Küldetések javítása, mérföldkövek, esetleg elért eredmények listázása

  • Témaindító DeletedUser23506
  • Kezdés ideje
Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser23506

Guest
Sziasztok!

Viszonylag új vagyok még itt, de a küldetések helyett, vagy mellett lehetne egy olyan lista, ami az eddig elért dolgokat tartalmazza és a missziók is lehetnének kicsit tárgyilagosabbak, elvégre mérföldköveket kéne, hogy jelentsen:

pl.: volt, amikor éppen az előtt gyártottam le egy csomó harci egységet, miután kiírta, hogy a köv. küldetésem, hogy gyártsak le párat. - mivel a helyek foglaltak voltak így vagy
- kitörlöm őket...
- harcban kinyírom őket...
- csinálok még egy harci egységgyártót (laktanya, stb)...
...és gyártok újakat
Ehelyett lehetne az, hogy eddig hányat gyártottam le, vagy hány áll rendelkezésre, vagy hánynak kéne és azt kéne elérni.

Ugyan így több missziónál is belefutottam ilyenekbe:
- fejlesszek egy valamilyen katonai épületet, mikor épp akkor fejlesztettem és még több kellett hozzá, hogy a következőt fejleszteni tudjam
- takarítsak ki ennyi-annyi épületet, mikor pont az előtt takarítottam ki egy csomót
- stb...

Meg lehetne csinálni úgy, hogy megmaradjon az eddigi játékmenet és ne kelljen átszerkeszteni a missziókat se nagyon, továbbá ne legyen bonyolítva a játék, csupán egy vizsgálni, hogy megtörtént-e olyan esemény és hányszor... nem hinném, hogy nagyon bonyolult volna valami effélét beleírni a játékba a fejlesztőknek (és nem foglalna sok helyet sem, sokkal több szerver terhelést meg pláne nem, ha okosan van megcsinálva).

Mivel az fentiek kicsit elkedvetlenítőek. És mindenki számára, aki játszik egy játékot, vagy használ valamilyen eszközt, az ilyen apróságok (vagy apróbbak is) akár tudatosan, akár tudat alatt is negatívabb élményt jelentenek a felhasználóknak (amit célszerű elkerülni). Nem is szólva arról, hogy gátolhatja a dinamikus fejlődést a játékban, stb..stb

Szerintem hasznos és jó lenne, továbbá ha akár még listázni is tudná a játékos az eddig elért dolgait, akkor ha rákattint és gyönyörködik benne (hogy már ennyi-annyi egységet termelt összesen, meg effélék), az szintén tovább növeli a felhasználói élményt. Szerintetek?

- - - Updated - - -

(Bocs, ha kicsit kusza lett... nem aludtam éjszaka, amitől fáj a fejem, mivel fáj a fogam...)
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent