Kibeszélő HTML5 verzió

DeletedUser3

Guest
html5beta_logo.png
Kedves Játékosok!

Ez a téma a HTML5 verzió visszajelzéseinek készült, ami az 1.128-as frissítés után kis idővel elérhető lesz.

Ez egy fontos technikai változás, ezért kérjük az alábbi formában adjatok visszajelzést nekünk:
  • Milyen böngészőt használsz? (Chrome, Opera, Firefox, Sarafi, Edge)
  • Milyen operációs rendszert használsz? (Windows 10, Windows 7, Linux, MacOS)
  • A játék melyik részéről írod a véleményt ? (Város, Céhexpedíció, Kutatás, GvG, stb.)
  • A számítógéped paraméterei? (Memória, processzor, grafikus kártya, stb.)
  • Mennyire jól működik a játék nálad?
  • Ha valami olyat írsz, amihez fontos a képernyőkép, akkor azt is csatold.

A játék beállításainál a Rólunk menüpontban a Vágólapra másolás gombbal plusz információkat is megoszthatsz velünk itt.

Várjuk a visszahjelzésedet! :)
 

DeletedUser24512

Guest
Na végre, végre, végre :)
Akkor most ez azt jelenti, hogy megnövekedhet a város területe egy értelmes szintre? Jöhetnek a 8*8-as bővítések a rég elavult 4*4-esek helyett? (ami a jelentől kortól kezdve már egy épületnek sem elég...)
Mert én ezt várom már nagyon. :)

Más kérdés:
A support még működik? Mert majdnem egy hete írtam egy komoly problémáról és az automata válaszon kívül semmit nem kaptam :(
 

DeletedUser24512

Guest
Egy kis segítség a válaszokhoz : ;)
 

Csatolmányok

  • egy-programozo-tipikus-valaszai.jpg
    egy-programozo-tipikus-valaszai.jpg
    185,9 KB · Megtekintések: 24

Vanek ur

Aktív tag
Na végre, végre, végre :)
Akkor most ez azt jelenti, hogy megnövekedhet a város területe egy értelmes szintre? Jöhetnek a 8*8-as bővítések a rég elavult 4*4-esek helyett? (ami a jelentől kortól kezdve már egy épületnek sem elég...)
Mert én ezt várom már nagyon. :)
[...]
Akkor azt még most is várhatod, mert a HTML5-ös megjelenítés nem erről szól. :)
A HTML5-re való áttérés csak azért kell, hogy a sérülékeny, és rövidesen a gyártója által is halottnak minősített flasht (2020 után nem kap semmilyen frissítést) leváltsák. Vagyis -szinte- pont ugyanolyan és ugyanaz marad minden. Néhol gyorsabb lesz a megjelenítés (pl. a beszedésnél, vagy itt-ott megjelenő felröppenőknél, a harcnál); néhol kicsit lassabb (pl. levelezés megjelenítés). Legalábbis a bétán még mindig ilyen 'bétás' (meg még van pár megjelenítési hiba is, és akad még néha fagyásos újraindulás is). De a külső kicsit 'simább'. Bár nem értem, miért kell ilyen gyorsan kidobni, ha még nem tökéletes; de hát ez van.
 

DeletedUser24512

Guest
Akkor azt még most is várhatod, mert a HTML5-ös megjelenítés nem erről szól. :)
A HTML5-re való áttérés csak azért kell, hogy a sérülékeny, és rövidesen a gyártója által is halottnak minősített flasht (2020 után nem kap semmilyen frissítést) leváltsák. Vagyis -szinte- pont ugyanolyan és ugyanaz marad minden. Néhol gyorsabb lesz a megjelenítés (pl. a beszedésnél, vagy itt-ott megjelenő felröppenőknél, a harcnál); néhol kicsit lassabb (pl. levelezés megjelenítés). Legalábbis a bétán még mindig ilyen 'bétás' (meg még van pár megjelenítési hiba is, és akad még néha fagyásos újraindulás is). De a külső kicsit 'simább'. Bár nem értem, miért kell ilyen gyorsan kidobni, ha még nem tökéletes; de hát ez van.
Na most megszomorodtam :(
Mondjuk sejtettem, hogy nem lesz egyből tejjel meg mézzel és sörrel folyó Kánaán,de ugye anno a terület bővítésre, meg, hogy miért ilyen behatárolt a terjeszkedési lehetőség, az lett mondva, hogy ez a flash hibája. Szóval, gondoltam én kis naiv, hogy na majd most :)
 

Vanek ur

Aktív tag
Na most megszomorodtam :(
Mondjuk sejtettem, hogy nem lesz egyből tejjel meg mézzel és sörrel folyó Kánaán,de ugye anno a terület bővítésre, meg, hogy miért ilyen behatárolt a terjeszkedési lehetőség, az lett mondva, hogy ez a flash hibája. Szóval, gondoltam én kis naiv, hogy na majd most :)
Az biztos, hogy kamu volt, mert olyan bővítési lehetőséget csinálnak, amilyent akarnak. És ők ilyent akarnak/akartak.
De egyébként teljesen felfordítaná a játékmenetet (és lecsökkentené a bevételüket), ha nagyobb lenne a terület-bővítés. Ezt meg már akkor sem tennék meg, ha valós lett volna eredetileg a szöveg.
 

Csiliz

Aktív tag
Na végre!! Én már erre várok egy jó ideje, hogy mikor tudok megszabadulni véglegesen a flashtől, de egyenlőre nem látom, hogy hol lehet átkapcsolni?! Amúgy a flash-sel rengeteg volt a problémám. Legfőképpen a memóriafalása. Ezzel kapcsolatban többször is írtam, de semmi eredménye nem lett a dolognak. Igaz, most egy ideje valahogy abbamaradt ez a falás, pedig nem nagyon frissítettem újabb flash verzióra. Gondolom hibák lesznek ebben az új verzióban is, de nagyon csodálkoznék, ha nem lennének. Hibamentes program nem létezik és nem is lesz soha!
 

DeletedUser25802

Guest
(off: azzal is kezdhetnének valamit, hogy tabon meg telón jóval kevesebb rendelenesség van mint böngészőben)

edit: nálam baromi lassú a html5, kb. 3-4x olyan lassan tölt minden be mint flash-en, szóval ment vissza a flash. xD
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

EmyLin

Tag
Sejtettem, hogy lassú lesz. Már a bétán is kipróbáltam, és belassult a játék. Most itt is tettem egy próbát, és igen, valóban jóval lassabb, vissza a flash-t.
 

Csiliz

Aktív tag
Az igaz, hogy egy kicsit lassult a játék, de azért nem annyira, hogy ne legyen elviselhető. És még nincs is olyan gyors internetem (1 Mbit). Ez csak az én első benyomásom. Az alaposabb teszteléshez több idő kell.
 

DeletedUser25802

Guest
Az igaz, hogy egy kicsit lassult a játék, de azért nem annyira, hogy ne legyen elviselhető. És még nincs is olyan gyors internetem (1 Mbit). Ez csak az én első benyomásom. Az alaposabb teszteléshez több idő kell.
De ez így játszhatattlan pont, jóval lassabb lett és nem csak lassabb.
(De mindegy engem nem érint mivel csak tabon játszom. :D)
 

DeletedUser24944

Guest
Aktiváltam a HTML Kódot .Nálam nem látszik a kurzor betakarításnál. Nagyon lassú lett a játék jelenleg. Konfigurációm AMD A6 - 6400 K APU Radeon Gpu 8 giga 1600 MHZ-es ram DDR III-as.
 

Csiliz

Aktív tag
Nem tudom, hogy mi okozhatja a lassulást egyeseknél, de nálam nem nagyon tapasztaltam eddig nagy különbséget a két verzió közt. Igaz, bizonyos esetekben a html5 verzió egy kicsit lassabnak tünik (pl. bizonyos ablak 1-2 mp-cel lassabban töltődik be), de nem annyira, hogy élvezhetetlen legyen maga a játék.
A flashre jellemző hibák, amelyek nap mint nap megkeserítették a játékot viszont eltűntek (ilyenek mint: eltűnik a céhexpedíciós térkép, csak a háttér látszik; begyűjtéskor nem látható, hogy mit és mennyit gyűjtöttem be; a fogadónál nem látom, hogy mennyire foglalt; céhexpedíciós csatáknál több csata után belassult a játék, stb.)
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser24944

Guest
Nem tudom, hogy mi okozhatja a lassulást egyeseknél, de nálam nem nagyon tapasztaltam eddig nagy különbséget a két verzió közt. Igaz, bizonyos esetekben a html5 verzió egy kicsit lassabnak tünik (pl. bizonyos ablak 1-2 mp-cel lassabban töltődik be), de nem annyira, hogy élvezhetetlen legyen maga a játék.
A flashre jellemző hibák, amelyek nap mint nap megkeserítették a játékot viszont eltűntek (ilyenek mint: eltűnik a céhexpedíciós térkép, csak a háttér látszik; begyűjtéskor nem látható, hogy mit és mennyit gyűjtöttem be; a fogadónál nem látom, hogy mennyire foglalt; céhexpedíciós csatáknál több csata után belassult a játék, stb.)
Na pl Nálam meg ezek a hibák nincsenek a flashben amiket leírtál.Igaz Én több gépen is játszom.Ha egy Lenovo Core I3-as gépen játszom akkor a flashes FOE repül mint a szél a chrome-al.Míg ha itthon az AMD-s gépemen MS EDGE vagy Chrome böngészővel akkor pedig vannak akadások.Viszont ami pedig ugyanaz a két gépnél, hogy a HTML 5 verzió iszonyat lassú mindkettőn és a kurzor pedig betakarításnál egyáltalán nem lehet látni



Szerkesztés update:
Most próbáltam a benti céges gépen amin Win7 van és egy lenovo think centre Ezen Intel Core I5-ös proci van 4 giga ram és a HTML 5 verzió zökkenőmentesen fut .Még a kurzorok is megvannak betakarítás alatt.
Akkro a Win 10 és az MS edge nem tetszik neki meg az AMD konfig ?
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Natti63

Új tag
Segítség!
Kizártam magam a játékból! Aktiváltam a HTML5-öt, de a Mozzila Firefox ezt nem tudja kezelni. Azóta nem férek hozzá a beállításaimhoz, nem tudok belépni! Mit tegyek?
 

Csiliz

Aktív tag
Na pl Nálam meg ezek a hibák nincsenek a flashben amiket leírtál.Igaz Én több gépen is játszom.Ha egy Lenovo Core I3-as gépen játszom akkor a flashes FOE repül mint a szél a chrome-al.Míg ha itthon az AMD-s gépemen MS EDGE vagy Chrome böngészővel akkor pedig vannak akadások.Viszont ami pedig ugyanaz a két gépnél, hogy a HTML 5 verzió iszonyat lassú mindkettőn és a kurzor pedig betakarításnál egyáltalán nem lehet látni

Szerkesztés update:
Most próbáltam a benti céges gépen amin Win7 van és egy lenovo think centre Ezen Intel Core I5-ös proci van 4 giga ram és a HTML 5 verzió zökkenőmentesen fut .Még a kurzorok is megvannak betakarítás alatt.
Akkro a Win 10 és az MS edge nem tetszik neki meg az AMD konfig ?

Én Firefoxot használok. A böngészőket nem lehet teljesen összehasonlítani, mert más alapú flash modult használnak (NPAPI, PPAPI vagy ActiveX). Lehetnek különbségek köztük. A lassulással kapcsolatban, az interneted sebessége minden esetben ugyan az vagy az egyik helyen gyors míg a másikon lassú?!

Az én konfigurációmon elég szépen megy a html5-ös verzió: Intel Core i7-4770K 3.50 GHz, 16 GB RAM, Intel HD Graphics 4600, internet 1Mbit
 

DeletedUser24944

Guest
Na pl Nálam meg ezek a hibák nincsenek a flashben amiket leírtál.Igaz Én több gépen is játszom.Ha egy Lenovo Core I3-as gépen játszom akkor a flashes FOE repül mint a szél a chrome-al.Míg ha itthon az AMD-s gépemen MS EDGE vagy Chrome böngészővel akkor pedig vannak akadások.Viszont ami pedig ugyanaz a két gépnél, hogy a HTML 5 verzió iszonyat lassú mindkettőn és a kurzor pedig betakarításnál egyáltalán nem lehet látni
Én Firefoxot használok. A böngészőket nem lehet teljesen összehasonlítani, mert más alapú flash modult használnak (NPAPI, PPAPI vagy ActiveX). Lehetnek különbségek köztük. A lassulással kapcsolatban, az interneted sebessége minden esetben ugyan az vagy az egyik helyen gyors míg a másikon lassú?!

Az én konfigurációmon elég szépen megy a html5-ös verzió: Intel Core i7-4770K 3.50 GHz, 16 GB RAM, Intel HD Graphics 4600, internet 1Mbit

Az internetem otthon 20 mbit/s a vállalatit nem tudom
A cégnél van egy lenovo think centre 4 giga ram és intel core I5 proci és chrome böngésző Win 7 Itt teljesen jó a HTML 5 verzió
Otthon van ugye AMD-s gépem 8giga ram AMD apu val .Ezen a gépen Win10 van és MS edge ott a HTML5 lassú a kurzor nem jelenik meg.Ha Chrome böngészőt használok ugyanezen a gépen akkro a HTML5 verzió már jobb egy kicsivel. A kurzor nem tünik el és valamivel gyorsabb is a rendszer,
Viszont egy lenovo Thinkpad gépen Intel® Core™ i3-6100U Processor (3M Cache, 2.30 GHz) • Windows 10 Professional • 8GB DDR3L/1600 MHz • 128GB SSD • Intel® HD Graphics 520 itt MS Edgen szintén nem tökéletes a dolog lassú míg Chrome böngészőn teljesen elfogadható
Azt hiszem, hogy a bibi az AMD configgal lesz.Lehet a HTML5 -öt még nem szereti az AMD? Jó lenne látni egy ryzenes configon hogyan megy .
 

DeletedUser24944

Guest
Újabb észrevétel.Ugyanúgy ahogy a Flash változatban a HTML5 változatban is 40 perc után a játék "mozdulatlanná"vált és csak az oldal frissítése után lehetett újra a játékkal játszani
 

Csiliz

Aktív tag
A tegnapi naphoz képest nem tudom mi történt, de markánsan belassult a html5-ös verzió!! Nagyon akadozik az egész és az egyes műveletekre sokat kell várni.

HIBA: Ha megnyitok egy ablakot (pl. Események), akkor az alatta lévő épületek tooltippjei megjelennek és nem is igen akarnak eltűnni. Ilyen eset a flashes verzióban is előfordult a szomszéd (barát, céh) lista alatti épületek tooltippjei jelentek meg, de azok egy idő után maguk eltűntek.
 
Fent