Kibeszélő Galata-torony

  • Témaindító Deleted member 28593
  • Kezdés ideje

Vanek ur

Aktív tag
Mindennek megvan a maga oka. Nem írták le, hogy pontosan mikortól kerül a játékba? Nem írták le, hogy hogyan lehet megszerezni? Lehet, azért volt, hogy ne legyen akkora várakozás utána. Vagy hogy ne csak azért üljön valaki gép előtt, hogy megszerezhesse, és 'szuperterjesztő'-ként ossza (vagyis hogy a sajátját felhúzassa másokkal, miközben hozzá nem is járnak fosztogatók, így nincs is szüksége rá/nem is járna neki). Hogy csak az kapja meg, aki 'megérdemli' (vagy akinek szüksége van rá). Illetve talán azért nem írták le a mechanizmust, hogy ne élljenek vissza vele egyesek (például összebeszél 2 szomszéd, hogy beütik egymást, kifosztanak egy nem értékes épületet a másiknál, aztán megkapják 'ingyen' a nevit). De hát gondolkodni bizonyosan bonyolultabb, mint egyből vagdalkozni.

Persze lehet, hogy nem is ez az ok. Lehet, hogy messzire vagyok a valóságtól, de ismétlem magam: mindennek megvan a maga oka. Nem véletlen, hogy nem mondanak el valamit mindenkinek, ami nem tartozik mindenkire.

Mellesleg jegyzem meg, hogy a nevi csak az alacsonyabb játékosoknak lehet jó, mint a Delphoi jósda. Magasabb korban már úgysem fognak hozzátok járni napi szinten rabolni (ha igen, akkor is iszonyatos mennyiségű pontot kell beleölni, hogy valamilyen szinten hatásos legyen, vagyis hogy napi 1-2 alkalommal megakadályozzon 5-14 FP fosztást), illetve sokkal jobb termékgyártó épület is van (akár nevezetes is, amit lehet húzni érte). Szerintem...
 
Mindennek megvan a maga oka. Nem írták le, hogy pontosan mikortól kerül a játékba? Nem írták le, hogy hogyan lehet megszerezni? Lehet, azért volt, hogy ne legyen akkora várakozás utána. Vagy hogy ne csak azért üljön valaki gép előtt, hogy megszerezhesse, és 'szuperterjesztő'-ként ossza (vagyis hogy a sajátját felhúzassa másokkal, miközben hozzá nem is járnak fosztogatók, így nincs is szüksége rá/nem is járna neki). Hogy csak az kapja meg, aki 'megérdemli' (vagy akinek szüksége van rá). Illetve talán azért nem írták le a mechanizmust, hogy ne élljenek vissza vele egyesek (például összebeszél 2 szomszéd, hogy beütik egymást, kifosztanak egy nem értékes épületet a másiknál, aztán megkapják 'ingyen' a nevit). De hát gondolkodni bizonyosan bonyolultabb, mint egyből vagdalkozni.

Persze lehet, hogy nem is ez az ok. Lehet, hogy messzire vagyok a valóságtól, de ismétlem magam: mindennek megvan a maga oka. Nem véletlen, hogy nem mondanak el valamit mindenkinek, ami nem tartozik mindenkire.

Mellesleg jegyzem meg, hogy a nevi csak az alacsonyabb játékosoknak lehet jó, mint a Delphoi jósda. Magasabb korban már úgysem fognak hozzátok járni napi szinten rabolni (ha igen, akkor is iszonyatos mennyiségű pontot kell beleölni, hogy valamilyen szinten hatásos legyen, vagyis hogy napi 1-2 alkalommal megakadályozzon 5-14 FP fosztást), illetve sokkal jobb termékgyártó épület is van (akár nevezetes is, amit lehet húzni érte). Szerintem...
Akkor jó sokan voltunk akik aszteroidában letettük fölöslegesen :( ennél jobb termékgyártó épület, főleg nevezetes, nincs..3x3-as csak és bőven ad árut.
 

Lef------

Nagyon aktív tag
Most már teljesen mindegy ki volt a nulladik és hogy csinálta. Minden szerveren többszázan lepakolták már, most már csak pakolgatni kell az fp-t máshoz és lesz rajz dögivel. Kb két hét múlva pedig ugyanolyan tucat épület lesz mint az összes többi újdonság.

Olyan sok minden van már sokaknál felhalmozva (fp, termék, medál) hogy mesterségesen már nem lehet visszafogni, hogy napok alatt maxolhatóak a dolgok...
 

bütyök-bütyke

Fórum adminisztrátor
Szerkesztő
Ez a részedről most csak kötözködés.
Adtam egy infót, hogy mit és hogyan termel. Van néhány hasonló tulajdonságú régi nevezetes. Akkor azokat is kidobtad?
Amúgy meg ez is egy nevezetes, amit le lehet tenni, senkinek nem kötelező, választás kérdése.
Bábel tornya
Alexandriai világítótorony
Szt. Márk bazilika
Drezdai Miasszonyunk templom
Royal Albert Hall
Esőerdő Projekt
Atlantiszi múzeum
 

sonoma

Aktív tag
Ha a support ebben nem akar segíteni egyszerűen meg kellett volna írni, akkor talán nem bombáznak az emberek levelekkel.
 
Mindennek megvan a maga oka. Nem írták le, hogy pontosan mikortól kerül a játékba? Nem írták le, hogy hogyan lehet megszerezni? Lehet, azért volt, hogy ne legyen akkora várakozás utána. Vagy hogy ne csak azért üljön valaki gép előtt, hogy megszerezhesse, és 'szuperterjesztő'-ként ossza (vagyis hogy a sajátját felhúzassa másokkal, miközben hozzá nem is járnak fosztogatók, így nincs is szüksége rá/nem is járna neki). Hogy csak az kapja meg, aki 'megérdemli' (vagy akinek szüksége van rá). Illetve talán azért nem írták le a mechanizmust, hogy ne élljenek vissza vele egyesek (például összebeszél 2 szomszéd, hogy beütik egymást, kifosztanak egy nem értékes épületet a másiknál, aztán megkapják 'ingyen' a nevit). De hát gondolkodni bizonyosan bonyolultabb, mint egyből vagdalkozni.

Persze lehet, hogy nem is ez az ok. Lehet, hogy messzire vagyok a valóságtól, de ismétlem magam: mindennek megvan a maga oka. Nem véletlen, hogy nem mondanak el valamit mindenkinek, ami nem tartozik mindenkire.

Mellesleg jegyzem meg, hogy a nevi csak az alacsonyabb játékosoknak lehet jó, mint a Delphoi jósda. Magasabb korban már úgysem fognak hozzátok járni napi szinten rabolni (ha igen, akkor is iszonyatos mennyiségű pontot kell beleölni, hogy valamilyen szinten hatásos legyen, vagyis hogy napi 1-2 alkalommal megakadályozzon 5-14 FP fosztást), illetve sokkal jobb termékgyártó épület is van (akár nevezetes is, amit lehet húzni érte). Szerintem...

Nem tudom te mit hívsz vagdalkozásnak de én nagyon is gondolkodtam, elolvastam mindent a témában, visszanyomoztam a legelső rajzig, nem lettem okosabb :) Mi az hogy "megérdemli"? Én ceresiként aki minden létező forrásból guberálja a terméket, hogy a céhtársaival minél többet csataterezhessen miért érdemlem meg kevésbé mint egy kicsi akinek fosztogatás ellen kell? Pontosan azzal, hogy nem adtak infót, ezzel érték el hogy kb folyamat itt ültünk a gép előtt és kutattuk. Én pl pont 20 percet csúsztam, mire leraktam már valakié 40es volt, a többéves tapasztalatnak köszönhetem hogy így is egy órán belül 80as lett. És amúgy heteken keresztül fosztva tartottam pár épületet, hátha kapok. És mi a problémád azzal, hogy valaki "szuperterjesztő"ként felhuzatja? Nekem pl ez a kedvenc részem a játékban és szerintem kb a legnagyobb kihívás is.
És tényleg köszi, hogy felvilágosítasz, hogy nekem nem is jó ez a nevi :D
"De hát gondolkodni bizonyosan bonyolultabb, mint egyből vagdalkozni." :)

Most már tényleg nincsen gyakorlati haszna a tudásnak, de ez igaz nagyon sok más tudásra is, a művelődés kb arról szól hogy gyakorlatilag haszontalan információkkal ismerkedsz a saját szórakoztatásodra :)
 
Most már teljesen mindegy ki volt a nulladik és hogy csinálta. Minden szerveren többszázan lepakolták már, most már csak pakolgatni kell az fp-t máshoz és lesz rajz dögivel. Kb két hét múlva pedig ugyanolyan tucat épület lesz mint az összes többi újdonság.

Olyan sok minden van már sokaknál felhalmozva (fp, termék, medál) hogy mesterségesen már nem lehet visszafogni, hogy napok alatt maxolhatóak a dolgok...
Tudom ki volt a nulladik, mert végigkérdeztem ki kitől szerezte és egyszercsak elértema végére :)
Hogy villámleszedéssel lehet szerezni azt már hónapok óta tudom.
A nulladiktól azt is megtudtam, hogy későközépkorban is beadhatja.
Rajz se kell már nekem mert 1 órán belül 80-ra húztam.

Nekem az infó kell, hogy milyen feltételekkel adja be a küldisort. Miért olyan ördögtől való dolog ez? :)
 
És aszteroidában mi a finomítatlan? Mert ott nem kell más termék a gyártáshoz. És ha kapsz régebbi korból valamit, azt mire tudod használni?
(A Magbank, Himedzsi, Teherűrhajó legalább saját korból ad.)
A finomítatlan mára már csak annyit jelent, hogy 3-mal lejjebb :)
Egyébként én pl ugyanazt kezdem vele mint az összes többi termékkel, méglejjebb váltom és megy a kincstárba
 
Tudom ki volt a nulladik, mert végigkérdeztem ki kitől szerezte és egyszercsak elértema végére :)
Hogy villámleszedéssel lehet szerezni azt már hónapok óta tudom.
A nulladiktól azt is megtudtam, hogy későközépkorban is beadhatja.
Rajz se kell már nekem mert 1 órán belül 80-ra húztam.

Nekem az infó kell, hogy milyen feltételekkel adja be a küldisort. Miért olyan ördögtől való dolog ez? :)
Ördögtől való minden, ami nem hivatalos információ, ezért nem lesz infód :p de amúgytényleg vicces, hogy itt is az bűnős akinek 70-80-as lett első órában :( köcög rajzbányászok.
 

ashea55

Nagyon aktív tag
Ördögtől való minden, ami nem hivatalos információ, ezért nem lesz infód :p de amúgytényleg vicces, hogy itt is az bűnős akinek 70-80-as lett első órában :( köcög rajzbányászok.
Nos Kedves ez nem az ő hibája hanem azoké akik rá vetették magukat ,azok teszik naggyá mert versenyeznek ki teszi le hamarabb és ezért semmi se drága ! Ráadásul egy 20-ad ragú épület ! Én is nevetnék ha felhúznák helyettem mások :) Rá érek nyugodtan összeszedni a rajzokat , és egyáltalán nem biztos ,hogy le teszem :)
 
Nos Kedves ez nem az ő hibája hanem azoké akik rá vetették magukat ,azok teszik naggyá mert versenyeznek ki teszi le hamarabb és ezért semmi se drága ! Ráadásul egy 20-ad ragú épület ! Én is nevetnék ha felhúznák helyettem mások :) Rá érek nyugodtan összeszedni a rajzokat , és egyáltalán nem biztos ,hogy le teszem :)
Számold ki, hogy 9 kockán mennyi árut ad,és más épület mit ad ekkora helyen...de hiába magyarázzuk, sokan nem értik meg hogy ez egy stratégiai játék ahol kockára lebontva a legtöbbet adó épületekbe igenis megéri fektetni.
 

Lef------

Nagyon aktív tag
Meg aki pörgette az első órákban azoknak annyi fp van raktáron, hogy nem számított ha kidobál belőle párezret...
 
Meg aki pörgette az első órákban azoknak annyi fp van raktáron, hogy nem számított ha kidobál belőle párezret...
ha valakinek kell ez az épület és nem dob ki rá az első órákban párezret, akkor hetek-hónapok alatt fog pár tízezret. és igen ehhez kell egy raktárkészlet, én azt szoktam mondani, hogy 30 ezer mozgatható pont kell és 10ezer körüli költséggel lehet számolni (25-30 helyett). Meg ugye érteni kell hozzá, különben könnyen párezer bukó lehet a semmiért.
 
Nos Kedves ez nem az ő hibája hanem azoké akik rá vetették magukat ,azok teszik naggyá mert versenyeznek ki teszi le hamarabb és ezért semmi se drága ! Ráadásul egy 20-ad ragú épület ! Én is nevetnék ha felhúznák helyettem mások :) Rá érek nyugodtan összeszedni a rajzokat , és egyáltalán nem biztos ,hogy le teszem :)
Nem a hamar letétel a cél, az az eszköz többezer fp megspórolásához. És ez egy jó épület, nem véletlenül izgultunk rá 1500-an első nap. A bárka megjelenése óta, azaz üvegház óta rendezünk ilyen rushokat. És nem véletlen, hogy a pl Gaia kimaradt a sorból ez meg nem :)
 

Aramis10

Új tag
Az új nevi elég igazságtalan dolog a játékban, ezt minek kellett belerakni? Amit eddig évek alatt sikerült elérni védelmet feleslegessé válik ezzel az épülettel. A nevikről nem is beszélve, Vasul, Deal, a sok pontot belerakják a játékosok és semmit sem ér!!
Az atlantisz a fosztás miatt van és ezt is felhúztam 80 szintre, de így már nem ér semmit. Egy kis játékos nem fogja tudni olyan szintre felhúzni, hogy ezzel megakadályozza a fosztást, a nagy játékosok röhögve felhúzzák magas szintre. A városvédelmük a nullával egyenlő. Nem azért játszok 7 éve már , hogy a játék szépségét teljesen elvegyék. A bárka fosztással nem nagyobb veszteséget tudunk elérni mint a sima fosztással, amikor egy maharadzsa,teraszos vagy akármilyen kis épületet kifoszt a játékos.
Bárka fosztásnál van, hogy néha 100-200 fp is lehet rabolni. Ez eltörpül egy-egy épület kifosztásánál. Ne csak a nagy játékosoknak legyen ez kedvező, és ha lehet továbbítsa ezt az üzenetet a fejlesztők felé. Így értelmetlen a játék már. Nem mindenki szereti a GVG, vagy a csatateret. Ezzel a játék élménye le lett redukálva.
A nagy pontszámú szomszédok arcátlanul pakolnak be a nevezetes épületekbe a kis játékosoknál, és még városvédelmet is felraknak csakhogy nehogy megtudjam támadni őket és még nekik áll feljebb ha véletlen pont be tudom támadni őket, ezzel az épülettel teljesen védetek lesznek és a védelem sem kell nekik mert nem számít, ha akárki is megtámadja őket. Hol van az igazság ebben a játékban már így???? El kell gondolkoznom ezen, hogy befejezem ezt a játékot, mert semmi értelme így már neki.
Gratulálok a fejlesztőknek ezért az újításért.
Sőt most támadtam, és 85 galaga szint, ami egyből a fosztást védte...és az a szép , hogy minden védelem fel van szedve.. mi a francnak akkor a szentláng és a többi épület........egy nagy semmi lett a forge...... 7 éve játszom és ezt kell megélni a játékban.....
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
Az új nevi elég igazságtalan dolog a játékban, ezt minek kellett belerakni? Amit eddig évek alatt sikerült elérni védelmet feleslegessé válik ezzel az épülettel. A nevikről nem is beszélve, Vasul, Deal, a sok pontot belerakják a játékosok és semmit sem ér!!
Az atlantisz a fosztás miatt van és ezt is felhúztam 80 szintre, de így már nem ér semmit. Egy kis játékos nem fogja tudni olyan szintre felhúzni, hogy ezzel megakadályozza a fosztást, a nagy játékosok röhögve felhúzzák magas szintre. A városvédelmük a nullával egyenlő. Nem azért játszok 7 éve már , hogy a játék szépségét teljesen elvegyék. A bárka fosztással nem nagyobb veszteséget tudunk elérni mint a sima fosztással, amikor egy maharadzsa,teraszos vagy akármilyen kis épületet kifoszt a játékos.
Bárka fosztásnál van, hogy néha 100-200 fp is lehet rabolni. Ez eltörpül egy-egy épület kifosztásánál. Ne csak a nagy játékosoknak legyen ez kedvező, és ha lehet továbbítsa ezt az üzenetet a fejlesztők felé. Így értelmetlen a játék már. Nem mindenki szereti a GVG, vagy a csatateret. Ezzel a játék élménye le lett redukálva.
A nagy pontszámú szomszédok arcátlanul pakolnak be a nevezetes épületekbe a kis játékosoknál, és még városvédelmet is felraknak csakhogy nehogy megtudjam támadni őket és még nekik áll feljebb ha véletlen pont be tudom támadni őket, ezzel az épülettel teljesen védetek lesznek és a védelem sem kell nekik mert nem számít, ha akárki is megtámadja őket. Hol van az igazság ebben a játékban már így???? El kell gondolkoznom ezen, hogy befejezem ezt a játékot, mert semmi értelme így már neki.
Gratulálok a fejlesztőknek ezért az újításért.
Sőt most támadtam, és 85 galaga szint, ami egyből a fosztást védte...és az a szép , hogy minden védelem fel van szedve.. mi a francnak akkor a szentláng és a többi épület........egy nagy semmi lett a forge...... 7 éve játszom és ezt kell megélni a játékban.....
Most komolyan az a pár forge pont vagy áru hiányzik, amit lehetne rabolni?
Ráadásul a Galata sem nyújt 100%-os védelmet. Ha jól sejtem 85-ös szintnél is csak 50% körüli lehet.
 

Aramis10

Új tag
Most komolyan az a pár forge pont vagy áru hiányzik, amit lehetne rabolni?
Ráadásul a Galata sem nyújt 100%-os védelmet. Ha jól sejtem 85-ös szintnél is csak 50% körüli lehet.
Látom nem érted, nem a pár fp és az árúról van itt szó, több 10 ezer fp van és árú. Figyelj ez egy stratégiai játék, és ez hozzá tartozik a játékhoz. A másik évek óta gyűjtőttem a szentlángokat elég komoly védelmem lett, van. Most ez teljesen felesleges, mert ez az épület ezt kiváltja. Ha elolvasnád amit írtam akkor értenéd. Ez elvi kérdés, 300-400-500 millás játékosoknál, semmi védelem nem fejleszti, de ha megtámadom, akkor én vagyok a nem korrekt játékos, főleg ha ki is fosztom őket. A stratégia jellemzője, hogy mindent fejleszteni kell. Nagyon sok stratégia játékot játszottam már, ismerem a lényegét. Ne az legyen már a lényeg, hogy a csatatéren 4 óránként elfoglalunk egy területet és utána a másik vissza veszi. Ennek mi értelme???? Max pontoz az ember és amit ad a játék plusz dolgokat. Nagyszerű, csodálatos...gvg hasonló. Ezt az élményt mi a francért kell elvenni a játékból??? De ez most olyan mint a falra hányt borsó ha ide írok, ezzel senki nem foglalkozik. support jelezte hogy írjak ide.... de hát ebből nem lesz semmi....és a másik ??? azért nem háborodik fel , hogy a bárkások rabolják az fp????? milyen érdekes??? sok száz millás játékosok folyamatosan pakolnak be mindenhová, ez nem gond senkinek???? ja itt a nagyoknak nem származik káruk, csak az ha véletlen kifosztja őket valaki .... hurrá- hurrá ...csak így tovább....grt... a fejlesztőknek....
na pááá
 
Fent