Költségek optimalizálása / terület

MrTemplom

Új tag
Sziasztok.
Lehetne talán kicsit optimalizálni a költségeket.
Például egy papirsárkány 8836 alapanyagot igényel, mégis hol reális ez? Egy papir és egy kötél kerül 8000 alapanyagba? Egy szobor nem kerül ennyibe!
A durva köves út 600 alapanyagot igényel, a burkolt út 2180-at és csak 5 boldogság a különbség, a durva köves út 20 boldogságot-, mig a burkolt út 25 boldogságot ad. Szerintem nagy az alapanyag költség különbsége.
Még egy apróság.
Növény, fa elfoglal egy kockányi területet ez rendben van, de szerintem ami a lámpát vagy az útjelző táblát illeti, azt javasolnám, hogy lámpákat, útjelző táblát az út szélére lehessen rakni és ne foglaljon területet.
Ez is csak egy ötlet, szemet szúrt nekem, gondoltam megosztom veletek és a fejlesztőkkel.
Szép napot mindenkinek!
 
Utoljára szerkesztve:

Lef------

Nagyon aktív tag
Eljön majd az az idő amikor már nem tudod hova tenni az alapanyagot, mert annyi termelődik és
az éppen aktuális korból már csak akkor teszel le épületet, ha a feladat megkívánja...


A területbővítésre még egy szűk évük van addig nem jön új kor... a bal felső sorokba túlzott erőfeszítés nélkül még elfér 8 terület vagy akár egy másik helyen a kocsma és fogadó feljebb helyezésével 10-12... s ezzel újabb három évet megoldottak

Nagyobb területet nem csinálnak, a játékban az egyetlen korlát ami még úgy ahogy működik, bár már most is olyan %-os bonuszok vannak amelyek értelmetlenek...
 

MrTemplom

Új tag
Nagyjából igy is akkor rakok le épületet ha a feladat megkívánja, vagy éppen a szememnek tetszik. Ez logikus. Nem a spórolás miatt gondoltam erre, hanem mert nem reális, hogy egy papírsárkány 8000 alapanyagba kerül, és egy út design között akkora a különbség ,,árban".
Nem területbővitésre gondoltam, hanem sokkal jobban nézne ki, ha az út szélén lennének mondjuk a lámpák, mint a reális életben, a járdán például,
 

helen

Nagyon aktív tag
Nagyjából igy is akkor rakok le épületet ha a feladat megkívánja, vagy éppen a szememnek tetszik. Ez logikus. Nem a spórolás miatt gondoltam erre, hanem mert nem reális, hogy egy papírsárkány 8000 alapanyagba kerül, és egy út design között akkora a különbség ,,árban".
Nem területbővitésre gondoltam, hanem sokkal jobban nézne ki, ha az út szélén lennének mondjuk a lámpák, mint a reális életben, a járdán például,
A játék egyrészt nem feltétlenül másolja a való életet- miért is tenné, hisz játék ? -
másrészt biztos volt valami értelme hogy a költségeket így "lőtték" be..
harmadrészt meg.. a villanyoszlop is foglal némi helyet, nem a levegőben lóg az utak mentén..
 
Fent