Helytartó

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser

Guest
Helytartói ötletek:

Üdv. kedves játékos társak!

Az ötletem a következő, lehetne olyan beállítás ami helytartó címszó lenne sok mmo-játékokban láttam és ott igenis beváltak miért ne lehetne itt is.

Lehetne olyan részleg, hogy a távlétünkben mondjuk, ha pár napra vagy pár hét vagy akár hónapokra nem tudunk fent lenni. Fel lehetne bérelni vagy a saját birodalmunkban felbérelni a Helytartót. A helytartó képét mi magunk állíthatnánk be meg azt is mi mit csináljon, amíg mi nem vagyunk fent.

Ezt a Helytartót, ha elindítottuk akkor mi azon az időn belül már nem tudnánk belépni csak akkor ha az ideje lejárt.

És ez a beállítás nem lenne ingyen mondjunk.

Helytartóbérlő árjegyzék: (A helytartóra vigyázni kell itt majd ebben a kamarásunk [Ragu silver tone emberke] erre is felhívhatná a figyelmünket, hogy nagyon megkérné az árát a szolgálataiért cserébe kiemelkedő munkát végezne és védené a birodalmunkat a támadásoktól)

A- Kategória – Ennél a bérlési kategóriánál ideiglenes munkaidőket vállalna, a Helytartónkat, aki a megkezdet, munkaideje alatt bármikor félbe lehet szakítani és visszatérítené az árát részben.
15-percre 100 pénz és 200 nyersanyag vagy 10 gyémánt
30-percre 200 pénz és 400 nyersanyag vagy 20 gyémánt
1-óra 400 pénz és 800 nyersanyag vagy 45 gyémánt
4-óra 1200 pénz és 3200 nyersanyag vagy 100 gyémánt
8-óra 2400 pénz és 6400 nyersanyag vagy 300 gyémánt
1 napra 300 gyémánt

B - Kategóriában – Ennél a bérlési kategóriánál telj hatalmú lenne a Helytartónk aki a megkezdet munkaideje alatt már nem lehet belépni kivéve akkor ha lejár az ideje.
2-napra 750 pénz és 1000 nyersanyag +2 ékszer vagy 400 gyémánt
5-napra 2000 pénz és 3000 nyersanyag +4 ékszer vagy 500 gyémánt
14-napra 8000 pénz és 6000 nyersanyag +6 ékszer vagy 700 gyémánt
21-napra 10.000 pénz és 8000 nyersanyag +8 ékszer vagy 900 gyémánt
30-napra 12.000 pénz és 10.000 nyersanyag +2 arany vagy 1100 gyémánt
45-napra 20.000 pénz és 16.000 nyersanyag +4 arany vagy 1300 gyémánt
60-napra 1500 gyémánt
75-napra 1700 gyémánt
90-napra 1900 gyémánt

Nos, leírtam, amit kellett várom a véleményeteket… :D
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Guest
Mármint a vakáció módra meg a helyettesítésre gondolsz? Az jól jönne biza. 2 hétre valaki elmegy, és mire visszajön, már volt-nincs a városa.
 

DeletedUser7560

Guest
hmm, nem rossz :)
pontosan mit csinálna? pl. beszedné a nyersanyagokat amikor elkészültek? és újakat állítana be?
gondolok itt arra, hogy este mikor elmegyek csicsikálni beállítom 8órára a helytartót és akkor 8x szedi be nekem az 1h épületek aranyát + 2x a 4h épületek aranyát + ha beállítom 5percre az alapanyag termelőket akkor azokat is és folyton új termeléseket állít be?
96x szedne be nekem 5perces alapanyagokat 8h alatt, ez tetszik :D

bár én azért remélem, hogy alapanyagot nem állít újra be mert az kicsit durva lenne ;)
van pl. 3gazdaságom, annak az 5percese 150alapanyag + a 120% -al már 180
180*3*96 = 51.840, kecsegtető, de azért ezt nem támogatnám :)


ha csak aranyat szed be és csak 1x az előre beállított alapanyagot akkor támogatom a dolgot
amúgy is sokan reklamálnak, hogy nem tudnak rendesen időzíteni és mindig kifosztják őket
habár, itt is van a legfőbb problem, hogy így fosztani szinte lehetetlen lesz, vagy legalábbis nagyon kell figyelni, mert ha valaki jól használja a helytartót akkor "kifoszthatatlan" lesz

ennek ellenére én támogatom az ötletet, én személy szerint már nem fosztogatok, az utolsó csatám is vagy 3-4hete volt
az alapanyagokat kitermelem vagy becserélem a céhnél, így nem nagyon kell zargatni a szomszédokat :)
 

DeletedUser

Guest
Ezt ebben a formában, ahogy leírtad, csak úgy lenne értelme, ha az ember pl. egy hétre elmegy nyaralni, rövidebb idő alatt ez csalás (szerintem). Ha valaki csak naponta 1x tud belépni, akkor is tud alapanyagot gyűjteni, hisz 1 napos termelést be tud állítani. Ez alatti időre szerintem nincs sok értelme.
 

DeletedUser

Guest
Nos, kiegészítő ötletem a következő kicsit az ötlet résznél módosítok, amit itt találtok, meg amit írók.

Mit szólnátok úgy, ha ez a vakációs mód, de inkább írjuk úgy le, mint Helytartó mód, úgy lenne összehozva és ebből visszaélés ne legyen és túl nagygazdaság se ezért az ötletem a következő. Második korszaktól kezdve, ami vaskórnak van, írva ott lehetne épületként és 10 Forge pontért megvenni és Feloldásra meg 1250 pénz és 1000 nyersiért lenne, továbbá a Helytartó rezidenciáját, ami a kezdő ára lenne: 2500 pénz és 6000 nyersanyag építési ideje: 4 óra lenne lakosság meg 10-lenne személyzetként. 4x4-es lenne az építési területe és onnantól kezdve, ha az épület megvan, akkor korszakonként szintekben lehetne a Helytartó féle szolgáltatást bővíteni.

pl.:

Vaskorszakban 1-szintben: Az alábbi munkákat lehet igénybe venni…

A- Kategória – Ennél a bérlési kategóriánál ideiglenes munkaidőket vállalna, a Helytartónkat, aki a megkezdet, munkaideje alatt bármikor félbe lehet szakítani és visszatérítené az árát részben.

15-percre 100 pénz és 200 nyersanyag vagy 10 gyémánt
30-percre 200 pénz és 400 nyersanyag vagy 20 gyémánt
1-óra 400 pénz és 800 nyersanyag vagy 45 gyémántért

B - Kategóriában – Ennél a bérlési kategóriánál telj hatalmú lenne a Helytartónk aki a megkezdet munkaideje alatt már nem lehet belépni kivéve akkor ha lejár az ideje.
2-napra 750 pénz és 1000 nyersanyag +2 ékszer vagy 400 gyémánt
5-napra 2000 pénz és 3000 nyersanyag +4 ékszer vagy 500 gyémánt

Ennél az 1-szintnél vállalni tudja a pénz begyűjtést kisebb házaknál a 15-percenkéntiben. Másra nem lehet még beállítani…(Mindezeket akkor teszi mikor nem vagyunk fent az A kategóriában a B-nél meg, ha elindítottuk akkor mi azon az időn belül már nem tudnánk belépni csak akkor ha az ideje lejárt.)

2-szintnél: Továbbfejlesztéshez: 20 ékszer, 30 bor, 12 márvány kellene hozzá.

Akkor itt már bevállalná, feladatként a pénz szedés mellé a 4-óránkénti Faházak adó beszedését akkor mikor mi nem vagyunk.

Utolsó példának még, hogy ezt jobban át tudjátok látni.

Korai középkorban elérhetővé válhat a 3-as szint, amelynek ára a kutatói részlegnél külön kell kifejleszteni és így tovább az ára lenne 20-Forge pont a kifejlesztéshez és feloldásra 1750 pénz és 2000 nyersi lenne és továbbá a már felépített rezidenciánál belül elérhetővé válna a kifejlesztett 3-as szint és ott azon belül el lehet indítani 1000-pénzért és 1000 nyersiért a továbbfejlesztést ami az átépítési idő 2-óra lenne.
Ez által további funkciók lépnének elő amik így szólnak:

3-as szintű Helytartó az alábbi munkákat tudná igénybe venni…

A- Kategória – Ennél a bérlési kategóriánál ideiglenes munkaidőket vállalna, a Helytartónkat, aki a megkezdet, munkaideje alatt bármikor félbe lehet szakítani és visszatérítené az árát részben.

Itt elérhetővé válna a 4-órás műszak bevállalása, ami 1200 pénz és 3200 nyersanyag vagy 100 gyémántért helyettünk felügyel.

B - Kategóriában – Ennél a bérlési kategóriánál telj hatalmú lenne a Helytartónk aki a megkezdet munkaideje alatt már nem lehet belépni kivéve akkor ha lejár az ideje.

Itt elérhetővé válna a 14-napos szolgálata ami 8000 pénz és 6000 nyersanyag +6 ékszer vagy 700 gyémánt lenne.

További munkálatoknál a pénz begyűjtésen kívül, már a hadsereg kiképzését is elvállalnál és be tudná helyezni védőnek vagy támadónak, vagy tartalékos lesz…

És ezek így mennének így tovább apránként tudnánk mi beépíteni ezeket a dolgokat és ezzel részben ki lehet kiküszöbölni a túlságos nagy meggazdagodást amúgy is a nyersanyag begyűjtéseket is vállalhatnál mert korszakonként egyre nehezebb pénzt és nyersit begyűjteni nem árt ha automatizált begyűjtő lehetne a helytartó akkor amikor nem vagyunk fent maga a bérlése és épülete megvásárlása és korszakonkénti fejlesztése is elvenne ugyan így én szerintem mindenki jó jár és meglenne az egyensúly továbbra is…
 

DeletedUser

Guest
Ennél a résznél várom a véleményeteket...Hogy jó vagy nem jó...
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent