Javítsuk meg a GvG-t

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

Asani

Tag
Sziasztok!

Sajnos a céhháború rendszere még mindig tökéletlen, köszönhetően a troll harcmodort folytató céheknek. De lenne egy javaslatom. Ugye ez a céhháború a valós háború stratégiájára épül, vagyis bár korszakok vannak,de külön kontinenseket vagy föld részeket szimbolizál a térkép és azon a jelenlegi céhek mint országok próbálnak területet szerezni és fenntartani. Viszont a jelenlegi rendszer két tényező miatt a játék a kis, pár tagú céheknek kedvez, holott nyilvánvalóan a csapatjáték lenne a fő szempont. Az egyik tényező a túl alacsony védelmi bónusz a másik hogy a birtokolt területtől függő ostrom költséggel könnyen szabotálható egy pici céhhel egy nagy.

Mivel arra nem várhatunk hogy egyes emberek jellem fejlődésen essenek át, változtatni kellene a szabályokon, hogy igazságosabbá tegyük a küzdelmet.

Ez a két kulcsfontosságú érték, az ostrom költség és a védelmi bónusz. Az ostrom költségen nem nagyon lehet variálni, lényegében helyesen szimbolizálja azt hogy minél nagyobb egy birodalom annál költségesebb a fenntartása. Ez talán jó is így, mert ha ezen változtatnánk az további visszaélésekre adna okot.

Viszont a támadás össz értéknek azaz a szektorok védelmének már alig van jelentősége főleg a magasabb korokban. Ezen kellene változtatni - legalábbis ezt javaslom. Lehet csak a maximális értékeket kellene eltörölni vagy módosítani(drasztikusan növelni). Mert jelenleg a maximális értékek eltörpülnek a játékban megszerezhető harcra képzett városok támadó bónuszához képest.
Mindenkorban a főhadi bónusza 75% körülötte pedig 50% amíg el nem fogy, de mi ez ahhoz képest, hogy nem ritka már a 200% fölötti támadóbónusz, főleg ha magas korban tartva lerakja az ember a különböző eventek támadóbónuszt erősítő épületeit és mellette jól kiépíti a hadi nevezeteseit.

Lényegében a magas korokban játszó csapatok számára szinte már irreleváns ez az érték -mindegy hogy főhadit vagy "0-ás szektort" támadnak, minimális a különbség ami a veszteséget illeti, visszatartó ereje pedig nulla. De ha eltörölnék a maximális értékeket vagy egy jól kitalált értékkel növelnék azt, már csak a hasonló létszámú és fejlettségű csapatoknak lenne esélye egymással megküzdeni.
Ugyan a számmisztikát nem csináltam meg, de úgy vélem ennek az értéknek a változtatásával újra értelmet adhatnánk hogy az összes csapat részt vegyen, és egymással megmérkőzve egy az eddiginél reálisabb ranglistát eredményezne.
Mert gondoljuk meg, jelenleg egy kis céh fejlett tagokkal, gond nélkül fosztogathatja egy nagy kincstárát, elvéve egy-egy, majd megvárva míg a nagy visszafoglalja ezeket a területeket. Ugyan mi akadályozza meg benne? De ha egy nagy céh jól kiépült védő nevikkel(obszi, deal, vazul) állna a kicsivel szemben ott már jelentős lehetne a különbség.
Kíváncsi vagyok mi a véleményetek róla.
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser25092

Guest
Nem tudom... A kis taglétszámú céhek így szinte soha sem tudnának területet szerezni a térképen, és maradna nekik a céhexpedíció. Azt meg nem hiszem hogy a készítők létszámra tekintettel más és más térképeket készítenének emiatt.
 

Asani

Tag
Ez igaz, de reálisabb lenne. Keresniük kell egy kisebb céhet akivel szemben fel tudják venni a kesztyűt, de miért is gond ez?

A kis létszámú céhek vagy szétesőben elhanyagolva vannak(ez esetben róluk ne is beszéljünk szerintem), vagy nagyon is aktívak, de ekkor a számuk nőni fog és nem lesznek kis létszámúak.
Nézzük azt, hogy miért is kis létszámú egy céh? Taktikai okokból vagy mert még kezdők?

Ha kezdők akkor olyan területen kell próbálkozni ami az ő lehetőségeiknek megfelelő.
Kezdjenek a vaskorban, vagy a középkorokban, és ott legyen is alacsonyabb a bónusz lehetőssége. Mert ott jobban is számít, hisz a bónusz egy százalékos érték és ahol az egységek értékei kicsik ott a százalék sem számít túl sokat.

Ha viszont taktikai okból vannak kevesen az az állapot rontja el sok ember szórakozását.
És itt 60-80 fős céhekről beszélek azaz 60-80 ember szórakozását rontja el és keseríti meg a játékélményét 4-5 fő. Ez renben van így?

Minket nem zavar túlzottan a ranglista elején, de tudok olyan céheket akik régi teljesítményük dacára felfüggesztették a játék ezen részét, mert az említett kis csoportok miatt nem tudtak játszani, mert mint a piócák tapadnak rájuk, élősködő módjára.
Nem tudom hogy ez lett volna a készítők célja, de inkább kétlem.
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser24512

Guest
Szerintem az GVG alapjaiból vacak, és majdnem működésképtelen. Átfogó ötletem nincs a megreszelésére, de szerintem érdemes lenne egy teljesen új rendszert kitalálni. Pl, a jövő kortól felfelé, hegyekbe áll a termék a céhes kincstárakban, ennek mi értelme?
Lehet, hogy az expediciót kellene bővíteni, vagy csinálni egy hasonló cég tagjai által a maguk erejéhez mérten tolható rendszert.
tök igazságtalan, hogy vaskorban alig kap pontot az ember ha foglal egy szektort, a minden koriban meg ugyanannyi melóval, 10x annyit. Én most itt az élőerős munkáról beszélek, mielőtt egy egységsugarú belekötne!
Mondjuk lehetne minden cégnek alapból egy területe, ami mondjuk 10 másik hasonló fejlettségű céggel közös kontinensen lenne. És az expedicióhoz hasonlóan 1 hét állna rendelkezésre, hogy minél többet elfoglaljanak belőle, vagy akár a másikéból. Az aktívabb, harciasabb játékosokkal megáldott cégek, természetesen itt is előnybe lennének, de hát aki többet dolgozik, az kapjon is többet, nem?
egy hét mulva meg megint törlődne, összesorsolnák másik 10 céhhel és mehetne a haddelhad. :)
A területeket meg lehetne expedició szerűen meghódítani, csakhogy itt az egyes állomások védelmét a birtokos cég töltené fel. Minél több állomástz tölt fel annál nehezebb dolga lenne a támadónak.
Ez tényleg csak ötlet, nem kérek gúnyos szétcincálást, de ez a mostani rendszer kukaérett tűnjön el a sűlyesztőben!
 

Asani

Tag
Igen ugye a legnagyobb baj vele, hogy csak asztali gépről érhető el s így játékosok egy nagy része nem érheti el.(most hagyjuk a puffin szerű böngészőket - nem túl hatékonyak)

Azzal is egyetértek hogy alacsony korban deficites a gvg, sőt duplán, hisz ha meggondoljuk hogy egy jól fejlesztett támadóbónusz mellett(mondjuk 200%) egy mélytengeris teknős löveg 170-es támadója 340 lesz míg egy mélytengeris nehéz egységnek van 220 védelme(0%bónusz mellett). Ugyanez mondjuk korai középben egy katapult 4 támadójából 8 lesz szemben egy korai közepes nehéz egységgel aminek van 18 védelme. Tehát nem elég hogy a kisebb korok alig hoznak haderőt a konyhára(szinte a vas és az összes középkor top céhei által birtokolt terület simán kiváltható egy(1db!) magasabb korú hírességek csarnokával), és még rettentő áldozatot is igényelnek.

Egész jó ötlet ez az adott ideig tartó céh háború, de talán én több időt adnék neki, nem egy hét, hanem lehetne egy hónap akár, hogy legyen idő szövetségeket kötni vagy szervezkedni. És persze multiplatform mindenképpen!

A jelenlegi változattal mindenképp kell kezdeni valamit, mert tényleg gyalázatos.
 

DeletedUser24512

Guest
Igen ugye a legnagyobb baj vele, hogy csak asztali gépről érhető el s így játékosok egy nagy része nem érheti el.(most hagyjuk a puffin szerű böngészőket - nem túl hatékonyak)

Azzal is egyetértek hogy alacsony korban deficites a gvg, sőt duplán, hisz ha meggondoljuk hogy egy jól fejlesztett támadóbónusz mellett(mondjuk 200%) egy mélytengeris teknős löveg 170-es támadója 340 lesz míg egy mélytengeris nehéz egységnek van 220 védelme(0%bónusz mellett). Ugyanez mondjuk korai középben egy katapult 4 támadójából 8 lesz szemben egy korai közepes nehéz egységgel aminek van 18 védelme. Tehát nem elég hogy a kisebb korok alig hoznak haderőt a konyhára(szinte a vas és az összes középkor top céhei által birtokolt terület simán kiváltható egy(1db!) magasabb korú hírességek csarnokával), és még rettentő áldozatot is igényelnek.

Egész jó ötlet ez az adott ideig tartó céh háború, de talán én több időt adnék neki, nem egy hét, hanem lehetne egy hónap akár, hogy legyen idő szövetségeket kötni vagy szervezkedni. És persze multiplatform mindenképpen!

A jelenlegi változattal mindenképp kell kezdeni valamit, mert tényleg gyalázatos.
Szia! Igen az egy hónap az valóban jobb ötlet.
Ötleteljünk tovább:
Lehetne , hmm hogy is írjam, ilyen "nevezetes" ami a cégé lenne, ez mondjuk mindig az aktuális főhadin lenne és a cégtagok fejleszthetnék, mondjuk valami küldi elvégzésével. Én mindenképpen a valós játékkal eltöltött időt díjaznám szemben az autómatikus előnyökkel, mondjuk 100-as szintű Alcatraz meg hasonlók. Ha elfoglalnák a főhadit (ami egy szorgalmas cégnél majdnem impossible mission lenne :) ), akkor buknák az arra periódusra adott bónuszt.
Pl az egységek harcát is egy kicsit felturbóznám a mostani kő-papír-olló szintről. Nekem az Etalon a Heroes of Might and Magic 4, na ott amit a hadvezérekkel, meg varázslatokkal lehetett kombinálni, az utolérhetetlen :) Lehetne itt is hasonló mondjuk hadvezér, meg persze nem varázslatok, de "elsüthető" különleges képességek. És én mondhassam meg mikor "sülnek" el, mert ez a pszeudó "véletlen" szám generátorral előállított szánalom, ez marha idegesítő. Pl a dupla ütés az az esetek több mint felében rossz időben jön, ismerős ugye, mikoe egy egy HP-n állo egységen "sül" ki? :(
Ne legyen már ennyire szerencsejáték a harc, ha ilyet akarok akkor vennék lottószelvényt. ;)
 

DeletedUser23560

Guest
A GvG mostani verziója teljesen jó egy induló szerverre. Csak sajnos ritkán indul új. :S
A régóta futó szervereken tényleg kiütköznek a hibái.
Egy 100-as szintű alkatrazhoz kell némi játékban töltött idő.
Az üvegház bónuszához meg: ha rosszkor jön, ez van. Ha annyira zavar, ne építsd meg. :)
Lehet, nem emlékszel már rá, de anélkül is lehet harcolni.
A játék igazi hibája, hogy engedi a korodnál magasabb nevezetesek építését, és a piacon a több korral eltérő termékek cseréjét.
 

Asani

Tag
Hagyjuk a ne építsd meg, ne menj oda című hárításokat. Nem szeretem az olyan játékokat ahol folyton elölről kell mindent kezdeni és talán nem is kell, hogy ebbe az irányba menjünk el.
Nyilván igazad van, egy kezdő szerveren még egész jól működik, hiszen mindenki nagyban pörög, épít, szervezkedik, fejlődik. Így az extra aktív nagy céhekbe gyűlő legaktívabbak leuralják a korokat ahol terem babér, a kicsit lassabbak meg összemarakodhatnak azon ami marad, a későn jövőknek meg marad még néhol egy egy csont. Ez rendben is van, azonban a játékban mindenhol a folytatásra is törekedtek. A nevik már nem csak 10. szintig nőnek hanem ameddig mered őket építeni, már a prémium épületeknek is szintjeik nőnek. De a GvG megmaradt ugyanannak. Nyilván ez sem jó így, mert egyre több a későn jövő és nő a keseredettség, hogy nekik aztán már csont se jut. S jönnek a trollok és "felkavarják az állóvizet" ezáltal teremtenek pünkösdi királyságokat, s egyben megkeserítik egy csomó ember szórakozását. Valóban hasznos ötlet lenne ha időnként letakarítanák a térképet, mert mindenkinek jogos az elvárása aki a befektetett munkáért cserében élvezni szeretné a haderő pontokban megjelenő fejlődést.
 

DeletedUser25764

Guest
Sziasztok
Mint huszadrangú céh játékosa,aki bár nem jövöbe látó,de ha lesöpörnék a térképet kis idő elteltével ugyan úgy nézne ki mint előtte,legfeljebb kicsit többet kellene a nagyobb céheknek tenni hogy megtarthassák visszavegyék értékeiket,ami olyan magas nevikkel mint az azokban lévő tagoknál van, nem egy nehéz küldetés,szemben ugyebár a kisebb céhekével,tehát ugyanúgy pünkösdi volna a történet.A GvG is olyan már mint a top és a kezdő játékos közti különbség,ledolgozhatatlan és ez a játék mivoltából akad,egyre nő a külömbség céhek és játékosok közt.Trollok nélkül a kis közepes céheknek 1-2 napjuk van a nagyok helyén partraszállás után,igy egy kicsit megnő ez az időtartam,attól függ mekkora kárt okoztak előzőleg,emiatt nem szólnám meg ezeket,hisz nekünk az sem okoz nagy játékörömöt mikor azt látjuk hogy a nagy céhek egymás mellett elvannak évek óta békésen és nem történik semmi,ha meg őket támadjuk.ludas matyi módjára még a más korban is visszavágnak erejüket fitogtatva... :) Olyan ez mintha társadalmi különbségeket probálnánk kiegyengetni.A gazdagok nem fognak lemondani semmiről a szegények javára.Legfeljebb a nagyok dolgát lehetne valamilyen úton módon megneheziteni,valahogy kiegyenliteni az erőviszonyokat GvG-n,de akkor meg jön jogosan a másik oldalról is felháborodás hogy a befektett idő és munka értelmét veszti.Kiváncsian olvasom a megoldást ezekre a különbségekre :)
 

DeletedUser25092

Guest
Külön szerveren kellene játszani a kisebb kezdő céheknek a nagyoktól. Nekem 1.493000 Ponttal és 70 százalékos védelemmel, egy nyolcas szintű obszervatóriummal és egy hatos szintű vazullal, legyünk őszinték esélyem sincs olyan játékosokkal szemben akik majd százmilliós pontszámmal és nyolcvanas szintű nevezetesekkel rendelkeznek egy másik céhben, aminek a szintje ötvenakárhányas, és nyolcvan tagja van. Mert ugye a céh védelmi nevezeteseinek az összpontszáma elég lényeges.
 

DeletedUser23560

Guest
Külön szerveren kellene játszani a kisebb kezdő céheknek a nagyoktól. Nekem 1.493000 Ponttal és 70 százalékos védelemmel, egy nyolcas szintű obszervatóriummal és egy hatos szintű vazullal, legyünk őszinték esélyem sincs olyan játékosokkal szemben akik majd százmilliós pontszámmal és nyolcvanas szintű nevezetesekkel rendelkeznek egy másik céhben, aminek a szintje ötvenakárhányas, és nyolcvan tagja van. Mert ugye a céh védelmi nevezeteseinek az összpontszáma elég lényeges.

Vagy csinálhatnának egy offline, egyedül játszható verziót... :XD
 

Asani

Tag
Sziasztok
Mint huszadrangú céh játékosa,aki bár nem jövöbe látó,de ha lesöpörnék a térképet kis idő elteltével ugyan úgy nézne ki mint előtte,legfeljebb kicsit többet kellene a nagyobb céheknek tenni hogy megtarthassák visszavegyék értékeiket,ami olyan magas nevikkel mint az azokban lévő tagoknál van, nem egy nehéz küldetés,szemben ugyebár a kisebb céhekével,tehát ugyanúgy pünkösdi volna a történet.A GvG is olyan már mint a top és a kezdő játékos közti különbség,ledolgozhatatlan és ez a játék mivoltából akad,egyre nő a külömbség céhek és játékosok közt.Trollok nélkül a kis közepes céheknek 1-2 napjuk van a nagyok helyén partraszállás után,igy egy kicsit megnő ez az időtartam,attól függ mekkora kárt okoztak előzőleg,emiatt nem szólnám meg ezeket,hisz nekünk az sem okoz nagy játékörömöt mikor azt látjuk hogy a nagy céhek egymás mellett elvannak évek óta békésen és nem történik semmi,ha meg őket támadjuk.ludas matyi módjára még a más korban is visszavágnak erejüket fitogtatva... :) Olyan ez mintha társadalmi különbségeket probálnánk kiegyengetni.A gazdagok nem fognak lemondani semmiről a szegények javára.Legfeljebb a nagyok dolgát lehetne valamilyen úton módon megneheziteni,valahogy kiegyenliteni az erőviszonyokat GvG-n,de akkor meg jön jogosan a másik oldalról is felháborodás hogy a befektett idő és munka értelmét veszti.Kiváncsian olvasom a megoldást ezekre a különbségekre :)

Mint hajdani huszadrangú céh tagja át tudom érezni a problémát. Mi is álltunk ott amit te leírsz. Valóban van egyfajta pszichológiai fal, amit nehéz megugrani, de miután megtörténik, rájöttök, hogy ez illúzió.
Nem kell a "nagyok vs kicsik" harcát látni mindenben. Megjelenik persze, de a megfelelő módon kezelve szépen fejleszthető a teljesítmény.
Mint például az expedícióban, nem hallom sose, hogy a kis céhek nem tudnak expedícióban labdába rúgni, mert mindig a nagyok nyernek, pedig mindig a nagyok nyernek. De megszerzik a kicsik is azt mennyiségű pontot, amit megérdemelnek, amire a teljesítményükkel rászolgáltak.

Ha rendszeresen letörölnék a táblát a GvG-ben - és persze ez nem azt jelentené, hogy a befektetett árumennyiségek elvesznének, hanem azok szépen visszakerülnének a kincstárba, különben azt nem hogy a kicsik, de a nagy céhek se bírnák sokáig - mindenkinek lehetősége lenne kivenni a tortából a megfelelő szeletet. Persze sok szabályon kellene módosítani még, hogy ez lehetséges legyen, s talán ez sem működne.
Lehet, hogy elég lenne a jelenlegi rendszerben a meglévő értékeken csiszolni - a változó, fejlődő rendszerhez igazítani - esetleg új szabályzást kitalálni rá, de a "troll céhek" és a "troll harcmodor" mindenki eszköztárában szerepelhet és ugyanúgy károsíthat meg kis és nagy céhet egyaránt.

Külön szerveren kellene játszani a kisebb kezdő céheknek a nagyoktól. Nekem 1.493000 Ponttal és 70 százalékos védelemmel, egy nyolcas szintű obszervatóriummal és egy hatos szintű vazullal, legyünk őszinték esélyem sincs olyan játékosokkal szemben akik majd százmilliós pontszámmal és nyolcvanas szintű nevezetesekkel rendelkeznek egy másik céhben, aminek a szintje ötvenakárhányas, és nyolcvan tagja van. Mert ugye a céh védelmi nevezeteseinek az összpontszáma elég lényeges.

Félreérthető a fogalmazás, de ha megengeded rávilágítanék a problémára: A GvG csapatjáték. Egyedül nem kell benne részt venni, de ha van egy csapat, akik érdeklődnek ez iránt - esetleg van lehetőségük is rá (mobilos GvG hiánya) - úgy már szép sikereket lehet elérni, az adott szinten. Senki nem mondta, hogy kezdő céhként megváltjátok a világot, de eredményeket el lehet érni. Viszont az obszi és a vazul, mint ahogy említettem egy korábbi hozzászólásban valóban nem garancia semmire és az értéke megkérdőjelezhető. Ez viszont gond, mert értékes része ez a játéknak, de jó volna ha nem csak az elitnek érné meg. Mondom ezt egy nagyobb céhben, ahol jól hoz a céhháború, de ha más is "jóllakhatna" talán kevesebb lenne a megkeseredett, csak a károkozásra rákényszerült "elem" a játékban...
 

DeletedUser25092

Guest
Igen. A GVG csapatjáték. Négy fős, céhben, ahol két fő modern kori, a másik kettő meg késő középkori és kora középkori a csapatjáték maximum a kora középkorban lehetséges, és csak úgy, hogy a későbbi korokban játszó céhtagok újra megépítik a legkisebb kori katonai épületet majd abban a korban kezdenek el céhszektorokat foglalni. Viszont céhtagot céhbővítésre nehéz szerezni, ha alapvetően a legújabbak nem igazán gondolkodnak közösségben és, nem kívánnak tenni a céhért. Az, hogy ez miért van, talán kötöttségek nélkül akarnak játszani,nem tudom. Minden új céhbe belépő egyből megkapja a céh régi tagjai által megszerzett előnyöket, holott még semmit sem tett érte. Szerintem ezért elvárható lenne hogy nyakát törve igyekezzen. Persze egy két hét után ki lehet tenni a szűrét, de az az időintervallum elvesztegetett idő, és ott tartunk ahol elkezdtük, a kibővült taglétszám előtt. Továbbá fenntartom, hogy nem normális dolog hogy a GVG során százmilliós pontszámú játékosok ellen kelljen bizonyítani akik hat éve játszanak. A nagyobb, régebbi tagokkal játszó céhek négy öt éve fejlődnek. Persze el lehet költeni több tízezer gyémántot arra, hogy a nevezetes épületek magasabb szinten legyenek mint az átlagos, ezzel lehet hazug helyzeti előnyt szerezni, de nem hiszem hogy ez lenne a normális. Mikor a játék elkezdődött, a mostanra behozhatatlan előnyű céhek szűz térképet kaptak. Most pedig egyeduralkodók lettek. Nekem egy szektorom van, és ez az egy szektor nem egy nagy cég szektora volt előtte sem. Meg sem próbálom támadni a nagyobb céhek szektorait mert értelmetlen. Értelmetlen dolgokra időt pazarolni egész egyszerűen elmebetegség.
 

DeletedUser25092

Guest
Arról nem is beszélve, hogy ennek a kis céhnek a másik szektorát azért nem tudom megszerezni, mert negyed órán belül jön a nagy céh és az ostromló seregem két csatával tönkreveri, majd mint aki jól végezte dolgát otthagyja, mert nem azért támad meg engem hogy elfoglalja azt a szektort is, hanem azért, hogy nehogy már egynél több szektorom legyen. Ha nem kell neki a szektor, vajon miért szórakozik? Miért fáj annyira neki hogy egy szektorral többel rendelkezem, ha nincs szüksége több szektorra?
 

DeletedUser25978

Guest
Sziasztok én tudnék pár újítást ami a gvg-n lényeges minőségi változást hozna
1. Ahogy belép az ember a Céhes kontinens térképre lehetne látni melyik szektoron folyik harc egy keresztbetett kard jelölné mint a terület felett és akkor nem kellene átnyálazni az összes területet egyesével. Akinek sok szektora van azért elég macera szerintem mert a föhadihoz dob amikor belépsz elég sok idöt elvesz meg igy látnám azt is ha mellettem folyik csata. Rá tudna készülni az ember
2. Van elég sok troll mint irtátok. Pl valaki kis céhet egy nagyobb bekebelez a terület miatt , van aki ezt nem birja feldolgozni és abban éli ki a perverz nyomi létét hogy a nagy céhnek szétveri a szektorait majd felszabaditja a szekiket ha vissza szerzed nagy költségek árán megint megetszi és szép lasan elfogy a kincstárbol az anyag. Ezt ugy lehetne a legjobban kivédeni hogy ha valaki egy nagy céhet néz ki magának akkor ostrom annyiba kerüljön neki mint amennyibe a védekezö céhnek került a megszerzése. Értelem szerüen a szabad szektorok maradnának ugyan annyik 5-10 és ahogy növekszik de ha megtámadnak téged van 30 szektorod neked kb 2000 anyag mindnböl egy ostrom akkor aki téged támad annak is 2000 anyag legyen . Akkor nem lesz az a sok nyomi troll még ha észre is veszed és leversz nek 10-20 ostromot akkor is elfoglalja a szektort mert 2 ember simán meg tudja ezt csinálni ugyanis neki a 30 ostrom kerül 100 anyagba vagy annyiba se. Igaz hogy a kis céheknek új céheknek nehéz lenne területet szerezni de a nagyobb céheknek se kellene 24 órában figyelni a gvg-t mert van egy debil pistike aki napi 30 ostromot ki tud magábol préselni 100 termékért.
3. Ha esetleg az elözö pontba leirt nem tetszik esetleg ha egy nagy céh bebukja a szekit a kövi nap lenne esélye vissza foglalni a védelem járta után ugyan annyi termékért amennyiért elvitték. tegyük fel 5 anyagos ostrommal vitték akkor a vissza vétel is 5 anyagba kerülne és nem több ezerbe. Még igy is bukik több száz terméket a céh mert a védelem feloldása nincs ingyen de akkor se több ezret.
4. És mint ahogy mások is irták jövös kor felett csak gyülik gyülik gyülik a kincs a kincstárba persze semmire nem tudod forditani minimális mennyiség megy el belölle a Expire. Lehetne betenni egy átkonvertálot vagy 1-1-be vagy korokra vissza számolva mint a piacnál esetleg és a céhvezetö vagy megfelelő joggal át lehetne konvertálni olyan korúvá ami neked kell. Vagy ha ez nem tetszik a tervezőknek akkor esetleg lehetne azt csinálni hogy a bárka , obszi beszedésekor ki tudja választani az ember milyen koru anyagot szeretne belölle begyüjteni vagy kiválasztja milyen korut akar és még nem állitja át addig az jön belölle.
5. Ha valakinek van egy 80-as bárkája akkor lehet van neki vagy 100 millo medálja azzal is lehetne valamit kezdeni azt is át lehetne konvertálni ugyan ugy anyagra a kincstárba mint a jövö kor feletti terméket

Ugy hirtelen ennyi értelmes ötlet jutott eszembe. Szokták nézegetni a fejlesztők a forumot ? van esély rá hogy az ötletekböl valami meg is valósul ?
 

DeletedUser25978

Guest
Meg sem próbálom támadni a nagyobb céhek szektorait mert értelmetlen. Értelmetlen dolgokra időt pazarolni egész egyszerűen elmebetegség


Ez azért nem igy van a nagy céh annyira nem nézi a szektorát mert megszokta senki nem támadja meg 1 ember 20 perc alatt max behuz egy szektort kisebb korokban . Akinek sok szektora van nagyon sokba kerül egy ostrom is. Épp bent vagy észre veszed hogy támadnak nekik 80 csatát kell megnyerni még neked 10-et hogy leverd a ostromot ha csak 2 ostromot versz le az lehet nekik több ezer anyag bukta a kincstárba. Általában a kisebb korokbol mindenkinek kevesebb egysége van és kevesebb anyag is van a kincstárba mert akkor még nem volt az embernek bárka ami okádja a terméket a kincstárba
 

DeletedUser25991

Guest
Sziasztok!

Én alapvetően értem a fejlesztők azon törekvéseit, hogy miért is adták meg azt a lehetőséget amit néhányan kihasználnak. Mégpedig azt, hogy a nagyságnak ára van. De lássuk be, hogy a nagyobb céhek már annyira nem foglalkoznak a kicsikkel, hogy azt is kikötik, hogy csak ipari korú tagokat vesznek fel. Ezzel öngól rúgnak, mert nincs alacsonyabb korú tag aki termelne a kincstárba alacsonyabb korú terméket. Aztán mikor valaki kihasználja a rendszer adta lehetőséget, rögtön azzal jönnek, hogy meg kell változtani azt a rendszert aminek köszönhetően jutottak oda ahol vannak. Persze senki sem szeretne lemondani a megszerzett szekikről, de talán tenni is lehetne érte és felvenni újoncokat és tanítnai, de sok nagy céhnek ez már nem derogál.
Az alapvető hiba a GvG-ben, hogy engedi a rendszer, hogy a magasabb korúak alacsonyabb korban is csatázhassanak.
Teljesen egyértelmű, ha csak az adott korú tagok tudnának csatázni, máris más lenne a helyzet. A nagyobb céhek is vennének fel újoncokat, és tanítanák és segítenék őket, hogy érvényesülhessenek akár vaskori GvG-ben. Ekkor az is megoldható lenne, hogy nagyobb súlyozás legyen az alacsonyabb korú szekik esetében és akár lehetne ugyanannyi a kapott haderő mint magasabb korban. Hiszen nem kell attól tartani, hogy leugrik egy mélytengeris tag több száz %-os bónusszal és megeszi az egész vaskori tartományt reggelire. :)
A másik, hogy csak a megtámadott céh tagjai üthessék ki az ostromot.
Nem gondolom, hogy programozási oldaról ez olyan szintű feladat lenne, amit nem lehet megvalósítani. :)
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent