Nevezetes épületek

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser

Guest
Helló!

lenne egy javaslatom...
amikro mások nevezetes épületébe teszünk forge pontokat, lehetne ott egy olyan gomb, ami kapásból lehetőséget biztosít a raktárban lévő esetleged forge pontok felhasználására... ugyani szerintem kissé körülményes, hogy betolok 10 pontot, visszamegyek a saját városomba, rákattintok a raktárra, felveszem az újabb x forgepontomat, vissza az illető nevezetes épületéhez, hogy ott ismét elköltsem...

vélemény?
 

DeletedUser21964

Guest
teljesen igazad van. pláne ha mondjuk egy deal kastély 1. helyét elviszed 9. szintre való lépéskor és kapsz 75-100 forge pontot azt eléggé égő elhasználni.
 

DeletedUser5216

Guest
Nézve az épari kor nevezeteseit, sajnos igazolodni látszott az előzetes várakozásokm az épület képéseggeit megismervén, azaz a Capitolium nem túl népszerű mert rengeteg embert ad, amihez mégtöbb boldogság adó épület kell. A játék ezen fázisába már munkanélküliekkel küzködik a játékosok többsége. A másik képessége fix alapanyag adás sem dominál, mer egy sima épület Alexandriaival, vagy RAH-lal simán meghozza azt.

A másik nevezetes a Royal Albert Hall egy fokkal érdekesebb, alapanyag gyrátást fokoz és random nyersit dob (pont mint az Alexandriai, csak kicsit nagyobb és igy jobbak a mutatói is). Ezt többen letettük, na nem mert ténylegesen kell az alapanyag, vagy akár a nyersi, hanem mert jól jön a napi betakarítésért járó pontok érte. Viszont aki nem hajt toplistán a jó helyezésre már annyira nem motivált ebben.

Szerintem mindenki várt volna boldogság adó épületet (pl ha Capitolium adott volna úgy 8500 boldogságot 10. szinten sokan letettük volna, de ez már törtémnelem, majd talán a következő kor). Vagy vártunk volna katonai előnyt jelentő épületet.

Mivel ez javaslatok ötletek topik, ezért leírom én is. pár ilyen jellegű ötletem, ami kicsit más is mint az eddigi neveztesek:
1. Lehetne egy korház jellegű, ami a sérült egységek gyógyulási idejét növelné fel mondjuk szintenként 5-5%-kal.
2. Lehtne akár Katonai akadémiai is ami meg az új katonák esetén a kiképzési időt csökkentené ugyanígy szintenként 5-5%-kal.
3. Lehetne akár kémközpont is, ami csaták előt un. beszivárgással vinne be csata előtti fix sebzést a megtámadottaknak mondjuk szintenkén 2 esetleg 3 %-ot.

Persze lenne még ötletem, de ennyi is elég most.
Zerg
 

DeletedUser21403

Guest
Hát igen én ezért nem fogok letenni egy ipari nevezetest sem mert nincs értelme! Túl sok helyett foglal a semmiért! Még az a "kis" pont plusz sem vonz! Azért nem teszek le egy hatalmas épületet és nyomom tele fp-okkal h egy kicsivel több pontom legyen azért nem éri meg!

Viszont az ötletek nekem tetszenek különösen az első kettő! Bár mondjuk azokat se tenném le mert nincs rá szükségem de azért jó volna egy kis változatosság! A harmadik meg azért már túlzás lenne ennyi támadó épület után ha még az ellenfelek még le is lennének gyengítve!
 

DeletedUser22829

Guest
Részemről inkább szeretnék olyat , hogy a céh társakat támadó játékost a céh társak akkor is megtámadhassák ha nem szomszédok , így még több előnye lenne a céheknek.
A játékba mivel csak 8 egység vihető harcba lehetne olyat csinálni , hogy egy egység nem egy hanem több lenne (persze valami megkötéssel) és a játékban több játékos összefogva egységeket adhatna egy csapathoz amit egy kijelölt játékos ~hadvezér~ másik ~hadvezér~ seregével szemben vezethetne , és valahogy így megvalósíthatnák a céh háborúkat...aminek kimenetelét lehetne valamivel jutalmazni.
 

DeletedUser5216

Guest
A harmadik meg azért már túlzás lenne ennyi támadó épület után ha még az ellenfelek még le is lennének gyengítve!

Ezt nem jól látod szerintem. Én 150% támadó (és persze támadáskor 150% védelmi bónusszal rendelkezek). Támadáskor ez a véddő oldalán levő csak védemet adó 200% védelmi bónuszhoz képest erősebb. Ergo könnyedén átmegyek ilyne védelmű egységeken is. Egy ilyen épület így nem a legerősebbeket segítené, hisz e nélkül is könnyedén megy a csata, haenm a kisebbeket, akiknek még nincs 150% támadási bónusz.

mindemelett mind 3 épület javaslat a céh háboruk idején lenne hasznos, vagy ha végre megkapnánk a kalandozást a játékban, ahol botok ellen is catázhatnánk ezzel is kiegyenlítve a kontinensek között csatázási egyenlőtlenségeket (létszámarányos csaták miatt).
 

DeletedUser21403

Guest
Akkor sincs sztem sok értelme! Mi értelme ezt letenni a "kisebbeknek"?! Lerakhatnak ők is támadó épületeket és ugyanott vannak,sőt! Ráadásul ez már csak a kövi vagy az azt következő korban lehetne lehetséges amiért persze olyan kori anyagok kellenének! Akkor ezt egy szerényebb várossal rendelkező ugyebár nem engedhetné meg magának! Sokkal ésszerűbb és könnyebb letennie a Zeusz és a katedrálist mert azok "olcsóbbak" és már elérhetőek is!:D

Tudsz arról hogy bevezetésre kerülne a céhek közti csata?

A másik oldalon meg olvastam a "kalandozás" lehetőségről! Azt nem írtad h mindenkinek ugyanannyi lehetősége lenne e támadni! Pl ha az én szomszédságom 60 főből áll akkor ugyanannyi csatát játszhatnék mint akinek 80? Ez így szintén nem lenne igazságos hisz megmaradna az a plusz 20 támadási lehetőség amit a szomszédok biztosítanak! Sztem jobb lenne az a lehetőség amit én már korábban javasoltam vagyis a külső támadás! Ez lehetőséget adna mindenkinek h "kipótolja" a hiányzó szomszédainak a számát!
Tehát: Ha vkinek a szomszédsága 60 fő akkor 21 külsős azaz nem szomszédot megtámadhatna! Persze csak a korában vagy fentebbi korban lévőt! Ha meg vkinek 70 akkor annak meg 11 lehetősége lenne és így tovább! Így minden játékosnak naponta meglehetne a 80 támadása persze hogyha igényt tart rá! És mivel a "mag" azaz a szomszédság nem változik a pvp tornyokban sem lenne gubanc hisz egy szomszédságban lévőknek ugyanannyi belső és külső támadási lehetősége lenne!

Ja és még vmit hozzátennék!:D Sztem is csinálni kéne azokkal akik nem akarnak védelmet beállítani! Mert oké h ez nem csak a harcról szól de milyen az már h a város virágzik de a védelme nulla! Ilyen nincs!!! A város építésélnél az egyik legfontosabb dolog a város megvédése!! Mert hiába szép egy város ha ezt egy szomszédos birodalom porrá zúzza! Jó persze ezt itt nem lehet megtenni ami nagyon helyes hisz nem azért építgeti vki a városát h egyik pillanatról a másikra eltűnjön! De azért aki nem állítja be a 8 tagú korának megfelelő védelmet azt "díjazni" kéne vmivel! Pl.egy épületet bukna és kész és akkor máris bent lenne mindenkinél a védelem!:D
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Guest
A térképek kérdése.

Volna egy javaslatom amit jó lenne ha az 1.0-ban már használhatnánk, ill. be lene építve. 1 apróság, de jobbá tenné az egészet. Tehát egy kis prograpozói sql munka lenne pluszban egy szűrés a meglévő, megépített nevezetesekre.
Jó lenne ha térképek kapása ki lenne szűrve azokra amik már meg vannnak építve, le vannak téve. CSak olyt kapjon ami még nincs megépítve. Ha valaki törli, nyilván nincs megépítve, tehát újra gyűjthet olyan térképet is amit már korábban törölt.

Node a lényeg az hogy így 3 fontos játékélménnyel gazdabbá és kevésbé bosszantóbbá tenné ezt a játékot.
1. Aki felépített már nevezeteseket nem fog kapni olyat ami tuttira nem kell neki már.
2. Mivel a tagok ismerik ezt a dolgot amit én inkább szemantikai hibának gondolnék, így a tagok rá vannak kényszerítve arra, hogy csak azokat látogassák meg akik korban megfelelőek számára a megfelelő térképek kapásának jobb esélye miatt, ezzel többnyire a játékba csak később bekapcsolódók hátrányban és diszkriminációban találják magukat. Ez is megszűnne a fenti szűréssel. Ez lenne az igazán fontos szempont az egészben.
3. Mivel a választék csökken így felgyorsulna a nevezetesek építése, ami szerintem újabb előny, hogy a tagok játékkedve ne lanyhuljon ill. kevésbé adják fel, persze ezt a gyorsulási tempót lehet kompenzálni %-osan, ill. a meglévő nevezetesek arányában.
A játék sebességébe minimálisan szólna bele, mert csak akkor kell a szűrést megtenni, amikor a véletlenszerűen kapott térkép aktuális esemény.

Remélem a fejleszők nem sikkadnak el e hozzászólás felett. Minden jót!
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Guest
Sziasztok!

Egy olyan javaslatom lenne, amely szerintem sok felhasználót érint. Személy szerint az ipari kori épületeken és 2 másikon kívül minden egyes épületemből 1, maximum 2 tervrajz hiányzik. Hetek, némelyiknék hónapok óta!
Jónak tartom ezt a rendszert, mert persze ne legyen egyszerű megszerezni mindent, DE! Az épületek tervrajzai közül rendszeresen 2-3 visszatérő darabot kapok, van amelyikből 10et is fel tudtam volna építeni.
Ha a játékos egy épületbe való ForgePont invesztálásával akar térképhez jutni, akkor nagyon meggondolja hogy mennyit adjon bele, megéri-e neki. Az épületek 5. szintje után az első már 2 tervrajzot kap, vagy 3-at, de ez lehet ugyan az is.
És itt jönne be az ötletem: Mi lenne ha az első helyet elérő játékos csak 1 részletet kapna, de ezt ő választhatná ki?!
Szerintem jelentősen megnőne a vállalkozó szellemű játékosok száma hogy elérjék az első helyet. Nagyobb lenne a verseny, az épület tulajdonosa is jobban járna, és nem neki kellene a pontok nagy részét beledobni.
Ennyi lenne az ötletem, remélem fontolóra veszik a készítők. Köszönöm!
 

DeletedUser21964

Guest
ez jó ötlet. szerintem meg csak olyan tervrajzot lehessen kapni nevezetes húzásából ami még nincs meg, mert ha belenyom valaki 250 forge pontot egy nevezetesbe és 3 olyan tervrajzot kap ami már megvan neki az igen szívás. cserével meg ugyebár nem dobja ki a hiányzót.
 

DeletedUser23026

Guest
A felesleges tervrajz nekem is gond. - a találomra 1:2 megmaradna, ez jó kevesebb részletnél - 1:5 arányt bevezetném, ekkor pontosan azt kapom ami nekem kell.
A megépített n.épületek darabjait a piacon lehetne elcserélni.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Ötzi

Aktív tag
A csere mégcsak hagyján, én azokkal a nevezetes fecnikkel nem tudok mit kezdeni, amit már megépítettem! Legalább még kettőt ki tudnék rakni belőlük, de ugye csak egyet enged megépíteni. Most, hogy lassan már mindenkinek van nevezetese, totál lelassultak az építkezések, s nem értem miért nem lehetne a plusz fecniket a már felépültek esetében beváltani fecninként egy nagy forge pont csomagra? Tíz hónapja szorgalmasan motizok minden nap (egy napot sem hagyok ki, azért is van annyi plusz fecnim), miért nem lehetne akkor jutalmam?! Nem trükközöm, nem variálok, csak teszem a dolgom és gyarapítom a szorgalmas hülyék táborát...
 

DeletedUser23026

Guest
Igaz! Egyre több a n.épület és ez így jó, hiszen hasznosak és szépek. Az építkezést szerintem gyorsítaná, ha a meglévő felesleges részletek hasznosítására lenne megoldás. - azok is jobban segítenének pontokkal akiknek már felépült. - és amit már írtam, új környezet...
 

Olaly

Tag
Változatosságkén lenne új ötletem milyen nevezetseket lehetne lerakni. Az építkezésről még nem esett szó:
Elsőként egy javaslat hogy minden épület indulhatna egyes szintel mert a felépítés gyakran a legproblémásabb, szinte senki nem rak hozzá pontot mert nincs vagy nagyon minimális díjak vannak és nem éri meg max az elsőnek de másnak nem.
Lehetne olyan nevezetességet is adni mai az építési időket és/vagy költésgeket csökkentené másodikként időszakonként egy bármely épület elforgatását engedélyezhetné ami az épületek elhelyezését nagyban segítené és kevesebb területre lenne szükség az építkezésekhez, jobb területkihaználást eredményezne.
 

DeletedUser

Guest
A nevezetes épületeknél, ez a kifejezetten felhasználó ellenes rendszert ideje lenne valami barátságosabb szisztémára váltani. Már felmerült, de engem is nagyon bosszant, hogy a már felépült épülethez nagy sűráséggel ismételten megkapott részletek semmire se jók. Miért? Ez rosszabb mint a semmi, mert úgy látszik kapsz valamit, de valójában semmit. Eleve az, hogy miért nem kapsz egy még hiányzó részletet alapértelmezésként, az is egy kicsinyes dolog, mert lehetne ritkábban (esetleg kiszámíthatóan), de akkor biztosan hiányzó részletet kapni. A nevezetes épületek alapvetően jó, mert közösség fejlesztő, de ez a részlet szerzési metódus gyengécske.
 

DeletedUser21403

Guest
Én nekem már az össze megvan mindenből mégisha megcsinálok egy küldit véletlenszerű jutalomként minden negyedikre egy random tervrajzot kapok amit ugye már tényleg sehova se tudnék használni! Ez se sokkal jobb!
 

DeletedUser23026

Guest
Sziasztok!

Javaslatom; már régebben is foglalkoztam ezzel a témával : egy "Nevezetes park" létrehozása.
l1. Város körüli területeken mindegyiknek lenne kijelölt helye, ahová el lehet helyezni.
2.Külön park, ahol történelmileg és földrajzilag hiteles környezetbe lehetne beilleszteni az épületeket.

Üdv.! Borsóka
 

DeletedUser23026

Guest
folyt. :
Az épületek kihelyezését lehetne feltételhez kötni. Pl. gyémánt fizetés, forge, teljes képgyüjtemény...
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent