Piacozás

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser22049

Guest
Sziasztok!

A piacra kellene 1 olyan szűrő hogy a céhes piacon kívülre. Szóval az ajánlat a céhes piacon ne látszódjon. Csak a szomszédok és a barátok lássák ezeket az ajánlatokat.
Szerintem lenne értelme.
 

Dahnar

Új tag
Sziasztok!

Az én kérésem is egy plusz szűrő bezsúfolása lenne.

Példa:
- Ha valaki feltesz egy ajánlatot a piacra és nem kattintja be a csak céh tagoknak rubrikát, akkor az mindenkinek szól.
- De a céh tagok is látják. Hiszen a kereskedő menüben csak olyan szűrés van, hogy a céhtagok ajánlatai.
- Ami viszont nem szűr külön arra, hogy az csak céhtagoknak szóló ajánlat, avagy mindenki másnak.

Egyszóval a szűrő tovább bontaná a szűrést :) Nem csak a saját céh tagjaim ajánlatait tudom ezzel így szűrni, hanem külön azokat az ajánlatokat is, amelyek a céhen belülre szólnak. Vagyis annak az irányát.
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser23506

Guest
- Inkább az lenne a megoldás, hogy egy kitett ajánlathoz lehessen beállítani több árat is. (szomszédoknak, céhtagoknak és barátoknak mást és mást...)

- Továbbá kéne még egy korszak-szűrő a piacra. Hogy be tudjam állítani, hogy milyen kori áruktól milyen kori árukig láthassam az ajánlatatokat. Esetleg a fül állását meg is jegyezhetné...

A tech fán való haladáshoz is leginkább a saját, az előző és esetleg-esetleg az azt megelőző kori termékeket kell csekkolni és váltogazni... meg ilyenek

Mert oké, hogy konkrét termékre már kereshetek, de aki folyamatosan használja a piacot, annak általában nem az utolsó pillanatban kell váltogatnia. Mivel ha végignézem az ajánlatokat, van amikor nem akarom látni a javát, ami a számomra már/még távoli korban lévő termékekre vonatkozik.

a hozzá kapcsolódó további magyarázat és bla-bla
(((((de ha még meg is jegyezze az állását ennek, akkor egy programozónak még hozzá kéne írnia még egy fél sort a kódba, a szerver erőforrásait pedig tovább terhelné úgy a 0.0000000000000000000000001 százalékával..., Elvégre egy kortól-korig dolog bőven elfér 1 BYTE-ban ! - na nem mintha InnoGames-ék a logikusan, csak a józan észbe kerülve optimalizálnának bármit is - na nem mintha az gáz lenne, ha ezt 2 byteon tárolnák, de biztos sír a szája Inno főbácsinak, hogy mennyit kell szerverekre költenie, amikor simán kinézem belőlük azt is, ha lapozgatom a piaci ajánlatokat, hogy az újabb és újabb lekérdezést jelent - ezt azért írom ide, mert akik tovább küldenék az ötletet, esetleg nem mindig látják, hogy mennyi munkával, vagy szerver terheléssel járhat egy-egy fejlesztés, mivel ezt gondolom a forge okosai sokáig megvitatnák itt is, meg az Inno-éknél is, ha oda kerülne az ötlet. Mondjuk gondolkoznának rajta pár napot, egyikőjük tanulmányt is írna róla, majd egy programozó megírná 10 perc alatt, egy designer pedig változtatna kicsit a rublikákon közben szintén 10 perc alatt, tesztelnék egy kicsit, 3-4 órát kávéznának, majd megmutatnák a főnökségnek, hogy már ma már el is készítették! Kicsit változtatnának esetleg rajta... hát igen... sok idő ez programozói bérbe, kell előtte írni egy másik 20 oldalas tanulmányt is, hogy finanszírozás tekintetében hogy térülne meg az két ember sok-sok percnyi munkaideje - csak tippelek)))))
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
Sziasztok!

Én is egy plusz szűrőt szeretnék javasolni a piacra, aminek segítségével ki lehetne szűrni az inkorrekt ajánlatokat, hogy csak a korrekteket mutassa. Mivel a rengeteg inkorrekt ajánlat úgyis hiába van a piacon, mert nem fogom elfogadni, csak zavaróak. Ha mégis elfogadok egyet, az csak azért lehet, mert benézem. Úgyhogy a bosszúság elkerülése érdekében sokkal jobb lenne, ha egy kattintással eleve ki lehetne ezeket szűrni.
 

DeletedUser20654

Guest
Csak egy kérdés - mi az inkorekt ajánlat? Ez azért elég szubjektív szerintem
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
Nálam ezek az inkorrekt ajánlatok, amikkel én nem is foglalkozom:
- Azonos kori termékek esetén 1-nél alacsonyabb váltási arány.
- Előző korból ajánlott áru esetén 2-nél alacsonyabb váltási arány.
- Ha a felajánlott árú több, mint 1 korral korábbról származik, mint az igényelt áru.
Ha ezeket ki lehetne szűrni, akkor én már boldog lennék. :)
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser10514

Guest
Nálam ezek az inkorrekt ajánlatok, amikkel én nem is foglalkozom:
- Ha a felajánlott árú több, mint 1 korral korábbról származik, mint az igényelt áru.
Ha ezeket ki lehetne szűrni, akkor én már boldog lennék. :)
Ebben nincs semmi inkorrektség. Például neki nem kell a termeléshez semennyi papír viszont kéne benzin, viszont a nevezetesei miatt már van vagy 1000 akkor mit csináljon vele, ne cserélje benzinre mert szerinted ez inkorrekt?
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
Ebben nincs semmi inkorrektség. Például neki nem kell a termeléshez semennyi papír viszont kéne benzin, viszont a nevezetesei miatt már van vagy 1000 akkor mit csináljon vele, ne cserélje benzinre mert szerinted ez inkorrekt?

Én nem akarom megtíltani senkinek, hogy mit tegyen fel a piacra. Felőlem feltehetnek 1000 papírt 1000 benzinért, csak én nem fogom elvinni (meg szerintem más sem), és ezért nem is szeretném látni.
(Ha korrekten szeretné a papírt benzinre cserélni, akkor először fel kéne tenni az 1000 papírt mondjuk 500 gumiért, majd az 500 gumit 250 benzinért.)
 

DeletedUser23561

Guest
Ezzel én azért picit vitatkoznék, hogy senki nem vinne el egy ilyen ajánlatot.
Mert lehet, hogy progresszív korban bónuszom volt benzinre, és halomban áll nálam. Aztán belépek modern korba, csomagolást szeretnék gyártani, amihez ugye kell papír, de arra nem volt bónuszom gyarmiban és nincs a raktáramban. Lehet, hogy gyorsan szeretném elkezdeni a termelést és nincs kedvem még közbeiktatni az ipari lépcsőt, vagy esetleg olyan időpontban játszom, amikor a céhben se sokan aktívak, hogy kisegítsenek pl 1:1 -es gyarmati cserével. Én ebben az esetben levennék egy ilyen ajánlatot.
Vagy leveheti olyan is, akinek a céhe alacsonyabb korban GvG-zik és sürgősen kell az anyag pl egy új ostromsereg elhelyezéséhez.

Tehát, ha valaki nem akar várni, előfordulhat, hogy hajlandó egy kicsit ráfizetni az üzletre. Nem ördögtől való szerintem a haszonnal kereskedés gondolata. Hiszen ha valaki nagy tételben kereskedik, sok termelőt tart fenn, az cserébe lemond másról a játékban, esetleg nem tudja olyan hatékonyan megvédeni a városát mint az, akinek laktanyái és őrlángjai is vannak. Időnként ki is rabolhatják, szerintem teljesen rendben van, ha ezeket a veszteségeket a piacról kompenzálja.
Szerintem jó, hogy mindenféle ajánlatokat ki lehet tenni piacra, és mindenki eldöntheti maga, mi az ami megfelel neki.

Tény, hogy egy-két céhben az ilyen fajta kereskedést nem nézik jó szemmel, úgyhogy erre nem ártana egy beállítás, hogy a céhtársakat ne zavarják ezek az ajánlatok.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser24504

Guest
Ezzel én azért picit vitatkoznék, hogy senki nem vinne el egy ilyen ajánlatot.
Mert lehet, hogy progresszív korban bónuszom volt benzinre, és halomban áll nálam. Aztán belépek modern korba, csomagolást szeretnék gyártani, amihez ugye kell papír, de arra nem volt bónuszom gyarmiban és nincs a raktáramban. Lehet, hogy gyorsan szeretném elkezdeni a termelést és nincs kedvem még közbeiktatni az ipari lépcsőt, vagy esetleg olyan időpontban játszom, amikor a céhben se sokan aktívak, hogy kisegítsenek pl 1:1 -es gyarmati cserével. Én ebben az esetben levennék egy ilyen ajánlatot.
Vagy leveheti olyan is, akinek a céhe alacsonyabb korban GvG-zik és sürgősen kell az anyag pl egy új ostromsereg elhelyezéséhez.

Tehát, ha valaki nem akar várni, előfordulhat, hogy hajlandó egy kicsit ráfizetni az üzletre. Nem ördögtől való szerintem a haszonnal kereskedés gondolata. Hiszen ha valaki nagy tételben kereskedik, sok termelőt tart fenn, az cserébe lemond másról a játékban, esetleg nem tudja olyan hatékonyan megvédeni a városát mint az, akinek laktanyái és őrlángjai is vannak. Időnként ki is rabolhatják, szerintem teljesen rendben van, ha ezeket a veszteségeket a piacról kompenzálja.
Szerintem jó, hogy mindenféle ajánlatokat ki lehet tenni piacra, és mindenki eldöntheti maga, mi az ami megfelel neki.

Tény, hogy egy-két céhben az ilyen fajta kereskedést nem nézik jó szemmel, úgyhogy erre nem ártana egy beállítás, hogy a céhtársakat ne zavarják ezek az ajánlatok.

Én Lexia11-el teljesen egyet értek!Teljesen igaza van!
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent