Lopások

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser

Guest
Helló. Nem lehetséges semmi megoldás arra, hogy ne fosszannak ki állandóan? 3-4 naponta bírok feljárni...mire feljövök addig több millió pontos szomszédaim kifosztanak teljesen hetek óta semmit sem tudtam gyártani. Ha kell itthagyom a játékot. Nem látjátok, hogy mennyien utálják ezt a fosztás dolgot? egyetlen egy, de hatalmas hiba a játékban. Nem mindenki ér rá minden nap játszani. Jó játék, de kiborító mikor megálsz a fejlesztésben, mert nincs anyagod. üdv
 

DeletedUser20746

Guest
szia
a játék egyik fontos része hogy fosztogatni lehet. ha nincs idöd játszani ne játsz , vannak fontosabb dolgok is . pl : család,gyerekek,munka.és sokan hagynák abba végleg a játékot ha kivennék a fosztogatást.
portrait_117.jpg
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser11

Guest
Én naponta többször feljárok, jellemzően 3-4-szer, és sokszor van, hogy egy játékos, 1 perccel azután néz be, hogy kész van az 1 napos termelésem, és elviszi azt. Nem csak a kicsiket fosztják ki, nekem közel 4 millió pontom van.
 

Vanek ur

Aktív tag
[...] ha nincs idöd játszani ne játsz , vannak fontosabb dolgok is .[...]

Izé. Pont a 'fontosabb' dolgok miatt nem tud naponta (sőt, akár kétnaponta) lenni; így sokra megy a tanácsoddal. Azzal pedig kifejezetten nem értek egyet, hogy ha nincs ideje, akkor ne játsszon. Pont azért jön Ő is (meg még jópáran) ebbe a játékba, mert szeretné azt a kis szabadidejét, ami van kikapcsolódással eltölteni - ugyanakkor ez a játék tetszik neki (mert pl. nagyrészt egymás támogatásáról szól - lásd: céhlista, barátlista; sőt, vannak olyanok is, akik szomszédlistáról is inkább segítenek, mint támadnak). Rengeteg olyan harci stratégiai játék van, ahol az ilyen csak pár naponta fellépő embereket azonnal lekapják, és akár el is törlik a föld színéről - ez viszont egy olyan, ahol inkább a segítésen van a hangsúly.

Ja, és azt sem hiszem, hogy ha eltörölnék a lopási lehetőséget, akkor sokan törölnének. Nem hiszem, hogy ebben a játékban pont azt élveznék, hogy lopnak - annyi ilyen (mármint hogy más dolgait elrabolhatod) játék van a piacon, hogy Dunát lehetne vele rekeszteni; így nem hiszem, hogy csak ezért regeltek volna ide grepo vagy klánháború veteránok...
 

DeletedUser23505

Guest
Ha teszem azt,eltorolnek a fosztogatast, akkor sok egyeb funkcio foloslegesse valna, valamint Nevezetes epulet, es ajandek epulet is. :D
Ha ugyanis nem lehet fosztogatni, akkor minek fejelszteni a Boldog vazult, vagy a Deal Kastelyt, amik vedelmet adnak a varosodnak, vagy minek az Eventeken Orlangot venni, es egyaltalan, akkor minek vedelmet berakni a varosodba? :D Ugysincs mit megvedeni! :D :D :D
Ebbol az kovetkezik, hogy a 79 szomszedodban mindenhol lesz 2 landzsas/ szomszed, es az aktivabb jatekosoknak lesz 79X216 pontja naponta, es az viszi a heti PVP-t aki okosabban ossza be ezeket a 216 pontokat? :D :D :D (ne feledjuk, a megrogzott mormonok viccesek tudnak lenni, pl. inkabb lerak nem bonuszos termelot, es gyart 2 db-ot, hogy``megtevesszen``, gyarmiben, ipariban meg meg van a 2 fuggetlen landzsasa, stb. nagyon lol ) Es akkor mar minek laktanyakat letenni? Azt a 2 landzsast leverni eleg egy kuldibol kapott fuggetlen hadi egyseg is! :D Es maris ott tartunk, hogy a tamado bonuszt sincs ertelme fejleszteni, mert ezen az aron inkabb egyeszkedessel szerezne meg Mindenki a teruleteket. EZ SZERINTETEK JATEK LENNE ??? Igen, csak nem a Forge of Empires, hanem teszem azt: Forge Farmers... :D :D :D
Na, akkor hagynak itt igazan sokan ezt a jatekot !!! :D
El kell fogadni, hogy ez ilyen ``fosztogatos`` jatek, ha tenyleg keves idod van, akkor 1 naposra, esetleg 2 naposra allitani a termelest, es idoben (lehetoleg ne egy esti idopontban) feljonni begyujteni. :)
Ne is haragudj, de ha csak 3-4 naponta tudsz feljarni, akkor a cehed is egy nagyon laza, es tulzottan is tolerans csapatnak nevezheto, es tedd ossze a ket kezed, hogy kozejuk tartozhatsz. :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Guest
nem a lopás maga a legrosszabb. hanem az hogy pont a legfontosabb dolgokat lopják. értem én hogy a játéknak fontos meg, hogy miért van csak 10órára a forge pontok maximálisa...szegény ember 10órát aludjon kelljen fel és játszon. játék eladók jól csinálják. ugye ti is voltatok olyanok hogy hamarabb felkeltettek csak hogy nehogy full legyen. és sokszor. lophassanak mást..de ne a legfontosabbat amivel fejlődsz.

- - - Updated - - -

és a másik hogy hogyan is cserélődnek a szomszédok? vmeik héten max 100 000 ponttal volt több a legerősebb szomszédomnak..most meg 3.7 millió ponttal? xDDDDD hogy védekezhettek ilyen ellen? :D atombombával? :D
 

DeletedUser23561

Guest
annyi ilyen (mármint hogy más dolgait elrabolhatod) játék van a piacon, hogy Dunát lehetne vele rekeszteni

Farmolós, városépítgetős játékokkal is Dunát lehet rekeszteni. Egyébként a farmolósban is megromlik a termés, ha nem szedik be időben. Akinek annyi ideje sincs, hogy naponta 5 percre belépjen, beszedje a termékeit, elindítsa az új termelést, annak lehet, hogy tényleg mással kellene eltölteni azt a kis szabadidejét.
 

Vanek ur

Aktív tag
Farmolós, városépítgetős játékokkal is Dunát lehet rekeszteni. Egyébként a farmolósban is megromlik a termés, ha nem szedik be időben. Akinek annyi ideje sincs, hogy naponta 5 percre belépjen, beszedje a termékeit, elindítsa az új termelést, annak lehet, hogy tényleg mással kellene eltölteni azt a kis szabadidejét.

Azért egy kicsit más. Én az almát próbáltam az almához hasonlítani, Te meg az almát a paradicsomhoz (gyümölcsnek gyümölcs, na de milyen különbség!). A farmos játékok teljesen mások, mint egy ilyen - viszont amiket én említettem, azok nagyjából ugyanilyenek (azzal az egy különbséggel, hogy azoknál egyértelműen az a lényeg, hogy elvedd a másik nyersanyagát a gyors fejlődéshez; itt viszont nem).

Szerk.: még egy gondolat. Azokban a játékokban, ahol lopni erősen ajánlott, ott érdekes módon a kisebbeket nem annyira farmolják a nagyobbak - itt viszont a nagyok, a régebbiek (akik sokkal fejlettebbek) kifejezetten keresik a kisebbeket. Nem a nagyobbakkal csatáznak; nem azokat próbálják meg legyűrni - hanem a kisebbeknél, a régebben kezdőknél próbálkoznak, mert ott veszteség nélkül át tudnak menni, és 'könnyen' tudnak lopni. Aki régebb óta bent van, és nem támadó, az már fel tudott magának építeni olyan védelmet (meg annyi védőbónuszt tudott szerezni), hogy nála már csak nehezen tudnak pontokat szerezni "az igazi támadójátékosok" (szándékosan van erősen idézőjelben a kifejezés), így oda nem is járnak; ellenben a kisebbek, a friss húsoknál rendszeresen járnak pontokért, és nyersanyagokért. Ez pedig már erősen etikátlan is, illetve a saját játékukat is tönkreteszik egyesek. Hiszen mint ahogy régebben említettem: annyira elüldözik az új embereket, és annyira már csak a nagy rajongók maradnak (a régi játékosok közül is sok abbahagyja - mint például most a C világban a Wanted Extreme (volt TOP1-es klán), tagjainak már köze sincs a 'régiekhez', mert azok abbahagyták a játékot, a klánt pedig örökítették tovább másokra, mert elég magas szintű már, hogy törölve legyen) hogy utána már lepkehálóval sem lehet majd embereket szerezni. Erre példa: az Ikari...nál tökéletesen látni ezt; és mint ami ellen a Travi...nál próbálnak is tenni, mert Ők viszont még talán időben felismerték ennek a hátulütőit.
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser

Guest
Sziasztok!
Mint volt Wanted-es megszólalnék... :) A Wanted "magja" nem hagyta abba a játékot! Egészen egyszerűen többen más úton képzelték tovább folytatni a játékot! Akik aktív játékosok voltak most is azok, teljesen mindegy most hol vannak éppen. A kevésbé aktívak esetleg inaktívak pedig már igen régóta azok voltak csak kevésbé volt feltűnő, mivel egyrészt voltak "kötelezettségeik", másrészt vitte őket a hátán a céh. :)

De most nem is ez a lényeg, hanem sokkal inkább az, hogy kezd már vérlázítóvá válni ez az állandó nyafi a támadások miatt! A szomszédság tele van 200% fölötti védelmi bónuszos játékosokkal! (A sorban még a 65. szomszéd is fullra van védve!!) Gondolkodjunk már egy kicsit... Nagyon ritka már a veszteség nélküli csata, a "támadókat" mégis csak elvétve látjátok nyafogni, hogy mennyi katonát vesztenek mire végigverik a vonalat, az időről meg már ne is beszéljünk, hiszen a sérülések miatt kevés olyan szomszédság van amin egy szuszra végig lehet szaladni 1 óra alatt! Ezzel szemben a "farmolós" játékosnak mindössze annyi a dolga, hogy naponta 2x felszaladjon eldobálja az fp-t, begyűjtse majd újra indítsa a termelést! (Na meg parádézzon a globálon, mert marhára ráér.)
Ennek ellenére sajnos ott tartunk, hogy pont a támadó (erősen aktív) játékos van jó ideje "büntetve" vagy ne használjunk ilyen erős kifejezést, de erősen meg van nehezítve a dolga!
Ráadásul ez még csak a kezdet... minden egyes új eventtel újabb és újabb védelmi épületek és + őrlángok kerülnek elő, miközben a támadó bónusz semmit nem változik. (Azt hiszem, hogy azt a komoly 3%-ot nyugodtan elhanyagolhatjuk amit a szintemelő jegyekkel kaptunk!) És hagyjuk azt is, hogy majd építjük tovább most már a támadó neviket... persze! Két szintenként 1% növekedés, aztán jön egy event és a drága szomszéd aki épp csak bekukkolt gyorsan ki is pörget még egy 5%-os védő épületet vagy két őrlángot 8%-al...
Rettentő reális... tényleg...

Ezt most egyébként egyáltalán nem siránkozásnak szántam! Mi elfogadtuk, hogy ez van, ezt kell szeretni... Megpróbáljuk néha a bosszankodás mellett megtalálni benne a kihívást. ;) Viszont tök jó lenne, ha a következő elégedetlenkedő kicsit elgondolkodna rajta, hogy olyan szintű támogatást kapnak az utóbbi időben a fejlesztőktől mint azelőtt soha és vajon mindezért mit is tettek eddig??

A fosztásokat meg nem 80 db őrlánggal kell megakadályozni, hanem időben aratással! Ennyire egyszerű a történet! Tudomásul kell venni, hogy ez egy online játék! Itt soha nem áll meg az élet. Ez nem egy Xbox, hogy kikapcsolom és másnap úgy találom a játékomat ahogy hagytam.... :)
 

DeletedUser23505

Guest
Tele van igazsaggal, amit Coni ir, igazabol a vedelem fejlesztes sokkal egyszerubb, mint a tamado bonusze. Eleg egyetlen eventen aktivnak lenni, es maris ott van a 150% vedelmi bonusz! :D Azon pedig mar sokan fennakadnak a szomszedok kozul. :)
A titok nyitja, AKTIVNAK lenni. :D Aki ugymond ``kicsi``, bizony el kell, hogy szenvedjen egypar csalodast begyujteskor. Viszont ha komolyan gondolja, hogy ezzel a jatekkal jatszik, meg tudja vedeni a termeleset, vagy begyujtessel, vagy vedelmi bonusszal, de ehhez elengedhetetlen feltetel, hogy gyakran belepjen, es jatssza ezt a jatekot, es ne csak ugy legyen Neki egy varosa, ahol az ordogszekerek a legaktivabbak! :D Aki naponta feljar, es tervei vannak ebben a jatekban, az meg tudja vedeni a termeleset barmelyik eros, tobbmillio pontos szomszedjaval szemben is, ebben biztos vagyok.
Aki hetente ketszer nez csak fel ide, az ha nem is erdektelenseget, de legalabbis egyfajta feluletesseget tukroz a jatekstilusaval kapcsolatban, tehat nem viseli sziven a varosa sorsat, ebbol kovetkezik, hogy a fosztogatas sem zavarhatja igazan. :)
 

DeletedUser11

Guest
A most jövő nyári event-ben is lesz egy oroszlánbarlang, ami +5% védelmi értéket ad. Gratulálok a fejlesztőknek. Máris 2-szeresen értelmetlené tették a harci nevezeteseinknek adott bónuszukat.
 

DeletedUser23659

Guest
De kedves játékostársaim, kik vagytok ti, hogy megítéljétek, kinek a játékstílusa "magasabbrendű"?
Szerintem csak szócséplés az egész téma... A békés játékosnak joga van megvédeni magát, mert az ő játékában a harc nem játszik jelentős szerepet, tehát nem élvezi azt sem, ha megtámadják.
Ha a támadó játékos nem fogja élvezni azt, hogy támadhat, akkor nem fog támadni. Joga van a támadáshoz is, meg ahhoz is, hogy ne támadjon, ha ez neki nem éri meg.
Továbbra is azt mondom, hogy aki harcolni akar, harcoljon GvGben... Aki nagy céhben van, bátran ugorjon rá az általuk más céhek elől körbezárt NPCk területeire, aki meg kicsiben, az támadja nagy céhek területeit.
Ja hogy ehhez kevés az Alcatraz meg az automata csata? Akkor tessék nyersanyagot termelni...

Senkit nem akartam megbántani, de kicsit már unom ezt az egész "vihar a biliben" dolgot. Köszi.
 

DeletedUser23561

Guest
(...) itt viszont a nagyok, a régebbiek (akik sokkal fejlettebbek) kifejezetten keresik a kisebbeket. Nem a nagyobbakkal csatáznak; nem azokat próbálják meg legyűrni - hanem a kisebbeknél, a régebben kezdőknél próbálkoznak, mert ott veszteség nélkül át tudnak menni, és 'könnyen' tudnak lopni. (...) a friss húsoknál rendszeresen járnak pontokért, és nyersanyagokért. Ez pedig már erősen etikátlan is (...)

Erre az esetre volt már javaslatom egy másik hozzászólásban: több mint 2 korral előrébb járó támadó ne tudjon fosztani. Ekkora különbségnél már úgysincs értelme, hiszen semmi olyan nincs egy ilyen kicsi városban, amire egy fejlett játékosnak szüksége lenne.
Így nem utálná meg a játékot a kezdő sem, mert millió pontosok fosztogatják naponta a középkori kis faluját (és hiába szedi be az ember a termékeit időben, akkor a házakat fosztogatják csakazértis; C-n volt szerencsém egyszer ilyen szomszédokhoz); ugyanakkor a harciasabb játékosoknak is megmaradna az öröme.

Az őrlángok védelmét pedig levinném 2%-ra. Egyszerűen nevetséges, hogy hónapokig gyűjtögeti valaki a térképrészletet (netán gyémántot áldoz rá), farmolja az anyagot, kitaktikázza a helyet a nevezetesnek, újabb napokat, heteket vár, mire szintet lép és van nyomorult 3%-a, más meg egy eventen könnyedén szerez 3-4 darab 1x1-es helyigényű őrlángot és van neki 8-12 százalék védelme.

Továbbra is azt mondom, hogy aki harcolni akar, harcoljon GvGben...Aki nagy céhben van, bátran ugorjon rá az általuk más céhek elől körbezárt NPCk területeire, aki meg kicsiben, az támadja nagy céhek területeit.

Amíg nem találnak megoldást arra, hogy a "nagy céhek" ne hozhassanak létre vadonatúj céheket, ahova pár játékos átlép, és minimális anyagköltséggel több szektorát is megtámadja egyszerre annak, aki be mert pofátlankodni a területére; addig a GvG csak idő és energiapocsékolás.
Alcatrazom amúgy (még) nincs és eddig az automatát is kizárólag két lándzsás esetén nyomtam be.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser23659

Guest
addig a GvG csak idő és energiapocsékolás.

Miért is? Pontot ugyanúgy kapsz érte, mintha a nyomorult szomszédodat gyaknád...
Az időd és energiád is ugyanannyi, amit 10 csatára fordítasz, mintha tíz szomszédot látogatnál. A nyersit azt meg termelni kell és kész. Ahogy mondam: ha nagy céhben vagy, ne sajnáld a nyersit, ha meg kicsiben, nem kell hozzá sok. Ezért mindenki szeretni fog, imákba foglalják a neved és a többi... De már túl is ragoztam, bocs, befejeztem a "villogást".
 

DeletedUser

Guest
Kicsit elkanyarodtunk a tárgytól! A GvG egy plusz funkció/lehetőség a játékban, nem hivatott kiváltani a szomszéd elleni csatákat! Egyébként meg ha annyira kötöd az ebet a karóhoz lehet összehasonlítani a csataszámokat nyugodtan! Nem 10 szomszédot üt meg egy támadó játékos naponta, hanem minimum 70-et!!! Ezt a csatamennyiséget semmilyen módon nem tudod hozni a GvG-n (nagyon-nagyon ritka eseteket leszámítva), termelheted az anyagot mint a güzü, akkor sem!
Már bocsáss meg, de lehet, hogy neked/nektek kielégítő annyi kihívás, hogy gyártasz/aratsz/gyártasz/aratsz... a játékosok többségének ez nem okoz hú de nagy örömöt!

Távol álljon tőlem, hogy bárkit is megsértsek most, mert aki ismer tudja, hogy bár valóban a támadó oldalt erősítem nem volt soha célom a károkozás más városában és tiszteletben tartom mások játékstílusát is. Tudom, hogy nem vagyunk egyformák, mindenkinek más okoz kikapcsolódást ebben a játékban, sokan nem szeretnek csatázni mert vagy kedvük vagy idejük nincs rá elég...
de... ha már ennyire nagy cucc ez a termelősdi, annyit tennék hozzá, hogy én a csata mellett is tudok termelni ha akarok vagy szükséges... vajon sok esetben ez menne fordítva is? ;)

Majd ha támadó játékos nem élvezi, hogy támadhat akkor majd nem támad??? Azt a mindenit!!! Szóval a cél minden játékost belekényszeríteni a legóba! Gratulálok!!! A farmos oldalon maximális toleranciát és megértést vártok el, de a mi játékunk messze senkit nem érdekel!
Nem élvezed, ha megtámadnak? Netán fáj??? Sérül az ego-n kívül bármid is? (Esetleg az felmerült már bárkiben is, hogy minél jobban be vagy védve annál inkább ki vagy téve a fosztásnak??? Mert ha átjut a védelmeden könnyen előfordulhat, hogy "leveszi" rólad a veszteségét... :) ) Csendben jegyzem meg, jól teszi és lehet, hogy pontosan ezt kéne tenni....

A végére még a védelemhez pár gondolat és én ezzel befejeztem ezt a témát, mert eddig is elboldogultam gondolom ezután is el fogok, csak azért éreztem fontosnak hozzászólni a témához, mert siránkozásból rengeteg van, de mi ritkán adunk hangot annak, hogy itt bizony valami nagyon nem kerek és messze van a fair játéktól!
A támadó épületeimet több mint 1 év alatt sikerült fullra húzni, több ezer motin vagyok túl a játék kezdete óta a tervekért, az épületek helyet foglalnak a városomban (nem úgy mint a város köré egy sávban felhúzott őrlángok), sok türelem, várakozás és kínlódás árán értem el ezt a támadó bónuszt, rettentő sok időt töltöttem játékban, gondolom több száz játékostársammal együtt. Már bocsánat, de azt hiszem van alapunk arra, hogy ne találjuk reálisnak, hogy mi ennyi időt és energiát szántunk a nevezetes épületeinkre és akkor hipp-hopp gyűjtögettek pár tojást, megforgattok néhány szerencsekereket, nyittok pár karácsony csomagot és akár egyetlen event alatt túlszárnyaljátok potom egy évnyi erőfeszítésünket!

Ezen van a lényeg!! Nem a védelemmel van a gond! Hanem az egyensúllyal és bizony, hogy bejön a képbe ebben az esetben az is, hogy melyik fél mit tett azért, hogy védelmi vagy támadó bónusza legyen!!

Az őrláng egy hatalmas tévedés volt! Nem ezt kellett volna erőltetni, hanem kellett volna csinálni egy 3. védő nevezetest, mert igen is tessék megdolgozni a védelemért is, mint ahogy a másik oldal megküzdött vagy küzd a támadásért!

Abba már bele sem gondolok, hogy mi van azokkal akik később kezdték a játékot és szeretnek csatázni... na az ő játékuk valószínűleg totálisan el van lehetetlenítve!
Jaaa, persze! Ne csatázzon! Minek? Termeljen inkább még pár ezer sárgarezet, hiszen sose lehet tudni mikor veszi hasznát... :D :D
 

DeletedUser23659

Guest
Csak egy gondolat, mert veled kár vitatkozni:
Aki rinyál, az nem én vagyok, kedves játékostársam... Hozzám jöhetsz bármikor, és vissza is megyek hozzád... ha kenyérrel jössz, kenyérrel, ha fegyverrel, fegyverrel... Te magadról beszélsz, én másokról.
nem az én egóm a sérült, úgy látom:)
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent