Néhány ötlet

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser10514

Guest
Szóval az ötleteim, amelyik így hirtelen eszembe jutnak:
- az alapanyag termelő épületeken belül 6 féle alapanyagból választhatunk. Elég hosszadalmas ezeket minden begyűjtés után újranyomkodni, a javaslat tehát a következő: amikor egy anyagot termelni kezdünk, akkor feldob egy ablakot, amelyben van egy szöveget, hogy "ugyanennek az alapanyagnak gyártása automatikusan begyűjtés után is" és zöld pipát nyomva végteleníthetnénk a gyártást.
- a hangulatjavító intézményekben alapanyagért cserébe rendezvényeket tarthatnánk, mondjuk a kocsmában sörfesztivált, a templomban misét, és ezek növelnék a hangulatot egy bizonyos időtartamra.
- az alapanyagot adó tartományok egyes szektoraiban lázadás törhetne ki párszázalékos eséllyel. A játékosnak újra le kéne vernie a lázadókat, hogy ismét birtokolja a bónuszt.
- az oldalsó - egyébként majdhogynem teljesen fölösleges - oldalsávok összecsukásának a lehetősége. Engem személy szerint idegesít, hogy egy baromi nagy hangulatjelző sáv a fél városomat kitakarja és ha megkezdem a begyűjtést akkor eljön a legalább ennyire fölösleges bazi nagy holdacska. Ha becsukhatóvá ezeket nem is teszik, akkor legalább rakják a felső információs sávba, ott is látom a hangulatot, a másik meg elférne mellette bőven.
- néhány gazdasági épületet fejleszteni lehetne kortól függően, például a vadászház őzagancsot vagy hegyi kos szarvat termelhetne a bronzkorban, de a középkorban már kitömött medve, ilyesmi szerepelne az előállítható termékek között.
- az animációkra sokan panaszkodnak, én személy szerint keveslem őket. A lakosaim csak cél nélkül bolyonganak a városban, ha az út elfogy akkor egyszerűen lesétálnak a semmibe. Sokkal életszerűbb lenne, ha egyik-másik betévedne mondjuk a piacra és látnánk ahogy alkudozik. Itt jegyzem meg a lakosok arányai sem igazán vannak eltalálva, a nő majdnem kétszer olyan magas mint a férfi...
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Guest
Hmm hozzászólok mert olyan kedvem van és épp ráérek, szép sorban reagálok a saját véleményem szerint :)
1. Az ötlet nem rossz bár nem valószínű, hogy megcsinálják hiszen sajna egy bot-tal könnyen vissza lehetne élni vele.
2. Ezt jó ötletnek tartom és támogatom :)
3. Ez is remek móka lehetne így támogatom, de persze mint te is írtad ha ez túl gyakori akkor könnyen válhat unalmassá, de néha lehetne ilyen "meglepi" :)
4. Egyetértek engem is zavarnak cseppet.
5. Hmm ez talán túlzás és nem kell ennyire ragaszkodni adott épületekhez hiszen van elég épület így is illetve akkor veszthetne kicsit az úgymond "átrendezési/várostervezési kényszer" stb ami szerintem alapból jó ötlet.
6. Engem speciel nem zavar az animáció (a gép elbírja egyelőre), de nem is igazán szoktam nézni (max 1-2szer megnézem ha új valamit építek, utána már csak véletlenszerűen pislantok rájuk) mert más dolgokkal vagyok elfoglalva.
 

DeletedUser

Guest
Az animációk egy atomerőmű gépen, nagyon gyors net mellett nem okoznak gondot, de egy kisebb teljesítményű gépen már igencsak visszaveszi a játékélményt, hogy másodpercekig azzal van elfoglalva a gép, hogy igen lassan megjelenítse ezeket. (Tudoooom, vegyen mindenki core i7-es gépet 8 giga rammal meg húszmegás netet az úpécénél... de ez pl. anyukáméknak csak álom, nincs százezrük új gépre.)
De az igaz, hogy elég furcsán mászkálnak a városban, mindenesetre tényleg visszafordulhatnának, ha elérik az út végét.

A lázadást meg a sörfesztiválok jó ötlet, kiváltképp a lázadás lenne klassz.

A hatalmas méretű dobozkák engem is zavartak, egyszer írtam is ezzel kapcsolatban, de lehet, hogy elkallódott.
 

DeletedUser3968

Guest
1.nem tetszik
2.jó
3.ez is jó de pl. jó lenne ha az lenne hogy van egy olyan fejlesztés hogy adószedők és ezért +20% pénz járna de viszont lehetne lázadás miatta.
4.a bazinagy hold ténleg idegesitő
5.nem nagyon tetszik
6.nagyon jó ötlet
 

DeletedUser

Guest
4.a bazinagy hold ténleg idegesitő

az a nagy hold tartja működésben az összes épületemet egy 12 órás műszak után...
Mondjuk tényleg felesleges ennyire hosszúra állítani az egyes ablakokat a szélen.

5. Mihelyst lesz egy animáció off gomb utána úgy bővíthetik őket, ahogy nem sajnálják
 

DeletedUser

Guest
javasolnám hogy
A céhen belül az alapító nyomon tudja követni ki mikor játszik hogy tudja ki inaktív és ki aktív játékos
Pl alapíto láson egy zöld négyzetet a neve után a célistán ha online vagy írja ki mikor lépet utoljára be a játékos.
Vagy legyen egy jelzés hogy jelenleg online vagy nincs a játékos offline.
 

DeletedUser11

Guest
Én ezt támogatom, de más színekkel:

Kék: Online van
Zöld: Aktív játékos
Narancssárga: 3 napja inaktív
Piros: Inaktív

És lehetne egy lakat, ami azt jelenti, hogy a játékost zárolták.
 

DeletedUser

Guest
javasolnám hogy
A céhen belül az alapító nyomon tudja követni ki mikor játszik hogy tudja ki inaktív és ki aktív játékos
Pl alapíto láson egy zöld négyzetet a neve után a célistán ha online vagy írja ki mikor lépet utoljára be a játékos.
Vagy legyen egy jelzés hogy jelenleg online vagy nincs a játékos offline.

Ne csak az alapító lássa, hanem mindenki. Barátlistára is kéne egy ilyen jelzés.
Plusz, lehessen barátokkal kereskedni, barátokat motiválni és takarítani.
Jah, és még valami. Legyen alapanyagért terjeszkedés. Felőlem lehet tök drága is. Azért kéne, mert ha egy ember egyszerre szenved pénz és területhiányban, lassú orvosolni a dolgot. Nekem is most plusz 2 gazdaság stabilizálta az alaptermelést, de az pénzem a béka feneke alatt van. És más is lehet ilyen helyzetben. Mondjuk minden korban legyen 3db terjeszkedés alapért. Leírnám, hogy én milyen árakra gondoltam:

Bronzkor:
  1. 800
  2. 1500
  3. 2200

Vaskor:
  1. 5250
  2. 10300
  3. 15350

Kora középkor:
  1. 14580
  2. 28860
  3. 43440

Virágzó középkor:
  1. 36650
  2. 72900
  3. 109150

Késő középkor:
  1. 87110
  2. 173720
  3. 260330
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Guest
Én is folyton aranyhiányban szenvedek, mióta felhúztam 3 gazdaságot, úgyhogy részemről mehet :)
 

DeletedUser11

Guest
Nekem a legjobb, én nem játszok, így nem aggódok e miatt :D

De amúgy az ötleteket támogatom, csak az a baj hogy így könnyen lehetne területet szerezni, és kevesebb lenne a harc.
 

DeletedUser11

Guest
Olyan is van, aki egyáltalán nem harcol. És hidd el nekem, jóra haználnánk azt a néhány területet... ;)

Sajna ateista vagyok. Te tudom, hogy jól jönnének a területek, de ha "ingyen" osztogatnák őket, kicsit gyorsabban lehetne fejlődni. És ha gyorsabban fejlődsz, gyorsabban elérsz a játék végére.... És ez senkinek sem jó.
 

DeletedUser11

Guest
Olyan ember aligha van. De ha van is, akkor talán keményen megdolgozott érte. Na de ezen felesleges gondolkodni, lesznek versenyek, ahol majd nyerni lehet.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent