Hogy van ez?

Robszi

Új tag
Megpróbálom a kérdésemet közérthetően feltenni.

Most 417.000 ponttal a Progresszív kor előszobájában vagyok, 11 Forge pont és átléphetném
Döbbenten tapasztaltam, hogy 25-30-35 millió ponttal rendelkező játékosok az Ipari korban vannak, de hihetetlenül fejlett városokkal.
Ami érthetetlen számomra:

1./ Nincsenek lakóépületeik.
2./ Nincsenek termelő üzemeik (ón, robbanószer, benzin, stb), szóval semmi ilyen termék előállítása nincs, UGYANAKKOR tele vannak olyan épületekkel, amelyek megszerzéséhez ezen termékekre szükség van. Pl. Alcatraz.
A piacról ezek a termékek az ipari kori termékekért nem nagyon szerezhetők meg.
Akkor hogy jutnak hozzá, ha ezt nem termelnek. Esetleg különböző épületek adják? Pl. kívánságok kútja?
3./ Nincsenek laktanyák. Pl. Tank, mesterlövész, gyorstüzelő ágyú, csak az Ipari korban lévő katonáik vannak, igaz azok 300%-os erőszintre fejlesztve.
Ezek a játékosok nem csatáznak, hanem tárgyalásos úton szereznek tartományokat, meg csatáznak a Céhexpedicióba.

Ha nem lépnek kort, akkor mi értelme? Hol van a játék szépsége?
Persze azt látom, hogy fejlődnek...nagyon is és sik pontjuk van.

Én kedvelem a csatákat. Kedvelem, hogy minél modernebb hadseregem legyen, de mellette kereskedni is szeretek és persze új épületeket.

Nos, összegezve...kicsit elbizonytalanodtam...lépjek a Progresszív korba?...menjek tovább ezen az úton, vagy álljak meg az Ipari korba és egyéb úton járjak és maradjak meg az Ipari kor csataszintjén, tarackkal, hátul töltős ágyúval, vadásszal, de 300 %-os szintre fejlesztve.

Köszönöm, ha válaszolna valaki, ha egyáltalán érthető volt a kétségem.

Üdv. Robszi
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Nem teljesen értem a kétségedet.
Lakóépületeket már vaskorban néhány hónap alatt teljesen el lehet hagyni. Elsősorban az eventépületek miatt. De vannak olyan nevik is amik lakost adnak.
Árukra sok opció létezik, de messze a legrosszabb (hatékonyságot tekintve) a termelő üzem. Ebben is különböző nevik és eventépületek is tudnak segíteni.
Laktanya nem is kell, csak 1-2 abból a fajtából amit használni akarsz, mert az alca magas szinten megtermeli.

Az, hogy te 417k ponttal prog előtt vagy, az komoly gond, mert iszonyat gyorsan előrerohantál a korokkal, amivel a saját játékodat nehezíted. Az ipari korban a 25-35 milliós város nem annyira egetrengető. Ismerek vaskorban lévő hasonló globálponttal. Jómagam virágzóban vagyok hasonló globálponttal.

Az pedig, hogy ki miként építi, használja a városát az ő döntése. Van hatékony, kevésbé hatékony, még kevésbé hatékony, stb verzió. Kinek mi a fontos a játékban.
 

Próféta

Nagyon aktív tag
Megpróbálom a kérdésemet közérthetően feltenni.

Most 417.000 ponttal a Progresszív kor előszobájában vagyok, 11 Forge pont és átléphetném
Döbbenten tapasztaltam, hogy 25-30-35 millió ponttal rendelkező játékosok az Ipari korban vannak, de hihetetlenül fejlett városokkal.
Ami érthetetlen számomra:

1./ Nincsenek lakóépületeik.
2./ Nincsenek termelő üzemeik (ón, robbanószer, benzin, stb), szóval semmi ilyen termék előállítása nincs, UGYANAKKOR tele vannak olyan épületekkel, amelyek megszerzéséhez ezen termékekre szükség van. Pl. Alcatraz.
A piacról ezek a termékek az ipari kori termékekért nem nagyon szerezhetők meg.
Akkor hogy jutnak hozzá, ha ezt nem termelnek. Esetleg különböző épületek adják? Pl. kívánságok kútja?
3./ Nincsenek laktanyák. Pl. Tank, mesterlövész, gyorstüzelő ágyú, csak az Ipari korban lévő katonáik vannak, igaz azok 300%-os erőszintre fejlesztve.
Ezek a játékosok nem csatáznak, hanem tárgyalásos úton szereznek tartományokat, meg csatáznak a Céhexpedicióba.

Ha nem lépnek kort, akkor mi értelme? Hol van a játék szépsége?
Persze azt látom, hogy fejlődnek...nagyon is és sik pontjuk van.

Én kedvelem a csatákat. Kedvelem, hogy minél modernebb hadseregem legyen, de mellette kereskedni is szeretek és persze új épületeket.

Nos, összegezve...kicsit elbizonytalanodtam...lépjek a Progresszív korba?...menjek tovább ezen az úton, vagy álljak meg az Ipari korba és egyéb úton járjak és maradjak meg az Ipari kor csataszintjén, tarackkal, hátul töltős ágyúval, vadásszal, de 300 %-os szintre fejlesztve.

Köszönöm, ha válaszolna valaki, ha egyáltalán érthető volt a kétségem.

Üdv. Robszi
Én meg rajtad csodálkozom
 

Lef------

Nagyon aktív tag
1. mert nem kell, ha elegendő esemény épület vagy nevezetes van megfelelő szinten
2. szintén esemény épület, nevezetes valamint fp-ért megvásárolt termékek
3. alcatraz megtermeli

a fejlesztők egyik legnagyobb hibája, hogy nem szabályozták a nevezetesek építését, hogy csak azt a nevezetest lehessen megépíteni, amely kort már elérte a játékos, így a korlépés nem feltétlenül szükséges a játékban.
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
a fejlesztők egyik legnagyobb hibája, hogy nem szabályozták a nevezetesek építését, hogy csak azt a nevezetest lehessen megépíteni, amely kort már elérte a játékos, így a korlépés nem feltétlenül szükséges a játékban.

Tudomásom szerint ez régen így volt. Aztán eltörölték. És ez egy kiváló döntés volt.
 

Lef------

Nagyon aktív tag
Szerintem meg a nevezetes épületekért meg kellene küzdeni, azaz jusson el abba a korba a játékos.
Mert így csak fp kérdése, megveszi a terméket hozzá és hurrá...
 

helen

Nagyon aktív tag
Tudomásom szerint ez régen így volt. Aztán eltörölték. És ez egy kiváló döntés volt.
Régen se volt így, csak épp nem lehetett terméket venni fp.-ért. / akkor még nem volt divat , aztán valaki kitalálta és átvették mások is /De régen is volt picikét a koromtól magasabb korban lévő nevezetesem. Igaz nem ennyivel magasabb mint amik most lehetségesek, de azért pár korral magasabb volt. Egyszerűen a saját korom termékeit piacoztam fölfelé 3-4 korral, így aztán le tudtam tenni a magasabb kor nevijét.
Nem látom miért lenne baj ha valaki nem a korából épít nevit, és nem látom miért baj a lehetőség, hogy valaki terméket vegyen fp.-ért.. Már régóta nem csak az alap 10 szintje van a nevezeteseknek, hanem a rajzot újra összegyűjtve új és új szintek nyithatóak, ami azzal jár hogy egyre több és több fp kell 1-1 szint megépüléséhez. Egyre több önerő.. Miért baj az, ha valaki az összegyűlt rengeteg termékét arra használja, hogy fp.-t vásároljon érte ?
Szerintem jó ez így. Jó hogy már akár vaskorban is lehet pl. Bárkád, ezzel csökkentve a céhed kincstárán a terhet, és növelve az építésért járó jutalmadat.
Hogy kevesebb lenne a korlépés, vagy lassabb ? Előbb-utóbb a játékosok jó része kort fog lépni ilyen-olyan okok miatt, mert pl. kevés a hely, és korlépéssel lesz + bővítése, vagy mert már unja azt a kort amiben van. A játékosok egy része úgy halad, hogy sokat pihen 1-1 korban, aztán meg egyszerre több kort is meglép. Mások meg minden korban pihennek valamennyit, aztán továbbmennek, pihennek, megint mennek.. Mások meg ész nélkül rohannak csak előre, és előre, és csodálkoznak hogy miért kullognak a szomszédsor végén, hogy miért gyengébbek mint a szomszédai...
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
Nekem minden szomszédom egyből rohan az új korba, amint elérhető.
Van köztük, aki egyből a sor elejére kerül és persze van olyan is, aki a sor végére.
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Szerintem meg a nevezetes épületekért meg kellene küzdeni, azaz jusson el abba a korba a játékos.
Mert így csak fp kérdése, megveszi a terméket hozzá és hurrá...

Tételezzük fel, hogy előrerohan jövőbe, mert kell a bárka. Ott van, szuper, leteszi, aztán se a CE-n nem tud haladni, se a csatatéren nem tud ütni, és a még a szomszédok is rendszeresen kifosztják. Ez miért jó?
Átalakult a játék. Lehet szidni, ágálni ellene, de ez van. A régi beidegződések, régi működés már nem hatékony. Erre talán a legjobb példa a csillagösvény és a működésük. És ez nem személyeskedés, csupán ezt hallottam, láttam. Ettől függetlenül ők is haladnak.

De lehet úgyis csinálni, ahogy te mondod. És van néhány olyan tag, aki csak olyan nevit tesz le, amilyen kort elhagyott és amiben van. Ez is egy módi. Rohadtul nem hatékony, de így is lehet.
 

karak-ter

Szerkesztő
Csapattag
Játék operátor
Talán a leggyakoribb panasz, hogy korlépés nélkül nem tudják megcsinálni a küldetéseiket, de kort lépni véletlenül sem akarnak, és akkor így mi értelme volt felhúzni a frontenacot?
Szóval lehet itt fékezgetni, de a normál játékmenet nem pont ilyen szempontból lett megalkotva. :)
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Talán a leggyakoribb panasz, hogy korlépés nélkül nem tudják megcsinálni a küldetéseiket, de kort lépni véletlenül sem akarnak, és akkor így mi értelme volt felhúzni a frontenacot?
Szóval lehet itt fékezgetni, de a normál játékmenet nem pont ilyen szempontból lett megalkotva. :)

Az, hogy nem tudják megcsinálni a történet küldetést egy dolog. Nekem is áll hónapok óta. És igen, valóban van aki nem tudja megállni. De ez már az ő baja.
 

Lef------

Nagyon aktív tag
Tételezzük fel, hogy előrerohan jövőbe, mert kell a bárka. Ott van, szuper, leteszi, aztán se a CE-n nem tud haladni, se a csatatéren nem tud ütni, és a még a szomszédok is rendszeresen kifosztják. Ez miért jó?

mert döntéskényszer (és valahol igazságosabb is): ha kell a bárka akkor kockáztatok, ha biztosra megyek akkor meg jó pár hónapig nincs...

nem az van, hogy 1 hét után már bárkát építgetek...

persze, ezt nem fogják már visszacsinálni, csak elméleti gondolat volt
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
mert döntéskényszer (és valahol igazságosabb is): ha kell a bárka akkor kockáztatok, ha biztosra megyek akkor meg jó pár hónapig nincs...

nem az van, hogy 1 hét után már bárkát építgetek...

persze, ezt nem fogják már visszacsinálni, csak elméleti gondolat volt

Miért döntéskényszer?
Igazságosabb? Miért?
1 hét után senki nem fog bárkát építeni. 1 hét után a többség azt sem tudja milyen rendezvényen van. Mondjuk van aki évekkel később se.
 

Lef------

Nagyon aktív tag
Döntéskényszer mert vagy elballagok abba a korba, ahol megszerezhetem a fontos nevezetest és kockáztatom, hogy utána szenvedek vagy sem
Igazságosabb, mert mindenkinek végig kell mennie a korokon, nem az van hogy megveszi hozzá 100fp-ért a terméket...

Oh E szerver nyitáskor mindenki azt csinálta, mivel már ismerte a játékot (vagy ugyanez van ha gyémántvárosokat építesz)
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Döntéskényszer mert vagy elballagok abba a korba, ahol megszerezhetem a fontos nevezetest és kockáztatom, hogy utána szenvedek vagy sem
Igazságosabb, mert mindenkinek végig kell mennie a korokon, nem az van hogy megveszi hozzá 100fp-ért a terméket...

Oh E szerver nyitáskor mindenki azt csinálta, mivel már ismerte a játékot (vagy ugyanez van ha gyémántvárosokat építesz)

Nem egészen értem. Senki nem kötelez rá, hogy letedd bármikor is. Ahogy látni is jónéhány példát erre. Vagy olyat is látni, hogy leteszi az ember és nem igazán húzza, ami kb olyan mintha le sem tette volna.
Attól, hogy mindenkinek végig kell mennie a korokon nem lesz igazságosabb. Mert elvileg régi játékosként te is pontosan tisztában vagy azzal, hogy ez a lehető legrosszabb taktika, amit valaki csinál. És ha ez így lenne, az sokat rontana a játékélményen és még többen hagynák abba, mert nem haladnak.

Új város alapításakor sokan ezt csinálják. Bár, hogy egy gyémántvárosba minek a bárka azt nem igazán értem.
 

Lef------

Nagyon aktív tag
A játék legfontosabb és leghasznosabb nevezetese (egyben a legelhibázottabb is).

Dehogynem lesz igazságosabb, hiszen mindenki végigszenvedi az utat hozzá, nem pedig rövidít úgy, hogy minimális erőt fejt ki.

Persze, lehet a pokert is úgy játszani, hogy különböző színű és értékű lapot gyűjtök, csak épp nem az a játék lényege...

Gyémántvárosba minek? Mert lehet szerezni vele ingyen fp-t amiből lehet pl terméket vásárolni amivel letolható a CE vagy gyorsabban épülnek a támadó nevezetesek vagy mert adakozik a kincstárba terméket és nem kell külön beadni a céhkasszába terméket, hogy megnyíljon a CE vagy csatatéren lehessen épületet rakni stb...
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
A játék legfontosabb és leghasznosabb nevezetese (egyben a legelhibázottabb is).

Dehogynem lesz igazságosabb, hiszen mindenki végigszenvedi az utat hozzá, nem pedig rövidít úgy, hogy minimális erőt fejt ki.

Persze, lehet a pokert is úgy játszani, hogy különböző színű és értékű lapot gyűjtök, csak épp nem az a játék lényege...

Gyémántvárosba minek? Mert lehet szerezni vele ingyen fp-t amiből lehet pl terméket vásárolni amivel letolható a CE vagy gyorsabban épülnek a támadó nevezetesek vagy mert adakozik a kincstárba terméket és nem kell külön beadni a céhkasszába terméket, hogy megnyíljon a CE vagy csatatéren lehessen épületet rakni stb...

Miért lenne elhibázott? Változott a világ. Aki tud foglalkozni a játékkal az halad, vagy haladna. A bárka ebben segít.

Attól, hogy mindenki végigszenvedi nem lesz igazságos. Aki előrerohan az egy idő után sokkal előrébb lesz így is.

A játék lényege a fejlődés. Elsősorban harcilag, aminek a nevik az alapjai, amihez fp kell. Szóval mindenkinek egyéni érdeke a bárka. Van aki ezt megérti, van aki nem.

Gyémántvárosba a kutak a lényegek, vagy asszem a fiatalság forrása a másik ami ugyanúgy működik mint a kút. Ezek adnak sok mindent, többek között árut. És egy gyémántváros (szerintem) nem csatatérre való, bármelyik ligában is legyen.
 

Lef------

Nagyon aktív tag
A bárka alapvetően változtatta meg a játék arculatát, hasonlóan drámai változást hozott a csatatér is. Nézőpont kérdése, hogy ez elhibázott vagy sem (szerintem az)

Tehát az igazságos, hogy bármikor amikor rájövök, megsúgják, akkor megveszem fillérekért?
Aki előrerohan az sokáig szenvedni fog, mert harmatgyenge lesz, ez a kockázat benne.

Az igaz, hogy a harc a lényeg (főleg mióta van csatatér), de a támadó bonuszt már nem a nevezetesek szolgáltatják, hanem az esemény és egyéb épületek...
pl 1500 támadó bonuszból 300 jön nevezetősből.

Gyémántvárosban, ha van mondjuk 200 kutad, abból jó esetben esik naponta 2x50 gyémánt. A CE-n és a csatatéren (valamint a történeti és mellék küldetésekből) szerzett gyémántok hasonlóan fontosak, ezért kell a lehető legkevesebb területen a legtöbbet kihozni belőle.
 
Fent