Jégkorszak

DeletedUser

Guest

Vanek ur

Aktív tag
Mondjuk nekem már a téma helyével is gondom van ("Nem kimondottan a játékhoz tartozó témák" helyre lett téve); de ez legyen az én gondom. :D
A többit meg úgyis leírták előttem; bár azért ez a fajta megoldás ismét megoszthatja a játékosokat. Mintha belátták volna, hogy a régi irányban már nincs hova tovább; és most nekiállnak félredobni az eddigi jól megszokott dolgokat, és teljesen átalakítják az egészet, hogy még tovább ki tudják tolni az egész játék életciklusát. Mintha nem tudnák/akarnák elengedni, és lezárni (esetleg indítani egy másikat ennek alapjaira). Mint Paks-nál is először kitolták az életciklusát, majd még meg is építik a Paks2-t is, mert az eredeti beruházást már nem lehet ilyen módon tovább üzemeltetni.
 

Vanek ur

Aktív tag
Ezt mindig leírom, kifejtem ha ez szóba kerül, miért is nem fejezik be... [...] Ne is várjátok a "világvégét" itt! :D

Ezt mind el is tudom fogadni, de attól még akkor sem tetszik. Tudom, hogy nem akarja levágni az aranytojást tojó tyúkot, de azért nem biztos, hogy jó dolog hirtelen egy másik irányvonalat bevetni, hogy legyen új tartalom, amivel továbbra is itt tarthatná a játékosokat (eddig ugye az volt, hogy az újabb és újabb korok végig hatással voltak a városodra, most meg majd nem lesz - sőt, a tervben lévő második város/település/... is ebbe az irányba mutat). A Lagoonia-t is be tudták zárni (igaz, ott nem nagyon volt játékos); itt is meg tudták volna oldani, hogy egy normális PvP-s résszel minden további új korszak nélkül is itt-tartsa a játékosokat (illetve az új és új szerverindítással is; hiszen még mindig reklámozzák több tévéadón). Esetleg indítanak egy FoE 2.0-t, mint ahogy a Klánháborúknál meg tudták tenni, hogy indítottak egy Tribal Wars 2-t. Nem kell azonnal bezárni, mert mehetne akár párhuzamosan is a kettő projekt, csak mondjuk ennél már nem lesz több kor (szépen a felhős részeket még feloldják küldetésekben, kaphatnak rövid, 1 hetes eventeket, meg hasonló; de a fő csapásvonal lehetne az új FoE, ahol már eleve a jelenlegi hibák nélkül indulnának - így a káposztát is meg lehetne tartani, meg a kecske is jóllakna). Így még talán barackék sem sírnának annyit a pontszámok miatt, mert akkor eleve az új anti-ponthajhászós szabályozással lehetne indulni, mindenkinek egyenlő esélyekkel.
Ja, és nem várom a világvégét, csak szeretem, ha egy játéknak van vége; ha egy idő után le lehet zárni (pont, mint az előbb említett klánháború; de akár a Grepolist is említhetném, vagy más cég hasonló játékát, ahol akár csodával, akár mással véget lehet neki vetni, és akár újra lehet kezdeni egy kis összegzés után).
 

Vanek ur

Aktív tag
Hát nézd, a céh expedíciók első körben osztatlan sikert arattak a játékosok körében, a nehézségi szintek (főleg a feloldásuk költsége, és az általánosan jelenlévő inaktív céhtagok miatt, akiket eddig az Obszik miatt megtartottak a céhek sokszor) bevezetésével ugyan akadtak elégedetlenek, kicsit alább hagyott a lelkesedés, ill. az egyezkedés még mindig nem elérhető ugye, de azért nagyon népszerű, és a régi vonaltól eltér, mégis minden régi játékosnak nagyon tetszik. A teljesen új irányvonal is lehet nagyon jó... Én nem gondolom, hogy egy ilyen játéknak kell legyen vége, általában nem gond ha egy játéknak van befejezése, de ezek az online közösségi játékok szerintem teljesen rendben van ha futnak tovább, főleg ha van új ötlet hozzá, ami nem feltétlenül a régi vonalvezetésbe illik, viszont érdekes!
Gyanítom, prémium lehetőségeket nem nagyon veszel igénybe, míg sokan igen, s ők nem biztos, hogy örülnének neki (engem is beleértve), ha hosszú távra előre tervezve beruháztak, hogy előnyöket szerezzenek, majd egyszer csak kiírják, hogy vége, mielőtt igazán kiaknázhatnák és kiélvezhetnék befektetéseik gyümölcsét!Mert valljuk be, pl. nekem a 78db szentélyem beszerzése nem egyben történt, és nem is ingyen jött, ugyanakkor nem is azért fektettem be, hogy 2 hónapig több pontom legyen, hanem arra alapozva, hogyha nekem kedvem van, akár évekig szórakozást jelenthet ez a játék, úgy, hogy folyamatosan fejlesztve lesz, és újabbnál-újabb tartalmakkal találkozhatok, és mindez idő alatt folyamatosan hasznát vehetem a befektetésemnek! Valljuk be nem igazán maradna szórakoztató, ha a folyamatos fejlesztés leállna, persze 1-2 hónapig még el lehetne kattintgatni, de tuti unalomba fulladna, ha nem várhatna az ember mindig valami újat! És azt szögezzük le, hogy ez a játék nem az ingyen gombot nyomkodni vágyóknak van, nem azért találták ki, és nem azért fejlesztik, és reklámozzák több TV adón, ahogy írod, hogy önzetlenül jó szórakozást biztosítson, hanem azért, mert pénzt szeretnének belőle látni, márpedig aki költ rá, az jó eséllyel hasonlóan gondolkodik, mint én! Ha nem, akkor meg lehetősége van bármikor X-et nyomni és nem belépni többet, számára ott a befejezés... Ha olyan játékot akarok aminek van lezárása, azt tudom előre, aszerint cselekszem, főleg anyagiak terén, pár nap szórakozásért míg végigjátszom nem feltétlenül vásárolok, de főleg nem százezres nagyságrendben, mint amennyit ide hosszú távon egy átlagos prémium vásárló elkölt...

Ha benéznél hozzám, akkor láthatnád, hogy nem vagyok ingyenes játékos. A gyémántért vehető területeket megvettem; a nagyobb eventeken szintén szoktam venni gyémántot, hogy tudjak megfelelő ajándékokat szerezni (nem véletlenül van annyi szentélyem nekem sem). Persze, én máshogy állok ehhez; mert amit 'beleölök', azt azért teszem, mert jól érzem magam. Nem ragaszkodok ahhoz a tartalomhoz, virtuális dologhoz, amiért fizettem, mert az csak egy virtuális dolog - inkább élvezem annak használatát. Ha pedig egyszer valamit megunok, akkor aztán meg pláne nem érdekel, hogy miket vettem rajta. Úgy fogom fel, mint egy havidíjas előfizetést, amit vagy fizetek, vagy nem. Viszont az olyan hozzáállással, mint a példád pont magukhoz tudják láncolni a játékosokat, mint egy szenvedélybeteget a szenvedélye - hiszen itt sem tudja a 'túl sokat költő' már elengedni a játékot, és ha már nem is tetszik neki, akkor is itt marad.
(Én már másfél-két évre korábban abbahagytam a játékot, és két éve léptem vissza (már másik szerverre); de ott és akkor is el tudtam engedni, hogy már fizettem érte. Egyszerűen úgy voltam akkor és ott, hogy már nem tetszik a játék (egy sokkal erősebb folyton folyvást kifosztott, és amíg nem voltak nevezetesek, addig vissza-visszarabolgattam, de miután megjöttek, és gyorsan felhúzta a támadó és védő nevezeteseit, onnantól már esélyem sem volt - pláne, hogy utána már korelőnye is volt), és nem számított egy cseppet sem, hogy elvesztem a temetőmet, a cukimat, a .....-t, és a pénzért vett pluszokat is. Ilyenkor nem is nézek vissza, hogy mennyit költöttem rá addig, mert egyrészt amit fizettem, azért jól szórakoztam, másrészt soha nem számolom össze, hogy mire mennyit költök éveken keresztül, mert különben csak a saját fejemet verném a falba, hogy mennyi pénzt költhettem volna másra is (mint a dohányosok, vagy alkoholt ivók esetleg a szerencsejátékosok: ők sem számolják össze, mennyit költenek a szenvedélyükre, egyszerűen csak jól érzik magukat vele, amíg tart, hiszen csak azt a jóérzést várják tőle, amit ad).

De hogy visszatérjek a témához: a céh expedíciók nem változtatják meg a játék alapjait, csak mintegy pluszt adnak az alapok mellé - ezért szeretik sokan (én is mellette vagyok). De ha az alapokat is megváltoztatják, akkor ott már több lesz az ellenállás/nemtetszés is (persze lehet, hogy tévedek, de nekem ez már nem tetszik, mint írtam - olyan izzadtságszagúnak tűnik, hogy még meghosszabbítjuk valamivel akkor is, ha már szinte semmi új ötletünk a korábbi verzióhoz; csak egy újhoz, amit viszont nem akarnak elindítani). Egyébként ahogy említettem, több példa van rá, hogy működik a vége cél (és az említett játékok házon belüliek). Egyrészt az ember előbb-utóbb mindent megun (vagy idővel úgyis átalakulnak a szokásai); így abbahagyja. Ha van vége cél, és látni a végét, akkor még inkább marad, amíg el nem jut a végcélig, mint egyből eltűnne. Másrészt ha van vége cél, akkor a régi bezárása után lehet újat indítani, ahol tiszta lappal indulhat mindenki, és nem azon fog múlni, hogy "ki a Jani", hogy hány éve játszik; így 'friss hús'-ok is könnyebben jönnek. Harmadrészt meg azzal, hogy a szerver eltart 2-3(-4-5-...) évig, és van végcél, az még nem jelenti, hogy a játékosok ne fizetnének a különböző előnyökért. Sőt, még egy indok: akkor sokkal élesebb lehetne a pontszerzési 'bajnokság' is, ha időnként újra kellene kezdeni a játékot.
 
Fent