Kibeszélő Nyári esemény

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser25272

Guest
Nem kellene ennyire erőltetni ezeket az épület szetteket.
Ha ez a két szett lesz a "legértékesebb" nyeremény akkor a részemről eléggé felejtős ez az esemény.
 
az a gond az ilyen szettekkel hogy sok helyet foglalnak.a tervezők meg nem akarnak abban gondolkodni hogy valahogy a terület szerzést bővítsék.minden forge termelő egységet üdvözlök,és jónak tartok,de a hely hiány miatt elég komolyan kel szelektálnom.
 

DeletedUser25272

Guest
Ha forge pontot akarsz termelni akkor csak Tudás szentélyben gondolkozz az a leggazdaságosabb.
 

DeletedUser

Guest
tudom,van belőle pár darab.de az meg motiválás függő.

Ezeket a szetteket lehet úgy sakkozni, hogy ugyanolyan hatékonyak legyenek, mint a szentélyek, csak éppen támogatás nélkül, és több mindent adnak mellé, még úgy is, hogy a szentélyek is adnak ugyebár pénzt, nem keveset...
 

Vanek ur

Aktív tag
Ezeket a szetteket lehet úgy sakkozni, hogy ugyanolyan hatékonyak legyenek, mint a szentélyek, csak éppen támogatás nélkül, és több mindent adnak mellé, még úgy is, hogy a szentélyek is adnak ugyebár pénzt, nem keveset...

Nagyon nem vagyok benne biztos. Például az elefántosnál biztosan nem; de a maharadzsásnál is kell hozzá sok szerencse (hogy ki tudd pörgetni a keréken lévő tornyokat). A régieknél hasonló a helyzet: a királyosnál biztosan nem, a zenesnél meg csak sok szerencsével (a bétán nekem semmi nem jött a kerékről (pedig ott még kaptunk gyémántot is), így csak a 3 biztosan megkapott maradt).
Persze, ezen szetteknek az előnye, hogy nem csak FP-ot adnak, hanem terméket, meg harci előnyöket (támadó/védő bónuszok) is. De ugyanúgy megmarad az iszonyatos helyhiány kérdése (még a 'prémium' területek megvásárlása után is), illetve hogy melyiket hagyjam a 10 oldalnyi raktárban, ahová újabb szettes (vagy nem szettes) épületek kerülnek folyamatosan, illletve melyiket rakjam ki (meg hogy mi legyen a már lent lévő egyébként fontos épületekkel; mert a 'raktárba visszarakás'-nak nem 'varázslat'-nak kellene lennie, hanem alap követelménynek (legalábbis a 'nem alap' épületeknél)).
Nekem ugyanis ez utóbbi az, ami nagyon nem tetszik. Jön rengeteg szép, új, jó épület, de helyet nem adnak hozzá, ahová le lehetne tenni. Így meg kb. semmit nem érnek...
 

DeletedUser

Guest
Nagyon nem vagyok benne biztos. Például az elefántosnál biztosan nem; de a maharadzsásnál is kell hozzá sok szerencse (hogy ki tudd pörgetni a keréken lévő tornyokat). A régieknél hasonló a helyzet: a királyosnál biztosan nem, a zenesnél meg csak sok szerencsével (a bétán nekem semmi nem jött a kerékről (pedig ott még kaptunk gyémántot is), így csak a 3 biztosan megkapott maradt).
Persze, ezen szetteknek az előnye, hogy nem csak FP-ot adnak, hanem terméket, meg harci előnyöket (támadó/védő bónuszok) is. De ugyanúgy megmarad az iszonyatos helyhiány kérdése (még a 'prémium' területek megvásárlása után is), illetve hogy melyiket hagyjam a 10 oldalnyi raktárban, ahová újabb szettes (vagy nem szettes) épületek kerülnek folyamatosan, illletve melyiket rakjam ki (meg hogy mi legyen a már lent lévő egyébként fontos épületekkel; mert a 'raktárba visszarakás'-nak nem 'varázslat'-nak kellene lennie, hanem alap követelménynek (legalábbis a 'nem alap' épületeknél)).
Nekem ugyanis ez utóbbi az, ami nagyon nem tetszik. Jön rengeteg szép, új, jó épület, de helyet nem adnak hozzá, ahová le lehetne tenni. Így meg kb. semmit nem érnek...

Nem értünk egyet. Teljesen véletlen, de épp most írtam a másik topicban, hogy ebben a játékban szerepe van a városrendezés stratégiájának is. Én is örülnék több területnek, meg lehet tekinteni a városom, elég zsúfolt, és már nincs benne más csak nevezetes és eseményépületek... A másik része igenis adnak területet, jövőig koronként már csak 8 terület volt elérhető (térkép, tech fa adott 2-2db-ot, medálért és gyémántért volt még 2-2), ezzel szemben jégkorban már 12db volt, most mélytengeri jövőben pedig már 16db lesz összesen a korban, miközben nincs többféle épülettípus ezen korokban sem, sőt, méretben sem nőttek jelentősen, ha egyáltalán nőttek, bár ezen korokban is van 2*2-es lakóépület, 4*3-as, akad 3*2-es alapanyagtermelő stb. A katonai épületek közt is már progresszív korban voltak nagyobbak, mint most mélytengeri jövőben...
Ami pedig a szetteket illeti, a japánt is lehetett okosan rendezni akár, a mostani maharadzsa szetet pedig egészen biztosan ki lehet úgy rakni, hogy ugyanolyan hatásgokkal működjön, mint a szentélyek... Ami pedig azt illeti, 2 ezüst besorolású részlet hiányzik csak hozzá a küldetésekből kapottak mellé, 50+ jegyből ez nem szerencse kérdése, kb kétszer nullára le lehet pucolni ennyi jeggyel a kereket, ergo min 2-2db-ot 100%, hogy meg lehet szerezni, bétán semmit nem foglalkozva jóformán a dologgal, a főépületen kívül 2 teljes maharadzsa szett, és még jópár db-ja, és 1 főépületen kívül két elefántos szett jött össze... Úgy, hogy agyba-főbe frissítgettem is a kereket én stb, totál nem érekelt valójában az egész... Az tavaszin is 4-5 kutak jöttek össze a 3 mellékvilágomban, A-n meg 2 szett, ill még 2 rész egy 3-ból... Csak ésszel kell csinálni... Én kedvelem ezeket az új szetteket, mondhatni mindent üdvözlök aminek nem kell támogatás, mivel abból már most os 140 elég csak naponta, amit nem könnyű elérni, főleg ha más szempontok is vannak azért a barátlista tekintetében...
 

Vanek ur

Aktív tag
Nem értünk egyet. Teljesen véletlen, de épp most írtam a másik topicban, hogy ebben a játékban szerepe van a városrendezés stratégiájának is. Én is örülnék több területnek, meg lehet tekinteni a városom, elég zsúfolt, és már nincs benne más csak nevezetes és eseményépületek... A másik része igenis adnak területet, jövőig koronként már csak 8 terület volt elérhető (térkép, tech fa adott 2-2db-ot, medálért és gyémántért volt még 2-2), ezzel szemben jégkorban már 12db volt, most mélytengeri jövőben pedig már 16db lesz összesen a korban, miközben nincs többféle épülettípus ezen korokban sem, sőt, méretben sem nőttek jelentősen, ha egyáltalán nőttek, bár ezen korokban is van 2*2-es lakóépület, 4*3-as, akad 3*2-es alapanyagtermelő stb. A katonai épületek közt is már progresszív korban voltak nagyobbak, mint most mélytengeri jövőben...
Ami pedig a szetteket illeti, a japánt is lehetett okosan rendezni akár, a mostani maharadzsa szetet pedig egészen biztosan ki lehet úgy rakni, hogy ugyanolyan hatásgokkal működjön, mint a szentélyek... Ami pedig azt illeti, 2 ezüst besorolású részlet hiányzik csak hozzá a küldetésekből kapottak mellé, 50+ jegyből ez nem szerencse kérdése, kb kétszer nullára le lehet pucolni ennyi jeggyel a kereket, ergo min 2-2db-ot 100%, hogy meg lehet szerezni, bétán semmit nem foglalkozva jóformán a dologgal, a főépületen kívül 2 teljes maharadzsa szett, és még jópár db-ja, és 1 főépületen kívül két elefántos szett jött össze... Úgy, hogy agyba-főbe frissítgettem is a kereket én stb, totál nem érekelt valójában az egész... Az tavaszin is 4-5 kutak jöttek össze a 3 mellékvilágomban, A-n meg 2 szett, ill még 2 rész egy 3-ból... Csak ésszel kell csinálni... Én kedvelem ezeket az új szetteket, mondhatni mindent üdvözlök aminek nem kell támogatás, mivel abból már most os 140 elég csak naponta, amit nem könnyű elérni, főleg ha más szempontok is vannak azért a barátlista tekintetében...

Nincs azzal gond, hogy nem értünk egyet. Ha mindenben mindenki egyetértene, akkor mindenki egy nőbe/férfibe lenne szerelmes, ami azért valljuk be, nagyon nem lenne jó. :) De azért mégis leírom, hogy én miért gondolom azt, amit - hogy meg lehessen érteni az én gondolkodásomat is. :)

- Nincs többféle épülettípus? A szettes épülettípus szerintem igenis új verzió. És azért egy ilyen megoldás nem kis helyet igényel (főleg a mostaniak, amiknek a főépülete alapból 4*4-es, és a melléképületek meg 1*1+1*3 vagy 2*2-esek). Szerinted nem nagyobbak az épületek. Szerintem jégkorban lakóépület volt 4*4, 3*4 és 4*3-as méretben; most óceániban 5*5-ös meg 5*4-es. És ez csak az első, hasonló látható az alapanyagosoknál is (pl.: 3*2-ből lett 4*3). Termelőből több kell (már a jégkorszaktól kezdve), mert kell az új nyersanyagokhoz rengeteg cucc kell. Csodából már 3 volt a jégkorban is, amiknek az alapterülete is nő. Persze, ezek még pont beleférnek az általad is említett városrendezési stratégia kategóriába is; de az, hogy ezeket az új szettes épületeket dobálják halom számra, és közben ami az átlag játékosnál meg le van rakva épület azt csak eladni tudja 'ingyér' (mert nem kap 'raktárba helyezés' 'varázslatot'); amiért meg nem biztos, hogy megteszi.

- Szett kérdés: pont Te mondod, hogy nem játszik szerepet a játékban a szerencse, akinek nem jön ki az ereklyés %-os érték sem, és emiatt írsz rendszeresen reklamáló hozzászólást? :D Azt mondod, hogy nálad általános, hogy mindent többször meg tudsz szerezni (lehet, hogy itt kompenzál a játék feléd ;) ) - nálam meg általános, hogy nem jön semmi. Ez nem stratégia kérdése, hanem szerencséé (egyszer jöttem ki jobban a kerékből (speciel pont ebben az eventben), mint vártam - amikor valaki olyan kereket forgatott, ahol volt több +ingyen jegy is - ott nekem sikerült begyűjtenem a más által otthagyott 4 darab +2-est, meg a 2 darab +3-ast talán 8-9 pörgetésből (vagyis az előttem pörgetők pont ezeket hagyták meg, mert ezeket nem sikerült kipörgetniük - szerencsefaktor, már megint :) ); de semmire nem mentem vele, mert a következő keréken egyszer sem sikerült elkapnom a FP-os maharadzsa-szett tornyot). És ezért írtam, hogy szerencse kell hozzá, hogy sikerüljön jól kijönni vele. Mert ha csak a dekoros épületek jönnek, akkor azzal nem sokat érsz. :)
Illetve azt írod, hogy ki lehet rakni. Én azt írtam, szerencse kell hozzá (ki kell tudni forgatni azokat, amik kellenek). Ezek nem feltétlen mondanak egymásnak ellent. :) De ha mélyebben belenézünk, akkor ez nem fog annyira jól működni. Nézzük a tényeket: a maharadzsás főépület ad 5 pontot 4*4-en, ha van hozzá 4 másik, különböző épület csatolva. Ezek csak a 4 darab 2*2-es egyéb épület lehet (és nem lehet olyant csinálni, hogy ebből 4 darab csak FP-os torony - sőt, már 2 sem lehet). Vagyis összméret alapján lesz 8*4-es (vagy 4*8-as, vagy egy amorf többszög), ahonnan kapsz 6 FP-ot. 8*4-es méretben 8 darab szentély fér el, 8 FP-tal. Ha van két főépület, és 2-2 torony, akkor a dekorok középre rendezésénél sikerül egy kis területet nyerni, és így már 16*4-es méret helyett 14*4-es méreten lehet 12 FP-ot beszedni, de ennyi helyen szentélyekkel még mindig 14 FP-ot lehet szerezni (bár ha tovább mennénk, és sok-sok főépülettel meg egyébbel rendelkeznénk, akkor biztosan ki lehetne hozni olyan összerakást, ahol már jobb - de ez teljesen valószínűtlen eséllyel jönne meg, amit nem is biztos, hogy ki tudná rakni az egyszeri játékos). Hasonló a helyzet a zenes cuccoknál, bár ott könnyebb a párosítások lehetősége, így ott kisebb méret, kevesebb cucc mellett is össze lehet hozni, már ha több cuccot sikerült kipörgetni (mert a melléképületek között 2 is van, ami forgét ad, és nem is kell hozzá annyi más melléképület - így könnyebben kombinálhatók össze a szerencsével megnyert cuccok, akár a gong nélkül is). De azért az sem egyértelmű, hogy mit hogyan és hová; de sokkal könnyebb, egyszerűbb a megoldás.
Persze azt is írtam, hogy a szetteknek a FP-okon kívül van bőven más előnye is (így megérheti lecserélni a szentély-parkokat); de ha a szentélyeket nem tudja az ember visszapakolni a raktárba (mert esetleg később még jól jöhetne), akkor lehet, hogy nem fogja lecserélni. Akkor pedig kb. annyit érnek a szettes épületek, amennyit a többi raktárban porosodó különleges épületem is: semmit.
 

DeletedUser

Guest
Nincs azzal gond, hogy nem értünk egyet. Ha mindenben mindenki egyetértene, akkor mindenki egy nőbe/férfibe lenne szerelmes, ami azért valljuk be, nagyon nem lenne jó. :) De azért mégis leírom, hogy én miért gondolom azt, amit - hogy meg lehessen érteni az én gondolkodásomat is. :)

- Nincs többféle épülettípus? A szettes épülettípus szerintem igenis új verzió. És azért egy ilyen megoldás nem kis helyet igényel (főleg a mostaniak, amiknek a főépülete alapból 4*4-es, és a melléképületek meg 1*1+1*3 vagy 2*2-esek). Szerinted nem nagyobbak az épületek. Szerintem jégkorban lakóépület volt 4*4, 3*4 és 4*3-as méretben; most óceániban 5*5-ös meg 5*4-es. És ez csak az első, hasonló látható az alapanyagosoknál is (pl.: 3*2-ből lett 4*3). Termelőből több kell (már a jégkorszaktól kezdve), mert kell az új nyersanyagokhoz rengeteg cucc kell. Csodából már 3 volt a jégkorban is, amiknek az alapterülete is nő. Persze, ezek még pont beleférnek az általad is említett városrendezési stratégia kategóriába is; de az, hogy ezeket az új szettes épületeket dobálják halom számra, és közben ami az átlag játékosnál meg le van rakva épület azt csak eladni tudja 'ingyér' (mert nem kap 'raktárba helyezés' 'varázslatot'); amiért meg nem biztos, hogy megteszi.

- Szett kérdés: pont Te mondod, hogy nem játszik szerepet a játékban a szerencse, akinek nem jön ki az ereklyés %-os érték sem, és emiatt írsz rendszeresen reklamáló hozzászólást? :D Azt mondod, hogy nálad általános, hogy mindent többször meg tudsz szerezni (lehet, hogy itt kompenzál a játék feléd ;) ) - nálam meg általános, hogy nem jön semmi. Ez nem stratégia kérdése, hanem szerencséé (egyszer jöttem ki jobban a kerékből (speciel pont ebben az eventben), mint vártam - amikor valaki olyan kereket forgatott, ahol volt több +ingyen jegy is - ott nekem sikerült begyűjtenem a más által otthagyott 4 darab +2-est, meg a 2 darab +3-ast talán 8-9 pörgetésből (vagyis az előttem pörgetők pont ezeket hagyták meg, mert ezeket nem sikerült kipörgetniük - szerencsefaktor, már megint :) ); de semmire nem mentem vele, mert a következő keréken egyszer sem sikerült elkapnom a FP-os maharadzsa-szett tornyot). És ezért írtam, hogy szerencse kell hozzá, hogy sikerüljön jól kijönni vele. Mert ha csak a dekoros épületek jönnek, akkor azzal nem sokat érsz. :)
Illetve azt írod, hogy ki lehet rakni. Én azt írtam, szerencse kell hozzá (ki kell tudni forgatni azokat, amik kellenek). Ezek nem feltétlen mondanak egymásnak ellent. :) De ha mélyebben belenézünk, akkor ez nem fog annyira jól működni. Nézzük a tényeket: a maharadzsás főépület ad 5 pontot 4*4-en, ha van hozzá 4 másik, különböző épület csatolva. Ezek csak a 4 darab 2*2-es egyéb épület lehet (és nem lehet olyant csinálni, hogy ebből 4 darab csak FP-os torony - sőt, már 2 sem lehet). Vagyis összméret alapján lesz 8*4-es (vagy 4*8-as, vagy egy amorf többszög), ahonnan kapsz 6 FP-ot. 8*4-es méretben 8 darab szentély fér el, 8 FP-tal. Ha van két főépület, és 2-2 torony, akkor a dekorok középre rendezésénél sikerül egy kis területet nyerni, és így már 16*4-es méret helyett 14*4-es méreten lehet 12 FP-ot beszedni, de ennyi helyen szentélyekkel még mindig 14 FP-ot lehet szerezni (bár ha tovább mennénk, és sok-sok főépülettel meg egyébbel rendelkeznénk, akkor biztosan ki lehetne hozni olyan összerakást, ahol már jobb - de ez teljesen valószínűtlen eséllyel jönne meg, amit nem is biztos, hogy ki tudná rakni az egyszeri játékos). Hasonló a helyzet a zenes cuccoknál, bár ott könnyebb a párosítások lehetősége, így ott kisebb méret, kevesebb cucc mellett is össze lehet hozni, már ha több cuccot sikerült kipörgetni (mert a melléképületek között 2 is van, ami forgét ad, és nem is kell hozzá annyi más melléképület - így könnyebben kombinálhatók össze a szerencsével megnyert cuccok, akár a gong nélkül is). De azért az sem egyértelmű, hogy mit hogyan és hová; de sokkal könnyebb, egyszerűbb a megoldás.
Persze azt is írtam, hogy a szetteknek a FP-okon kívül van bőven más előnye is (így megérheti lecserélni a szentély-parkokat); de ha a szentélyeket nem tudja az ember visszapakolni a raktárba (mert esetleg később még jól jöhetne), akkor lehet, hogy nem fogja lecserélni. Akkor pedig kb. annyit érnek a szettes épületek, amennyit a többi raktárban porosodó különleges épületem is: semmit.

Az egész ott hibás, hogy én nem az event dolgokról beszéltem, hanem a kor saját épületeiről a mélytengeri-jégkori témában, amikor azt fejtegettem már így is sokkal több területet kapunk, mint korábban. Mélytengeri jövőben semmiképp nem reális a területekről beszélni, amikor egy jövősnek a szettek ugyanakkorák, ellenben ő még mindig csak 8 területet kapott a saját korában újat, ill persze a medálosokat felhasználhatta végig. A méret kérdés pedig viszonyítás kérdése... Amikor 8*4-es vagy mekkora volt egy modern kult épület, 7*4-es egy prog tankgyár, 6*6-os egy jövős lakóépület, és folytathatnám napestig, akkor az 5*5-ös mélytengeri lakó, vagy a max 4*4-es jégkori, vagy éppen a 3*2-es alapanyagtermelő lehetőség, ami már progban is kicsinek számított volna, szerintem nem mondható méretnövekedésnek ami a normál épületeket illeti. Bevallom, holnap kor óta én termelőkre rá se nézek, így nem tudom biztosan, de szerintem a korábbiaknál most sem nagyobbak, mivel már ezek közt is épphogy egy méretcsökkenés tendencia volt valamikor amennyire emlékszem...
A nevezetesek megint más téma. A 3 jégkoriból 2 teljesen mihaszna, ahogyan a mélytengeri is. Sőt, már a 2 holnap kori is (ill. alacsony korban a dinamikus persze jó, de most ugyebár mélytengeri jövő és jégkor volt terítéken, így ezt hadd hagyjam figyelmen kívül, hisz nekem nagyon nem volna hasznos), jelenkorból a lótusz legtöbbeknek haszontalan, modernből kb mindkettő a bárka óta, posztból a Habitat, és talán az esőerdő sem létszükséglet jövőből, főleg Bárka mellett... Magyarán prog fölött átlagosan egy nevezetesnek van értelme koronként... De hogy mindegyik méretét nézzük ennek ellenére, két db 5*6-os is jött a két uccsó korban. Kora középkorban már 7*6-os a hagia. Gyarmatosítás kori a mihaszna deal, szemben a borzasztóan jó üvegházzal, ugyanolyan méretben... Hol van a nevezetesek méretbeli növekedése, mert én nem találom, sőt kijelenthető, hogy az üvegházat kivéve nemhogy nem nagyobbak, hanem egyenesen kisebbek a kora középkori hagia-nal is, ideértve még a bárkát is ami a legfontosabb nevezetes...
A másik dolog meg... Persze, lehet borzasztóan balszerencsésnek lenni és mindig belefutni valakibe aki elnyomja a kereket a nyárin, na de ha van elég jegyed 2szer totál lepucolni a kereket, és min 2 db van az áhított nyereményből egyszerre, akkor azért erős túlzás azt mondani, hogy ez annyira szerencsefüggő... Mint írom, alig léptem be bétára, nem foglalkoztam az egésszel, de mégis még arany besorolású cuccot is csak összeszedtem egyet... A tavaszin nagyobb volt a szerencsefaktor ez is tény, ugyanakkor ha utánajárt az ember, akkor megtalálta a számításokat és okosan nyitogatott, taktikusan... Persze így is van szerencsefaktor, de azért nem csak arról van szó... A CE megint más, ott nem hiszem, hogy volna bármi ráhatásom kapok-e ereklyéket, nem tudok taktikázni az állomásokkal, mint a ládákkal egy eventen...

De kár vitázni, eventeken szerencse ide vagy oda, főleg ha gyémántot is használ az ember, 100%, hogy megszerezhető ami kell, olyan nincs, hogy sosem adja be ládából, hogy mindig ott ül valaki elnyomni a kereket stb., más kérdés, hogy áldozatot kell érte hozni, mondjuk hajnal 2kor nekiállni pörgetni, mikor alszik aki elnyomhatná stb. :D
 

DeletedUser24612

Guest
Azért az üvegház nélkülözhetetlenségével vitatkoznék. Aki nem CVC -zik teljesen haszontalan, a csatáim 90% -a 8 lebegőtank, ami nem azonos korút támad - még ha nagyobbat is ... - így nem ad bónuszt.
 

Olaly

Tag
A legnagyobb probléma a termékek gyártása. Az hogy egy termékhez 4 termelőt kell lerakni egy kicsit sok és ahány termék annyiszor 4. Ha valaki gyűjti a jégkori és a tengeri spec anyagokat akkor minimum koronként kettő kell és még úgy sem elég ami kapásból 16 épület.
A szentélyeket majd hülye leszek eldobálni 2x2 bárhol elfér nem kell egybe rakni mint a szetteket. Persze lehet rendezni eladom az Alcatrazt már rögtön elférnek a szettek. A szerencséhez meg csak annyit hogy a cseresznyéskert azért nincs lent mert a három alaprészlethez a még kellő kettő amit csak nyerni lehetett 25 próbálkozásból sikerült megnyerni. Ha itt is ilyen szerencsém lesz már most cs.szhetem az egészet bár ha be is jön valamelyik szett összes része akkor sem tudom hova fogom lerakni...
 

DeletedUser

Guest
A legnagyobb probléma a termékek gyártása. Az hogy egy termékhez 4 termelőt kell lerakni egy kicsit sok és ahány termék annyiszor 4. Ha valaki gyűjti a jégkori és a tengeri spec anyagokat akkor minimum koronként kettő kell és még úgy sem elég ami kapásból 16 épület.
A szentélyeket majd hülye leszek eldobálni 2x2 bárhol elfér nem kell egybe rakni mint a szetteket. Persze lehet rendezni eladom az Alcatrazt már rögtön elférnek a szettek. A szerencséhez meg csak annyit hogy a cseresznyéskert azért nincs lent mert a három alaprészlethez a még kellő kettő amit csak nyerni lehetett 25 próbálkozásból sikerült megnyerni. Ha itt is ilyen szerencsém lesz már most cs.szhetem az egészet bár ha be is jön valamelyik szett összes része akkor sem tudom hova fogom lerakni...

Az első szettem lent is A-n... Pedig mindent megtettek a szomszédaim, hogy ne legyen, egyet tudtam jószerivel pörgetni 1-1 keréken és már frissítették is...
A másik rész pedig stratégia kérdése... Én nem termelek, több kor óta nem, azért vannak nevezetesek, kiváltképp Frontenac, hogy ne kelljen ilyesmivel vesződni, és helyet pazarolni rá... Holnap korban termeltem utoljára, hangsúlyoznám, akkor még nem létezett bárka...
 

DeletedUser

Guest
Azért az üvegház nélkülözhetetlenségével vitatkoznék. Aki nem CVC -zik teljesen haszontalan, a csatáim 90% -a 8 lebegőtank, ami nem azonos korút támad - még ha nagyobbat is ... - így nem ad bónuszt.

Az üvegház nekem napi 80 FP-t ad, igen jelentős részét a közel napi 500-amnak... És december óta nem léptem a gvg-re, viszont köszönöm, nagyon simán viszem a 64 állomást CE-n csak harccal, amiből ott virít a 4 teraszos farm (amúgy bosszantóan kevés, másik 3 világban 3szor fejeztem be a CE-t összesen eddig és 2-3db-ok vannak, míg A-n mindig befejeztem és össz 4, de ez más téma), CE-ből van a 15 csillagvizsgálóm is, sok Fp csomag stb, és a legfontosabb, haderő a céhnek...
 

Feneséges

Aktív tag
Sziasztok

Lenne két kérdésem. Lehet volt írva valahol, de átsiklottam felette.
1. Mit jelöl a kaszinó jobb felső részén a "szomszédság" rész?

Az eseménynaplóban olvastam: "[felhasználó] elvégezte a nyári esemény során a szomszédság számára kitűzött célt - mindenki m..."
2. Ez milyen cél?


Szerk.: Gondolom a szomszédok(?) látogatása.
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser24612

Guest
Hát igen, jött a szokásos forma. Elsősorban az Elefánt szettet szeretném megszerezni a támadó bónusz miatt, B -n laza 11 -ből jött egy darab félig üres keréknél, D -n csak 8 jegyem volt, nem is volt elég. Ha 70 jegyet számolok, akkor sem épp megnyugtató az esély, mert 5 darab kell, 4 semmit nem ér, azt le sem rakom.
 

DeletedUser24995

Guest
Mondjuk nem lenne hülyeség, az ilyen épület szettek mellé a sok fölösleges vacak helyett betenni némi területfejlesztés nyereményt...
 

DeletedUser24921

Guest
Felháborító hogy mennyire lerontották a tavalyi nyárikaszinót. Én úgy vártam, de ezt nem volt érdemes. :(
1. Kevesebb (kb fele annyi) jegyet kapunk, mint tavaly. (Nincs a fákon jegy)
2. A keréken az értékes nyeremények az első találat után eltünnek, míg az értéktelen nyereményeket megkaphatod 4x egymás után. :(

Csak annyit tudok mondani, ez egy ritka sz** event lett a tavalyihoz képest!
 

DeletedUser25277

Guest
Sajnos tényleg nem korrekt ez az egész nyárikaszinó dolog! A bejelentkezésnél azt írják, ha a frissítek akkor kapok egy ingyenes pörgetést, eddig még nem kaptam, pedig frissítés és pörgetés gombot is szoktam használni!
Meg kell a francnak a rohadt avatar nyeremény, nem mindegy milyen kép van kint?
Csak arra mennek, hogy gyémántért vásárolj jegyet, azt meg kemény pénzekért! Értem én, hogy meg kell élniük valamiből, de szerintem többen vásárolnának gyémántokat, ha jóval kedvezőbb lenne az áruk! Sok kicsi sokra megy!
 

DeletedUser

Guest
Nos, való igaz a korábbi nyári eventekhez képest sokkal rosszabb lett azzal, hogy bekerült az ezüst-arany besoroáls rendszer a nyereményekhez. Ugyanakkor meg is lehet fordítani a dolgot, a nyári event magasan kilógott az összes többi közül, borzalmasan egyszerű volt elképesztő menyiségű nyereményt szerezni. Nagyon könnyű... 36 jegyből maximum lepucolt az ember egy kereket. Ha volt rajta portré ami megvolt már, akkor csak 32.Ha még mellé volt fent jegy, ne adj isten 2-3db-os, szintén négyszer, akkor 18 jegyből le lehetett pucolni maximum, de már szerencsétlennek kellett lenni, hogy totál utolsónak kapja meg az ember a 4-et valamiből. Ha ehhez hozzáteszem, hogy 20db jegy 1650 gyémánt, míg a tavaszin talán 3 nagy láda ha kijött ennyi gyémántból, ahol 25% esély mellett még átlagban sem jön ki tutira egy nyeremény sem, akkor bizony várható volt, hogy alakítanak ezen...
Ennek én sem örülök, félreértés ne essék, hisz 105 szentélyem javát nyári eventeken szereztem.
Viszont ez az event még így is azért elég jó, a szettek elég jók. A maharadzsa szettből 3 db ráadásul adnak küldetések, össz 2-t kell pörgetni, sokszor egyszerre van a keréken a két fajta, ráadásul ezüst besorolású, 2-2 db-ok vannak olyankor.
Ami a jegyeket illeti, csalóka. Az elmúlt években évről-évre egyre többet kaptunk, ez tavaly tetőzött amikor még a város körül is találhattunk. Azonban most a két küldetéssor azért nem kevés. 27 jött össze A-n, talán egy városháza begyűjtéssel tegnap egyből. 20+ napos az event, ergo az is 20+ jegy. És akkor a napi küldetéssor 18 küldetése is ad jegyet, néhány azok közül is 2db-ot. Szóval vagy 70 összejön végül, szerintem ennél bizony kevesebb volt még tavaly is, bétán napi jegy nem is volt most, visszajelzések, panaszok miatt kapunk itt egyáltalán...
A nyereményeket illetően pedig, üsszegyűjtve a jegyeket, ne adj isten gyémántot is kalkulálva a dologra (bárkinek lehet, nem kell venni, a CE is adja szépen minden héten, újabb ok végigvinni, kutak stb) szép eredmények érhetők el. Nekem tegnap megvolt két komplett szett. Illetve még egy torony raktáron, és még kapok egy palotát a napi küldetéssor végén. Ma összejött a másik torony is a 3. szetthez, egy totál lepucolt kerékről tudtam leszedni... Így össz 10 db-ot gyájtöttem, mellé két szentély ugyanazon kerekekről. 27 jegy mint írtam, plusz a mai begyűjtése a városházának és a mai napi küldetésé 2. Ezen felül 2-szer vettem 1650 gyémántért 20-20 jegyet, ill. ma még 3-at, de ahogy írom, CE ad gyémántot, csak ma a 4 világban több, mint 300 jött be a 4. szinteken... Magyarán úgy 70 jegyből 10 szett részt ki tudtam forgatni, két szentély kíséretében. Az eventen gyémánt nélkül is összejön ez a 70 jegy... Talán már írtam, de az elején extrém módon elnyomtak nálam minden kereket, gyakorlatilag pocsékoltam a jegyet amikor valamire próbáltam pörgetni ami érdekelt, mire elindítottam már másik kerék volt... Szóval a nyugodt, szerencsés alapállást el lehet felejteni...
Ami pedig a szomszédság célját illeti, volt egy ilyen kérdés, az a pörgetéseket számlálja, medált ad érte ha eléritek közösen a 77-et.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent