Lovas íjászok

  • Témaindító mokusmark1999
  • Kezdés ideje
Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser

Guest
Szerintem a lovas íjász jelen pillanatban használhatatlan. Úgy gondolom, hogy ha már a kora középkorban nincs egy normális kis hatótávú egység, akkor illene valamit javítani a lovas íjászon.

Ötletem a szerint a lovas íjásznak lehetősége lenne előbb lőni, aztán lépni, vagy lépni, lőni és megint lépni. Természetesen, ha többször lép, akkor is csak a normál hadmozdulati értéknek megfelelően mozoghatna. Így aztán, hiába a kis sebzés, hasznát lehetne venni a lovasíjásznak könnyű és nehéz egységek ellen. Mert hogy jelen pillanatban a lovas íjász nem használható semmire, a kis sebzés és a kis hatótáv miatt. A nagy mozgástér meg jelenleg arra jó neki, hogy hamarabb meghaljon. Ez az ötlet, ha megvalósul, talán segít valamit szegény lovas íjászokon...

Várom a véleményeket. :)
 

DeletedUser3968

Guest
ez egy nagyon jó ötlet a hunok is így csinálták.
 

DeletedUser

Guest
Sík területen 11et léphet; nincs az a támadó (lovason kívül) akit ne tudna így kivégezni, esélytelen a sérülésre is.
Szerintem ez csak akkor életképes (és akkor is túl tápos); ha lövés után csak egy fix, rövid távot léphetne.
 

DeletedUser

Guest
Lehet választani, hogy túl jó, vagy használhatatlan legyen... :D
 

DeletedUser

Guest
Valahol a kettő közzött kellene találni valamit.
 

DeletedUser4709

Guest
Mi sem egyszerűbb, osszesen léphet 11-et, a lövés pedig bárhova beiktatható a lépések között.
 

DeletedUser

Guest
Első körben megközelít, utána lő és hátrál. Tegyél be 8 ilyet és az atom korszakig mindent üt.

Igen, ez így sajnos szerintem patt helyzet lett. Sajnos nem lehet az értélkeit sem buffolni, mert akkor 6 ilyennel bármit elvernél, hisz első körben, már csak a fele egysége lenne meg az ellenfélnek. Lehet nem leszek szimpatikus a véleményemmel, de szerintem törölni kéne a lovast, és berakni helyette egy szimpla kis hatótávolságú egységet. Amúgy én a kései középkori csatákat is a sima ijásszal tolom, szerintem egy ilyen egység legfőbb statja a hatótáv.


Off: Lehet már valamit tudni az új korszak egységeinek értékeiről?
 

DeletedUser11

Guest
Szia!

Az újdonságokat, és friss információkat ITT szokták kihirdetni, és ezek után mennek szét a különböző országokba is, amelyek a verziófrissítésekben találhatóak meg!
 

DeletedUser

Guest
Szerintem a lovas íjásznak a statjaival lehetne azért variálni. +1 támadást, védelemet és lőtvolságot elbírna azért gond nélkül akár -2 mozgásért cserébe. Jelenleg sajnos minden tekintetben jobban megéri a koraközepes sima íjászt használni helyette.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent