Online láthatóság

Xantos Philus

Aktív tag
Lehetne beállítható is monjuk az adott személy letilthatná a láthatóságát.
Az a baj, hogyha bütyök azt írja, hogy "erősen kétlem", akkor tényleg nincsen esély arra hogy bekerüljön az ötlet. Amúgyis nagyon kicsi de így meg főleg. De persze lehet róla "beszélgetni" ;)
 

karak-ter

Szerkesztő
Csapattag
Játék operátor
És én azt az előző hsz-ben feltett "megoldható-e a szomszédok nevipakolásának tiltása?" kérdésre írtam. :)
A csatatér óta én is hajlok rá, hogy - céhen belül!! - legyen mód az online tagokat látni.
 

Lef------

Nagyon aktív tag
mondjuk csatatérnél az sem lenne ördögtől való, ha lennének szintek (kinek mihez van joga) illetve az online napló is kibővülne azzal hogy ki üti azt a területet ami nem volt a tervben
 

karak-ter

Szerkesztő
Csapattag
Játék operátor
Ezt én úgy oldanám meg, hogy a zászló/pajzs/ fölé víve az egeret egy lenyíló ablakban megjelenne, melyik céhtagnak hány ütése van az adott szektorban.
Amelyik vezető ennyiből nem tudna tájékozódni, az úgysem sokat foglalkozik a csatatérrel. :)
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
Ezt én úgy oldanám meg, hogy a zászló/pajzs/ fölé víve az egeret egy lenyíló ablakban megjelenne, melyik céhtagnak hány ütése van az adott szektorban.
Amelyik vezető ennyiből nem tudna tájékozódni, az úgysem sokat foglalkozik a csatatérrel. :)

Igen, ez így jó lenne.
De persze a már általunk elfoglalt területeken is jó lenne ugyanezt látni.
 

Lef------

Nagyon aktív tag
Ezt én úgy oldanám meg, hogy a zászló/pajzs/ fölé víve az egeret egy lenyíló ablakban megjelenne, melyik céhtagnak hány ütése van az adott szektorban.
Amelyik vezető ennyiből nem tudna tájékozódni, az úgysem sokat foglalkozik a csatatérrel. :)

gondolni kell az app verzióra is, kis ablakban kevés adat fér el (külön ablak nem ártana hozzá, pl jó minta a nevezetes épületek támogatása vagy a piac)
 

Xantos Philus

Aktív tag
Igen az nagyon jó lenne, ha lehetne látni hogy kinek mennyi ütése van egy szektorban mert mi például most járunk 74/130 ütésnél egy szövetségesnél akik màr fenyegetőznek hogy elvisznek tőlünk több szekit ha ezt átlépjük de már nem győzzük minden egyes alkalommal leírni hogy ne támadd, ne támadd. Mindig valaki "véletlenül" megtámadja.
Erre lenne jó ha egyrészt a vezetök vagy a jogosultak be tudnák jelölni, hogy melyiket lehet támadni a sima tagok számara.
A másik kiegeszitendő az az, hogy mint ahogyan említettem a jogosultak láthatják, hogy ki mennyit ütött egy szektorban.
Amúgy ezt a 2 jogosultsáhot össze kene olvasztani az épitő jogosultsággal egy GbG-s jogosultsággá.
Es igen gondolni kell az Appeket használókra is mert ha már egyszer letöltötték akkor szeretnék a teljes lehetőségeket élvezni.
 

Xadornix

Aktív tag
Azon kívül, hogy van akit zavar, mert mégis csak a magánszférájának része, hogy játszik épp, vagy sem, én még előnyét sem látom.

Mert én pl. akkor vagyok inaktív az egyik szerveren ha épp a másikon vagyok, mivel a gépem úgy is megy, mint telko eszköz. (Esetleg ha viszem magammal a gépem a suliba, a buszon ő is alszik :) )
Ha aktív vagyok (zölddel jelezné a javaslat szerint), akkor vagy ráfér a játék az egyik monitorra, vagy nem.
Ha ráfért, vagy figyelek rá, vagy nem (koncentrálok, telkóban vagyok stb.).
De az is lehet, hogy épp a konyhában vagyok, nem a gép előtt, vagy alszom, vagy elmentem a játszótérre...

Na most akkor épp úgy hiába szólongat valaki egy sürgős üzenettel, legfeljebb nagyobb eséllyel lesz mérges.

Ami viszont segítene ugyanilyen esetben, ha (ki/be kapcsolható módon) (és persze szűrhető módon) a rendszer hangjelzést adna beérkező üzenetre
Ha csak a konyhába mentem, akkor a jelzésre visszabattyogok, akinek sürgős volt, örül. Ha fontosabb dolgom van, vagy a közelben sem vagyok, hangjelzés ki...
Ezzel nagyobb találattal lehet elérni azokat, akik sürgősen kellenek, mint ha látjuk, hogy "zöld".

Szűrésnek legalább a barátok és céhtársak legyen az opciók között (ez két checkbox mindössze), esetleg egy csoportos levélnél bekapcsolhassam egy jelölővel (mint pl. a rejtett jelölő), ezzel egy elég jó konfigurálható halmaz tud hangjelzéssel elérni.
 

Ötzi

Aktív tag
Azon kívül, hogy van akit zavar, mert mégis csak a magánszférájának része, hogy játszik épp, vagy sem, én még előnyét sem látom.

A magánszférára hivatkozni olcsó kifogás, viszont az a bizonytalanság, hogy épp van-e valaki a gépnél, vagy nincs a céh tagjai közül, igencsak bosszantó tud lenni, amikor elindít az ember egy eksönt, miközben magára marad, s nem csak nekem bosszantó, hanem a céhtagoknak is. A ki-bekapcsolgatás nem megoldás, mert akkor csak a kaksinak adtunk egy pofont. Tudok olyan céhről, ahol a telefonszámot kell megadni, az mennyivel jobb?
 

Argen

Új tag
A magánszférára hivatkozni olcsó kifogás, viszont az a bizonytalanság, hogy épp van-e valaki a gépnél, vagy nincs a céh tagjai közül, igencsak bosszantó tud lenni, amikor elindít az ember egy eksönt, miközben magára marad, s nem csak nekem bosszantó, hanem a céhtagoknak is. A ki-bekapcsolgatás nem megoldás, mert akkor csak a kaksinak adtunk egy pofont. Tudok olyan céhről, ahol a telefonszámot kell megadni, az mennyivel jobb?

Na olyan céhbe biztos nem mennék...
 

Lef------

Nagyon aktív tag
A magánszférára hivatkozni olcsó kifogás, viszont az a bizonytalanság, hogy épp van-e valaki a gépnél, vagy nincs a céh tagjai közül, igencsak bosszantó tud lenni, amikor elindít az ember egy eksönt, miközben magára marad, s nem csak nekem bosszantó, hanem a céhtagoknak is. A ki-bekapcsolgatás nem megoldás, mert akkor csak a kaksinak adtunk egy pofont. Tudok olyan céhről, ahol a telefonszámot kell megadni, az mennyivel jobb?

Senkinek semmi köze, hogy én mikor játszom. Ahogy semmi köze senkinek a facebook, telefonszám stb adataimhoz.
 

LoveCanKill

Aktív tag
Tényleg nem tudom, hogy mi a baj azzal, ha mondjuk a céhen belül vagy a barátlistánkon látjuk azt, hogy ki van fent.

Ha mondjuk késő este oldódnak a lakatok, és látjuk, hogy fent van még x emberke, akkor lehet tervezni, hogy merre induljunk, és valószínűleg mennyire leszünk gyorsak. Senkinek sem kötelező részt vennie a támadásokban, de mondjuk a vezetőknek segítség a tervezéshez... És ez csak 1 példa.

Rengeteg más játék van, amiben van ilyen opció, hogy láthatják egymást a céh társak, barátok, hogy épp fent van-e valaki, és senkit sem zavar.


Ha valakit annyira zavar, hogy x játékos a barátlistájárol látja, hogy fent van, akkor nyugodtan törölheti is...
 

Xadornix

Aktív tag
Tényleg nem tudom, hogy mi a baj azzal, ha mondjuk a céhen belül vagy a barátlistánkon látjuk azt, hogy ki van fent.
Nem kell tudnod, ha téged nem zavar, az teljesen rendben van.
Ettől még elfogadhatnád, hogy nem vagyunk egyformák, és van akit zavar.
Ha mondjuk késő este oldódnak a lakatok, és látjuk, hogy fent van még x emberke, akkor lehet tervezni, hogy merre induljunk, és valószínűleg mennyire leszünk gyorsak. Senkinek sem kötelező részt vennie a támadásokban, de mondjuk a vezetőknek segítség a tervezéshez... És ez csak 1 példa.
De nem azt fogod látni (legalábbis remélem nem a webkamera és a képernyők megosztásáról szól ez a thread).
Annyit fogsz látni, ha bevezetik a jelzőt, hogy bejelentkezett, aktív a session, de azt nem, hogy a játékos épp mit csinál (lásd fentebb).

Nézzük a felvetett "oldódnak a lakatok" szitut:
A, Nincs jelenlétjelző:
  1. Oldódnak a lakatok
  2. Fogalmad sincs hány ember online
  3. Írsz egy körüzenetet, hogy GBG akcióhoz kellenének emberek
  4. A csapattársaid egy része sehol sincs, egy része belépett, de nincs ott, egy része épp egy event minijátékot tol, páran észreveszik a levelet, de tesznek rá, mert olyanjuk van, a maradék 4, aki látja is és érdekli is, válaszol.
  5. Az 1+4 emberre szabva terveztek, végrehajtjátok. Ha nem elég ennyi ember, megspórolod a tervezést, elmarad a csapatmunka.
B, Van jelenlétjelző:
  1. Oldódnak a lakatok
  2. Látod, hogy 15 ember online.
  3. Megtervezed az akciót, megírod egy körüzenetben, mi a terv/feladat.
  4. A 15 online csapattársad, egy része ugyan belépett, de nincs ott, egy része épp egy event minijátékot tol, páran észreveszik a levelet, de tesznek rá, mert olyanjuk van, a maradék 4, aki látja is és érdekli is, válaszol.
  5. Újratervezed az akciót 1+4 emberre, mert mégsem 15 résztvevő lesz, Ha nem elég ennyi ember, potyára terveztél, elmarad a csapatmunka.
Hol segítette a csapat (vagy akár csak a Te) dolgát a jelenlétjelző?
 

sonoma

Aktív tag
én elvagyok nélküle, de úgyse fogják meglépni a fejlesztők.. akár lehetne kikapcsolható funkció is hogy más ne lássa
1628178799841.png
nem kell mindjárt nevi ikon helyére tenni, elég neki egy pötty is
 

helen

Nagyon aktív tag
Tényleg nem tudom, hogy mi a baj azzal, ha mondjuk a céhen belül vagy a barátlistánkon látjuk azt, hogy ki van fent.

Ha mondjuk késő este oldódnak a lakatok, és látjuk, hogy fent van még x emberke, akkor lehet tervezni, hogy merre induljunk, és valószínűleg mennyire leszünk gyorsak. Senkinek sem kötelező részt vennie a támadásokban, de mondjuk a vezetőknek segítség a tervezéshez... És ez csak 1 példa.

Rengeteg más játék van, amiben van ilyen opció, hogy láthatják egymást a céh társak, barátok, hogy épp fent van-e valaki, és senkit sem zavar.


Ha valakit annyira zavar, hogy x játékos a barát-listájáról látja, hogy fent van, akkor nyugodtan törölheti is...
Tényleg vannak olyan játékok, ahol létezik az online-jelzés, de kikapcsolható módon létezik, vagy pedig úgy hogy megadod azoknak a nevét, akik láthatják. Tehát a 2 opció amivel eddig találkoztam a játékokban..
A : minden csapattárs látja, de csak a csapattársak, és csak akkor, ha bekapcsolod a láthatóságot
B : minden csapattárs látja, és az egyéb kontaktok / mint itt a barát-lista/ csak akkor látnak, ha megadtad a listán a neveket akik láthatják/tehát nem minden barát, csak néhány /.. szintén csak ha bekapcsolod a láthatóságot


Olyan játékot nem ismerek - lehet hogy van csak nem játszottam vele- ahol a jelenléti jelző nem kapcsolható ki, illetve hogy a csapattársakon és szűk körű kontaktokon kívül még más is láthassa a jelenlétet.

A csatateres akcióra nem adna megoldást a láthatósági jelző, már fentebb kifejtették hogy miért nem..
Ha akciózni akarsz, időben meg kell azt szervezni..
Fel tudod mérni a céhedben a jelenlétet, hogy kb. milyen időpontban vannak ott a többiek..

Az hogy ki mikor játszik, magánügy, senkinek nincs hozzá semmi köze, hacsak önként meg nem osztom azt.

Egy dolgot tudsz megtenni, ha minden céhtag látja hogy épp ki van online.. tudod vegzálni azokat a tagjaidat, akik nem válaszoltak a leveledre /miért nem válaszolt hisz a jelzés szerint itt volt ?? / és lehet hogy a céhtagod közben épp a csecsemőjét tette tisztába, vagy épp a beteg hozzátartozóját ápolta, vagy főzött, vagy akármi mást csinált, és nem ült a gépnél.. :p
 
Fent