Kérdések a játék szabályzatával kapcsolatban

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser23561

Guest
Én adtam egy tanácsot, hogy védekezz a fosztás ellen. Sajnálom, ha ennyi jött le belőle.
 

DeletedUser521

Guest
Pipacs, ha egy magas szintű játékos megtámad, az nem azért van, mert nem tudja, mi a fairplay, hanem azért, mert meg akarja nyerni a PvP tornyot és előfordulhat, hogy az a néhány ezer pont is számít, amit nálad kaphat. Ha még ki is foszt, az persze kellemetlen, de ha ezt el akarod kerülni, akkor arass le időben, ennyi.
Nekem van egy szomszédom, nem tudom hány korral van alattam. A védelme 2 lándzsás, sehol egy őrláng és még szinte soha nem tudtam rabolni tőle, pedig naponta többször benézek, különböző időpontokban. Maximum egy kis aranyat vihetnék, de azzal meg tele a padlás...Rendkívül bosszantó fajta. :D

Lexia11, nem mindenki tud egész nap gép előtt ülni és lesni h mikor érik le a cucc. Ha még számolgatja is h kb mikor kell leszedni és késik vele 5 percet, a lesbenálló kis gonosz szomszéd (pl. előtted szóló) már le is rabolta. És igen, sajnos a nagyok előszeretettel támadnak kicsiket és rabolják le őket. Van pár szomszédom, aki ha le is ver, de nem rabo,l mert a PVP torony a célja, nem a rablás, de a többség nem ilyen. És igen csak bosszantó, amikor naponta ugyanaz az ember támad és rabol le. Szerintem akkor te sem udvarias és barátságos hangvételű levelet írnál neki. Nem téged bántalak, ne vedd magadra, csak a véleményemet mondtam el :) És szerintem is lenne értelme a szintenkénti szabályozásnak.
 

DeletedUser23505

Guest
Sirankozasbol all ki ez az egesz forum, allandoan csak ezt olvasom: ``Ne tamadjatok, miert tamadtok? Anyuuuu!!!`` :D :D :D
Hat en megyek, tamadok, nem fogom nezni, hogy milyen korszakban tart a kedves, passziv szomszed, ugyanis nem tehetem meg! :D
Haromszor(!) annyi pontom van, mint a masodik helyezett szomszednak. Ha azt neznem, hogy ne tamadjak mar 2 kor kulonbseggel senkire, akkor mehetnek kb. 15-20 varosba (persze,ha elkezd motivalni, akkor nem tamadom, hanem viszonzom a motit, nem vagyok bunko) es akkor meg az a kis orom is elmarad, hogy Medalt, PVP pontot szerezzek. NA NEEE! :D Legalabb ez maradjon meg, ha mar egyszer kereskedni, tervrajzot szerezni nem tudok a szomszed altal. Legalabb a terjeszkedesemhez jaruljon hozza! :D

Szabalyozasnak ugy lenne ertelme, ahogy egy masik temaban mar targyaltuk, radikalis szomszed szelekcio, kulon harcos, es kulon bekes szomszedsagok, kozel azonos korra (2-3 kor kulonbseg) osszevalogatva, hogy mig az egyik 80 fos csoport erdemben tud kereskedni egymassal, addig a masik 80 kedvere csepelheti egymast! :D.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser20746

Guest
még jo hogy ez nem jut el a fejlesztökhöz.
mert akkor ha megcsinálnák megint 2 év kellene mire a hibákat kijavitják benne.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Vanek ur

Aktív tag
Sirankozasbol all ki ez az egesz forum, allandoan csak ezt olvasom: ``Ne tamadjatok, miert tamadtok? Anyuuuu!!!`` :D :D :D
[...]

Az a baj, hogy sokan vannak ilyenek: néznek, de nem látnak. :) Vagyis: nem az a baja az illetőnek, hogy támadsz (vagy támadják), hanem hogy rabolják is (és nem tud ellene rendesen tenni, mert a védelmen a nagyobbak átgyalogolnak sérülés nélkül; és nem tud annyit lenni, hogy mindig akkor takarítsa be, amikor lejár).
Mellesleg én is úgy vagyok vele, hogy rendszertelenül támadgatok (PVP tornyok miatt párszor kell nyerni, hogy első is lehessek; de alacsony szinten ehhez nem kell napi támadássorozat); viszont nem rablok le senkit (csak azt, aki megérdemli (például betámad, és rabol - vagy belép a céhbe, majd úgy lép ki, hogy a céhen belül nem tak/mot-olt, de utána azonnal megtámad)).
 

DeletedUser23561

Guest
nem mindenki tud egész nap gép előtt ülni és lesni h mikor érik le a cucc.

Akkor állítson be 24 órás termelést és azt az egyet szedje be pontosan. Ennyit bárki meg tud tenni, aki még ennyit sem, annak tényleg nem való ez a játék.

És igen csak bosszantó, amikor naponta ugyanaz az ember támad és rabol le. Szerintem akkor te sem udvarias és barátságos hangvételű levelet írnál neki.

Egyszer C szerveren kifogtam egy olyan szomszédságot, hogy csupa progresszív és modern kori játékos közé bekerültünk úgy 10-en a késő középkorból és még az alatti korokból. Naná, hogy hétfőn arra léptem be a városomba, hogy vagy 10-en átgyalogoltak rajtam és 6-an le is raboltak. (Csak az aranyat, mert a termelésemre ügyelek, de ekkora tételben azért már az se volt kellemes.) Én akkor -ha hiszed, ha nem- nagyon udvarias leveleket küldtem a támadóimnak és többségüket sikerült meggyőznöm, annál a párszáz aranynál többet hoz nekik, ha nem rabolnak és cserébe motiválom őket. A diplomácia csodákra képes.:)
 

Vanek ur

Aktív tag
Mindenki azt tanácsolja, hogy 24 órás termelés legyen. Szerintem meg pont ez a legnagyobb hiba. Ha valaki észreveszi, hogy mikor van az áldozat, és le tudja rabolni, akkor egyrészt tudni fogja, hogy következő napon mikor kell benézni hozzá; másrészt a 24 órás termelés már jelentős nagyságrendű, hogy legközelebb is visszajöjjön érte. Vagyis szerintem a legjobb módszer a minél kisebb termelés. Párszor lerabolják az embert, de aztán megunják, mert 1-2 termékért, vagy pár száz aranyért/alapanyagért nem fognak többet benézni.

Azért pedig valakit 'elzavarni' a játéktól, mert nem ugyanolyan stílust preferál, mint Te, csak szegénységi bizonyítványt állít ki. Ahogy többen említették, inkább azt kellene megoldani, hogy több játékos legyen (akár többféle stílussal), mint hogy egyre kevesebb játékos próbálja meg egymás .....-ját/-jét rugdosni. Több internetes hasonló stílusú játék a kevés játékos miatt van gondban (és vélhetően nem véletlen a most nyári két esemény sem, ahol rendesen lehetett vásárolni a gyémántokat, hiszen ingyen rúgás és jegy is volt hozzájuk); és nem kellene, hogy a FoE is ilyen sorsra jusson. Ha pedig a békésebb játékosokat elüldözik az ilyen mentalitású játékosok, mint Te; akkor lassan marad egy pár százas kemény mag, akik meg unalomig rabolgatják egymást.

(Mellesleg ha már a "sírás" felmerült, és emiatt ki vagy akadva, akkor olvass vissza. A támadóbb játékosok sírásait is itt lehet olvasni, ahol az a gond, hogy nem tudnak veszteség nélkül végigmenni mindenkin, mert sok az őrtorony a játékban; illetve kevés a támadó nevezetesek szintenkénti 3%-os bónusza. Vagyis mindenki sír valamiért; a támadóbb játékosok viszont könnyebben megvannak ezzel a negatívummal, mint azok, akiket rendszeresen lerabolnak. Ráadásul az egyik játékos azért rabolja le a másikat, mert van védelem, és így van támadó vesztesége; a másik azért, mert nincs védelem, így nem kap PvP pontokat; a harmadik meg azért, mert alapból ilyen bunkó típus. Vagyis senkinek nem lehet a kedvére tenni...)
 

DeletedUser23561

Guest
Azért pedig valakit 'elzavarni' a játéktól, mert nem ugyanolyan stílust preferál, mint Te, csak szegénységi bizonyítványt állít ki.

Elnézést, ha féreérthető voltam. Természetesen senkit nem akarok elzavarni a játékból. Csupán arra utaltam, hogy tudomásul kellene venni, a játéknak fontos része, hogy időben be kell szedni a termést. Arról lehet vitatkozni, hogy kevés idővel ezt hogy lehet a legjobban szervezni; számomra az a legegyszerűbb, hogy tudom, pl. este 8-kor elindítottam a termelésemet, 5 perccel előtte belépek, megvárom hogy beérjen, leszedem.
Akinek bonyolult ezt megoldani, annak tisztában kell lennie vele, hogy ez egy olyan játék, ahol a termése veszélybe kerülhet. Nos, vannak emberek, akik ezt nem tudják nyugodt lélekkel feldolgozni, esetlegesen sértegető leveleket is írnak a támadóiknak. Én elsősorban erre az esetre gondoltam, amikor egy játék több bosszúságot, mint örömet okoz, akkor kellene elgondolkodni, hogy érdemes-e erőltetni.

Ráadásul az egyik játékos azért rabolja le a másikat, mert van védelem, és így van támadó vesztesége; a másik azért, mert nincs védelem, így nem kap PvP pontokat; a harmadik meg azért, mert alapból ilyen bunkó típus. Vagyis senkinek nem lehet a kedvére tenni...

Pontosan ezért kell learatni időben, akkor nem is kell ezen gondolkodni, kinek mi felelne meg.:)
 

DeletedUser23505

Guest
Elegge leoffoltuk a topicot, mert ennek mar a jatek szabalyzatahoz semmi koze, sajna a ``javaslatok, otletek`` topicban tobb temahoz is jobban illene a fenti beszelgetes.
En nem sirdogalok, sem a tamadok miatt, sem az orlangok sokasaga miatt, pedig mindket oldal szemszogebol reszt veszek a jatekban. Mig az egyik szerveren komolyan tamadok, es vedekezek, addig a masikon uzott vadkent, kiszolgaltatott modjara vedekezek. :D
Annak is meg van a maga szepsege, ha sikeresen bosszantod, kicselezed a notorius fosztogatot! :D
Volt bent 8 korhu vedelmem, az illeto nem toleralta, fosztogatott. Most kivettem oket, es egy legiost hagytam bent, hogy ne kapjon PVP pontot. Sirankozas helyett inkabb ugyesen megtervezem a begyujtest, (nem irom le, hogy mikent, mert hatha itt elolvassa az illeto :D ) es jelenleg minden oromom abban teljesul ott ki, hogy hiaba jarkal vissza naponta akar szazszor is, nem talal semmi foszthatot! :D
Boldogsag teren megalkuvo tipus vagyok, ilyen aprosagokkal is kepes vagyok beerni. :)
 

Vanek ur

Aktív tag
Csak még egy utolsó gondolat a begyűjtéshez: amikor én egy évvel ezelőtt abbahagytam, akkor volt egy olyan illető, akivel nem tudtam semmit csinálni. Hiába váltogattam a begyűjtési időket, hiába próbálkoztam már mindennel; rendszeresen volt olyan, hogy előttem készült el a termék, és mire rákattintottam, és begyűjtöttem (vagy megpróbáltam), már el is vitte (pl.: van sok pénztermelőd: egyszerre érnek be, és azonnal nekikezdesz learatni, oda-vissza végighúzod felettük az egeret, de amíg a legfelső sorban az aranyjelzésnél nem jelenik meg a plusz érték, addig még simán lerabolhatnak). Ezt hogy oldjátok meg?
Illetve ha valaki tudja, hogy 5 óra múlva lesz gépnél, de fél óra múlva el kell mennie, ami után már csak újabb 4 óra múlva lesz, akkor hogy állítod be a termelést? 4 órásra, és elvihetik? 8 órásra, és szintén? Vagy 1 naposra, amikor tudod, hogy másnap pont olyankor megintcsak nem érsz rá? Vagy nem is termelsz?
 

DeletedUser23561

Guest
OFF

Én az arany elrablásán soha nem idegesítettem magam különösebben. Mint írtad, a pénztermelőből sok van, naponta többször arathatók, igazából mióta lent van a Szent Márk, sose volt gond nálam a pénz. A nyersiből, meg a termékekből, ha ilyen mozgalmas napom van, mint amit írtál és enyveskezűek a szomszédaim, lehet, hogy nem termelnék. Illetve, ha fosztottak, utána indítanám be a 4 órást, vagy a 8 órást, amit aztán az elkövetkező 24 órában bármikor beszedhetek, hiszen naponta csak egyszer van alkalmuk fosztani. Meg van még néhány ötletem, de mindent én se akarok közkinccsé tenni, hátha az áldozataim vagy a (leendő) támadóim is olvasnak itt.:) Az tény, hogy nekem is nagyon hiányzik pl egy 12 órás termelési opció, a 8 órát néha túl szűkösnek érzem, a 24 óra meg sokszor túl hosszadalmas.

ON
 

Vanek ur

Aktív tag
OFF:
Hidd el, a pénzes részt csak példaként említettem. A termelt anyagokkal volt a gond; ami miatt akkor töröltem (és nem 1 termelőm volt). A nevezetes épületek csak akkor jöttek be, és a támadóm, akivel egy ideig elég szépen elvoltunk oda-vissza alapon (ő betámadott, és vagy sikeres volt, és vitt valamit, vagy nem; aztán visszatámadtam, és én is hasonlóképp voltam - a pvp tornyokban hol ő nyert hol én (hol meg a céhtársával együttműködve kiszorítottak - vagyis az elején rendes kis csatáink voltak)). De amikor bejöttek a nevezetesek, akkor villámgyorsan felhúzott támadó és védő nevezetest is. Onnantól semmi esélyem nem volt még a visszarablásra sem. Aztán még korelőnybe is került (nekem sok nyersit kellett kerítenem, ő meg valahonnan hamar beszerezte ezeket); és hiába raktam be 'jó' védőket (akiknek előnyük volt a támadói ellen), majdnemhogy sebzés nélkül szaladgált át rajtam. Aztán beszélni is próbáltam vele, és bunkó módon válaszolt, pl.: hogy őt nem érdekli, és akkor is jön, ha én segíteném őt, mert kell neki a termelésem. Aztán próbáltam hajnalban beszedni a termést, délelőtt, dél körül, délután, este, de mindig fent volt; és ha akár csak 10-15 percet is késtem valami miatt már ki voltam rabolva. És mivel nem azonnal rabolt (hanem mindig visszanézett, hogy mikor tud vinni), így még taktikázni sem nagyon tudtam. Vagyis nyersi (és kor) hátrányban próbáltam nyersit gyártani, hogy végre lehessenek jobb egységeim, de folyton lerabolgatta ezeket. Nem számított neki 4 órás, 8 órás, 1 napos vagy 2 napos termelés; mindig megtalálta a számára ideális időt, amikor be tudott nézni hozzám. Ekkor döntöttem úgy, hogy nem akarok tovább neki termelni, és abbahagytam a játékot.
Most újrakezdve egyelőre nyugis a helyzetem, mert akármilyen szomszédsági részre kerültem, mindig az elsők között voltam. Aki betámadott, ahhoz visszatámadtam. Aki betámadása után rabolt, attól én is raboltam. Aki viszont segít, annak én is segítek. (Aki semleges, ahhoz vagy dekort járok takarítani 20 aranyért meg terv szerzésért, vagy néha betámadom pvp pontok miatt; de a saját példám miatt rabolni csak nagyon szélsőséges esetben rablok.)
 

DeletedUser23505

Guest
OFF

En viszont rajottem, hogy tevedtem, ezentul a vedelem hianya miatt nem fosztok, es beke koszontott a kis fejedelemsegbe. :D Nem szamit, hogy van-e vedelem, vagy nincs, mert a ketlandzsasok :D (legalabbis a tobseguk) ugysem tesznek be azert vedelmet, hogy ne bosszantsanak, es urugyet ne talaljak a fosztasra a varosukban. :D
A pontom nem is lesz sok, de a Medalokat igy is ugyan olyan hatekonysaggal tudom begyujteni, mivel a PVP vetelytars szomszed is csak 216 pontot kap azon a csatan. :D Hogy a global rangsorban nem fejlodok olyan utemmel, kit erdekel! :D A Medalok attol meg jonnek... :)
Tovabba, az egyik forumtarsunk (akivel azota barat listasok lettunk) , nemreg arra kert, hogy gondoljam at, de akkor meg a fosztas mellett kardoskodtam. Biztosan orul, ha ezt olvassa :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser24361

Guest
Üdv!

Most kedtem jàtszani pàr napja. Amit nem értek hogy miért inaktív a profilom és miért nincs céh ablakom és levelet sem tudok küldeni???

Miért?

Köszönöm a válaszokat:)
 

DeletedUser21972

Guest
Üdv!

Most kedtem jàtszani pàr napja. Amit nem értek hogy miért inaktív a profilom és miért nincs céh ablakom és levelet sem tudok küldeni???

Miért?

Köszönöm a válaszokat:)

Miért lenne inaktív a profilod?? ez nem értem...azt Te szerkeszted magadnak a városházádban:)
Milyen céh ablakot keresel ha nem is vagy céhben ?
..és kinek akarsz küldeni üzenetet ...az illetőt kikeresed a globális listában és a neve mellet ott az írj üzenetet...vagy a szomszédaidnak közvetlenül a képük mellett a levél ikonra katt és már írhatsz is nekik:)
 

DeletedUser20435

Guest
Sziasztok!

Nem igazán idetartozó a kérdésem, de nem találtam rá témakört. Azt szeretném tudni, hogy mikor lesz a játék elérhető androidon is? A választ előre is köszönöm.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser24464

Guest
Sziasztok!
Azzal a problémával fordulnél hozzátok, hogy az egyik nevezetesemet támogatja egy szomszédom és a napokban, amikor én is a városába látogattam, azt tapasztaltam, hogy minden épülete (két dekoráció és néhány út kivételével) fel lett szedve, viszont továbbra is teszi a pontokat a nevezetesembe. Azt szeretném kérdezni, hogy emiatt lehet-e problémám, mivel a szabályzatban az szerepel, hogy a push-ban érintett azonosítók törlére kerülnek. Kell-e jeleznem bárki felé a problémát, illetve ezt milyen formában és kinél tehetem meg, vagy ne foglalkozzak a dologgal?
 

DeletedUser24576

Guest
Sziasztok!

Lenne pár kérdésem. Viszonylag új vagyok, most léptem épp a Vaskorszakba, fórumon még nem voltam aktív.

Beléptem egy elsőre szimpatikus Céh-be, elsősorban kereskedési szándékkal. Ez a céh leírásában is ki volt emelve.
Csakhogy a Céh-ben jellemzően sokkal előrébb járó játékosok vannak és nincs egyetlen egy bronzkorszaki, vagy vaskorszaki árura ajánlat. Én egy órája tettem ki, de még semmi.

- A játékosok szintje miatt lehet jobb lett volna egy másik céhbe jelentkezni, ahol velem kb. egy szintű játékosok vannak?
- Kell a sok korral előrébb járó játékosoknak is kő, meg márvány, vagy ezek az alapanyagok a későbbi korokban már nem játszanak szerepet?
- Végigmotiváltam és takarítottam az összes Céhtársamat, ahogy kérték. Az eseménynaplóban van pár ember, aki takarított/motivált nálam. Hogyan tudom azt a legegyszerűbben viszonozni? Nem tudom, hogy szomszéd-e, vagy kicsoda. Ha az eseménynaplóban lévő támogatás gombra klikkelek az nála hogy csapódik le? Ugyanolyan jó, mint ha magam döntenék mit takarítok, vagy motiválok?
- A céhes beszélgetések jellemzően hol zajlanak? A céhes fórumon szinte csak közlemények vannak, nincs egyetlen "kérdések" téma sem. A chat-ra meg hiába írtam 1,5 órája, senki sem válaszolt még.

Előre is köszi a válaszokat.
 

Vanek ur

Aktív tag
A válaszaim:
- Alapból jobb az, ha olyan játékosokkal vagy körülvéve, akik korban hozzád közel vannak; de ez sem mindig garancia (kevés az 'új' játékos az alacsonyabb korokban; így ott általában azok rekednek meg, akik nem nagyon veszik komolyan a dolgot, vagy már félig-meddig abbahagyták; ezektől viszont sok jóra nem lehet számítani). Ettől függetlenül a magasabb korúak általában szoktak segíteni az alacsonyabb szintű céhtagjaiknak; így ez sem egyértelműen döntő tényező.
- A legalacsonyabb korú termékeknek már csak 1-2 későbbi küldetésben lesz szerepük; így nem termelnek a magasabb korúak ilyent. Viszont tudnak szerezni, cserélni (ha akarnak).
- 3 féle ember tud nálad takarítani/motiválni. Az egyik a céhtag, a másik a barátlistára felvett játékos, a harmadik pedig a szomszéd. Ahogy sejted is, a támogatás gombbal (is) tudsz náluk segíteni; de azt, hogy ez mit tesz, nem tudod irányítani. Van egy alapszabály, ami alapján teszi a dolgát. Itt először a tudás szentélyét, és más hasonló speciális épületet motivál; másodszor a takarítást szereti jobban a motiválásnál, de előnyben részesíti innentől a magasabb korú épületeket is az alacsonyabb korúaknál. Vagyis az esetek többségében nem azt csinálja, amit a 'kérő' kér; így pedig mindig jobb, ha 'kézzel' viszonzod, mintha gombnyomással.
- Minden esetben a céhtől függ, hol van a beszélgetés. Van, ahol esténként a chat-en megy az eszmecsere; van, ahol a fórumban írogatnak; de vannak olyan céhek is, akik körlevélben oldják meg az ilyeneket. Az első hátránya, hogy mindenkinek ott kell lennie, mert 'aki lemarad, az kimarad'. A másodiké, hogy teleszemetelődik a fórum. A harmadiké pedig, hogy új tag esetén frissíteni kell a körleveleket (újra el kell indítani). Ha nem tudod, hogy nálatok épp mi a szokásos, akkor kérdezz rá annál, aki felvett (vagy ha Te jelentkeztél, akkor a vezetőknél érdeklődj).
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent