Nevezetesek hiba

Státusz
Nem lehet hozzászólni.
mit kell ennyit totojazni?! Rantsatok vissza a délelőtti adatbázis mentest aztán minden ok. Amúgy, bocs, de nagyon bénák a fejlesztoitek. Mi az, h utólag láttátok a Delhpoi jutalmazasanal a hibát?! Nem tudnak előre szimulálni?!
Egy vicc komolyan, ilyenert normál helyen lapátra tesznek fejlesztoket.

@DaN @tito @Medivh Konpenzacion, pedig gondolkozzatok.

Szép estet, Smithy
 

Asani

Tag
Medivh írta:
"...A fent leírt eset következtében azonban hatalmas mennyiségű Forge Pont került a játékba..."
Ha már megváltozik úgy is nem lehetne pontosítani? Mennyi az annyi még is?


Mondjuk tizen-huszon x-edik szinten a jósda ad vissza nagy bárkával mondjuk 100 pontot? Vagy többet? Mennyi pontot kaszáltak? Úgy is megváltozik, meg lehetne tudni?

Medivh írta:
"... az így begyűjtött Forge Pontokat eltávolítjuk a játékból, még akkor is, ha azok már további Nevezetes épületekbe lettek befektetve... ...Emiatt néhány játékos Nevezetes épületének a szintje csökkenni fog, de jelenleg a játékosok felfüggesztésre nem fognak kerülni..."


Ezzel most azt írjátok, hogy van aki szabályt szegett mert "csalt", de ő nem lesz büntetve, csak az, aki nem szegett szabályt de kapott a "csaló"-tól pontokat? Például ha cserélte a pontokat egy "csaló"-val, akkor ő ugyan adott pontot, de amit kapott azt elvesztette tehát ez esetben duplán bukott rajta?

Medivh írta:
"... a játékszabályzatnak megfelelően - tilos az esetleges játékhibák kihasználása...."


Esetleg megtudhatnánk, hogy a "csalók" honnan tudhatták volna, hogy ez hiba?
 
Utoljára szerkesztve:
@DaN, @Medivh, @tito a legmagasabb Delpoi jósda Arvahallon 12es szintű. Most komolyan elvesztek 25-78 szinteket egy teljesen más nevezetesbol?!?! A Delphoi 12es szintig a régi rendszerrel sem adott vissza annyi pontot, h visszaélésre adott volna okot!
A baj ebben a szituban az, h nálam a Krakenbe rengeteg saját, megtermelt pontot tettem. Napi 500at termelek. Azt most szépen mind elvettetek.

A másik, h a transzparencia teljes hiánya a bosszantó. Valahogy nagyon beteges, ahogy működnek nálatok a dolgok. Miért nem adtok frissitest?! Sokan nem tudjuk, h hova tegyük a napi FP termelést, mert éppen azt a nevit építenének, ami visszaesett 20-60 szintet.

És ne mondjatok, h nem tudtok semmit. Talán azért nem, mert nem vagytok elég hangosak a fejlesztoknel.

Smithy
 

DeletedUser4561

Guest
Az megvan, amikor az egyszeri utas szólt a BKK-nak, hogy gáz van a netes jegyvásárlással és őt büntették meg? Kísértetiesen hasonlít ehhez a mostani helyzet. Inno hibázott, de nem vállalja érte a felelősséget, inkább a játékosokat bünteti. Az meg már a csúcs, hogy 70-80 szintek tűntek el Krakenekről, azért mert a Delphoi hibás volt. Valahogy nagyon nem áll össze a dolog....
 
A kérdés, h itt kihasznalta-e valaki ezt a hibát? Arvahallon nem tudok róla. Mi a bubanatos szent szarert kellett akkor belenyúlni a dolgokba?! Ha jól látom az angol forumon, akkor a francia szervereken történt és kis mértékben a nemet szervereken a kihasznalas.
Másik oldalról a franciák megkérdezték a supportot, merthogy láttak, h valami fura. És a Support jóváhagyta.

Na most, a kérdés az, hogy miért nincs valamiféle állásfoglalás, h igen világ A B C vagy D-n láttuk a visszaélést....

@DaN @Medivh @tito irjatok valamit. Nem látjátok milyen felfordulást okoztok a nemasagotokkal. Lehet nem ti személy szerint vagytok a hibásak, de bevallaltatok a moderátori és Support teendőket, akkor csináljátok is annak megfelelően. Egy közösséget kellene formalnotok, iranyitanotok és nem csak a frissítéseket posztolni. Csináljátok már a munkatok!!!

Smithy
 
@DaN @Medivh @tito Olyan szintet is elvettetek a Krakenembol, ami első nap épült. Mi a szart képzeltek!?!?! 3. szintre lecsökkenteni?!? Amikor a bevezetés utáni esten már 13as volt? Mit képzeltek?! Rengeteg pontot termekcserevel korán bele... hol vannak akkor most az elköltött termékek?! Több ezer pontot FP cserével kaptam bele, azokat a pontjaimat híva teszitek?!
Ilyen egy toketlen társaságot, mint ti életemben nem láttam. (Majd ez a komment is itt lesz napokig moderálás nélkül. :D)
 

DeletedUser25225

Guest
Ez a játékélmény totális lerombolása,abszolút jogos az előttem felszólaló bosszúsága,főleg,hogy én is ezt gondolom és saját bőrömön tapasztalom,egyenlőre felfüggesztettem a játékot,megvárom mi sül ki ebből,ha pedig olyan döntés születik ami nem fog tetszeni befejezem a játékot,szerintem nem leszek egyedül
 

DeletedUser24492

Guest
Gyémántért vettem rajzokat a Krákenbe, hogy minél hamarabb tudjam épiteni. Majdnem 60-as szintről most lenullázták. Mi ez, ha nem pénz lopás? Válaszra sem méltatják a levelemet amit a tegnap irtam. Már látok olyan városokat, amelyek a tegnap még megvoltak, ma már minden lebontva és kiirva, hogy feladták a reményt... Hamarosan én is ezt teszem, ha nem adnak legalább egy elfogadható magyarázatot és egy igéretet, hogy minden visszakerűl a helyére és kárpótolnak bennünket az elveszett pontokért!
 

DeletedUser25496

Guest
Sziasztok!
Nekem az tetszik, hogy nem fognak senkit felfüggeszteni, mintha mi játékosok tehetnék arról, hogy hibázott a fejlesztő társulat. Egyszerübb lenne egy korábbi mentésre visszaállítani, minthogy azt elemezni ki milyen fp-t hová rakott, akinek rakta az hová rakta és így tovább. Lehet olyanokon csattan az ostor, aki még a jósdát meg se nézte, nemhogy pakolt bele. Ja és fellebezésnek helye nincs, senki panaszával nem foglalkozank. Én, aki nem rakok ilyenekbe pénzt, az így járt, majd keres más játékot, na bumm, de aki pénzt rakott bele, azzal mi lesz? Biztos nem fog tetszeni a supportnak, ha páran hivatalos helyre terelik a dolgot.
 

DeletedUser4561

Guest
Egy kicsit utánajártam a dolgoknak és a következő a történet:

A francia szervereken indult el a Jósda kihasználása, ahol felépítették a nevit, nagyszintű bárkákkal húzták, és több FP-t kaptak vissza, mint amennyit betettek, majd törölték és újra húzták, így elég nagy profitra tettek szert. Mindezt köszönhetően annak, hogy a fejlesztők nem vettek észre egy ilyen alapvető hibát, és így adták ki a Jósdát. Ezt a kihasználást a francia fórumon jelentették OKTÓBER 26-ÁN, erre az első reakció az volt, hogy a Jósda olyan, amilyen. Majd közel két hét elteltével, amikor az illető franciák már több százezer pontos (igen, az 6 számjegy!!) profitra tettek szert, a fejlesztők a fejükhöz kaptak, hogy talán ezt mégsem kéne engedni, gyorsan kiadtak egy hotfixet minden szerverre, anélkül, hogy előbb bétán kipróbálták volna. Ez a hotfix hibás volt, és ez okozta a nagy szintcsökkenéseket amiket most sokan első kézből tapasztalnak. Azóta a fejlesztő csapattól csak annyit hallani, hogy ismert a probléma, dolgoznak rajta, semmi konkrétumot nem tudnak még mondani, se ígérni, most vége az irodai műszaknak, majd holnap fojtatják, mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne ez a totális fejetlenség és hozzá nem értés.

Az itteni mod-ok az ég világon semmit nem tehetnek erről, sem pedig az ügy érdekében. A fejlesztők sose hallgattak a játékosokra, ezután sem fognak, hiába továbbítják a modok a játékosok ügyeit-bajait.
 

DeletedUser

Guest
Megfogadtam nem írok már erre a fórumra míg végre törölve nem lesz a fiók, de ezt nem tudom szó nélkül hagyni...

Mindig a franciákkal van a baj, ez ismét beboizonyosodott... :D
Amúgy, azt hozzátenném, hogy konkrétan jóváhagyást kaptak az ottani supporttól arra, hogy így használják a jósdát, merthogy a bárkák felépítése komoly meló volt, szóval ez jár...

Ettől függetlenül, nem választottak jó megoldást, több ízben sem.

1. Nem számoltak előre, hogy milyen lesz a jósda.
2. Nem tesztelték eleget bétán, ahogyan általában semmit (gondoljunk csak arra, az utóbbi év(ek)ben hány olyan eset volt, hogy utólag live szervereken is butítani kellett épületeket, egységeket, stb).
3. Megtudták a csalást, hovatovább, ekkor még jóvá is hagyták (bár ez sem az első ilyen, a gvg kiskapukat is hagyják évek óta kihasználni, pedig azok is befolyásolják a játékmenetet, nem kis mértékben, normál módon játszó, a gvg-t a rendeltetésének megfelelően használó céhek buknak szektorokat, termékek és egységek ezreit, százezreit, s "csalók", kiskapukkal élők vezetik a ranglistákat ugye, nekik kedvez minden).
4. Kitalálták a javítást, amit szintén nem teszteltek bétán, egyáltalán.
5. Majd ezek után, amikor az első hibajelentések beérkeztek arról mi történt, nem tettek semmit, csak vakarták a fejüket bő egy napig.

Ha akkor, max 1-2 órával a hiba megjelenése után azonnal lelövik a szervereket és visszaállítják a legutolsó fix időpontra, ami bizonyosan lehetséges, hisz a ranglisták csak ma hajnalban frissültek pl., szóval legrosszabb esetben is a tegnap hajnali állapot megvolt, akkor pár óra veszteséggel, kidobva 100 gyémántot ingyen minden felhasználónak kárpótlásul, nem lenne semmi gond, meglenne pl. az FP is az aktuális szintekből, amit fogalmam sincs hogyan fognak jelen helyzetben visszaadni. Pontok tízezreiről beszélünk akár játékosonként, amit nem e csalással szereztek, főleg mivel ez kb. ki sem került a franciáktól, talán még a németek voltak érintve, sem az angol, sem az amerikai szerver már nem!!! Ha valaki bent volt 2-3-5 nevezetes első helyén mondjuk ami esett, simán bukott ennyit. És kevés helyet mondtam, jól tudjuk, ennél sokkal több pontja is kintvan sokszor az embernek, ergo mind úszhatott akár, hisz pont a gyorsan épülő nevezetesek voltak érintettek, amelyek aktív, sok ponttal rendelkező csapatokban épülnek... Mivel vártak, így ez az opció már nem jöhetett szóba, hisz rengeteg esemény volt a játékban az eltelt időben, egy visszaállítás pedig mindenkinek újabb károkat okozott volna, még nagyobb számú játékost érintett volna akiket az alap hiba nem. Dilettantizmus a csúcson, sajnos szokás szerint...

S valóban, az egyes szerverek adminjai nem tehetnek róla, bár megjegyzem, angol fórumon pl. kimoderáltak support jegyekből idézett hozzászólásokat, olyanokat amelyek több infot tartalmaztak a nyilvános bejelentéseknél, ez pedig azért nem pozitív dolog, legalább amit tudtak végig nyilvánosan ki kellett volna írni (itt is), nem csak privát support jegyekre válaszolni... Mondjuk úgy, annál bizonyosan több info volt, mint amit kiadtak nyilvánosan...
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent