"Győzd le ezt a hatalmas hadsereget".....

Larsza

Új tag
OK. Vagy figyelmen kívül hagyom az aznapi küldetést, vagy beszállok.
Beszállok. Megnézem a támadók támadási és védekezési értékeit. Számolok. Bevetem a lehetséges bónuszokat és kiválasztom azt a sereget, amely mindkét számban felette teljesít a támadóknak. Pénz nem számít.
Első fokon győzelem, marad 2 esetleg 4 katonám. OK. De feláll ellene a teljes induló hadsereg. itt már nincs semmi esély. És nincs is.
Miért van így? Miért nem számítanak legalább az első menetben a védő és támadó értékek? Miért van az ellenséges hadseregnek olyan rejtett bónusza, amit nem lehet kiszámítani? És ha így van, akkor miért van ez a feladat küldetésben? Mert ilyenformán az egész napi küldetés ugrik, az ember már hozzá sem fog a többi feladat teljesítéséhez sem.
Ha nem számít matematika, nem számítanak - legalábbis a védelem esetében - a kiszámítható értékek és a hozzáadható bónuszok, akkor mi értelme van a napi küldetésnek?
Érdekesség képpen mondom el, hogy a normál hadakozással nincs gondom, Ami azzal megszerezhető, azt meg is szerzem. Szinten felüli katonák is előfordulnak, adok-veszek a régiségkereskedőnél. Próbálkoztam másodszorra is, a támadóknak megfelelően, ugyanazzal a hadsereggel, csak külső bónuszokkal megerősítve. Az sem jött be. Ezért nem értem, hogy a küldetésben ilyen gyalázatosan legyalulnak.

Üdvözlettel
Larsza
 

Lef------

Nagyon aktív tag
Vagy nagyon előreszaladtál a korokban vagy egyszerűen rossz a taktikád.
Ha megfelelőek a támadó egységek és rendben van a támadó bonusz akkor automata csatával egység veszteség nélkül lehet legyűrni azt a hatalmas hadsereget.
 

III. Dementia

Aktív tag
OK. Vagy figyelmen kívül hagyom az aznapi küldetést, vagy beszállok.
Beszállok. Megnézem a támadók támadási és védekezési értékeit. Számolok. Bevetem a lehetséges bónuszokat és kiválasztom azt a sereget, amely mindkét számban felette teljesít a támadóknak. Pénz nem számít.
Első fokon győzelem, marad 2 esetleg 4 katonám. OK. De feláll ellene a teljes induló hadsereg. itt már nincs semmi esély. És nincs is.
Miért van így? Miért nem számítanak legalább az első menetben a védő és támadó értékek? Miért van az ellenséges hadseregnek olyan rejtett bónusza, amit nem lehet kiszámítani? És ha így van, akkor miért van ez a feladat küldetésben? Mert ilyenformán az egész napi küldetés ugrik, az ember már hozzá sem fog a többi feladat teljesítéséhez sem.
Ha nem számít matematika, nem számítanak - legalábbis a védelem esetében - a kiszámítható értékek és a hozzáadható bónuszok, akkor mi értelme van a napi küldetésnek?
Érdekesség képpen mondom el, hogy a normál hadakozással nincs gondom, Ami azzal megszerezhető, azt meg is szerzem. Szinten felüli katonák is előfordulnak, adok-veszek a régiségkereskedőnél. Próbálkoztam másodszorra is, a támadóknak megfelelően, ugyanazzal a hadsereggel, csak külső bónuszokkal megerősítve. Az sem jött be. Ezért nem értem, hogy a küldetésben ilyen gyalázatosan legyalulnak.

Üdvözlettel
Larsza
2100+/1200+ haderővel kb. sérülés sincs.
 

helen

Nagyon aktív tag
Benne van a nevében..
"Hatalmas hadsereg "
Nem érdemes nekimenni ha nincs nagy támadóerőd.
 
Ha Zeus Acheni castel, 5-10 szintekre van huzva, mellette vannak egyéb event épületek amik Támadó védő bónuszt adnak, akkor le lehet győzni a hatalmas hadsereget, kezdetben természetesen szívás az ilyen küldi, akkor el kell engedni, nem szabad beállni ha tudod, hogy nagyot vesztesz vele.
Engem sem világosítottak fel kezdetben erről mikor kérdeztem , hogy miért lehet az ellenfélnek 2. körös serege és hogy lehet ezt legyőzni.
Ezért kell az adott korban megerősödni.
 

Keaira

Aktív tag
OK. Vagy figyelmen kívül hagyom az aznapi küldetést, vagy beszállok.
Beszállok. Megnézem a támadók támadási és védekezési értékeit. Számolok. Bevetem a lehetséges bónuszokat és kiválasztom azt a sereget, amely mindkét számban felette teljesít a támadóknak. Pénz nem számít.
Rendszerint elég 2 katona és 6 zsivány. Ha mégsem, akkor valóban a támadóerődet kell növelni: zeusz, aacheni, castle viszonylag olcsón húzható. Ezek mellett nem baj, ha szert tudsz tenni olyan épületekre is amelyek a támadó erődet növelik. A régiségkereskedőnél akadnak ilyenek: pl rotunda, tűzpagoda, sakktáblamintás tér, kolosszus és társai.
Ezen a linken (angol) megtalálod, hogy melyik épület mennyi támadót ad: https://forgeofempires.fandom.com/wiki/Attack_Boost_Building_Efficiency
 
Fent