Korvisszafejlesztő készlet

melak2142

Új tag
A játékban lassan elkelne a BSZ, és NE -k mellé egy korvisszafejlesztő készlet.
Jó enne ha tudnánk szabályozni, hogy milyen korból adjanak árút az épületek a kincstárba.
Igy a játék maga is sokkal céhközpontúbb lenne, meg lehetne beszélni a céhen belül, hogy ki milyen árút termeljen.
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
Például ha rájövök, hogy az előző korban jobban lehetett csataterezni.
Vagy ha a céhnek jobb lenne, ha mindenki ugyanabban a korban lenne.
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
Dehát van piac, amit ha használsz, jobban jársz, mintha előző kori terméket termelnél.
Használom, de elég kevesen adnak el korábbi árut korombeliért.
Viszont a nevezeteseim a saját koromból termelnek a céhkincstárba, azt nem lehet már korábbi kori termékre cserélni.
 

LoveCanKill

Aktív tag
Céhen belül, barátokkal, és szomszédokkal is lehet csereberélni. Ha valamiböl nagyon hiányod van, és kellene sürgősen, Global chat-re kiirod, és legtöbbször szinte rögtön segít valaki. Bár ez időszak függő, de délután és este sok segítőkész játékos van ott. Céhen kívül is vannak csoportok, ahova csatlakozhatsz, és ott is tudsz segítséget kérni piacozáshoz is. Bár ez csoportfüggő, de ha nem is sikerül elsőre 1 jol működő csoportot találnod, előbb utóbb találhatsz egy helyet, csak próbálkozz. Globál chat-en érdemes lehet neked körbekérdezned ezzel kapcsolatban is.
 

melak2142

Új tag
Nem a piac miatt!
A kincstári termelés miatt.
A legnagyobb céhekben rendesen kell tölteni a kincstárat!
Ezt csak azok érthetik, akik a top 10 céhben vannak.
Egy röpke GvG alatt elfogy vagy 50.000 termék a kincstárból, persze ez sokmindentől függ.
Ezt kipiacozni lehetetlen.

Én nem 1000 termékeről beszélek.
És tudom, hogy a BSZ/NE -k nem adnak olyan sokat de az legalább autómatán adja.

A Jeges, vagy a feletti épületeknek semmi hasznuk sincsen szinte. Azt a terméket ami a cst-re kell nem olyan nehéz összeszedni egy rendes céhnek.

A korösszehúzást meg a legalapabb, amit lehet csinálni, de azt jövőkorban a legcélszerűbb elkezdeni, és ott is célszerű abbahagyni.

A Játék legjobb kora a jövő, vagyis aki ott nem boldogul, az céhbe sem való.

Én farkas törvényekről beszélek, Hard Core játékmódban.

Forrás, Diaholic, és egyéb óriás céhekben.
Aki nem a Top 10 céhben játszik az nem is értheti mi folyik azon a szinten. Tapasztaltam!
És nem megbántani akarok senkit sem!!!
Csak egy észrevétel!
Én ezekből az épületekből 455 öt termelek, a kincstárba, ami épp hogy egy alap beugró mennyiség, de nem mindegy, hogy az a 455 is melyik korba kerül.

Lorant, neked majd 2 milliárd pontod van, nem hiszem, hogy nem érted a lényeget. ; )
Bár a te céhed elég jó, de nem hiszem, hogy annyira keményen nyomnátok az ipart, hogy kelljen minden termék a kincstárba.

Igaz nálunk sem az van, hogy felkopik az állunk, de legyünk hatékonyak alapon. : )

Műhelytitkokat meg amúgy sem fecsegek ki, mert megölnek a többiek! : D

Nekem ez egy élmény, és Óriási megtiszteltetés, hogy ott vagyok ahol.
És hátráltat a játék ilyen szempontból engem. ; )
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
Persze, értem én. :)
Bár nálunk már elég ritkán fogy ki valami. (Főleg, hogy mi nem GvG-zünk és általában minden második csatatéren is csak pihenünk.)
Fontos, hogy mindenki minél többet termeljen a kincstárba.
És véletlen se olyan korba termeljen, ahol nincs senki a céhből.
Ez a korösszehúzás viszont nekem egyre inkább csak városi legendának tűnik.
Ha valaki keveset termel, az mindegy, hogy melyik korban van, mindenképpen hiányozni fog.
Én úgy vettem észre, hogy amelyik korban kevesebben vannak, abból a korból a csatatér is kevesebb árut kér.
És ha valamelyik korban elfogy az áru, az nem azért van, mert ott kevesen vannak, hanem azért, mert akik ott vannak, azok keveset termelnek.
Így ha ők átmennek másik korba, azzal a probléma nem oldódik meg, csak másik korban fog jelentkezni.
 

LoveCanKill

Aktív tag
Ohh.. Én annyira még nem vagyok nagy játékos.

De alapvetően a saját korodbol mindenképp kell termelned a kincstárba. (hiszen abbol is kell csatatérhez..)
Ezen kívül vannak az eseményes épületek, himi, és más nevik, amik a saját korodbol termelnek terméket. Kis játékosoknak ez annyira nem sok, de már egy közepes játékosnak is, még korlépés után is pikk-pakk több ezer terméke lesz mimdenböl, amit miután letudja a tech-fát, már nemigazán tudja mire használni. (maximum csatatéren.. De ott sem használ sok terméket a többség, mármint tárgyalásra.)

Tehát ha a saját korodbol termelnek a céh kincstárába. Ezen kívül minden esmény épület és nevezetes épület, sőt, még a csatatér is a saját kincstárabda termel, az hamar nagyon sok termék. Amit ha piacozással visszaváltasz az előző korba, az dupla annyinak számít. Amit ha az azelőtti korba, akkor az meg az előző korban lévő összegnek a dupláját éri. (1000termékböl lesz 2000- majd abbol 4000) Ez attol függ, hogy milyen korba kellene termelni a céh kincstárba, de a lényeg, hogy piacozással ezt igenis megérheti (szerintem)

Most ha mondjuk van 10 becsüszobrod, az összesen ad 800 terméket a céh kincstárba. Ami azért nem oyan sok, hogy megérje visszafejleszteni érte őket, akkor már inkább piacozással 500-terméket viszaváltasz 1000 előző korira, és azt beteheted a céh kincstárba. (a saját korabeli termékek is kellenek csatatérre.) De nyulván sokkal többet is visszaválthatsz naponta, mármint saját terméket, mert önmagadnak mindenképp sokkal több terméket termelsz, mint a céh kincstárába. (a legtöbb nevezetes és esemény épület a saját kincstáradba termel, egész kevés van, ami a céh kincstárába..)

Ha a himi, teherűr stb.. kegyes hozzád, napi több ezer terméket is termelsz a saját kincstáradba. Ami közvetlenül a céh kincstárba termel az csak a töredéke ennek.
 

LoveCanKill

Aktív tag
Ha most butaságot mondtam, javítsatok ki kérlek. (néha sok hülyeséget hordok össze..)
De nekem tényleg úgy tűnik, hogy így, piacozással igenis több terméket lehet szerezni előző korbol, mintha... Na. :)

(a hely pedig eléggé véges ahhoz hogy tul sok olyan eseményes vagy egyéb épületet tegyünk le,ami a céh kincstárba termel.)
 
Utoljára szerkesztve:

Lorant96

Nagyon aktív tag
Becsület szobrából meg nagy elefántból elég sok elfér.
Viszont nem igazán tudod megválasztani, hogy melyik korba termeljenek.
És amit termelnek, azt már elcserélni sem lehet más korba.
Például, ha GVG-hez kellene áru régebbi korokban, miközben a céhtagok már jövő felett járnak.
Így jelenleg valóban csak a kereskedés marad az egyetlen lehetőség.
A piacon viszont napi több tízezer árut régi korokból szerezni lehetetlenség.
Ezen változtatna, ha lehetne az épületek (vagy a város) korát visszafejleszteni.
 
Utoljára szerkesztve:

LoveCanKill

Aktív tag
Igazibol lehetséges napi több 10 ezer árut szerezni. Kommunikáció. :)
Erre jó a csopis megoldás, amiben más céhekböl lévő játékosok is vannak, és szépen korrekt ajánlatokkal vissza piacozni.

Ha pl van 5000 jövőkori terméked, azt vissza tudod váltani 20-ezer jelenkorira. És lehet, hogy kicsit tovább tart, de szépen lassan vissza tudod váltani normális, korrekt ajánlatokkal mondjuk ipariig, az meg.. most hirtelen meghaladja a szellemi képességeimet, hogy kiszámoljam ezt az am egyszerű példt, de most.. Lusta vagyok. :$ :) Ha aktívan cst-zel, GvG-zel abbol arra következtetek, hogy sokat csatázol. Ha sokat csatázolérdemesebb a helyet a csata szempontjábol érdemesebb bónuszt adó épületeket letenni.

Ha viszont mondjuk leteszel 20 db becsü szobrot, az már rengeteg hely.. Igazibol 10 is. És 20 db még mindig csak napi 1600 terméket ad a céh kincstárba.
(Ami még mindig messze van a napi 5-10 ezertöl, amit piacozással tudnál szerezni.)
Minden épület csak addig jó, amíg nincs helyette számodra hasznosabb másik épület. Nekem is volt elég sok becsü szobor, de szépen lassan lecserélgettem, és megbánni nem bántam meg.


Próbálj meg keresni piacozós, vagy valamilyen "mindenes" csoportot, elég sok van. Lehet, hogy elsőre nem sikerül normálisat találnod, talán másodjára sem, de ha te korrektül álsz másokhoz (normális piacozás, stb..) akkor találni fogsz egy olyat, ahol biztosan sok segítőkész játékos van, akik elviszik az ajánlatodat. :)
 

bütyök-bütyke

Fórum adminisztrátor
Szerkesztő
Igazibol lehetséges napi több 10 ezer árut szerezni.

Ha pl van 5000 jövőkori terméked, azt vissza tudod váltani 20-ezer jelenkorira. És lehet, hogy kicsit tovább tart, de szépen lassan vissza tudod váltani


No, itt van a négylábú elhantolva: naponta vs. szépen lassan.
Az egyik mondatod üti a másikat.
 

LoveCanKill

Aktív tag
Kicsit hülyén fogalmaztam.. :) De ha pl jövő korban vagy, -1-2-3 korral ezelőtti termékekre nagyon gyorsan vissza lehet "váltani". Ha mondjuk tovább mennél, és gyarmatiig akarod, az picit lehet, hogy tovább tart, mire azt az addigra rengeteg terméket ami koronként visszamenőlegesen a kereskedelemmel megduplázódik... De még mindig sokkal jobban járna így szerintem, mintha a töredékét termelné meg mondjuk becsületszobrokkal. Ha már nagyon kell a nyersanyag a céh kincstárba, szerintem így.. Na. :)

De én messze nem vagyok olyan tapasztalt játékos, mint ők. + mi például nem is GvG-zünk, csak csataterezünk, már ott sem olyan komolyan.
Csak nekem tényleg űgy tűnik, hoyg kereskedelemmel sokkal jobban járnának, ha....
 

melak2142

Új tag
Persze, értem én. :)
Bár nálunk már elég ritkán fogy ki valami. (Főleg, hogy mi nem GvG-zünk és általában minden második csatatéren is csak pihenünk.)
Fontos, hogy mindenki minél többet termeljen a kincstárba.
És véletlen se olyan korba termeljen, ahol nincs senki a céhből.
Ez a korösszehúzás viszont nekem egyre inkább csak városi legendának tűnik.
Ha valaki keveset termel, az mindegy, hogy melyik korban van, mindenképpen hiányozni fog.
Én úgy vettem észre, hogy amelyik korban kevesebben vannak, abból a korból a csatatér is kevesebb árut kér.
És ha valamelyik korban elfogy az áru, az nem azért van, mert ott kevesen vannak, hanem azért, mert akik ott vannak, azok keveset termelnek.
Így ha ők átmennek másik korba, azzal a probléma nem oldódik meg, csak másik korban fog jelentkezni.
Akkor ha szabad javaslom, hogy csináljatok a céhben B.O.A. húzós levelet, hogy mindenkinek minnél magasabbak legyenek azok a nevik.
Lehetőleg kötelező legyen a 80 minimum, ha még ilyen nincs nálatok, de nem akarok beleszólni! ; )
Annak bőven elégnek kell lennie a minimumhoz, és megbocsáss, ha igy mondom, ilyen teljesitmény mellett.
Akár 2.0 ás épitéssel, és az számitson bele az aktivitásba... a Wh ban hasonló rendszert alkottunk meg, és bejött!
Jelige:!
Mindent a céh-ért! : )
 

melak2142

Új tag
Amúgy szontunk leváltogatn termékeket,én is csinálom néha, és olyan ajánlatok járnak le, mint: jövőkoros termékért, kérek progresszivest, vagy Posztost 1:1 hez!
Tehát nem megy el semmi sem.
1-2 ajánlatot elfogadnak, mert azért nem rossz üzlet, de mikor kirakok 100 ajánlatot vegyesbe abból vagy 15-20 megy el, mi fajanként 200-500 termék.
Nagyjából ilyen mennyiségekkel dolgozom.

De ezt már kicsit röstellem, mert sokáig tart, és nem hozza vissza a befektetett energiát. : D
Pedig van, hogy meghirdetem, szomszéd levélben is.

Ez persze A szerverre vonatkozik, nagy tételben.

Talán nincs is olyan szomszédom, aki termelne árút, vagy olyan barátom, akinek lenne ennyi terméke, esetleg PM, vagy Progban lenne.
Ez már kicsit sok az adatból igy is...

Az alsó korokat mindenki átugrálja aki nem tud játszani, aki tud az meg már 100 milla felett van pontban, ők meg nem termelnek, termelő épülettel.

Vagyis jövő kort alatt, senki nem fog tudni leváltani nekem 10.000 terméket....
Ezt már többen is megerősitették nekem... zen me olyan egyszerű dolog, de ettől szép a játék.
És ezért kell a KORVISSZAFEJLESZTŐ KÉSZLET.

Nekem kell (ene)! :D
 

melak2142

Új tag
Igazibol lehetséges napi több 10 ezer árut szerezni. Kommunikáció. :)
Erre jó a csopis megoldás, amiben más céhekböl lévő játékosok is vannak, és szépen korrekt ajánlatokkal vissza piacozni.

Ha pl van 5000 jövőkori terméked, azt vissza tudod váltani 20-ezer jelenkorira. És lehet, hogy kicsit tovább tart, de szépen lassan vissza tudod váltani normális, korrekt ajánlatokkal mondjuk ipariig, az meg.. most hirtelen meghaladja a szellemi képességeimet, hogy kiszámoljam ezt az am egyszerű példt, de most.. Lusta vagyok. :$ :) Ha aktívan cst-zel, GvG-zel abbol arra következtetek, hogy sokat csatázol. Ha sokat csatázolérdemesebb a helyet a csata szempontjábol érdemesebb bónuszt adó épületeket letenni.

Ha viszont mondjuk leteszel 20 db becsü szobrot, az már rengeteg hely.. Igazibol 10 is. És 20 db még mindig csak napi 1600 terméket ad a céh kincstárba.
(Ami még mindig messze van a napi 5-10 ezertöl, amit piacozással tudnál szerezni.)
Minden épület csak addig jó, amíg nincs helyette számodra hasznosabb másik épület. Nekem is volt elég sok becsü szobor, de szépen lassan lecserélgettem, és megbánni nem bántam meg.


Próbálj meg keresni piacozós, vagy valamilyen "mindenes" csoportot, elég sok van. Lehet, hogy elsőre nem sikerül normálisat találnod, talán másodjára sem, de ha te korrektül álsz másokhoz (normális piacozás, stb..) akkor találni fogsz egy olyat, ahol biztosan sok segítőkész játékos van, akik elviszik az ajánlatodat. :)
Ez sem igaz!
Rendezett céhekben van "kötelező" norma.
Tehát lent kell lennie az alap épületeknek, még hozzá minimum 80 on.
B.O.A. ; Z.A.C. ; Alca (lassan hozzá csapható a MI is)
1-2 BSZ/ NE

Ezek alap dolgok.
Aki ezeket nem képes lerakni, az sem való céhbe, mert nem a céh érdeket nézni.

A Céh érdek, a közös érdek!

Aki nem vállal felelőséget a céhe életében ott gond, van... persze ez pro, és kontra is egyben, mert az a céh, sem céh, aki ezeket nem várja el, vagy nem szorgalmazza.

PL: ezért kell a CE-t végigcsinálni, nem a nyereményekért csupán. Ha a 64 kapu nem megy csatával, el is áshatod magad. vagy tárgyald ki, de azt meg kell csinálni.
A Céhed érdeke, és ezért a játékosé is.

Lehet céh nélkül is tólni a játékot. ; )
 
Fent