Piac rendszer

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser

Guest
Tisztelt support.
Nem vagyok tisztában azzal mi is az a piacon játékosnéven hogy fakereskedő meg hasonlok amik 10/1 arányban árulnak. De azokat nincs az az ép eszű aki megvegye. És gondolom ezek szervernek a BOT-jai.

Egyrészt a piac szinte üres mivel mindenki céhen belül bizniszel. Hiába lesem a piacot nagy ritka ha valaki kitesz oda valamit sajnos. A céhes dolog a nyilvános kereskedést elrontotta és a piac mint forma tönkre tette.
Másfelől ez a BOT kereskedés szerver részéről a 10/1 arányban nem tudom ki találta ki de grat neki komolyan. lehet be volt rugva?XDDDD

Szerver részről inkább támogatni kellene segíteni max 1:2 arányban a játékosokat és nem totál kisemmizni lehuzni hogy kap a játékos 1 db nyersit 10 ért cserébe. Nem vagytok politikusok vagy tévednék?XD

Jó lenne a piacot fel lendíteni hogy ne csak céhen belül kereskedjenek az emberek, mert akkor ennyi erővel a piacot mint maga a piac meg is szüntethetitek hisz hatáját vesztette.

Üdvözlettel egy tisztességes észerübb játékért rajongo ember és játékos.


UI: Másfelől elmagyarázhatná nekem valaki mi az a dollárjeles kereskedés ahol fejlesztési pontot is kér a rendszer ha meg akarom venni? és ha játékos teheti én mért nem tudok ugy kitenni? és azt a pontot az elado kapja meg?
 

DeletedUser24612

Guest
Szerintem nem rég kezdhetted a kérdés alapján. Mivel 1/5 arányban tudsz te is termelni (van területed 5, nincs 1) az alatt hülyeség volna kereskedni a géppel. Ezzel a kereskedéssel rá vagy kényszerítve hogy csatlakozz egy közösséghez (céh), mivel ez egy társasjáték. Lehetőséged van FP -ért a "barátaiddal" kereskedni, de a legegyszerűbb egy olyan céhhez csatlakozni ahol több hasonló és kicsit magasabb korú játékos van. Szóval ez nem bug, direkt ilyen.
 

DeletedUser

Guest
Ezzel nem is vitatkozom, de mikor jelentkeztem több céhbe is senki nem mutatott hajlamot a befogadásra. Így alakítottam én és eddig 4 en vagyunk benne. De mivel én vagyok a legnagyobb, így nem igen tudok olyan nyersi felé nyilni ami nekem kellene, erre a célra igy csak a nyilt piac lenne jo. De mivel mindenki céhen belül kereskedik, igy a nyilt piac felesleges. Az amit meg a BOT NPC piacos kinál nem vagyok kisegítve. mert példa festéket vagy követ vagy más bronzkori nyersit nem vált át nekem ékszer vagy más vaskorzsakira.
És hát szó mi szó befoglalni területet sem épp könnyű mikor nekem harcosaim vannak a gépi ellenségnek meg csupa légiósai. És simán levernek. és ha ujra támadom addigra ujra termelődik ő is.

Ezért mondom hogy jo lenne a nyilt piacon is a kereskedést fel lendíteni kicsit, hogy más nyersik felé is nyiljon út ne csak a egy korszakra valo váltásra.. azaz a bronzkorszaki nyersi ne csak bronzkorszakira legyen csak váltható.
Az meg hogy 8 óra alatt termelek 10 db ot és átváltsam 1 db -ra közben 2 féléből kér egyezkedéshez 12 , 7 - darabot. az azt jelenti 19x8 óra.. ez egy kis terület szakaszért kissé húzós és mondhatni meg sem éri. Ezzel a BOT okkal semmiben nincs kisegítve az ember 10:1 arányos szituációban.
 

Vanek ur

Aktív tag
Ahogy Zivos is említette ez a gépi kereskedő nem is azért van, hogy neked jó legyen; hanem csak azért, hogy legyen egy olyan lehetőség, ami mégsem visz vakvágányra (és mégis lehessen valami lehetőséged a kereskedelemre). Hiszen a nem bónuszos termékeket Te is tudod gyártani 4 óránként 1-es ütemmel (a bónuszosokat pedig 4 óránként 5-tel).
Mellesleg a piacot is fel tudod lendíteni. Egyrészt raksz ki árukat, és előbb-utóbb olyan szomszédaid is lesznek, akiknek fog kelleni. Sajnos a játék legelején nem nagyon kereskednek még az emberek, kell egy kis idő, amíg elérik azt a korszakot, ahol már tudnak/akarnak is termelni (én is hasonlóan jártam, amikor újrakezdtem kicsit több, mint 1 éve) - és nem azért nem látsz ajánlatokat, mert minden a céhen belül zajlana; hanem mert sehol nem zajlik. :) Másrészt érdemes szétnézni a ranglistán, és keresni aktív játékosokat, akiket felveszel a barátlistádra, és onnantól az Ő ajánlataikat is látni fogod (illetve ők is látni fogják a tiédet). Hiszen a piacon a céhes tagok ajánlatait lehet látni (ingyenes jelzéssel); illetve a szomszéd- és barátlistás játékostársaidét ($ jellel, 1 FP-ért).

Ide tartozik az is, hogy a kereskedésnél a dollár jel azt mutatja, hogy melyik ajánlat az, ami nem céhen belüli. A céhen belülieket pajzzsal jelzik, a kívülieket dollárjellel. És ezt pont azért csinálják így, mert a céhen belül ingyenes a kereskedés; míg a céhen kívüliekkel való kereskedéshez kell 1 FP is; vagyis fizetni kell érte. Ezt pedig nem ő kapja meg, hanem 'elveszik' (ez az 'ára', hogy kereskedhessetek - mondhatnám, hogy a piac üzemeltetőinek fizetsz, hogy kereskedhess).
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent