Kibeszélő Mélytengeri jövő 4. rész

  • Témaindító DeletedUser23776
  • Kezdés ideje
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
érdeklődnék,hogy az új mélytengeris nevezetes terv rajzához mikortól lehet hozzá jutni? mert idáig hiába tak./tám. a mélytengeris játékosoknál azt még nem adott.sőt pár ismerőstől is kérdezve,még ők sem kaptak.
 

Vanek ur

Aktív tag
érdeklődnék,hogy az új mélytengeris nevezetes terv rajzához mikortól lehet hozzá jutni? mert idáig hiába tak./tám. a mélytengeris játékosoknál azt még nem adott.sőt pár ismerőstől is kérdezve,még ők sem kaptak.
Mint minden ilyen fejlesztést dél körül aktiválják, és nem éjfélkor. Most már biztosan fog sikerülni, mert már rengeteg Kraken van lerakva. :)
 
köszönöm.
azóta igen, lerakták páran.érdekes hogy milyen gyorsan összejött a rajz nekik.

ezek a jatekosok, koztuk en is elore terveztek. Gyemantot gyujtottek Expediciobol, Magbankbol, Kivansag kutbol.... Esoerdot fejlesztettek legalabb 60as szintre. Igy motivalassal szinte garantalt volt legalabb egy tervrajz. A tobbit pedig gyemantbol siman meglehet venni. (Ha nem gyujtotted ossze, akkor a hitelkartyad karara lett meg a maradek hianyzo 8 rajz. ;) )
Semmi ordongosseg vagy csalas ;) Eleg egyetlen 1 Kraken egy vilagban, onnantol 30 percen belul lesz vagy 40 masik...

Elfelejtettem mondani, hogy ez egy strategiai jatek. Strategia = tervezes

Szep napot
 
ezek a jatekosok, koztuk en is elore terveztek. Gyemantot gyujtottek Expediciobol, Magbankbol, Kivansag kutbol.... Esoerdot fejlesztettek legalabb 60as szintre. Igy motivalassal szinte garantalt volt legalabb egy tervrajz. A tobbit pedig gyemantbol siman meglehet venni. (Ha nem gyujtotted ossze, akkor a hitelkartyad karara lett meg a maradek hianyzo 8 rajz. ;) )
Semmi ordongosseg vagy csalas ;) Eleg egyetlen 1 Kraken egy vilagban, onnantol 30 percen belul lesz vagy 40 masik...

Elfelejtettem mondani, hogy ez egy strategiai jatek. Strategia = tervezes

Szep napot
nem mondod!!!!!!! ez tényleg egy stratégiai játék??? aztaaaaaa...................
 

DeletedUser24487

Guest
Hát stratégiai, mondhatni,de az évek során sokat veszitett a megitéléséből.
Nem tetszik,az hogyan lehet pontokat szerezni.a végtelenitett nevezetes szint sem tetszik.
anno töröltetetek több játékost is mikor csalt a nevik épitésénél,most legális:)
GVG !! millió pontokat szerez akárki,aki saját maga által berakott védelmeket támad napról napra!! Mi értelme? ettőll már csak az lenne ijesztőbb,ha lenne egy piros gomb,és aki többször rákantint naponta,annak lesz több pontja.:) a legjobb az,hogy stratégiának hiszik,pedig csak sok idejük van:)
Ilyen hülyeségekre.
Olyan az ember érzése,hogy a fejlesztő brigádnak,már nehezére esik a játék jobbá tétele:) rontani,bontani könnyebb ,mint épiteni,jobbá tenni:)
kb egy évet vártunk,egy fél napot igénybe vevő fejlődésre,grat hozzá:)
 

Gróf úr

Aktív tag
Nem megszakítható fő küldetésszálon sorban:
10db folyami rák termelés (10*24óra, miközben egy épelméjű játékosnak biztosan egy db ilyen jellegű termelője sincs a városban kiváltképp 5*6-os méretben, nemhogy 10, totálisan haszontalan épület mélytengeri jövőben ahol semmi alapanyag nem kell, de milliárdok vannak).
Majd 20 ezres lakosságnövelés, megintcsak mire? Igen jó eséllyel fix létszámú lakossága van mindenkinek, ami elegendő mindenre, és nem fog lakóépületeket cserélni koron belül, mivel okkal egy bizonyos termelési időt használ, a friss lakóépületek pedig nem azon időben működnek.
És ismét 50db saját kori termelés következik, itt legalább használható 5 perces is...

Megelőztél. Pontosan erről akarok én is írni.
Maximálisan egyet értek. Eszem ágában sem volt Tenger gyümölcsei farmot építeni! De rákényszerítettek, mert megszakíthatatlan küldetés. Hozzátenném még, hogy a terület a legértékesebb dolog az egész játékban, ezért mindenki igyekszik a rendelkezésre álló helyet a (számára) legoptimálisabban kihasználni. Ám egy ilyen küldetés miatt feleslegesen kell területet áldozni! Jelen esetben 24 napra! (Nem! Ne mondd, hogy tegyek le több termelőt, mert örülök, hogy egynek van hely!)
Azt már a különböző eventek miatt tudomásul vettem, hogy kénytelen vagyok bizonyos területet szabadon hagyni, mert szükség lesz építeni mondjuk alapanyag termelőt, de ez a húzás, most nagyon gusztustalan!
20 ezres lakosságnövelés… Eh! Kár a szóért! :( :confused:
 

DeletedUser24487

Guest
Szerintem meg pont,hogy mégjobban meg kellene zavarni az állóvizet,mi értelme annak,hogy napi szinten mindig ugyanazt a megszokott műveletet csinálod?
Persze,kényelmetlen,de kihivás kell,kellene.
Van épületraktározás,le kell mondani pár napra nagyobb területű épületekről,aztán küldik végeztével,visszarakni,ennyi.
a fejlesztések több korral visszamenőleg is 100-150 körüli forgét kértek,most mikor már a többség ezer forgét is termel naponta,most is csak 150 eket kér,kérhetne ezreket is,mert igy ez puding,terméket,is kérhetne jóval többet,hisz a nevezetesek ereje nőttön nől,minden fejlődik,mindenki,csak a játék nem tud lépést tartani,kinőltük már jópáran.túl lassű a tervezés,és mikor jön újitás,nem veszik figyelembe sajna:)
 

Gróf úr

Aktív tag
Szerintem meg pont,hogy mégjobban meg kellene zavarni az állóvizet,mi értelme annak,hogy napi szinten mindig ugyanazt a megszokott műveletet csinálod?
Persze,kényelmetlen,de kihivás kell,kellene.
Van épületraktározás,le kell mondani pár napra nagyobb területű épületekről,aztán küldik végeztével,visszarakni,ennyi.
a fejlesztések több korral visszamenőleg is 100-150 körüli forgét kértek,most mikor már a többség ezer forgét is termel naponta,most is csak 150 eket kér,kérhetne ezreket is,mert igy ez puding,terméket,is kérhetne jóval többet,hisz a nevezetesek ereje nőttön nől,minden fejlődik,mindenki,csak a játék nem tud lépést tartani,kinőltük már jópáran.túl lassű a tervezés,és mikor jön újitás,nem veszik figyelembe sajna:)

Értem én, hogy páran kinőtték. De mennyien is? Mondjuk 50. Jelenleg Arvahallon (a többit nem tudom) 4279 játékos van nyilvántartva. Fogadjuk el, hogy ennek a fele inaktív, nem létezik, stb. Akkor is marad kétezer. 50 vs. 2000. Nem mindenkinek esik napi több ezer pont, termék, medál, stb. Azzal egyetértek, hogy komoly aránytalanságok vannak, de gyanítom, hogy ha ezt valaki szeretné „rendbe tenni", akkor alaposan fel kéne forgatnia mindent. De ahogy Whiskey-s is mondja, itt nem a jobbítás, hanem a lassítás szándéka munkálkodik.
 

DeletedUser22490

Guest
Aki ezerszámra aratja, és tízezerszámra fogja aratni a forge pontot, az nem csinál mást mint a játék végének közeledtét sietteti. Kihívást akartok? Adjátok el a bárkát, egyből érdekes lesz a játék. Ellavírozni a sok szerencsétlen agyhalott élsportoló között kemény munkával, na az már kicsit közelít a kihíváshoz. Akik mást sem csinálnak, mint értelmetlennél értelmetlenebb nevezetesekbe temetik a forge-pontok százezreit, mellyel semmit mást nem érnek el, csak, hogy még több f.pontot termelnek, amit aztán mégtöbb fp előállítására fordítanak. Az már más kérdés, hogy a játék (vissza)fejlesztői mást sem csinálnak, mint a játékélményt sorvasztják. Értelmetlen klikkeléshalommá degenerálják a játékot. Nem lehet rájuk haragudni, mert ebben rejlik a profit. A sok agyhalott zombira lehet csak haragudni, akik beállnak a sorba.
Volna egy könnyed megoldása ennek a jelenlegi langymeleg posványnak, ami valószínűleg mindenki számára megtérülne: Ha szétbontanák a ranglistát minél több tételre. Így megtalálhatná mindenki a számára legmegfelelőbb stratégiát. Minden tevékenységgel a játékban tudnál helyezéseket szerezni, és az egész piramis csúcsán állna a globális ranglista, ami az összes tevékenység összesítéséből állna össze. A végső helyezésedet, így többféle stratégiával befolyásolhatnád, nem pedig kizárólag avval, hogy mennyi bajnokot tudsz learatni naponta, ami nemcsak a kiskapuk csúcsa, de a játék és az összes játékos nyílt szemenköpése! Ez lenne az egyetlen mentőőve ennek a játéknak, mivel a bárkát nem szedték ki időben a játékból, illetve annak elmebeteg bónuszait, átgondolatlanul, a többi nevezetessel együtt végtelenítették. Ezt már nem lehet visszacsinálni, de ha ez így megy tovább nem lesz több egy évnél ebből a játékból. Vagy szép látvány lesz a városokban 1000 feletti szintű nevezetesek tömege? Melyeknek értelme egyedül csak annyi, hogy forge-pont temetőül szolgálnak??
 

DeletedUser24487

Guest
Lássa mindenki,mégsem tesznek ellene.
Mikor bejött a bárka ,akkor szóltunk,hogy nem jó!! lebutitották kicsit,de nem eléggé!!
Zoombikat csinálnak a játékosokból,az értelmesebbje meg inkább befejezi:(
Mert őszintén,ki fog ide járni napi több ezer kattintást csinálni,csak azért,hogy előbbre jusson egy ranglistán,ami tele van kiskapus megoldásokkal előrébb jutókkal? A végén nem toplistának kell neveznünk,hanem zoombik mérlege,szegény Warrax már át is változott:)) Sorry:))
 

DeletedUser20654

Guest
De én be is vállaltam a profilképemmel, amikor megváltoztatták a pontozási rendszert :)
 

DeletedUser20654

Guest
Vagy elfogadod ami van, vagy abbahagyod a játékot.
A fejlesztőket úgyse érdekli, hogy Te mit szeretnél.
 

Vanek ur

Aktív tag
[...]Nem megszakítható fő küldetésszálon sorban:
10db folyami rák termelés (10*24óra, miközben egy épelméjű játékosnak biztosan egy db ilyen jellegű termelője sincs a városban kiváltképp 5*6-os méretben, nemhogy 10, totálisan haszontalan épület mélytengeri jövőben ahol semmi alapanyag nem kell, de milliárdok vannak).
Majd 20 ezres lakosságnövelés, megintcsak mire? Igen jó eséllyel fix létszámú lakossága van mindenkinek, ami elegendő mindenre, és nem fog lakóépületeket cserélni koron belül, mivel okkal egy bizonyos termelési időt használ, a friss lakóépületek pedig nem azon időben működnek.
És ismét 50db saját kori termelés következik, itt legalább használható 5 perces is...

Ez egészen egyszerűen nonszensz, abszurd, kiborító, nem is tudom hányféleképpen írhatnám le! Ezek a szuper ötletek tudtak megszületni arra, hogy lelassítsák az embert a haladásban? Nehezebbé, érdekesebbé, kihívásokkal telivé kéne tenni a játékot a top (korú) játékosok számára, nem IDEGESÍTŐVÉ! Iszonyatosan primitív megoldás, ha erre futja csak, inkább fejezzék már be az egészet tényleg... Csak megjegyzem, már az szánalmas, hogy az eddigi 4 helyett most még 5. rész is lesz, megintcsak a kreativitás teljes hiánya, hogy még jobban szétszabdalják, elhúzzák a meglévő kort, új ötletek helyett... Teszik ezt úgy, hogy egyértelműen 4 részre volt tervezve, a 4. rész kontinens térképet szimplán félbevágták. Rossz vicc!
Ha a hibák kijavítása haladna gőzerővel amiből kb végtelen van, még meg is érteném, hogy ennyire silányak az új tartalmak, dehát látjuk, hogy a hibákkal sem jutnak dűlőre...
Miért akarsz Te 10 épületet letenni? 1-et leraksz, és kész. Hogy kell majd hozzá 10 nap, mire meglesz a 10*24 óra? És? Ja, hogy hozzászoktatok ahhoz, hogy minden feladatot azonnal, 10-15 percen (vagy max. 1 nap) alatt megcsináltok? Hát ez van. Ehhez kell majd idő, mire megcsinálja valaki (mellesleg feljebb említették is, hogy könnyen lehet helyet csinálni, és később visszaépíteni, ami ott volt).
A lakosságnövelés is hasonló módon megoldható (1 épületet megépít valaki, majd eladja, újra megépíti, ........, amíg el nem éred a 20k lakost - és nem foglal helyet, csak azt az egyet, ahol folyamatosan építesz; valamint nem szól bele az arany beszedésbe sem).

És hogy csak ilyen ötleteik vannak? Ez van. Ott vagy a bétán, miért nem adsz nekik ötletet, amit könnyen meg tudnak oldani a játék jelenlegi keretei között? Nekem sem tetszik, de nincs jobb ötletem, így inkább elfogadom, hogy ez most ilyen.
Egyébként pedig mások is mondták már Neked, hogy ha ennyire nem teszik, akkor Te is befejezheted a játékot. Nem kell megvárni, amíg a szavaid alapján olyan sz@rrá teszik a játékot, hogy ők zárják be - mutasd meg nekik Te, hogy már annyira rossz, hogy Te sem folytatod.
 

DeletedUser20654

Guest
Whiskey-s - Miért olyan fontos Neked a 3. küldetésszál? Van javaslatod valami értelmes küldire?
 

DeletedUser25452

Guest
Sziasztok! Tudja valaki hogy a mélytengeri terminál 4. Tengerészét mikor hogy lehet feloldani? Én azt hittem a elektronikus tetoválásokat ha feloldom akkor lesz aktív de nem. Mikor lesz elérhető a techfán vagy ha elérhető akkor melyik lenne? Előre is köszönöm a választ!
 

DeletedUser24487

Guest
Kár érted:)
Ilyen behatóan játszani már ártalmas,ezért már fizetniük kelene neked:)
 

Vanek ur

Aktív tag
Benézted, én letettem, 250 gyémántért felépítettem, majd 10*82-ért be is fejeztem a küldetést egy percen belül... Mivel 2 új terület is jött, így helyem is volt ugye frissen, nem beépített... Ennyit ért. A 20K lakost (nem először, hanem vagy 5. alkalommal amikor ilyen küldi van) szintén, minden selejt lakosságnövelő event, prémium és CE épület pl. törzsi főtér megépítés (ált 10-20db mindig akad), majd törlés, és ami ezek után igény marad azt meg mondjuk egy Úri lakkal és pár épületraktárral elintézem. Közel 200 kutam van 3 világból, CE-zek 4-ben, havi 4-5K ingyen gyémántból egy ilyen akció, a teljes kontinenstérkép felderítésével együtt bőségesen belefér, amilyen szuper sűrűn hoznak új tartalmat. Nekem van stratégiám, annak része, hogy gyémántot farmolok, több világban amúgyis lehetetlen magas szinten játszani, egyszerűen olyan időigényes lenne, egyben sem könnyű top helyen lenni, főleg nem volt könnyű feljutni oda, megtartani már nem olyan húzós szerencsére, viszont másik világokban farmot működtetni kb semmi erőfeszítésbe nem telik, ahogyan azt már igen sokszor kifejtettem... Csupán idegesítő, ezért beszélek értelmetlen gyémánt költésről, mert ennek haszna nincs, ez nem egy event ahol normális dologra költhetetd a gyémántot, ez egy baromság... Ahogyan pár poszttal feljebb említve van, STRATÉGIAI játék akar lenni. Az én stratégiám nem az, hogy 10-20 napra le legyen kötve az össz. 3 küldetésszálból egy, azért mert fantáziátlan emberek ezt tudták megszülni arra, hogy lelassítsák a játékosokat, ami, mint a mellékelt ábrám mutatja egy igazi stratéga esetén nem is sikerült... Hozzáéve, hogy 2db egység e küldetés jutalma. Na ez a nonszensz 10 napi melóért, helyért, esteleg épületraktározás elveréséért! Miközben egy 10-es Alcatraz napi 8-at ad, ami 10 nap alatt csupán negyvenszerese a küldetés csodás jutalmának, és azt hiszem abban megegyzehetünk, hogy ahhoz nemhogy top 10-es, de kb top 1000-es játékosnak se kell lenni, hogy legyen egy 10. szintű Alcatrazod, katonai épületben pedig 8 óra e 2 egységet létrehozni, mindkét esetre igaz, hogy céh nélkül vagy 1-es szintű céhvel kivitelezhető, ha magas a a céh szint, akkor ugyebár simán lemegy 16-17órára egy Alcatraz kör, ahogyan 2,5-3 óra a laktanya képzési ideje is, csak, hogy még extrémebb legyen az összehasonlítás...
Bétán pedig már nem vagyok, elegem lett néhány bohócból, töröltettem fórum accom, magát a játékot meg amúgy sem látogattam sűrűn. Így hát én ott már javaslatokat sem teszek...
[...]
A játékosok is inkább a könnyű utat, az ostoba kiskapukat választják, ez a játék fő halála, kiváltképp a gvg-re kihegyezve! [...] Csakhát a játékosok többsége pitiáner ahhoz, hogy ebben versenyképes legyen, így inkább nekiálltak csalni, 5*5 termékért pontot farmolni, szektorok szerzése helyett.
[...]

Remélem, nem érted félre a hozzászólásaimat (vagyis nem támadásként írom, amit). :)

1. Nem néztem be, csak következtettem az írásodból, hogy nem akarsz rá kiadni gyémántot. Erre leírtam, hogy nem is kellene, mert megoldható másként is. Igaz, nem azonnal; de simán megoldható másként is. Ahhoz a hozzáálláshoz viszont hogy Te mindent azonnal akarsz, ahhoz fizetni kell gyémántokkal (és tök mindegy, hogy az most ingyen jön, vagy veszed). Nem új dolog, már az elejétől benne van; nem tudom, miért most akadtál ki miatta.

2. Ha van ötleted, hogy mi lehetne jobb (ahogy említetted is), akkor azt meg kellene osztani az illetékesekkel, a megfelelő helyen (ez a fórum sajnos nem az). Ha nem osztod meg, de nekik nem jut eszükbe, akkor el kell viselni, hogy ez van - vagy el kell menni. --- Ennek a cégnek még régebben volt egy másik játéka: a Lagoonia. Nem volt elég bevételük, kevesen játszották, így bezárták. Ha itt is elérik ezt a szintet, akkor ezt is bezárják. De ha van, aki játszik vele, és pénzt költ rá (ráadásul a bevételük belőle több, mint a kiadásuk), akkor nem fogják bezárni. Így maximum a javaslatok adása marad; de a megfelelő helyen. Ja, és azért, mert folyamatosan szidod, nem fogják megváltoztatni. :)
Mellesleg megjegyzésként: az, hogy valaki jó ötlettel előáll, még nem garancia arra, hogy a játékon belül meg is tudják valósítani (pláne záros határidőn belül). Így lehet, hogy emiatt lesz elmeszelve 1-1 ötlet; és nem azért, mert nem tetszik a készítőknek.

3. Ha valaki igazán jó stratéga, akkor rájöhet, hogy az ilyen játékokban nem szabad azt nézni, hogy ilyen-olyan toplistán első legyen - hiszen bár hiába 'végtelen' a játék, attól még simán viszonylag hamar elérhető a maximum; aztán onnantól már az egész unalomba fullad (ahogy írod Te is, meg ahogy írták mások is, akik már abbahagyták). Vagy ha valaki mégis ezt élvezi az ilyen játékokban, akkor hozzá kell szokni, hogy ha eljutott a 'csúcs'-ra, akkor onnan nem lesz tovább. Azután pedig felesleges a sírás-rívás; inkább tovább kell lépni. (És nem attól lesz valaki igazán jó stratéga, mert fel tudja használni a könnyítési lehetőségeket, ki tudja használni a kiskapukat (vagyis előnyből tud győzni); hanem ha ezeket nem használva is simán előnybe tud kerülni. Szerintem.)
Mellesleg kicsit visszás, amikor Te vagy kiakadva az ilyen-olyan kiskapukat kihasználókra (GvG-s harcok, ...) miközben meg Te is azt teszed (több szerveren játék csak a gyémántgyűjtés miatt; eventeknél felkészülni a küldetésekre (küldetéslista átolvasásával), hogy az első nap letudhasd az egészet, ...). De ez már más kérdés, csak mintegy zárójeles gondolatot megosztottam. :)
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent