Nevezetes jutalom

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser7560

Guest
Nem tudom volt-e már javasolva valamilyen formában, ha igen akkor kérem egy mod törölje a témát.
(mármint az enyémet :p )
Három ötletet fogok felvázolni, előre szólok :)

1.
1db -os forge pont csomag bevezetése.
Aki végigolvassa az ötleteket rá fog jönni (remélem), miért lenne erre szükség.

2.
Az ötlet, hogy ha saját nevezetest építünk akkor a tulajdonos is kaphasson jutalmat.
Nem értem jelenleg, miért nem kaphatok a saját épületem építése után jutalmat, hisz én is fp-t áldozok bele, ugyan úgy mint mindenki más. Természetesen sokan a hiányzó tervek miatt ölnek egy-egy nevezetesbe fp-t, de ne feledkezzünk meg róla, hogy azért más jutalom is van terítéken (fp csomag, medál).
Ezekre a jutalmakra azért az építőnek is szüksége lenne, hisz medál, fp csomag mindig jól jön.

Szóval, a változás annyi lenne, hogy a tulajdonos is ugyan úgy kaphat jutalmakat, mint bárki más, csak a terveket nem kapja meg az adott épületből.

3.
No, ez már kicsit drasztikusabb változást vázol fel :)
Az ötlet az, hogy a jutalmazási rendszert "kicsit" átalakítanám.
Elég idegesítő tud lenne, mikor egyedül építesz egy nevezetest, úgy hogy van melletted 4 potyázó. Ergo te egyedül építed az épületet ők pedig betettek 2-3pontot, hogy az alacsonyabb helyek jutalmait megkapják.
Mostanában egyre gyakrabban fordul elő, mert sokaknak megvan az a nevezetes amire hajtottak, ezért egy-egy nevezetest 1-2 ember épít úgy igazából.

Pl.:
image-467A_51AEE0D9.jpg


Ez a kép szerintem elég jól elmondja miről próbálok beszélni.

A jutalmazási rendszert a következőképp alakítanám át.
Sajnos, hogy szintenként miből mennyi jutalom jár, erről info-t nem találtam, ezért egy 9-es Kolosszeum-on mutatnám be.
9-es Kolosszeum: szükséges 550fp
1. hely 60fp, 62medál, 3terv
2. hely 30fp, 31medál, 2terv
3. hely 10fp, 16medál, 2terv
4. hely 5fp, 6medál, 2terv
5. hely 0fp, 3medál, 1terv

Egyszerűen a befektetett fp-k arányában osztaná a gép a jutalmat.
Összesen 105fp, 118medál, 10terv kerül kiosztásra.
Tételezzük fel, hogy a következő adatok megadásával épület fel 10-re az épület:
1. hely 250fp
2. hely 100fp
3. hely 45fp
4. hely 35fp
5. hely 30fp
6-...

A rendszer fp szempontból csak az első 4 helyezettet jutalmazza. Összesen 430fp került ide be.
A 430fp -ből az 1. helyezett 250-et adott be, ergo az össznek az 58%-át. Ebből következik, hogy a 105db kiosztható fp-ből 61fp-t kapna.
Medál szempontból, kicsit más a helyzet, mert itt az első 5 van jutalmazva. Összesen 460fp került be.
A 460fp -ből az 1. helyezett 250-et adott be, ergo az össznek az 54%-át. 64db medálra lenne jogosult.
Terv, ugyan úgy 54%-ot adott be, 5db tervet kapna.

A fent felvázolt építés még viszonylag tűrhető, de mikor az ember már 500+fp-t ölt a dologba és meglátja, hogy a vége előtt pár játékos berak 2-3fp-t nagyon idegesítő tud lenni.



Remélem érhetők az ötleteim, köszönöm annak aki végigolvasta.
 

DeletedUser21403

Guest
Sztem mesze menőkig nem lenne ez így jó mert túl sok a hibalehetőség! Ha majd lesz egy kis plusz időm meg ígérem részletesebben megválaszolom hogy miért!
 

DeletedUser10514

Guest
Az arányos jutalámazás ötlete tetszik, a saját nevezetesért jutalmazás nem. Pont azért van úgy kitalálva, hogy az embereket kicsi csapatmunkára ösztönözzék. Ha magadnak is építhetnél jutalomért, akkor mi motiválná, hogy másokat segíts, ha nem kell tervrajz?
 

DeletedUser7560

Guest
Lionskull, előbb-utóbb mindenképp kell segítenem másoknak, mert anélkül nehezen lehet összeszedni a terveket. Igaz hogy ott van az m/t/csata, de azzal irtó macerás és jóval lassabb.
A legtöbben addig pakolnak a másik nevezetesébe, amíg megéri neki, pl. ha a kapott fp csomag a dupláját hozza vissza neki. Építheti fel a tulaj.
Megértem, hogy a csapatmunka és céhtagság miatt van így kitalálva, de nekem akkor is böki a csőröm, hogy miért ne kaphatnék jutalmat :)
Céhekben is, nem azért építik a nevezetest az adott tagnál mert milyen jó segíteni, meg csapatmunka végett, hanem azért mert kötelező és a vezetőség számon tartja ki rak fp-t és ki nem. (persze tisztelet a kivételnek, akinek nem inge ne vegye magára)

Csapatmunka és jó szándék már elvétve található csak a játékban, m/t is azért megy mert kötelező és tervet lehet érte kapni, amíg nem lehetett tervet kapni úgy kellett könyörögni az embernek, hogy menj már végig legalább a céh felén.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent