Kulturális települések

Gróf úr

Aktív tag
Lehet vele vitatkozni, de én úgy láttam/látom, hogy a Kulturális települések nem túl népszerűek.
Valószínű, így látták ezt a fejlesztők is és behoztak egy új nevezetes épületet (Repülő sziget), ami csak a Kulturális településen érvényesül. Mondjuk, ez ügyes!
Az Asztékokat kétszer már megcsináltam, most nekifutottam harmadszor is.
Sajnos az eddig felhasznált termékeket nem írtam össze, de..!
Kilenc nap van vissza és összeírtam, hogy mennyi terméket kell még előállítanom és mennyi van jelenleg:
zöldségek 653/123
fejdíszek 339/72
kukorica 105/5
kőfigurák 43/9
Összesen: 1140/209

Tehát kell még 931 (plusz majd a végén még mindegyikből kell valamennyi – nem emlékszem, mennyi)
931 : 9 = 103
Ha három termelő van és két nyolc és egy négy órás termeléssel számolunk, akkor az napi 75 termék. Tegyük fel, hogy ügyes és/vagy szerencsés vagyok és Udvari piacról szerzek még napi 21 terméket. Eddig 96. Hiányzik még napi hét.
És még nem számoltam azzal, hogy a diplomácia miatt miatt rendre le kell bontani épületeket, majd újra építeni.
Megjegyzés: Akadálymentesítésre mindig költöttem gyémántot.
Szóval ilyen feltételek mellett nem kéne azon csodálkozni, hogy a Kulturális település népszerűsége meglehetősen visszafogott!
 

ashea55

Nagyon aktív tag
Lehet vele vitatkozni, de én úgy láttam/látom, hogy a Kulturális települések nem túl népszerűek.
Valószínű, így látták ezt a fejlesztők is és behoztak egy új nevezetes épületet (Repülő sziget), ami csak a Kulturális településen érvényesül. Mondjuk, ez ügyes!
Az Asztékokat kétszer már megcsináltam, most nekifutottam harmadszor is.
Sajnos az eddig felhasznált termékeket nem írtam össze, de..!
Kilenc nap van vissza és összeírtam, hogy mennyi terméket kell még előállítanom és mennyi van jelenleg:
zöldségek 653/123
fejdíszek 339/72
kukorica 105/5
kőfigurák 43/9
Összesen: 1140/209

Tehát kell még 931 (plusz majd a végén még mindegyikből kell valamennyi – nem emlékszem, mennyi)
931 : 9 = 103
Ha három termelő van és két nyolc és egy négy órás termeléssel számolunk, akkor az napi 75 termék. Tegyük fel, hogy ügyes és/vagy szerencsés vagyok és Udvari piacról szerzek még napi 21 terméket. Eddig 96. Hiányzik még napi hét.
És még nem számoltam azzal, hogy a diplomácia miatt miatt rendre le kell bontani épületeket, majd újra építeni.
Megjegyzés: Akadálymentesítésre mindig költöttem gyémántot.
Szóval ilyen feltételek mellett nem kéne azon csodálkozni, hogy a Kulturális település népszerűsége meglehetősen visszafogott!
Nézd nem is arra találták ki,hogy 2 nap alatt lezavarják ,lehet,hogy sokaknak hosszú az idő ami alatt elkészül ,de szerintem kb 2 perc plusz munka még ott is elindítod a termelést , engem kimondottan szórakoztat :)
 

ashea55

Nagyon aktív tag
Ja és nem lehet mindent piaci alapon nézni ....... akinek nem éri meg a ráfordítás az ne csinálja , A fő játékban is van egy csomó nevi ami csak a fosztást erőlteti mert arra ad jutalmat , Nekem meg az nem tetszik , le se teszem egyiket se ! Minden nézőpont kérdése :)
 

Gróf úr

Aktív tag
Ja és nem lehet mindent piaci alapon nézni ....... akinek nem éri meg a ráfordítás az ne csinálja , A fő játékban is van egy csomó nevi ami csak a fosztást erőlteti mert arra ad jutalmat , Nekem meg az nem tetszik , le se teszem egyiket se ! Minden nézőpont kérdése :)

Hasonlóan gondolkodom én is. Nincs „fosztással kapcsolatos" nevezetesem, mert csak akkor fosztok, ha küldetés kifejezetten ezt követeli meg.
Akkor is igyekszem a lehető legkisebb kárt okozni.

Nem azt mondtam, hogy két nap alatt le lehessen zavarni! Semmi gondom azzal, ha két hétig tart. Sőt, az Asztékban kifejezetten tetszik az Udvari piac.
Amivel gondom van, hogy nem tartom reálisnak ennyi idő alatt, ennyi termék előállítását. Azt is tudomásul veszem, hogy le kell bontani, majd újra építeni épületeket. Stratégiai játék, vele jár az átgondoltság, de ha azt látom, hogy hiába trükközök, (szinte) lehetetlen a küldetés, na az bosszant. :)
 

Rumcájsz

Szerkesztő
Csapattag
Szerkesztő
Sosem költöttem gyémántot akadálymentesítésre, de vígan végigvittem mind a 13 falut az aztékokból határidőre. (Igaz, nálam 3x8 a termelés, amibe néha belecsúszik egy 4-es is, ha nem tudtam időben aratni)
 
Kult településnél a lényeg a x4 -es bónuszon van, azzal kb. mindig ki lehet termelni mindent időre (és persze foglalkozni kell vele, nem kérdés)
Az újabb körökkel pedig emelkedik is az esélye, tehát reálisan meg lehet időre csinálni, mlg ha nem is tűnik úgy. (3., 4. kör után már látni fogod)
Kezdőként még én is kicsúsztam egyszer-egyszer, de hamar belejöttem, illetve sokszor kell bontani, építeni, erre rá kellett jönnöm.
 

Vanek ur

Aktív tag
A településekhez szerintem 2 dolog kell, hogy időre meglegyen. Az egyik a megfelelő stratégia (egyensúlyt kell találni a minél hamarabb, minél több terület feloldása, és a minél kevesebb termék felhasználása a feloldásokra irányzatok között), a másik a megfelelő jelenlét (aki csak napi 1-2 alkalommal tud belépni a játékba, annak esélye sem lesz időre teljesíteni). Persze, bár a települések végső jutalmai egész jók, így megéri végigcsinálni mindet; de az 'időjutalom' már nem olyan feltétlenül szükséges, hogy arra mindenképp rámenj - vagyis ezt akár el is lehet engedni.

Persze, ettől még a népszerűség nem nagy, mert szerintem vontatott, és unalmas (pláne 10+ alkalommal ugyanazt csinálni, ugyanúgy, ... - de a különböző népek között sincs túl nagy különbség). De aztán a fene tudja, hogy a nagytöbbségnek mi az indoka, nekem inkább ez.
 

Lef------

Nagyon aktív tag
foglalkozni kell vele, akkor meg lehet csinálni időre
VISZONT mivel borzasztóan repetatív így megunod nagyjából a második körnél és már kelletlenül lépsz be, nem figyelsz az időkre, ÍGY nem is lesz meg időre, ami hozzásegít ahhoz, hogy meginkább megutáld

viszont az inno erölteti valamiért, így még lesz bőven - 200-300 naponta - új...
 
Jó lenne új idegen nép is, mert végeztem minddel, kimaxoltam. :)
(pl.
-római birodalom és épületei, egyiptomi harcoshoz hasonló, Fórum Romanum
-1300-as kínai-mongol, selyem, ló, agyag edény, fegyver, jutalom épület Nagyfal torony/kapu 4*4, kis jutalmak falszakasz 4*1
-Atlantiszi /víz alatt/ , halak, hínár, oxigén, tudáskristály, Atlantiszi sellő akvárium
-2020-as arab világ pl dubai, termék olaj, teve, ivóvíz, gáz nyeremény épület Travel Guide)
-esetleg egy világűrszint a csillagok háborújából ismert Ewok világ vagy Tatuin buckalakói
 

Brombolo

Új tag
Sejtettem, hogy nem nagy népszerűségnek örvend a téma, de néhányunkat azért megfogta. Ha nem is mindenki, de azért sokan végig csináltuk a kultúrális településeket. Az a helyzet, hogy bizony a kultúrális települések nyeremény épületei is megöregedtek és az új esemény épületek már kezdenek erősebbek lenni, mint pl. a Viking fa. Ha valaki hallja szavam, kérem fontolja meg, hogy egy-két szintet még legyen lehetőség ráhúzni a meglevőkre. Azt hiszem nem nagy kérés és a játék egy részletét életben tartaná. Akik eddig megépítették, azok eztán is meg fogják és ha az új bónuszok tényleg ütősek lennének, talán azok számára is csábító lenne, akik még nem próbálták.
 
Utoljára szerkesztve:
Fent