Flusztrált játékosok

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Tételezzük fel, hogy valóban nem nyafogás, sírás rívás miatt írod amit írsz. Rendben van.
Akkor viszont nem egészen tiszta, hogy mit szeretnél megtudni. Ugyanis abból, hogy valaki végigveri a szomszédait messzemenő következtetéseket nem lehet levonni. Főleg nem moralitás kérdése.
Mivel ez egy stratégiai játék, így mindenki szabadon választja meg, hogy miként akar fejlődni. Van aki a fosztást is használja erre a célra. Ettől nem lesz értéktelenebb ember, csak kihasználja a játék adta lehetőségek teljes tárházát.
Ezt kellene megértened és nem agyalnod feleslegesen.

(Érdekességképpen megjegyzem, csak így zárójelbe, hogy nemrég egy hasonló nicknevű egyén megtámadott. Igaz lepattant. De ha te voltál az, akkor megdőlt az, hogy nem sírás rívás, ugyanis az a város egy katasztrófa)
 

ashea55

Nagyon aktív tag
Egy szónak is száz a vége ,ez a probléma általában 3 havonta visszatér ahogy rá jönnek az emberkék,hogy tenni is kéne valamit a célok érdekében ! Valószínű,hogy én már többé nem méltatom figyelemre az efféle megnyilvánulásokat négy és fél éve elég sokat hallottam már ! Ha már játszani akar valaki és hosszútávban gondolkodik akkor tegyen is érte és ne sírjon !!! Bocs de ki jött belőlem :(
 

Próféta

Nagyon aktív tag
Szia Robszi! Akkor magamról :)
Nem vagyok kezdő, ám még így is csak késő középben építgetem a városom. A szomszédjaimat általában a 2. helytől a végéig ütöm, mindezt anyagi megfontolásból teszem, mert a győztes csata után a pontjaim növekednek. Nincs semmi különleges indíttatásom, sőt még bosszú sem vezérel. Elhiheted, nem az a 175 medál mozgatja meg "hadvezéri" pálcámat, amit hetente bezsebelek. És közben nem érzek mámoros örömöt, nem csapok a levegő vagy öklöm rázva nem futok két kört a szobában. Van egy játékszabály, mely alapján a szomszédok "meglátogathatják" egymást. Hogy ki él és ki nem ezzel a lehetőséggel, az szerintem mindenkinek a magánügye. Te kezdted el sarkítani a dolgot, kihegyezni a támadók iskolai végzettségére, illetve hogy ők milyen sivár lelkivilággal lehetnek megáldva! Az, hogy Te nem támadsz, saját belügyed, a Te döntésed! És én nem foglak ezért gyengébbnek, nyuszinak vagy Uram bocsájt gyávának tartani! Te úgy játszol, én meg így! Szíved joga, hogy milyen stratégiát választasz, milyen tempóban fejlődsz és mikor éppen mit csinálsz!
Ha azért utána olvasol néhány topiknak, akkor azért azt tapasztalod, hogy folyamatosan arról megy a diskurzus, hogy ilyenek, meg olyanok ezek a szomszédokat támadó, fosztogató pernahajderek! Bár én már több helyen leírtam, hogy rossz a meghatározás, mert az nem fosztás, és nem is rablás, ugyanis egy fegyveres összecsapás után, csak egy épület termelésének az eredményét gyűjtheti (ha sikerül neki) be a támadó csapat. Tehát nem végig fosztja, rabolja a várost, hanem csak egy lehetőségre van alkalma. Ez azért nagyon messze van attól a meghatározásról. De ez lényegtelen, mert ez is szabadon választható. Van aki kihasználja a lehetőséget és van, aki nem! De nem illik követ dobni arra, aki a játékszabályok adta lehetőségek szerint játszik. Képzelj el egy sakk partit, úgy hogy az ellenfelek csak kerülgetik egymást, mert egyik sem akarja leütni a másik bábúját! Tudod ott sem kötelező ütni, csak lehet! Vagy ott a malom játék. Szép hosszú mérkőzésnek néznénk elébe, ha mind két fél arra törekedne, hogy még véletlenül se érjenek el malmot. Szerinted milyen lenne egy box mérkőzés, úgy hogy ha a két bunyós folyamatosan a levegőt csépelné?
Nem tartom magam különösen nagyra, sőt még okosabbnak sem. Szabadidőm egy részét szívesen töltöm itt, ha van lehetőségem, akkor harcolok, ha van lehetőségem begyűjtöm a dézsmát és ha úgy adódik nevezetest építek. Egy világban játszom, mert ez tökéletesen elég, nincs többre szükségem.
Szóval hidd el, a támadó, harcoló emberek is emberek, nem rosszabbak és nem is különbek, mint mások, csak Ők így játszanak. Ne gondolj többet ebbe bele, mint ami mögötte van, harcos küzdőszellem, kellemes időtöltés, a szabályok maximális betartása és kihasználása!
 

Robszi

Új tag
Kedves Próféta!
Te értelmes ember vagy, biztosan megérted amit írok. Közben rájöttem mi a rákfenéje ennek az egésznek...nos az, hogy ez az egyetlen csata hely, ahol valós személy áll a győzelem vagy vereség mögött. Az összes többi csata csak gép ellen megy. A terület szerzés, a céhexpedició, a céhcsatatér, nem tudjuk ki van mögötte, de itt igen, itt játékos. És ha minden nap jön egy jóval erősebb játékos, mint most, egy 12 millió pontos emberke, az én 120 ezremmel szemben, adhattok ezer tanácsot, ha nincs meg az erőforrásom a védekezéshez, talán 4-5 év múlva igen. Azért kezd ám kurvára dühítő lenni a tehetetlenség. nem az anyagi veszteség, hanem megint látni, hogy legyőzött és csak jön és jön a biztos esélye tudatában. Hát ez nekem egy gennyes, mocsok alak!!! Ez a véleményem és ezer komment sem változtatja meg. Én tuti nem leszek ilyen, pitiáner kisstílű faszi. Nevezzetek siránkozónak vagy bárminek.
Ez egy jó játék, hát folytatom. Azt nem gondoltam, hogy a rövid kis "felszólalásom" ilyen vihart kavar, de ez is rendbe van, ezt sem szégyellem.
Ami a végzettségre és a társadalmi státuszra vonatkozik az tényeken alapul. Minden szóváltás káromkodásba torkolt a másik részéről, primitív ész érvek nélküli vagdalkozásba.
Örülök, hogy megismertelek, további jó játékot!
 

helen

Nagyon aktív tag
Kedves Próféta!
Te értelmes ember vagy, biztosan megérted amit írok. Közben rájöttem mi a rákfenéje ennek az egésznek...nos az, hogy ez az egyetlen csata hely, ahol valós személy áll a győzelem vagy vereség mögött. Az összes többi csata csak gép ellen megy. A terület szerzés, a céhexpedició, a céhcsatatér, nem tudjuk ki van mögötte, de itt igen, itt játékos. És ha minden nap jön egy jóval erősebb játékos, mint most, egy 12 millió pontos emberke, az én 120 ezremmel szemben, adhattok ezer tanácsot, ha nincs meg az erőforrásom a védekezéshez, talán 4-5 év múlva igen. Azért kezd ám kurvára dühítő lenni a tehetetlenség. nem az anyagi veszteség, hanem megint látni, hogy legyőzött és csak jön és jön a biztos esélye tudatában. Hát ez nekem egy gennyes, mocsok alak!!! Ez a véleményem és ezer komment sem változtatja meg. Én tuti nem leszek ilyen, pitiáner kisstílű faszi. Nevezzetek siránkozónak vagy bárminek.
Ez egy jó játék, hát folytatom. Azt nem gondoltam, hogy a rövid kis "felszólalásom" ilyen vihart kavar, de ez is rendbe van, ezt sem szégyellem.
Ami a végzettségre és a társadalmi státuszra vonatkozik az tényeken alapul. Minden szóváltás káromkodásba torkolt a másik részéről, primitív ész érvek nélküli vagdalkozásba.
Örülök, hogy megismertelek, további jó játékot!
Kedves Robszi. Kezdjük azzal-visszatérve az almás példádra- hogy nekem nem kell azért pasi, hogy felmásszon a fára almáért. :p Megszerzem én azt magamnak, vagyok ennyire önálló.. :p Újra megkérdezem, amire nem válaszoltál. Kit támadjon az erősebb szomszéd, ha nem azt, akit mellé osztott a gép, szomszédnak ?? Ebben a játékban nem úgy megy a csata hogy kiválasztasz valakit a játékosok listájáról, és megtámadod. Ebben a játékban nincs lehetőséged kiválasztani az ellenfeleidet. Nem tudsz kiválasztani hozzád hasonló pontszámú játékost. Adva van a szomszédság, és csak őket támadhatod. A kártyapaklis példámat - úgy tűnik- nem értetted meg. Térjünk vissza az almákhoz, mert talán azt feléri az eszed. Ha kapsz egy kosár almát, és csak abból a kosárból vehetsz, nincs lehetőséged máshonnan almát szerezni.. mert el van zárva előled a kert, akkor mit teszel, ha almát szeretnél enni ? Inkább hozzá sem nyúlsz ahhoz amit kaptál, mert ütődöttek vannak benne nagyrészt ? Vagy pedig hozzá nyúlsz az ütődötthöz is, kivágva belőle a csúnya részeket, és elfogyasztva azt ami jó ? Inkább éhezel, vagy pedig okosan felhasználod amid van ??
 

Próféta

Nagyon aktív tag
Kedves Robszi! Hálásan köszönöm elismerő szavaid, valóban nagyon jól estek, ritkán futok bele ilyenekben, Veled ellentétben, én a frontvonal másik végén állok, és az ellenkező oldalról hasonló megnyilvánulásokat, szexuális célzatú életképeket és a női nem iránti vonzalmam megkérdőjelezésére irányuló feltevéseket kapok, meg hogy bizonyos "test részeimmel" mit tegyek az adott pillanatban! Amint látod mind két oldalon vannak ilyen és olyan játékosok! Még azt sem állítom, hogy az idők hajnalán nem pukkadoztam mikor megtámadtak és vitték, amit tudtak, ó dehogy nem! Én is írtam nekik leveleket, volt aki válaszolt (némelyikben nem volt köszönet), de volt aki válaszra sem méltatott. De egy-két jóvágású alak felnyitotta a szemem, és azóta sokkal jobban viselem ezeket a stresszes helyzeteket!
Tartom most már annyira tapasztaltnak magam, hogy bátran kijelentsem, nincs olyan védelem melyen ne lehetne áthatolni (manuálisan meg pláne)! Tehát nem éri meg mindenféle varázslatos és jól csengő umbugra pazarolni a drága területet. A tökéletes védelem csak a városi pajzs esetén működik! Nincs értelme azzal foglalkozni, hogy ki, mikor támadott meg, felesleges! A betakarítást hajtsd végre időben, aztán, hogy az ellennel mi van, kit érdekel! A támadásaikkal a katonáidban kárt nem tesznek, akkor meg hagyd, hogy jöjjenek! Rakd le a Galatát, adj esélyt a visszapattanásnak, esetleg ha van rá lehetőséged, dobj be egy-két csalit, és ha mégis akad olyan aki szemfüles módon kijátssza mindezt, az megérdemli a jutalmat. Ez egy játék és szerencsére nem vérre megy!
Én például naponta termelek kb. 300 forgét, szerinted ha elvisznek tőlem 10-20 forgét, mennyire visel meg, semennyire :) Beszállok 2-3 nevezetes építésébe és már többet kapok vissza! Az elején valóban minden apró morzsára szükség van a fejlődéshez, de sehol nincs leírva, hogy rohanni kell! Egyszer egy bölcs játékos felhívta a figyelmem arra, hogy hova rohanok, hajt valaki talán, mert így nagyon gyorsan olyan helyen találhatom magam, ahol egyrészről nem lesz meg a tapasztalatom, nem leszek elég fejlett és a végén kiégve meredek majd a képernyőre, hogy mégis mi ennek a játéknak a szépsége? Azóta eltel kb. 3 év és én összesen egy kort léptem az eltelt időszak alatt.
Élvezetes jó játékot kívánok neked!
 
Utoljára szerkesztve:

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Azért kezd ám kurvára dühítő lenni a tehetetlenség. nem az anyagi veszteség, hanem megint látni, hogy legyőzött és csak jön és jön a biztos esélye tudatában. Hát ez nekem egy gennyes, mocsok alak!!! Ez a véleményem és ezer komment sem változtatja meg. Én tuti nem leszek ilyen, pitiáner kisstílű faszi. Nevezzetek siránkozónak vagy bárminek.
Ez egy jó játék, hát folytatom. Azt nem gondoltam, hogy a rövid kis "felszólalásom" ilyen vihart kavar, de ez is rendbe van, ezt sem szégyellem.
Ami a végzettségre és a társadalmi státuszra vonatkozik az tényeken alapul. Minden szóváltás káromkodásba torkolt a másik részéről, primitív ész érvek nélküli vagdalkozásba.
Örülök, hogy megismertelek, további jó játékot!

Nem tudom mégis mit vártál? Mert azért így a "végére" csak kiderült, hogy te is csak siránkozás miatt írtad amit írtál, noha próbáltad álcázni. Ráadásul minősítetted azokat, akik kihasználják a játék biztosította lehetőségeket.
Segíteni, tanácsot sok mindenkitől kaphatsz, az már más kérdés, hogy megfogadod vagy sem. Sajnos sok esetben látni, hogy nem mindenki fogadja meg a kapott tanácsokat, akármilyen okból kifolyólag.
Viszont ha segítség, tanács kell, akkor mond meg melyik szerveren milyen néven futsz és aki ott van ránéz a városodra.
 
.... És ha minden nap jön egy jóval erősebb játékos, mint most, egy 12 millió pontos emberke, az én 120 ezremmel szemben, adhattok ezer tanácsot, ha nincs meg az erőforrásom a védekezéshez, talán 4-5 év múlva igen. Azért kezd ám kurvára dühítő lenni a tehetetlenség. nem az anyagi veszteség, hanem megint látni, hogy legyőzött és csak jön és jön a biztos esélye tudatában. Hát ez nekem egy gennyes, mocsok alak!!! Ez a véleményem és ezer komment sem változtatja meg. Én tuti nem leszek ilyen, pitiáner kisstílű faszi. Nevezzetek siránkozónak vagy bárminek.
Ez egy jó játék, hát folytatom. ....... Ami a végzettségre és a társadalmi státuszra vonatkozik az tényeken alapul. Minden szóváltás káromkodásba torkolt a másik részéről, primitív ész érvek nélküli vagdalkozásba. .......
Na végre, csak kijött a lényeg. Szóval erről van szó, nem a naiv, jóemberkedő elsőéves pszichológiáról. Egyébként ha neked 120 ezer pontod van, a szomszédodnak pedig 12 millió, akkor arról van szó, amit mondtam: nagyon előrerohantál a korban. Kicsiként valóban dühítő, ha kifosztják az embert, mert minden erőforrásra szüksége van, de pont ebből fog tanulni. Az meg, hogy egy kulturálatlan alakkal hozott össze a sors, hát sajnos ilyen az élet, az emberek jó része már csak ilyen. Én pl. sosem beszéltem csúnyán az érintett szomszéddal, akár kifosztott voltam/vagyok, akár fosztogató, mert bizony azzal is élek, ha az a feladat, vagy sürgősen szükségem van valamire, noha nem csak 8 osztályom van, hanem jogi diplomám. És nem, nem érzek sem boldogságot, sem kielégülést, mert ez nem erről szól. Egyébként sokaknak, aki jöttek sírni, én mondtam meg, hogy hogy is kéne védekezni.
Ha viszont ez ennyire zavar, keress egy safe place-t, de akkor nem tudom hová menekülsz a való életben, mert az nem egy virtuális játék, és mint tudjuk, nem is habos torta. Nem az a probléma, és semmilyen módon nem minősít negatívan, ha egy játékban vagy versenyben szabályos módon előnyt szerzel mással szemben, hanem az, ha az életben nem látod meg az embert. Ha pedig téged nem látnak meg, szedd össze magad, és tegyél ellene. De a játék és az élet között nincs egyenes kapcsolat, ilyet ne is keress.
Van az Innonak egy másik játéka, a Goodgame Empire, na ahhoz nem tudom mit szólnál. Ott várat kell építeni, és a várak egymással csatáznak. De nem csak pár dolgot tudnak elvinni, hanem teljesen le tudják rombolni a várad, és kezdhetsz mindent előröl. Kb. 2 hét beetetési nyugalom után jöttek a kegyetlen ellenfelek. három hét után ott is hagytam, és jöttem ide. Ez maga a paradicsom, mit sem számít az a kis fosztogatás, hidd el.
 
Utoljára szerkesztve:

LoveCanKill

Aktív tag
Én soha nem éreztem semmi olyasmit, hogy "alázok" másvalakit azzal, hogy kifosztom. Sosem nem is volt szándékomban.
És örömöt sem az okozott, hogy én most "bántom őt".

Csak jol jön az a + fp vagy termék.. :) (sok pici sokra megy)

A valóságban is nagyon távol áll tőlem a "agresszió" és frusztrált sem szoktam lenni különösen..
Persze amikor a galatatorony miatt nem sikerül a fosztásom akkor elengedek magamban egy "a csudába, megint nem sikerült :/" megjegyzést..
De rögtön tul is lépek rajta.

Néha szoktam kapni dühös leveleket, amiben kb ugyanúgy mint ahogy te is megpróbálsz szellemileg magasabbnak mutatkozni azzal, hogy olyanokat mondasz, hogy te másokat nem fosztasz ki, megint máskor elküldenek engem a... Szóval hogy csúnya dolog tőlem, hogy kifosztottam.
Ilyenkor általában leírom, hogy engem is szoktak támadni néha, és időnként engem is ugyanúgy kifosztanak. :)
+ leírok pár tanácsot, hogy mit tehet ellene és hogy... Azokat amiket már előttem is írtak.
Van aki megköszöni, megint más pedig okoskodásnak veszi tőlem, és marad flegyma, lekezelő, bunkó, és sértődött...


És nem az "egóm" nő a fosztással, csupán örülök, hogy 1 picit gyorsabban haladhatok.
 

Próféta

Nagyon aktív tag
Én szeretek nyitni a szomszédok felé :cool: Igyekszem a bemutatkozással nem húzni az időt :) Az idejekorán megtett kezdő lépés fél siker ahhoz, hogy szívesen látott vendég legyek náluk mindennap ;) És ha közben elhalmoz minden földi jóval, máris könnyebb szívvel térek vissza másnap, ha meg nem, akkor meg azért :D
 

helen

Nagyon aktív tag
Na végre, csak kijött a lényeg. Szóval erről van szó, nem a naiv, jóemberkedő elsőéves pszichológiáról. Egyébként ha neked 120 ezer pontod van, a szomszédodnak pedig 12 millió, akkor arról van szó, amit mondtam: nagyon előrerohantál a korban. Kicsiként valóban dühítő, ha kifosztják az embert, mert minden erőforrásra szüksége van, de pont ebből fog tanulni. Az meg, hogy egy kulturálatlan alakkal hozott össze a sors, hát sajnos ilyen az élet, az emberek jó része már csak ilyen. Én pl. sosem beszéltem csúnyán az érintett szomszéddal, akár kifosztott voltam/vagyok, akár fosztogató, mert bizony azzal is élek, ha az a feladat, vagy sürgősen szükségem van valamire, noha nem csak 8 osztályom van, hanem jogi diplomám. És nem, nem érzek sem boldogságot, sem kielégülést, mert ez nem erről szól. Egyébként sokaknak, aki jöttek sírni, én mondtam meg, hogy hogy is kéne védekezni.
Ha viszont ez ennyire zavar, keress egy safe place-t, de akkor nem tudom hová menekülsz a való életben, mert az nem egy virtuális játék, és mint tudjuk, nem is habos torta. Nem az a probléma, és semmilyen módon nem minősít negatívan, ha egy játékban vagy versenyben szabályos módon előnyt szerzel mással szemben, hanem az, ha az életben nem látod meg az embert. Ha pedig téged nem látnak meg, szedd össze magad, és tegyél ellene. De a játék és az élet között nincs egyenes kapcsolat, ilyet ne is keress.
Van az Innonak egy másik játéka, a Goodgame Empire, na ahhoz nem tudom mit szólnál. Ott várat kell építeni, és a várak egymással csatáznak. De nem csak pár dolgot tudnak elvinni, hanem teljesen le tudják rombolni a várad, és kezdhetsz mindent előröl. Kb. 2 hét beetetési nyugalom után jöttek a kegyetlen ellenfelek. három hét után ott is hagytam, és jöttem ide. Ez maga a paradicsom, mit sem számít az a kis fosztogatás, hidd el.
Én is a GG-ből jöttem át ide. :) Felüdülés ahhoz képest. Amikor 2 hétig mást sem csináltam csak oltottam és romokat takarítottam el, és élelmet termeltem, meg katonákat toboroztam.. és aztán amikor végre mindent eloltottam, és felépítettem, jött megint egy durva támadás-sorozat, és vitt mindent, és olthattam megint 2-3 hétig. És ott egész csapattól jön a támadás egyszerre, nem csak 1-1 szomszédtól. Ott tényleg mindent visznek aztán azok a katonák amik véletlenül életben maradtak, elmennek mert nincs kajájuk.. :p Szóval.. Ebben a játékban az a támadás, meg az a fosztás, kis semmi. :) Ez maga a nyugalom szigete. :)
 

Robszi

Új tag
Nos, annyi kommentet kaptam az indító felvetésemre a támadásokkal kapcsolatban, hogy nem is tudom mire reagáljak. A konklúzió: minden marad a régiben, támad, aki támad, visz, amit visz, ha boldog vele, mert azt mondja, sok kicsi sokra megy, hát legyen, ettől minden ember olyan ember marad, amilyen a lelki világa. Én nem támadok senkit, mert az nem igaz, hogy erre bármilyen feladat kötelezne, én még ilyennel nem találkoztam.
Aki azt írta, hogy csak azt támadhatod aki van a repertoárban, igaz. 75 szomszéd van a kosárban, de ez sem lényeges.
A lényeg a lényeg, aki olyan mentalitású, az támad, aki nem, az nem és kész. Aki támad az mindig érvelni fog maga mellett, aki elszenvedi, az mindig berzenkedni fog, mert mást nem tehet. A több száz %-os katonai erőfölényt nem lehet semmivel kivédeni, csak ha te is eléred évek múlva azt a szintet.
Mind ettől függetlenül az olyan embert semminek nézem, annyit sem ér, mint nulla közepén az űr, aki minden nap támad és fosztogat, rendszeresen, ki tudja miért. Egy Krk1 nevű fickó ilyen. Neki azt kívánom soha nagyobb öröme ne legyen az életében. Lehet, hogy ez neki egy lelki maszturbáció.
Nos, mindenkinek jó játékot kívánok!!!!
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Nos, annyi kommentet kaptam az indító felvetésemre a támadásokkal kapcsolatban, hogy nem is tudom mire reagáljak. A konklúzió: minden marad a régiben, támad, aki támad, visz, amit visz, ha boldog vele, mert azt mondja, sok kicsi sokra megy, hát legyen, ettől minden ember olyan ember marad, amilyen a lelki világa. Én nem támadok senkit, mert az nem igaz, hogy erre bármilyen feladat kötelezne, én még ilyennel nem találkoztam.
Aki azt írta, hogy csak azt támadhatod aki van a repertoárban, igaz. 75 szomszéd van a kosárban, de ez sem lényeges.
A lényeg a lényeg, aki olyan mentalitású, az támad, aki nem, az nem és kész. Aki támad az mindig érvelni fog maga mellett, aki elszenvedi, az mindig berzenkedni fog, mert mást nem tehet. A több száz %-os katonai erőfölényt nem lehet semmivel kivédeni, csak ha te is eléred évek múlva azt a szintet.
Mind ettől függetlenül az olyan embert semminek nézem, annyit sem ér, mint nulla közepén az űr, aki minden nap támad és fosztogat, rendszeresen, ki tudja miért. Egy Krk1 nevű fickó ilyen. Neki azt kívánom soha nagyobb öröme ne legyen az életében. Lehet, hogy ez neki egy lelki maszturbáció.
Nos, mindenkinek jó játékot kívánok!!!!

Nem kell feltétlenül reagálnod, de ha értelmezed a válaszokat amiket kaptál az sokat segít.

Majd fogsz találkozni olyan feladattal, hogy támadj meg x mennyiségű játékost, vagy fossz ki x mennyiségű épületet. Mert van ilyen.
És nem csak az érvel, aki támad és foszt. Jómagam ritkán támadok, fosztani egyáltalán nem szoktam. Ettől függetlenül értem, hogy aki csinálja, miért teszi. És nincs is benne semmi kivetnivaló. Ez még mindig nem mentalitás kérdése, bármennyire szeretnéd ráhúzni.
Ha elolvastad és értelmezted volna az írásokat, akkor nem írtad volna azt, hogy nem lehet semmivel kivédeni a katonai erőfölényt. Ugyanis jó néhány mód van, ami le is itt ide írva.
Az, hogy te semminek nézed az olyan embert és még rosszat is kívánsz neki, sokkal inkább téged minősít, mint őt.
 

Próféta

Nagyon aktív tag
Valahogy már az elején éreztem, hogy valami bibi van a palacsintában, és nem volt semmiféle közvéleménykutatás! De sebaj, mert örülök, hogy a tapasztalt vén rókákat nem lehet az orruknál fogva vezetni :)
Nem szeretném Robszit bántani, mert valahol megértem a problémáját, csak szerencsésebb lett volna talán máshogy tálalnia a szituációt!
Amit pár év távlatából a mai napig nem értek, az az, hogy mit keres valaki(k) alig 20-on ezer ponttal (nem megbántva senkit) késő középkorban? Úgy hogy közben a lakó és termelő épületei bronz és vaskorúak (nevezetes no), tehát a fejlődésnek és fejlesztésnek nyomát sem látni. Rám ír, hogy ne háborgassam, mert így nincs esélye előrébb lépni :) Visszaírom, hogy esetleg, talán, ha van kedve és ideje, mit tegyen meg ennek érdekében, persze normális stílusban és abszolút segítő szándékkal! Válaszában megköszönte a jó tanácsokat, majd egy korral feljebb lépett :rolleyes: Ti értitek ezt? Miben reménykedhet? Esetleg lesz egy olyan kor, ahol már elég erősnek érezheti magát?
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Valahogy már az elején éreztem, hogy valami bibi van a palacsintában, és nem volt semmiféle közvéleménykutatás! De sebaj, mert örülök, hogy a tapasztalt vén rókákat nem lehet az orruknál fogva vezetni :)
Nem szeretném Robszit bántani, mert valahol megértem a problémáját, csak szerencsésebb lett volna talán máshogy tálalnia a szituációt!
Amit pár év távlatából a mai napig nem értek, az az, hogy mit keres valaki(k) alig 20-on ezer ponttal (nem megbántva senkit) késő középkorban? Úgy hogy közben a lakó és termelő épületei bronz és vaskorúak (nevezetes no), tehát a fejlődésnek és fejlesztésnek nyomát sem látni. Rám ír, hogy ne háborgassam, mert így nincs esélye előrébb lépni :) Visszaírom, hogy esetleg, talán, ha van kedve és ideje, mit tegyen meg ennek érdekében, persze normális stílusban és abszolút segítő szándékkal! Válaszában megköszönte a jó tanácsokat, majd egy korral feljebb lépett :rolleyes: Ti értitek ezt? Miben reménykedhet? Esetleg lesz egy olyan kor, ahol már elég erősnek érezheti magát?

Sokan hiszik, hogy egy magasabb kor megváltást hoz számukra. Viszont általában a magasabb korban egyre több a tapasztalt, erősnek mondható játékos. Plusz sokan nem tudják megállni, hogy a történet küldetésekkel ne haladjanak. Ami szintén korban előre viszi az embereket. A terület szintén hívogatja a többséget, és van aki nem érti, hogy bármennyire siet, előbb utóbb elfogy a terület és legalább most meg kellene tanulnia, hogy az úgymond szűk helyből mit tud kihozni.
Az, hogy nem fogadja meg a tanácsokat valaki jöhet onnan is, hogy nem feltétlen hatékonyságra megy. Én is ismerek olyan játékost, aki mondjuk egy eventépületet azért fejleszt fullosra, mert az utolsó előtti szinten jobban néz ki. Az, hogy kevesebbet ad, vagy nem halad vele annyit, az nem számít neki.
De, ahogy írtam korábban azért fejlődni mindenhol és sokféleképpen lehet. Egyedül a sebesség és hatékonyság az ami kérdéses. De ez nem mindenkit érdekel.
 

ashea55

Nagyon aktív tag
P
Sokan hiszik, hogy egy magasabb kor megváltást hoz számukra. Viszont általában a magasabb korban egyre több a tapasztalt, erősnek mondható játékos. Plusz sokan nem tudják megállni, hogy a történet küldetésekkel ne haladjanak. Ami szintén korban előre viszi az embereket. A terület szintén hívogatja a többséget, és van aki nem érti, hogy bármennyire siet, előbb utóbb elfogy a terület és legalább most meg kellene tanulnia, hogy az úgymond szűk helyből mit tud kihozni.
Az, hogy nem fogadja meg a tanácsokat valaki jöhet onnan is, hogy nem feltétlen hatékonyságra megy. Én is ismerek olyan játékost, aki mondjuk egy eventépületet azért fejleszt fullosra, mert az utolsó előtti szinten jobban néz ki. Az, hogy kevesebbet ad, vagy nem halad vele annyit, az nem számít neki.
De, ahogy írtam korábban azért fejlődni mindenhol és sokféleképpen lehet. Egyedül a sebesség és hatékonyság az ami kérdéses. De ez nem mindenkit érdekel.
Pedig jó lenne ha érdekelné őket ,mivel a fent említett két dolog " sebesség és hatékonyság" elengedhetetlen ebben a játékban !
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
P

Pedig jó lenne ha érdekelné őket ,mivel a fent említett két dolog " sebesség és hatékonyság" elengedhetetlen ebben a játékban !

Nem feltétlen. És az egyik legjobb példa erre te vagy. Ugye neked nagyon fontos a városvédelem, ugyanakkor a mostani játékrendszer működése alapján teljesen felesleges vele foglalkozni. Na ők, pont ugyanígy vannak vele. Más a fonts, mást látnak a játékban, másban élik meg azt, hogy de jó belépni. Nyilván egy olyan játékosnak aki kicsit úgymond komolyabban veszi ezt a játékot fura ez, de nincs vele gond.
 
Fent