Kibeszélő Fogadó!

DeletedUser4561

Guest
Ha barátnak jelölnek valakit, de az nem akarja elfogadni a jelölést, akkor ugye a "barátság megszüntetésére" kell kattintania. Ez is ugyanúgy beleszámít majd a korlátozásnál? Hisz ua. a szöveg mint amikor egy barátot távolítunk el.
Én D-n kaptam egy csomó barátjelölést most a fogadó miatt, de törölgettem őket, mert ott nem vagyok túl aktív, majd most elfogadtam egy céhtársét, és nem tudok hozzá beülni, csak egy nap után. Szóval igen, a jelölések törlése is beleszámít...
 

Olaly

Tag
Ha többen vannak a listádon mint 80 fő, édesmindegy te hívtad-e meg őket, nem tudsz jelölni. Értsd ha egyetlen embert sem te jelöltél, hanem 80-an jelöltek téged és te csak fogadtad sem tudsz meghívni senkit már. A 80 a barátok számára vonatkozik valójában s nem a jelölésekére, addig kell törölnöd míg veled együtt össz 80fős lesz a lista és akkor tudsz egyetlen embert jelölni, addig csak téged lehet de elfogadni is csak 140 főig tudod.
Köszi akkor így már értem, mindenhol 90 körül járok.
 

Vanek ur

Aktív tag
A jelölések törlése nem számít bele. Viszont az lényegtelen, hogy te vagy a másik fél törölt-e már 20 főt. Ergo ha te még az életben nem töröltél barátot, de aki jelölt már túllépte a 20 főt, akkor te épp úgy nem tudsz beülni hozzá, mintha te töröltél volna 20 embert. Magát a kérdést, hogy a jelölés elutasítása beleszámít-e már konkrétan megválaszolták adminok is, és nem.

Erről a törlés-limitről van valami konkrét infó? Mármint hogy hogyan számolják? Bejelentkezés vagy napi vagy heti vagy ..... szinten nézik a 20-at?
Illetve a nagy kérdés: miért számolják egyáltalán? Ha valakinek volt 140 játékos a listáján, de abból mondjuk jelenleg csak 80 aktív (mert nem szeret törölni senkit a listájáról, csak ha tényleg szükséges); az mit csinálhat mindenféle szankció nélkül, ha jönnének bejövő barátkérések? (A példa szándékosan sarkított, hogy a szabály miértjét is meg lehessen érteni.)
 

Vanek ur

Aktív tag
Nincs időhöz kötve a 20, tudtommal ha valaki összesen törölt 20 főt, akkor él ez a tiltás. Persze ez akár több év játék alatt elég érdekes, mondjuk a kocsma bevezetésének időpontjától kellene számolni, de nekem így jött át béta fórumon, talán az itteni adminok meg tudják erősíteni ill. cáfolni amennyiben rosszul tudom. Önmagában nem nagy dolog, hisz a barátlista lényege nem az, hogy egy fogadólátogatásért megtöltsd aztán töröld, főleg mivel behozzák, hogy kocsmalátogatásonként lesz random esély, hogy kapsz 5 ezüstöt is, szóval korlát nélkül végtelen ezüstöt lehet szerezni a törlésekkel-jelölésekkel oda-vissza látogatásokkal... A bétán másról sem szóltak a visszajelzések, minthogy használhatatlan a chat, ha picolni szeretne valaki kap 50 jelölést fogadó miatt, naponta rúgták ki és vették fel egymást az emberek szervezetten, teljesen elszállt az egész, ölte a játék minden más részét, tipikusan nem úgy működött ahogyan kellett volna neki, akárcsak a gvg ami ugye a céhek harcára, területszerzésére lett kitalálva, mégis a sok unatkozó pontfarmoló kattintóbajnokságává silányult 5*5 termékért... A kocsmával szerencsére gyorsabban kapcsoltak és elejét vették a rendes szervereken a káosznak... Nincs ezzel semmi gond, lehet 140 barát, törölhetsz minden inaktívat ill. mindenki megteheti, jelölhetitek egymást, és egy nap után rendesen tudtok látogatni egymásnál a kocsmában, harmadnapra nem hiszem, hogy aki jelölt már inaktív lenne, szóval nem hiszem, hogy indokolt volna megint törölni és újakat jelölni, hacsak nem a még több ezüst a cél ugye, ami nem éppen tervezett módja a kocsma használatának. :)

Köszi! Szóval akkor leegyszerűsítve, és tömörítve: a 'rendes' játékosoknak megint el kell viselniük egy kis szigorítást a 'visszaélők' miatt. :)
Bár én mondjuk szívesen vettem volna, ha mondjuk azt vizsgálták volna, hogy a töröltek közül ki inaktív (az egy hete be nem lépettekre rá lehetne fogni ezt), és azok barátlistáról törlését nem számolnák. De talán az egy napi letiltást még ki lehet bírni (bár akkor meg érdemes mindenkit, aki akár egy kicsit is inaktívnak tűnik egyben kidobni a listákról, hogy a tiltásnak legyen is 'értelme' :D ).
 

DeletedUser25044

Guest
Sziasztok, kérdezném, hogy a játék leírásban 79 a "szomszéd" játékosok száma, nálam csak 39, miért? Köszi
 

DeletedUser24612

Guest
Meg tudnád mondani milyen hátrány ér ha azonnal nem tudsz beülni/nem tudnak beülni hozzád? Nekem is volt idegbeteg szomszédom, aki egy nap nem beülés után törölt a listájáról, kit érdekel? Egyelőre úgyis a 110k ezüst a lényeg mert értelmes dologra nem nagyon lehet elkölteni az ezüstöt. Vagy túl keveset kap (meg nem támadhatóság napi 8k+ szerezhető, 9k -ba kerül), vagy értelmetlen (1:3 csere), vagy nem sokba kerül (támadás bónusz, gyorsítás). Mondjuk múlt héten kihasználtam a támadást 20% 4 órára, így könnyebb volt az utolsó 4 céh, de a többiben nem nagyon találok poént. Ha meg kész lesz a fogadó minimum 30-40k körül jön hetente, nincs mire költeni, talán majd az új fejlesztéseknél lesz valami értelmes.
 

Vanek ur

Aktív tag
Meg tudnád mondani milyen hátrány ér ha azonnal nem tudsz beülni/nem tudnak beülni hozzád? Nekem is volt idegbeteg szomszédom, aki egy nap nem beülés után törölt a listájáról, kit érdekel? Egyelőre úgyis a 110k ezüst a lényeg mert értelmes dologra nem nagyon lehet elkölteni az ezüstöt. Vagy túl keveset kap (meg nem támadhatóság napi 8k+ szerezhető, 9k -ba kerül), vagy értelmetlen (1:3 csere), vagy nem sokba kerül (támadás bónusz, gyorsítás). Mondjuk múlt héten kihasználtam a támadást 20% 4 órára, így könnyebb volt az utolsó 4 céh, de a többiben nem nagyon találok poént. Ha meg kész lesz a fogadó minimum 30-40k körül jön hetente, nincs mire költeni, talán majd az új fejlesztéseknél lesz valami értelmes.

Mivel nem jelezted, kinek írod ezt, az előtted szólónak biztosan nem ment, így magamra veszem (mégha nem is értem, miért lett ez 'rámírva').
0. A legfontosabb: az elv. Tök mindegy, mekkora hátránya lesz valakinek; ha hátránya lesz, mert valakik (akik nem teljesen korrekten játszanak a játékkal) miatt olyan szabályokat kell bevezetni.
1. Direkt írtam, hogy ki lehet bírni (bár ettől függetlenül megoldható lehetne a csak visszaélőket szankcionálni vele). Kérlek, ha már olvasol, értsd is már meg, mit is írtam! Köszi! Ettől függetlenül már volt olyan, hogy bejelöltek, majd nem tudtak nálam csinálni semmit, és töröltek is (vagyis van belőle számosítható hátrány is; ha nagyon bele akarnék menni - de nem akarok).
2. Lehet, hogy téged nem ér hátrány, és Te nem tudod felhasználni egyik lehetőséget sem; de egy most kezdő (vagy kezdő környéki) játékosnak sokat segítenek az ilyenek (már ha fel tudja húzni a kocsmáját, mert például a bétán én még csak most gyűjtök a 16-os asztalra - pedig ott hamarabb bejött, ott már van belépésért is ezüst, és nem vagyok az a csak napi 1x benézős fajta...). Főként az 1:3 csere, hiszen nagyobb céhbe még nem veszik be, kicsik között meg nem nagyon van 'sorstárs'; de a boldogságos, a meg nem támadhatóságos (mégha csak rövid időre is, de a sokkal nagyobb szintű támadó 'automatizmusát' meg lehet vele törni) is nagyon jó. Sőt, az arany-pluszosra is szükség lehet, mint az alapanyag-pluszosra is (pláne, ha valaki gyémánt nélkül ingyen játszik); de aki a céhexpedíciókat nem harccal teljesíti, azoknak is ad valami használhatót (meg a harcolóknak is jók a támadó és védőbónuszosok). A 'C' világban, ahol már én is felzárkóztam egy jó ideje az utolsó korhoz, én sem látom értelmét egyiknek sem; de a bétán, ahol még csak az ipari-progresszív határán állok, pár dolog nagyon sokat tud segíteni. És nem kell, hogy a legnagyobbat használja valaki, mert lehet, hogy csak egy kicsi hiányzik, amit ezekkel gyorsabban meg lehet oldani, és nem kell várni még több órát.

Összegezve: próbáljunk már meg ne csak a saját helyzetünkből ítélni meg valamit! Próbáljuk már meg egy kicsit más szemével is látni a 'világot', és akkor hirtelen lehet, hogy értelmet kapnak azon dolgok is, amik mellett eddig egy kézlegyintéssel elmentünk! ;)
 

DeletedUser24612

Guest
Pont neked írtam, csak az idézet maradt el. A legfeleslegesebb dolog a csere arány, hihetetlennek tűnik hogy ne legyen kis szintű céh egy sem. D -n csináltam egy új karaktert, ott még kevésbé tudom igénybe venni a fogadót, de mindenki másképp játszik. Én egy év alatt elfelejtettem a játék eleji nehézségeket, hát még aki sokkal régebben tartott ott. Amiket írtál arra megoldás a céh expedíció, ad mindent. Akkoriban csak sejtettem, most már biztosan tudom hogy sokkal gyorsabban lehet haladni az elején terület vásárlással, mint harccal. Én inkább céh expedíciózom és veszem a területet, mert sokkal gyorsabb, pedig úgy indultam neki hogy csak harccal szerzek területet. Alcatraz, 4 órás termelőidő, lopakodás hiánya miatt hamarabb megtermelem a terméket mint a veszteségeket. A sereg megy céh expedícióra pénzért, alapanyagért, áruért. Mindjárt nem kell sem a termék, sem az alapanyag, sem a pénz.
 

DeletedUser25047

Guest
Itt lehet a fogadóról beszélgetni!
Lenne egy kérdésem a fogadó témához. Kinek és hol lehet jelezni a bosszantó kis apró működési hibákat, amiket véletlenül, vagy szándékosan hagytak a fogadó játékrészben. PL: Miért nem tűnik el a szék a barátunk képe alól, ha már egyszer sikerült beülni hozzá, hasonlóan a csatás fosztogatós témához lehetne ezt is működtetni megkímélve a játékosokat egy csomó felesleges körtől. Amit már egyszer sikerült jól megcsinálni a játékban, miért nem következetesek a fejlesztésben és a tesztelésben ezen a téren? Az esemény riportban a "bétán" a fogadós bejegyzések a viszont látogatáskor szintén nem szürkülnek ki.
 

Vanek ur

Aktív tag
Pont neked írtam, csak az idézet maradt el. A legfeleslegesebb dolog a csere arány, hihetetlennek tűnik hogy ne legyen kis szintű céh egy sem. D -n csináltam egy új karaktert, ott még kevésbé tudom igénybe venni a fogadót, de mindenki másképp játszik. Én egy év alatt elfelejtettem a játék eleji nehézségeket, hát még aki sokkal régebben tartott ott. Amiket írtál arra megoldás a céh expedíció, ad mindent. Akkoriban csak sejtettem, most már biztosan tudom hogy sokkal gyorsabban lehet haladni az elején terület vásárlással, mint harccal. Én inkább céh expedíciózom és veszem a területet, mert sokkal gyorsabb, pedig úgy indultam neki hogy csak harccal szerzek területet. Alcatraz, 4 órás termelőidő, lopakodás hiánya miatt hamarabb megtermelem a terméket mint a veszteségeket. A sereg megy céh expedícióra pénzért, alapanyagért, áruért. Mindjárt nem kell sem a termék, sem az alapanyag, sem a pénz.

A 'D'-n még viszonylag sok az 'ifjú', hiszen az a legfrissebb szerver - ezért mondjuk újrakezdéshez jelenleg a legjobb. De más szervereken nem sok alacsony szintű játékos van (én a 'C'-n másfél éve kezdtem újra, és hiába keresgéltem játékosok között, nem nagyon volt középkorig 'élő', illetve cserélni akaró partner). Onnan már igen, meg onnantól már céh is volt, ahol normálisan lehetett haladni (mert sok alacsony szintű céhnél rengeteg az inaktív játékos, akikkel ugyanúgy nincs esély, mint ahogy az inaktív szomszédokkal sem).
A CE tényleg jó, és sokat érő; de nem 'végső és mindenható' megoldás. Két nap alatt el lehet jutni a 2. szint kb. közepéig, aztán onnan már nem nagyon lehet továbbjutni zsiványok és Alcatraz nélkül (ha ezek vannak, akkor is a 3. nap végére végezni lehet vele). A hét többi napján meg ismét ott a 'hét szűk esztendő'; amikor a fogadó pluszai jól jönnek. ;)
 
Üdv!

Ha valaki a barátlistádon rajta van és szomszédod is akkor megjelenik a szék a kardok helyén (a szomszédok listában), hogy be tudj ülni a kocsmájába. Ha céhtárs van a barátlistán akkor a céhtagok listájában az avatar melletti üres helyre miért nem lehet a széket odarakni, mint a másik listánál?
 

Gróf úr

Aktív tag
Jelenleg úgy csinálom h azt támogatom barátok közül akinél helyet tudtam foglalni a fogadójában is,így látom h kinél voltam már,és nemkell mindenkit végig nézni,elég volna 1 ikon ami csak akkor jelenik meg ha lehet menni.
Ez egy remek ötlet volt!
Köszönöm. Nálam is bevált.
 

DeletedUser25053

Guest
Nekem lenne egy olyan kérdésem, hogy a fogadóban valaki kipróbálta-e már a kereskedést?
Amire kíváncsi lennék:
-Bármilyen terméket bármilyenre cserélhetek?
-Vagy ezek az arányok egyel fentebbi kor termékeire vonatkoznak?
-Az olyan termékek is elérhetőek ami meghaladják a szintemet?

Választ előre is köszönöm és mindenkinek további szép napot kívánok!
 

Vanek ur

Aktív tag
Nekem lenne egy olyan kérdésem, hogy a fogadóban valaki kipróbálta-e már a kereskedést?
Amire kíváncsi lennék:
-Bármilyen terméket bármilyenre cserélhetek?
-Vagy ezek az arányok egyel fentebbi kor termékeire vonatkoznak?
-Az olyan termékek is elérhetőek ami meghaladják a szintemet?

Választ előre is köszönöm és mindenkinek további szép napot kívánok!

Ha a kereskedéses bónuszra gondolsz, akkor az csak az NPC-s (NJK-s) kereskedő ajánlataira vonatkozik. Vagyis a koron belüli 1:10-hez arányt változtatja meg 1:5-re, 1:4-re, vagy akár 1:3-ra.
 
Sziasztok! Valaki nem tudná megmondani, hogy milyen logika alapján kapok néha egy-egy fogadóban a székfoglalásért 5 ezüstöt? A Fogadó leírását hiába tanulmányozom, onnan semmit sem tudok meg. Előre is köszönöm a választ.
 

Gróf úr

Aktív tag
Az egyetlen gond vele, hogy ha adott nap sosem sikerül üresen elkapnod a fogadót, akkor a támogatás is teljesen elmarad ami alacsonyabb korokban ahol nem minden épület és termelés 2órás sokat számít, ill. nekem is sokat számít jégkorban is, lévén 93 szentélyem van amiknek bizony kell támogatás, és azért szeretem ha a többi épületemre is jut. :D Ettől függetlenül az alap ölet valóban űködőképes ezt a részét leszámítva. Reméljük valamit tesznek ezügyben, az 5 ezüst a látogatásért bejött, bétán pedig ma a hamarosan fülek is aktiválva lettek a fogadóban, hátha megoldják a jezését annak is ha már látogatott az ember...
Amit írtál, az igaz. Ám mivel látom, hogy kit nem támogattam (és csak hozzá tudok beülni, ha van hely), jó esély van rá, hogy kevés helyen kell próbálkoznom, tehát nem probléma, hogy naponta akár nyolcszor, tízszer is „végigfussak" a társaságon. Ha valaki ennek ellenére kimarad... Nos, akkor arról talán ő is tehet! :)
A tapasztalatom, hogy akihez nem tudok beülni, az nálam sem járt. Így sikerült – nagyon egyszerűen – kiszűrni a „vatta embereket", akiktől aztán könnyű szívvel váltam meg.
 

DeletedUser23560

Guest
A tálca nem írja ki a +2%-ot, és a csiszolt padló ellenére is csak 5 ezüstöket kapok másoknál.. szóval nekem is úgy tűnik.:(
 

DeletedUser24761

Guest
Szintén zenész, írtam a supportnak és dolgoznak a hiba javításán! :D
 

DeletedUser20654

Guest
A bétán se működik jól és mégis bevezették ide. Kicsit kapkodnak :)
 
Fent