Napszakok, évszakok, időjárás.

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser

Guest
Hali.
1. Szerintem simán belehetne vezetni a nappalt és az éjszakát.
Éjszaka értelemszerűen sötétebb lenne és csak a házakból jönne a világítás, az utcákon meg sötét lenne.
(Bár szerintem ez a sötét utcai ötlet csak ilyen földutakra legyen jellemző.)
Szerintem egy 0:00 -tól reggel 8:00 -ig tartó "éjszaka" még tán elmenne.
Ezután természetesen következne a nappal, ami jelenleg is folyamatosan van a játékban. (8:00 -tól > 0:00 -ig)

2. A másik, hogy grafikailag belehetne vezetni az évszakokat.
- Tavasszal: virágoznának a fák, közepes levélzet, stb.
- Nyáron: a jelenlegi grafikai elemek lennének láthatók
- Ősszel: Sárga levelek, esetleg levél nélküli fák, az úton vagy a fák alatt lehullott levelek
- Tél: Mindent hó borít.

3. Belehetne vezetni az időjárást, amit természetesen a felhasználó ki - be kapcsolhat a beállításokba.
Amennyiben bekerülnek az évszakok, ezt akkor lenne értelme berakni.
Természetesen adott, hogy évszaktól függően változzanak az időjárási elemek.
- Tavasszal: Csendes esők
- Nyáron: Meglehetne oldani a viharokat. (Dörgés, villámlás, eső hang ;) )
- Ősz: Olyan sok eső jellemezné.
- Tél: Értelem szerűen esne a hó.
Az időjárási elemek egy nap körülbelül 4x - 5x jelennének meg, természetesen mindig random időben. (0 - 24h)

(Még mellékesen annyit belehetne rakni, hogyha esik az eső, akkor lennének pocsolyák az utakon meg itt - ott - amott.
Meg a havazás mértékétől függően növekedne a hó a falunkba.
De ez meg már nagyon túlkomplikált lehet, de szerintem eszméletlen nagyot dobna a játékon.)

Szerintem ezek az ötletek nagyon dekoratívvá tennék a játékot.
Értem én, hogy legfőképp nem erről szól a játék, de szerintem sokan örülnének neki.
Aki meg nem örülne neki azok meg kikapcsolhatná a beállításokba.
Esetleg még Beállítások menübe belehetne rakni külön ezeket.

(Pl. Évszakok = Kikapcsolás, Bekapcsolás
Időjárási elemek = Kikapcsolás, Bekapcsolás
Napszakok = Kikapcsolás, Bekapcsolás)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser23560

Guest
Szép lenne. De szinte mindenki azt panaszolja, hogy egy laza tak/mot-túrába belefagy a gépe. Mi lenne, ha még ez is lenne mellé?
 

DeletedUser23571

Guest
Sziasztok, mindkettőtök véleményét osztom. Tényleg jó lenne ha a napszakok váltakoznának, mondjuk az időjárási tényezők,mint eső és szél nem tartom fontosnak, de télen a havas táj jól nézne ki. Viszont az is igaz, h a napi takmotnál folyton lefagy pl az én gépem is.
De sztem ti is látjátok, mint mindenki, h erre a problémára sem találnak megoldást a sorozatos fejlesztésekből is kimarad, mint ahogy a szomszédcsere sem mindíg történik meg sajna.:( nekem spec 3. szomszédcsere óta nem változtak a szomszédaim és már takmotolnom sem érdemes őket ha a tervrészleteket tekintjük...Nincs megoldás arra sem, h a raktár funkciói kilegyenek használva, mert semmit nem tudsz a raktárba tenni, sőt, ha nyersz eventen épületeket és leteszed őket, utána csak eladni tudod, raktárba visszatenni nem :(( A tervrajzokat is meglehetne oldani, h egymás között ajándékozni, vagy kereskedni vele, mint a termékekkel, de ezt sem lehet. Ha 10-es forge csomit oldasz fel, akkor a számláló elölről kezdi a számolást illetve leáll, míg 10 forgéd van fent, ezzel is bukunk. És megemlíteném még az épületek forgatását, ami szintén nem lehetséges...sajnos, pedig néha jól jönne sztem mindenkinek. Nos egy pár dolog, amire nincsen megoldás még...
 

DeletedUser23514

Guest
Télen egy havas háttér tényleg feldobná!
Nem kéne mindig ugyanazt a háttért bámulni játék közben.
A mostani háttér egy két hónap után unalmassá válik.
 

DeletedUser22882

Guest
Szerintem az ötlet jó, de nagyon sok ÚJ munkába kerülne! Az épületek amúgy is szépen ki vannak dolgozva, de mi lenne akkor, ha még a hó is lenne ott! Az összes épületet meg kellene újra csinálni, ami nem kis idő! Az, hogy maga a táj (Az a rész, ahova nem tudsz építeni) havas legyen az jó ötlet! A vihar és a hó is jó ötlet! A napszak is tetszik! Mondjuk a házak, a kulturális épületek, a hadi épületek és azok a dekorációs elemek (kivilágítás), amik alapban adnak fényt, + a járókelők azok adnának ki folyamatosan fényt. A termelő épület és a raktárépület meg akkor adna ki fényt, ha dolgoznak. Visszatérve a csapadékhoz! Ha látogatsz, akkor ki lehessen kapcsolni a beállításoknál.

Remélem tetszett!
 

DeletedUser25212

Guest
Hali.
1. Szerintem simán belehetne vezetni a nappalt és az éjszakát.
Éjszaka értelemszerűen sötétebb lenne és csak a házakból jönne a világítás, az utcákon meg sötét lenne.
(Bár szerintem ez a sötét utcai ötlet csak ilyen földutakra legyen jellemző.)
Szerintem egy 0:00 -tól reggel 8:00 -ig tartó "éjszaka" még tán elmenne.
Ezután természetesen következne a nappal, ami jelenleg is folyamatosan van a játékban. (8:00 -tól > 0:00 -ig)

2. A másik, hogy grafikailag belehetne vezetni az évszakokat.
- Tavasszal: virágoznának a fák, közepes levélzet, stb.
- Nyáron: a jelenlegi grafikai elemek lennének láthatók
- Ősszel: Sárga levelek, esetleg levél nélküli fák, az úton vagy a fák alatt lehullott levelek
- Tél: Mindent hó borít.

3. Belehetne vezetni az időjárást, amit természetesen a felhasználó ki - be kapcsolhat a beállításokba.
Amennyiben bekerülnek az évszakok, ezt akkor lenne értelme berakni.
Természetesen adott, hogy évszaktól függően változzanak az időjárási elemek.
- Tavasszal: Csendes esők
- Nyáron: Meglehetne oldani a viharokat. (Dörgés, villámlás, eső hang ;) )
- Ősz: Olyan sok eső jellemezné.
- Tél: Értelem szerűen esne a hó.
Az időjárási elemek egy nap körülbelül 4x - 5x jelennének meg, természetesen mindig random időben. (0 - 24h)

(Még mellékesen annyit belehetne rakni, hogyha esik az eső, akkor lennének pocsolyák az utakon meg itt - ott - amott.
Meg a havazás mértékétől függően növekedne a hó a falunkba.
De ez meg már nagyon túlkomplikált lehet, de szerintem eszméletlen nagyot dobna a játékon.)

Szerintem ezek az ötletek nagyon dekoratívvá tennék a játékot.
Értem én, hogy legfőképp nem erről szól a játék, de szerintem sokan örülnének neki.
Aki meg nem örülne neki azok meg kikapcsolhatná a beállításokba.
Esetleg még Beállítások menübe belehetne rakni külön ezeket.

(Pl. Évszakok = Kikapcsolás, Bekapcsolás
Időjárási elemek = Kikapcsolás, Bekapcsolás
Napszakok = Kikapcsolás, Bekapcsolás)
Én is örülnék ha ez bekerülne a játékba:)
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent