokat akik akkor is játszanának ha kiderülne, hogy másnap világvége.
 
Fent