Kérdéseim a játékkal kapcsolatban!

Stussy

Új tag
Két lehetséges megoldás:
- mégis maradt lent íjászlaktanya,
- nem az Alcatraz adja őket.
Elsőre azt mondanám, hogy egyik megoldás sem lehetséges, de lehet én nem látok valamit. Most ez a helyzet: Két laktanyám van, nehézgyalogság és lovag. Az Alcatraz meg a jelek szerint továbbra is adja az ijjászokat. Csatolok egy képet erről.
Az is eszembe jutott, hogy a FOE helper hibázik, tesztképpen vártam 3 napot, de valóban nől a darabszám.
 

Csatolmányok

  • Alcatraz ijjász.jpg
    Alcatraz ijjász.jpg
    543,2 KB · Megtekintések: 29

Próféta

Nagyon aktív tag
Ebbe most nem mennék bele :)
A csatolt kép, az alcából begyűjthető 8 egységet mutatja. Ez tény!
Lehet az akár fordítási hiba is, mindenesetre érdekes! Persze az ilyen dolgokért az INNO és a FoE nem vállal felelősséget!
Én levenném a lovagistállót és megnézném, hogy mi változik így!
Illetve meg lehetne azt is nézni, hogy a Helper - Termelés áttekintése fülre kattintás után, a táblázatban a harci sisakra kattintva, kidobja azon épületeket, melyek a városban pillanatnyilag plusz katonákat adnak. Remélem tudtam segíteni :)
 

A Fényhozó

Új tag
Sziasztok!
Valaki eltudná nekem mondani, hogy mire jó és hogy működik a kocsmában vásárolható piac bónusz?
Már 2x próbálkoztam de az alap piacolást sehogy nem engedi változtatni, sem a max db számot sem a csere arányt!
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Sziasztok!
Valaki eltudná nekem mondani, hogy mire jó és hogy működik a kocsmában vásárolható piac bónusz?
Már 2x próbálkoztam de az alap piacolást sehogy nem engedi változtatni, sem a max db számot sem a csere arányt!

Ha keres valamilyen árut, akkor fogsz látni 1:10 arányú ajánlatot egy bizonyos Kereskedő-től. Na annak az arányát javítja.
 

*Muszka*

Új tag
Sziasztok!
Hány százalék az esélye annak hogy gyémántot kapok a csata után a Battlegroundon?
 
Utoljára szerkesztve:

*Muszka*

Új tag
Mindenhol 1%. Csak a kapott gyémánt mennyisége függ a ligától.
Annyi biztos nem lehet.
0,019% vagy 0,23% közül valamelyik. Angol leírásban találtam csak nincs részletezve.
Harcnál 48% hogy kapsz jutalmat.
Gyémántra pedig 241/12595 az esély, ami 0,019%. De ha ezt az eredményt felszorzom 25el ( annyi gyémántot ad) és a 48%al - 0,019*25*0,48=0,23%.
Nem tudom hogy melyik a helyes állítás.
Valakinek van pontos ötlete? :)
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
A Wikin leírják, hogy nekik hány csatából hányszor adott gyémántot.
Úgy számolom, hogy mindegyik ligában 2% körül jött ki.

Ha ezt felszorzom 25-el, akkor az jön ki, hogy csatánként átlag fél gyémántot kapsz a gyémánt ligában.
Vagy másként fogalmazva a csatáid számát elosztod kettővel és nagyjából annyi gyémántot kaptál.

Vagyis ha te viszed mind a 160 csatát egy szektorban, akkor ezzel átlag 80 gyémántot keresel. Ha ehhez egy ostromtábort kellett gyémántoznod, akkor még pluszban vagy, ha kettőt, akkor már mínuszban.
 
Utoljára szerkesztve:

Lorant96

Nagyon aktív tag
A 241/12595 az 1,913%.
De ugye nem valószínű, hogy ilyen esélyt állítottak be a fejlesztők. Sokkal valószínűbb, hogy kerek százalékot.
És a 2% tűnik a legesélyesebbnek, különösen, hogy van olyan liga, aminél 2,06% jött ki nekik.
Az eltérést valószínűleg a kis számú próbálkozás okozta.
 

Xadornix

Aktív tag
Loant96 jobban számol %-ot :) tényleg ~1,9%-et mutat a minta, ami esélyesen 2%.
Csak az maradt i, hogy ez a nyereményeken belüli aránya a gyémántnak, nem a csatákon/alkukon belüli.
Az előző táblázat fejti ki annak az esélyét, hogy egy nyertes csata/alku mekkora eséllyel ad jutalmat.
Látszólag csatánál kisebb az esély, de ha figyelembe vesszük, hogy az alkuknál nagyon kis mintával dolgoztak, akkor én egységes 50%-ra tippelnék.
Vagyis a sikeres csaták/alkuk 1%-a ad gyémántot, ha nagyon sokat csinálsz.

Esélyek jutalmon belülArany ligaPlatina ligaGyémánt liga
Töredék50%50%50%
FP35%35%35%
10 áru3%1%0%
50 áru2%4%5%
1 egység2%1%1%
5 egység3%4%4%
10% támadás2%2%2%
20% támadás1%1%1%
Gyémánt2%2%2%
Becsült esélyek a fandom statisztikák alapján
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
Az valóban kimaradt nálam, hogy csak a csaták fele ad jutalmat.
És így tényleg csak 1% a gyémánt esélye.

Tehát 160 csatából átlagosan csak 40 gyémánt jön be a gyémánt ligában.
Ami azt jeleni, hogy ha ehhez már legalább egy ostromtábor építésének gyorsítása is szükséges, akkor jó esélyjel mínuszban jövünk ki belőle.
 
Fent