Javaslatok (1.209-s verzió)

Státusz
Nem lehet hozzászólni.
- A játékban az üzenetközpont ikonját kicsit megváltoztatni, ami jobban érzékelteti, hogy oda érkeznek az üzenetek..
- Több különböző ablakot is meg lehessen nyitni egyszerre.
 

SEPHIROTH12

Új tag
Üdvözletem...én a hadseregkezeléshez adnék végre egy olyan opciót,amivel meghatározott számú egységet lehetne törölni függetlenül attól éppen melyik korban vagyok...értem ezalatt a korábbi korok már nem használt egységeit.
Tehát van mondjuk 213 muskétásom amitől szeretnék megszabadulni akkor ne egyesével keljen ínhüvelygyúlladásig kattintgatnom (több mint 15000 már nem használt egységet kellett így eltüntetnem és baromi fárasztó volt),hanem csak beírom valahová hogy mennyi adott egységet szeretnék törölni egy katt és volt-nincs.A nevezetes épületbe való pontrakási rendszerhez hasonló megoldást képzelnék el ehhez is.

Folytatva...régen volt egy ajándékcsomag ikon,aminek soha nem lett semmi funkciója...szóval nagyon jó megoldás lenne,ha küldhetnénk egymásnak tárgyakat a raktárból,de a nevezetes épület tervrajzok küldése sem lenne egy elhanyagolható szempont,mert valakinek többszáz van és nem tud vele mit kezdeni,másoknak viszont sokkal fontosabb lenne.
Az épületraktározási tárgyat nyugodtan meg lehetne szüntetni...minden olyan épületet vagy tárgyat amit eventen vagy napi küldetésen keresztül lehet szerezni megépítés után szabadon bármikor vissza lehessen rakni a raktárba.

Végezetül pedig a csatatér ligapontrendszerének a teljes újragondolása lenne a legjobb döntés,mert jelenleg semmi kihívás nincs benne...túl könnyen és túl gyorsan lehet magasabb ligákba kerülni...az 1000 pontos gyémántliga állapotokról pedig inkább no komment,mert csak felmegy bennem a pumpa.
Tehát...1000 ponttól ezüstliga 2000 ponttól arany 4000 ponttól platina és 8000 ponttól gyémánt így legalább érdemi kihívás lenne ez a csataterezés...és természetesen a rézligában az első hely maximum 100 pont lehetne és így részarányosan feljebb a magasabb ligákba.
Tömören és röviden most ennyi.
 

Xantos Philus

Aktív tag
Üdvözletem...én a hadseregkezeléshez adnék végre egy olyan opciót,amivel meghatározott számú egységet lehetne törölni függetlenül attól éppen melyik korban vagyok...értem ezalatt a korábbi korok már nem használt egységeit.
Tehát van mondjuk 213 muskétásom amitől szeretnék megszabadulni akkor ne egyesével keljen ínhüvelygyúlladásig kattintgatnom (több mint 15000 már nem használt egységet kellett így eltüntetnem és baromi fárasztó volt),hanem csak beírom valahová hogy mennyi adott egységet szeretnék törölni egy katt és volt-nincs.A nevezetes épületbe való pontrakási rendszerhez hasonló megoldást képzelnék el ehhez is.

Folytatva...régen volt egy ajándékcsomag ikon,aminek soha nem lett semmi funkciója...szóval nagyon jó megoldás lenne,ha küldhetnénk egymásnak tárgyakat a raktárból,de a nevezetes épület tervrajzok küldése sem lenne egy elhanyagolható szempont,mert valakinek többszáz van és nem tud vele mit kezdeni,másoknak viszont sokkal fontosabb lenne.
Az épületraktározási tárgyat nyugodtan meg lehetne szüntetni...minden olyan épületet vagy tárgyat amit eventen vagy napi küldetésen keresztül lehet szerezni megépítés után szabadon bármikor vissza lehessen rakni a raktárba.

Végezetül pedig a csatatér ligapontrendszerének a teljes újragondolása lenne a legjobb döntés,mert jelenleg semmi kihívás nincs benne...túl könnyen és túl gyorsan lehet magasabb ligákba kerülni...az 1000 pontos gyémántliga állapotokról pedig inkább no komment,mert csak felmegy bennem a pumpa.
Tehát...1000 ponttól ezüstliga 2000 ponttól arany 4000 ponttól platina és 8000 ponttól gyémánt így legalább érdemi kihívás lenne ez a csataterezés...és természetesen a rézligában az első hely maximum 100 pont lehetne és így részarányosan feljebb a magasabb ligákba.
Tömören és röviden most ennyi.
Igen, az épületek és a tervrajzok küldése egymás között jól hangzik, de ha belegondolsz, romokba verné az egész játékot, hiszen így megfelelő kapcsolattal percek alatt lehetne felépíteni egy top várost top nevezetesekkel és mindenféle épületekkel, amikért másoknak rengeteget kellett szenvedniük.
 

Xantos Philus

Aktív tag
Én továbbra is hosszú távra javasolom azt, hogy fektessenek energiát a korok nagyobb mértékű kiépítésére. Jobban különböztessék meg azokat egymástól vizuálisan illetve tehetnének koronként be pl 5 küldetéssorozatot, ahol mindenféle eventhez hasonló feladatokat kell végezni, és a végén járna egy jutalom épület. Én eleve hiányolom azt a "feelinget", ami élvezetessé teszi az adott korokban elmélyülni. Nagyon elmosódnak a korok, gyakran csak a városháza jelöli ezt, amit nagyon sajnálok. Szerintem koronként kellenének külön lakosanimációk, amik sétálnak az utcákon. Lehetne ezeket akár keverni is azzal arányosan, hogy milyen korú épületek vannak az adott városban. De ösztönözni is lehetne az embereket az épületeik fejlesztésére azzal, hogy az előző korból lévő épületek például mínusz boldogságot jelentenek.
Elöregedett a kontinenstérkép, nem csak funkciókban, de ez sincsen a korokhoz igazítva és hasonlóan a CE-hez múlt évtizedbeli a dizájnja.
 

Lef------

Nagyon aktív tag
A korok egyedi épületei a nevezetes épületek lennének, ha nem rontották volna el azzal, hogy bármilyen korban bármi megépíthető belőlük. Óriási melléfogás.

Az események épületei meg olyan dömpinggel érkeztek, hogy nagyobb szinten NINCS szükség semmilyen más épületre, mint néhány nevezetes és a sok esemény épület. Se lakóház, se alapanyag termelő, sem terméket előállító, sőt még katonai épület sem kell. A dekorációkról már nem is beszélve. Óriási melléfogás.

Itt van a lassan beköszöntő Vénusz kor is, maximum 1 hét alatt, aki akar tud szerezni nevezetes épületet (és felhúzza 80-ig legalább), meg kimaxolja a techfát, meg a térképet is és megnöveli a város területét 6-7 négyzettel.
Az új épületekből meg csak annyit rak le (és csak addig) amíg a feladat megkívánja, mert az égvilágon semmi szerepük sincs. Pedig biztos, hogy párszáz munkaórát beleöltek a tervezésükbe, rajzolásukba, fejlesztésükbe. Óriási melléfogás.

Az épületraktározás meg ne szűnjön meg, kevés dolgok egyike, amely még valamilyen szinten kordában tartja a játékot.
 

Keaira

Aktív tag
A céh csatatér épülete felett egy ikonnal lehetne valahogy jelezni, hogy valaki a saját céhünkből éppen akciózik.
 

Lef------

Nagyon aktív tag
A céh csatatér épülete felett egy ikonnal lehetne valahogy jelezni, hogy valaki a saját céhünkből éppen akciózik.

Kis túlzással hajnali 4 kivételével folyamatosan kinn lenne az ikon... :)
Inkább a naplóba kerüljön be az, hogy ki mit csinál... Legalább 5-10 percig.
 

Keaira

Aktív tag
Kis túlzással hajnali 4 kivételével folyamatosan kinn lenne az ikon... :)
Inkább a naplóba kerüljön be az, hogy ki mit csinál... Legalább 5-10 percig.
Nem az érdekel, hogy ki mit csinál. Ha az éredekelne, azt írtam volna :)
Nem ülök folyamatosan a játék előtt, nem nyitom meg állandóan a csatateret, és nem állítok be riasztást a telefonomon, hogy egy terület mikor válik üthetővé. Azt szeretném, hogy amikor játszom, akkor lássam, ha valaki éppen akciózik, és lehet hozzá csatlakozni.
 
Nem az érdekel, hogy ki mit csinál. Ha az éredekelne, azt írtam volna :)
Nem ülök folyamatosan a játék előtt, nem nyitom meg állandóan a csatateret, és nem állítok be riasztást a telefonomon, hogy egy terület mikor válik üthetővé. Azt szeretném, hogy amikor játszom, akkor lássam, ha valaki éppen akciózik, és lehet hozzá csatlakozni.
Lustasag :D
Ha nem nyitod a csatateret v nem allitod be a riasztast, az legyen a te egyeni bajod.
Lesznek olyan cehek es idoszakok is, amikor folyamatosan fog vilagitani XD
Ujfent irom h Lusta vagy XD
 

Xantos Philus

Aktív tag
A korok egyedi épületei a nevezetes épületek lennének, ha nem rontották volna el azzal, hogy bármilyen korban bármi megépíthető belőlük. Óriási melléfogás.

Az események épületei meg olyan dömpinggel érkeztek, hogy nagyobb szinten NINCS szükség semmilyen más épületre, mint néhány nevezetes és a sok esemény épület. Se lakóház, se alapanyag termelő, sem terméket előállító, sőt még katonai épület sem kell. A dekorációkról már nem is beszélve. Óriási melléfogás.

Itt van a lassan beköszöntő Vénusz kor is, maximum 1 hét alatt, aki akar tud szerezni nevezetes épületet (és felhúzza 80-ig legalább), meg kimaxolja a techfát, meg a térképet is és megnöveli a város területét 6-7 négyzettel.
Az új épületekből meg csak annyit rak le (és csak addig) amíg a feladat megkívánja, mert az égvilágon semmi szerepük sincs. Pedig biztos, hogy párszáz munkaórát beleöltek a tervezésükbe, rajzolásukba, fejlesztésükbe. Óriási melléfogás.

Az épületraktározás meg ne szűnjön meg, kevés dolgok egyike, amely még valamilyen szinten kordában tartja a játékot.
Pontosan ez a baj, hogy teljesen összekeverednek a korok, mert a városoknak a nagy része 20 különböző korból álló nevezetesekből és még egy pár eventes épületből, esetleg teraszosból áll, amik teljesen elnyomják az adott kor saját épületeit amiknek a létrehozása nem kis munka volt, ezért lenne jó, ha erre valamilyen megoldást találnának.
 

Csatolmányok

  • PicsArt_03-21-02.08.22.png
    PicsArt_03-21-02.08.22.png
    842,1 KB · Megtekintések: 21

Keaira

Aktív tag
Ujfent irom h Lusta vagy XD
Hagyjuk már egymás minősítését!
Javaslatokkal, véleményekkel vitázzunk és ne aggasszunk jelzőket a másikra!

Lustasag :D
Ha nem nyitod a csatateret v nem allitod be a riasztast, az legyen a te egyeni bajod.
Arra mit mondanál, aki nem akarja 80x végignyomni a támogatás gombot és szeretné, ha a támogatás, kocsma látogatás egy gombbal letudható lenne?
Vagy arra, aki azt szeretné, hogy a zsiványok külön lapra kerüljenek, esetleg előre bekonfigurálható sereg összeállítást akar? Legyen az ő egyéni bajuk? Vagy ők is lusták?
Én úgy tudtam ötletelni jöttünk ide.
Ebben a hozzászólásodban nem látok ötletet, úgyhogy szerintem felesleges volt ...
 
Utoljára szerkesztve:

Lef------

Nagyon aktív tag
Arra mit mondanál, aki nem akarja 80x végignyomni a támogatás gombot és szeretné, ha a támogatás, kocsma látogatás egy gombbal letudható lenne?
Vagy arra, aki azt szeretné, hogy a zsiványok külön lapra kerüljenek, esetleg előre bekonfigurálható sereg összeállítást akar? Legyen az ő egyéni bajuk?
Én úgy tudtam ötletelni jöttünk ide.
Ebben a hozzászólásodban nem látok ötletet, úgyhogy szerintem felesleges volt ...

Az egy gombbal letudható támogatás/kocsma nem lesz valószínűleg soha megoldva (maximum a foe+ része lesz, mint ahogy a mindent betakarítok 5gyémántért dolog, ingyen biztosan nem lesz)

A zsiványok külön lapra kifejezetten jó ötlet, ahogyan a konfigurálható sereg is (ebből talán a zsivány megvalósul)
 

Lef------

Nagyon aktív tag
Pontosan ez a baj, hogy teljesen összekeverednek a korok, mert a városoknak a nagy része 20 különböző korból álló nevezetesekből és még egy pár eventes épületből, esetleg teraszosból áll, amik teljesen elnyomják az adott kor saját épületeit amiknek a létrehozása nem kis munka volt, ezért lenne jó, ha erre valamilyen megoldást találnának.

A megoldás az lenne, ha minden épület kinézetre is fejlődne a korokkal... viszont a nevezetesek kinézete még ekkor se változhatna, hiszen adott, hogy hogyan néz ki... De gondolom nem fognak 100 épületet megrajzolni 20 korra...
 
Sziasztok!
Ha olyan feladat van, amiben több termékből kell x db-ot begyűjteni (pl. gyűjts össze az aktuális kor minden termékéből 200-at), akkor ne csak az összes számot (1000) mutassa, hanem azt is látni lehessen, hogy melyik termékből hány db-nál járok, hogy a lemaradó termékekre rá tudjak erősíteni.
Köszi!
PR
 

Keaira

Aktív tag
Pontosan ez a baj, hogy teljesen összekeverednek a korok, mert a városoknak a nagy része 20 különböző korból álló nevezetesekből és még egy pár eventes épületből, esetleg teraszosból áll, amik teljesen elnyomják az adott kor saját épületeit amiknek a létrehozása nem kis munka volt, ezért lenne jó, ha erre valamilyen megoldást találnának.
A felvetésed kapcsán kezdtem gondolkodni ezen, és azt gondolom valójában a mi döntésünk, hogy milyen játékmenetet választunk. Bármikor kezdhetünk egy új várost, nem törődve az eseményekkel, a csatatérrel, a ce-vel és megépíthetnénk az összes korban az összes épületet és a hozzájuk tartozó nevezeteseket. Nem rohannánk előre a térkép felfedezésével.
Biztos lassú lenne, de kivitelezhető.
 

hary93

Új tag
Sziasztok,

1.9 el pakolás esetében, ha több helyre rak az ember sokszor van az, hogy berakta a kért helyet de nem tudja igazán hogy beelőzték-e amikor lépett a nevezetes.
Ezt észre se veszi annyira a pakoló, ha munka után belép és feljön egymás után 6-7 ilyen ablak, szerintem a legtöbb játékos csak ki X-eli
mondván, hogy biztos nem előzött be senki sehol és a megfelelő pontokat kaptam vissza.

levelup_original.jpg

A fenti ablak helyett lehetne ez, ha minden rendben van. Mutatja, hogy mennyi volt a befektetett fp és mennyi a kapott.

levelup_ok.jpg

Ha valamelyik helyről letúrnak, például az első helyre fektettük be a pontjainkat de csak a második helyet értük el akkor azt pirossal lehetne jelezni.
Ekkor az illető ezt könnyebben észreveszi és megbeszélheti a további teendőket a nevezetes gazdájával, hogy az miért nem volt bevédve és hova tudja visszaadni a pontokat.

levelup_error.jpg

Szerintem a megvalósítása se annyira nehéz, esetleg lehetne ötvözni a már mások által felhozott, gyengébben látóknak szánt kontrasztosság javítással.
 

Xantos Philus

Aktív tag
A megoldás az lenne, ha minden épület kinézetre is fejlődne a korokkal... viszont a nevezetesek kinézete még ekkor se változhatna, hiszen adott, hogy hogyan néz ki... De gondolom nem fognak 100 épületet megrajzolni 20 korra...
Igen, ez tényleg nagy munka lenne, de szerintem ezt úgy is meg lehetne oldani, hogy a nevezeteseket bővítenék elemekkel mint például lápásokat tesznek az ipari korban, virtuális elemeket a virtuális jövőben, pálmafákat a modern korban, a posztmodernben villanyvezetékeket, a holnap korában pedig kamerákat. Ja és tervezzenek kinden korhoz külön lakosanimációt, mint a kultúrális településekben, töltsék ki az utak és az épületek közötti teret és a madarakon is fejleszthenének.
 

dvjanos

Új tag
Pár újabb ötlet, ha már volt korábban elnézést, de már nem tudom követni, az itt zajló eseményeket és vitákat, érdekütközéseket ;)

A napi betakarítások alkalmával az FP begyűjtés 100-nál ha ügyesebb vagy 109-nél megáll. Jó lenne ha a begyűjtés során nem kellene megállni, a begyűjtött limitet elért FP-t valahova eltenni, és utána folytatni a begyűjtést. Vagy legyen megnövelve az FP-sáv, vagy a limit elérésekor kerüljön az FP automatikusan a raktárba és majd ha eldöntöttem, hogy mibe teszem, akkor felhasználhassam.

Aszteroida övben és úgy unblock az "Űrkorszakokban" lévő aránytalanságok megszüntetése. Gondolok itt például arra, hogy legyen marsi érc vagy aszteroida jég a begyűjtendő elem, sokszor előfordul, hogy expedíciót indítok a termelésre (3000-6000 kredit) majd vagy tárgyalással vagy támadással begyűjtöm a jól megérdemelt jutalmat (2 egység aszteroida jeget, vagy marsi ércet). Ha már ennyi kell érte dolgozni akkor ne szúrjátok már ki a szemünket értékelhetetlen mennyiséggel.
 

Papó-

Új tag
ÜDV!

Feledatoknál -Pl: gyűjts adott kor minden anyagábol X mennyiséget- jó lenne látni melyikből mennyi van vagy mennyi kell még.
Barát v. céh tag online létének láthatósága.

Köszi!
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent