Piacolás eventes épületekkel.

Horribile Dictu

Aktív tag
Egy olyan témát hoznák fel ami biztos megosztja a közösséget,de ugye vannak az eventek és ott kapunk főépületeket. Most utalok a mostanira a Druida főépületre. Nos sokan vannak akik nem is csinálják vagy akik csinálják plussz-t is szereznek belőle,de szüksége nincs már rá többet. Tudom ott a kereskedő és el lehet adni. De ,ha lehetne rá más mód akkor ott lenne a piac is, ne csak termékekkel lehessen üzletelni,hanem akár eventes főépületekkel. Ha valakinek másból van plusszba akkor azzal cserélne.
Példa.:
Druida fejlesztő-----> Kolosszus fejlesztőért

De itt a csere-bere fogalma maga az evnetes épületekről szólna semmi másról.
 

dani146

Nagyon aktív tag
A gondolat maga alapvetően tetszik, én támogatom. Kérdés, hogy a balansz az ár-érték arányban milyen módon lenne fenntartható. Ugyanis ha megnézed pl. a régiségkereskedő esetében látszik, hogy az arany és drágakő tekintetében nagyon nagy szakadék figyelhető meg.
A piac a legtöbb esetben így is elég gyatrán pörög. Kérdés hogy a játékosok nagy része hajlandó lenne-e 1:1-ben cserélni az eltérő értékű fejlesztő készleteket vagy csak 2:1-ben például, a fent említett értékkülönbség miatt. :rolleyes:
 

Horribile Dictu

Aktív tag
A gondolat maga alapvetően tetszik, én támogatom. Kérdés, hogy a balansz az ár-érték arányban milyen módon lenne fenntartható. Ugyanis ha megnézed pl. a régiségkereskedő esetében látszik, hogy az arany és drágakő tekintetében nagyon nagy szakadék figyelhető meg.
A piac a legtöbb esetben így is elég gyatrán pörög. Kérdés hogy a játékosok nagy része hajlandó lenne-e 1:1-ben cserélni az eltérő értékű fejlesztő készleteket vagy csak 2:1-ben például, a fent említett értékkülönbség miatt. :rolleyes:
Ebben igazad van és azért nem minden eventes épület értékes, például egy varjúfészek fejlesztő vagy egy elmegyógy fejlesztő jóval értékesebb,de ha másik oldalát nézzük ,akkor kinek mi az értékes. Ahogy a piacon is meg van határozva melyik korban,hogyan váltunk itt is lehetne meghatározni az arány értékeket.
 
Fent