"Kihasználatlan" támogatás

  • Témaindító DeletedUser27078
  • Kezdés ideje

DeletedUser27078

Guest
Tisztelt Fejlesztők, fórumozók!

Többször előfordul hogy az épületeim nincsenek támogatva. Gondolom sokaknak nincs ilyen problémája, de ha céhbe kevesen vannak(vagy nem elvárt a támogatás), szomszédok alig támogatnak, a barátok száma véges. Az önsegítő készlet azért elfogy apránként.
Az ötlet az lenne: ha támogatok sokszor előfordul, hogy nincs már neki mit támogatni. Ilyenkor, hogy "ne vesszen kárba" a támogatás az én épületeimből támogatna a rendszer.

Várom a támogatásokat, ellenvéleményeket :)

Üdvözlettel: xt
 

Kukac

Tag
Nem tudom, engem támogatnak a szomszédok is, a barátok is. (Céhet nem keverem ide, amúgy egy kivétellel mind barát is.) Az önsegítőt eladom az ószeresnek. Az eseményekre fenntartott kovácsaim nem feltétlenül vannak motiválva. De minden egyéb épületem igen.

Szerintem nem ártana egy nagytakarítás a „barátaid” körében. :)
 

DeletedUser27078

Guest
Nem tudom, engem támogatnak a szomszédok is, a barátok is. (Céhet nem keverem ide, amúgy egy kivétellel mind barát is.) Az önsegítőt eladom az ószeresnek. Az eseményekre fenntartott kovácsaim nem feltétlenül vannak motiválva. De minden egyéb épületem igen.

Szerintem nem ártana egy nagytakarítás a „barátaid” körében. :)

Köszönöm a válaszod :)
A barátoknál alkalmanként takarítok(most jön ez az alkalom megint :) ), 5 alkalom felett támogatok egy héten, és lecserélem azokat a barátokat akik 3 alatt támogatnak.
De a szomszédok támogatása kor függő is szerintem, mert jelenleg vaskorszakban vagyok, és ott sok az inaktív és gyémántfarmoló.
Ebben a városomban 50-60 támogatni való van, és néha nincs minden betámogatva.
Másik városom holnap korban van ~90 támogatható épülettel(ennél a városnál heti 6-7 alkalommal van végignyomva mindenki) lenne még tudás szentélye lerakni de nem tudok, mert nem támogatják be mindet így sem, magasabb szintem meg előfordulnak olyanok(a szomszédokra gondolok) akik meg már rég óta játszanak és megunták a támogatás nyomkodását.
Sosem támogatok eseménynaplóból, mert normál módszer a biztos.:)
 

DeletedUser26307

Guest
lenne még tudás szentélye lerakni de nem tudok, mert nem támogatják be mindet így sem,
Itt van a probléma... és a megoldás is.
Tényleg szükséges annyi tsz.-t tartani? Vannak épületek, amik koncentráltan többet adnak és még támogatásra sem szorul.
A cseten is rendszeresen "barátokat" keresnek hasonló számú motiválni valóval emberek, mert valahogy több a motolni való, mint a motolás.
Szerintem jövőtől felfelé érdemes próbálkozni rengeteg motolni valóval, amikor lehet barátnak csábítani pl. dinával rendelkező embereket, akik már csak a termék miatt is kattintani fognak.

Sosem támogatok eseménynaplóból, mert normál módszer a biztos.:)
Pedig a naplós sem rossz. Kikerülöd azt a hibát, hogy olyanokat támogatsz rendszeresen, akik valami miatt töredékét adják vissza.
 

Kukac

Tag
Engem meg nem érdekel, hogy ki támogat, vagy ki nem. Mikor oda kerül, végig nyomom az összes gombot, egészségükre. (Csak áruvásár miatti baráthely-felszabadításkor néztem egy darabig, hogy ki inaktív és repült is vagy 35 illető . :-D)
Az alapanyag-termelők naponta többször is támogatásra kerülnek, ebből az is következik, hogy az ilyen-olyan épületek mindig támogatva vannak (ezeket csak egyszer lehet naponta és elsőbbséget élveznek a játékban).
 

DeletedUser27078

Guest
Itt van a probléma... és a megoldás is.
Tényleg szükséges annyi tsz.-t tartani? Vannak épületek, amik koncentráltan többet adnak és még támogatásra sem szorul.
A cseten is rendszeresen "barátokat" keresnek hasonló számú motiválni valóval emberek, mert valahogy több a motolni való, mint a motolás.

Mivel a játék fő eleme a forge pont, igen szükséges. Az esemény épületeken kívül nincs más ami többet adna ha pont/négyzetre lebontod. Az esemény épületeket meg nem lehet annyit összeszedni. A farmon kívül nem is jut most más eszembe amit nem kell támogatni és több pontot adna az átlagnál, de a 6×5 ös területen az 5 pont kevesebb,mint ha 7,5 tsz-t rakok le ugyanakkora helyre, és a farm még rabolható is...

Viszont ne kanyarodjunk el a témától, ha az a probléma hogy kevés a támogató nem gondolnám "jó" megoldásnak, hogy legyen kevesebb támogatni való. :)
 

DeletedUser26307

Guest
Mivel a játék fő eleme a forge pont, igen szükséges. Az esemény épületeken kívül nincs más ami többet adna ha pont/négyzetre lebontod. Az esemény épületeket meg nem lehet annyit összeszedni. A farmon kívül nem is jut most más eszembe amit nem kell támogatni és több pontot adna az átlagnál, de a 6×5 ös területen az 5 pont kevesebb,mint ha 7,5 tsz-t rakok le ugyanakkora helyre, és a farm még rabolható is...
A farm területére hatnál több tsz nehezen fér el (út is kell hozzá). Belátom, eggyel több, de viszont 5 pontod úgy van, hogy marad támogató másra. A fosztást meg elkerülheted, ha tudod, mikor élesítetted, csak ott kell lenned másnap.
Az események elég jó pontozó épületeket adnak, bár igaz, nem mindig teljesíthető a max. szint. Viszont a kulturális telepeken azért a fődíj mellett egy kisebbet ki lehet hozni, ami szintén több, mint egy tsz arányosan.
További lehetőség a fejlesztés.

Viszont ne kanyarodjunk el a témától, ha az a probléma hogy kevés a támogató nem gondolnám "jó" megoldásnak, hogy legyen kevesebb támogatni való. :)
Jónak nem jó, de észszerű. Másik lehetőség a támogatók számának növelése.
 

Lef------

Nagyon aktív tag
yggdrasil 8fp 3x3
télitorony 6fp 4x4
időtlen dojo 4fp 3x3
őszi malom 3fp 3x3
shinto templom 12fp 3x4
kolosszus 6fp 4x4
ha szerencséd van: varjúfészek 8+12fp 5x5
a mindjárt induló halloween-i eseménynek a fődíja 11fp 5x5

ha mindezeket megfejeled kék galaxis bónusszal akkor naponta még +10-30fp (és sok minden más is)

szoval nem minden a tsz (régebben mikor nem voltak jó esemény nyeremények igaz volt, de már megváltozott)
 

DeletedUser

Guest
yggdrasil 8fp 3x3
télitorony 6fp 4x4
időtlen dojo 4fp 3x3
őszi malom 3fp 3x3
shinto templom 12fp 3x4
kolosszus 6fp 4x4
ha szerencséd van: varjúfészek 8+12fp 5x5
a mindjárt induló halloween-i eseménynek a fődíja 11fp 5x5

ha mindezeket megfejeled kék galaxis bónusszal akkor naponta még +10-30fp (és sok minden más is)

szoval nem minden a tsz (régebben mikor nem voltak jó esemény nyeremények igaz volt, de már megváltozott)

Azért, ha nagy a város, még sok nevezetes mellett is igen sok szentély elfér. Én nagyon régóta dolgozom rajta, hogy lecseréljem a szentélyeket (volt idő amikor 140 fölötti szentély/felszentelt volt lent ami támogatást igényelt, és mellé vagy 20 teraszos farmnak is csak jutott hely, 20+ nevezetes mellett). Azzal együtt, hogy nekem rengeteg a gyémántom, csak idén 100.000 fölött költöttem eseményeken, de még mindig van 47db szentélyem letéve! Pedig sötét átjáróm is van 6, 4db hős oszlop, minden általad soroltból legalább egy (és még olyanokból amit nem is írsz, mint a világkiállítás, rúnák stb.), varjúfészek konkrétan 5, királyi hajó 10, japánkert szett 13, indiai palota szett 7, őszi malom 2 stbstbstb, s ezek java is bizony azért kér támogatást (a 90 lehetőségébe a szt. márkomnak nem fér bele minden FP-t is és pénzt is adó épületem, szettjeimből csak a 7db palota, a tornyai már nem, japán szettből semmi, szóval kb. azt szedem be szt. márkkal ami támogatást is igényel, s ez is 90 fölött van most is)... És ismétlem, még van 47 szentélyem is. Plusz 38db elsüllyedt kincs is foglal azért helyet bár a teraszosokat is lecseréltem már.

A város kb. negyede sem volt a mostani lehetségesnek amikor a max. 140 barátot, 80 fős céhet, 75-80 fős szomszédságot kitalálták. Talán még a prog kor sem volt a játékban, legdurvább esetben is az volt az utolsó. Elképesztően sokat bővült a terület, és még így sincs arányban már az eventek számával a terület bővülése! Anno volt évi 3-4 nagy event ahol sok épület volt szerezhető. Cserébe bejött évi min. két kor, ált. 8-8 területtel (2 tech fa, 2 térkép, 2 gyémánt, 2 medál jövőig mindig). Most van átlag 2-3 hetente egy 2-3 hetes event, cserébe ugyanúgy évi max két kor, vagy kor részlet, csak épp már nem jön 8 terület egy korral sem, medálért ált. csak 1, térkép marsnál pl. 1, tech fa 2, gyémánt talán volt 3 is, de ez is csak 7. Jégkortól virtuálisig még ennyi sem volt részneként, de még 2 részenként sem jött össze ennyi. Ezzel együtt, hogy a terület is nagyon kevés, egy idő után már csak a többszintes event épületeket lehet cserélni majd másik többszintes épületre, ugyanakkor a támogatás végképp hiány! Mindig figyeltem rá míg rendesen céhben voltam, hogy ne foglaljon helyet céhtárs a barátlistán is. Mindhárom teli listát minden nap támogattam, barátokat táblázatban vezettem, eseménynaplóból támogatva, aki heti min. 3-szor nem volt kivágtam rendszeresen, és így sem volt elég kb. soha. Szomszédok volt, hogy jobb arányban jöttek, mint a céh, 50% körül minden nap, de volt, hogy 13 ember max. Erre nem lehet alapozni.
Hozzáteszem, ez még azelőtt volt, hogy egyáltalán ezek a többszintes épületek bejöttek volna. Simán 140 fölötti támogatás kellett, és csak azért nem több, mert azt már próba nélkül is tudtam, hogy esélytelen, pedig a cca. 20 teraszos helyére nem kevés szentély fért volna még. És hát az egy dolog, hogy csak "kicsivel" jobb területere nézve (bár ez sem igaz, egy szentély úttal is 5 területen adja az FP-t, terasz meg út nélkül is 6, előbbi nem fosztható, utóbbi igen), viszont teraszosnak mondjuk kell lakos, ami ismét területet zabál esetleg, extrém magas inno elég rá esetleg (2db katonai épületet már nem tudtam letenni 75-ös innoval, úgy, hogy semmi nincs lent, csak event épületek évek óta ami lakost kér), szentélynek nem kell lakos, és szentély ad pénzt is, amivel küldetést lehet teljesíteni, ami további FP-t vagy terméket adhat, sőt még gyémántot is ugyebár, minden egyes korban egyszer. Jah s végezetül, a pénzből meg lehet további FP-t venni, nekem lassan 2millió fölött az ára, nem keveset vettem eddig, szerintem egy bárka 0-ról 80-ra húzásához bőven elég lenne önerőnek, sőt, valószínűleg több is.

Természetesen a többszintes épületek ill. szettek sokkal jobbak, de még gyémántok százezreinek árán is nehéz csak azokkal megtölteni a várost. És hát a szentély még mindig a legjobb a sorban az említett épületek után. Sokkal hosszabb barátlista kellene. Természetesen nem végtelen, nem szabadna, hogy mindenki-mindenkivel kapcsolatban legyen, sem piac sem egyebek miatt, de azt hiszem, hogy 200-250 fő barátlista egészen alap kellene legyen, ha a területet is rendesen bővítenék az eventekhez igazítva, akkor akár 300 is...
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser26204

Guest
Nem olyan bonyolult ez egyébként, ha nincsen helyed, akkor az 1 kockára eső lehetőségekből keresi az ember a legjobbat....akkor már nem rak le mindent, hanem mérlegel, hogy az adott kocka menyiségben melyik épület a jobb.... pl.: tigris barlang 3x3 kockán 5% városvédelem, körhinta 3x3-as kockán 5% városvédelem + 5% támadás is..... Na ugyanez van a forgékkal is.... Régen a teraszos farm nagy szám volt, most egyre inkább az a trend, ahogy szemlélem a szomszédaim, ismerőseim, hogy cserélik le event épületekre, amik több forgét adnak kb azonos, vagy kisebb területen.
 

DeletedUser

Guest
Nem olyan bonyolult ez egyébként, ha nincsen helyed, akkor az 1 kockára eső lehetőségekből keresi az ember a legjobbat....akkor már nem rak le mindent, hanem mérlegel, hogy az adott kocka menyiségben melyik épület a jobb.... pl.: tigris barlang 3x3 kockán 5% városvédelem, körhinta 3x3-as kockán 5% városvédelem + 5% támadás is..... Na ugyanez van a forgékkal is.... Régen a teraszos farm nagy szám volt, most egyre inkább az a trend, ahogy szemlélem a szomszédaim, ismerőseim, hogy cserélik le event épületekre, amik több forgét adnak kb azonos, vagy kisebb területen.

Ettől még a terület sosem lesz elég, főleg mivel egyre több az event, települések, és ott a kereskedő is. Ha minden szentélyem, elsüllyedt kincsem ki is dobom, és a gyémántomhoz sem nyúlok, akkor is pár eventre, értsd 1-2 hónapra vagyok attól, hogy ne legyen semmi helyem, és csak szettek, ill. többszintes épületek, nagyon esetleg 3*3 helyen 3 FP-t adó sötét átjárók legyenek lent, na meg nevezetesek... Nem lesz egy db olyan épületem sem aminél az FP/terület arány eléri majd az 1:4-et, a 7 palota szetten kívül. Azért ezután azt várni, hogy már 7-12 szintes, vagy épp 7-9 részből álló épületeket dobáljak ki, arra költsek mondjuk gyémántot, hogy ne 3,4 mezőn kapjak 1 FP-t, hanem 3,2-n, az kicsit nonszensz. Nem is fogok, és gyanítom mások sem, azok sem akik vásárolják a gyémántot világszerte. Magyarán szólva a cég magával cseszik ki a legjobban, ha nem kezdi el lassan az eventekhez igazítani a területek mennyiségét is, ez pedig a rohamosan növekvő támogatási igényt is előtérbe kell helyezze.
Simán kellhet majd 80-90 támogatás, ha a fent említett lépéseket megteszem, ha nem több. És hát azért ez elég egyedi, ennyi ilyen jellegű event épületet nem olyan sokan szereznek be, viszont ők teszik ki a komoly bevétel javát! Szentélyt sokkal könnyebb szerezni, sokat, márpedig míg nincs tele a város ezekkel, mint nálam, addig az marad a leghatékonyabb, sőt, míg hely van, érdemesebb 7 szentélyt beszerezni, mint egy hős oszlopot (ugyanannyiba kerül egy eventen ahol napidíj a szentély is, meg a hős oszlop alap és szintező is), 7 kontra 3 FP lesz, viszont 7 kontra 1 támogatás! Itt pedig előjön a támogatás hiányának témaköre is, amiről elsődlegesen itt szó van, a terület hiánya épphogy ellentétes hatású kellene legyen, kontrollálnia kéne a támogatási igényt, de mégis még azzal együtt is gond a támogatás, hogy már nincs is hova tenni támogatást igénylő épületeket, márpedig ez így csak még súlyosabbá teszi a kérdést.
 

Lef------

Nagyon aktív tag
az alap terület nem lesz nagyobb... maximum ha újrarajzolják az egészet, de ennyire mélyen nem fognak belenyúlni...
ezért lesznek a következő korok is olyanok mint a mars, azaz gyarmatok, új területekkel
 

DeletedUser

Guest
az alap terület nem lesz nagyobb... maximum ha újrarajzolják az egészet, de ennyire mélyen nem fognak belenyúlni...
ezért lesznek a következő korok is olyanok mint a mars, azaz gyarmatok, új területekkel

Az alapterületet, ahova lehet terjeszkedni eddig vagy ötször növelték, nem egy nagy dolog. :) Olyan is megesett, hogy már csak 3-4 lehetséges hely volt területet letenni amikor megtették. Most még jelentősen több van, vagy két kornak elegendő lenne, azaz bő egy évig még...
De ez mind mindegy, egyszerűen a kolóniák nem segítenek semmit. Oda event épület nem megy. Márpedig épeszű embernek csak event épülete van. Teljesen fölösleges termelő, lakóépület, alapanyagtermelő, kult. főleg, és még katonai is, ha van alcatraz, csak zsiványtanya kell, párhavonta 1-1 napra maximum valami saját kori, bár eventek, napi küldetések, CE bőven ad elég egységet a zsiványok mellé...
Az eventek számának ily mértékű növelése nagyobb belenyúlás, mit egyszer bővíteni a területet. Ismétlem, a saját zsebükből húznak ki pénzt, ha nem fogják megtenni, mert a legelvetemültebbek sem fognak arra költeni vagyonokat, hogy 3,4 mező/FP-ről lemenjenek 3,2-re. A szentélyek lecserélése indokolt, egyfelől sokkal komolyabb arányt lehet nyerni, másfelől a új épületek nem csak az FP-t és pénzt adják, hanem sok mást is, bónuszokat, egységeket, terméket. És kevesebb támogatás is kell nekik, mert 1-1 nagyobb alapterületű. Egymáshoz képest ezek az előnyök sincsenek már meg viszont, ill. a méretük egy idő után azért kevésbé releváns, főképp, hogy sok olyan is van ami nem is támogatható, lásd varjúfészek, vagy majd az új halloween-i fődíj, szettek...
 
Fent