Felesleges rajzok, átruházása, eladása..

zsza83

Új tag
Sziasztok.
Egyre többen írják hogy rengetek a felesleges rajz amivel nem tud mit kezdeni vagy éppen nem is akar, akart!
Erre nem lehet kitalálni valamit hogy vagy át lehessen mondjuk legalább céhen belül ruházni, esetleg pár fp ért elpassszolni?
Mert az elején sokaknak jól jönne egy két ilyen segítség!

Üdv.
 

Rumcájsz

Szerkesztő
Csapattag
Szerkesztő
Legyen mondjuk 1 rajz = 1FP, és akkor csak a bárkarajzokból szerválok 18 ezer FP-t kb.
Hogy gondoltad, hogy nem fogja ez felborítani a játékegyensúlyt?
 

zsza83

Új tag
Nem tudom, de van ahol nekem is sok van. mondjuk 18k nincs :)
Akkor csak cserélni olyanra ami nincs vagy nem akarja bedobi se kicserélni se tudod...
csak egy felvetésvolt.

Szerinted ez a jó megoldás hogy amíg játszol azok a rajzok ott vannakés ott is lesznek örörke hasztalanul?
Csak kérdezem?? hiszen ez egy fórum?
 

Lef------

Nagyon aktív tag
olyan mennyiségben halmozódtak fel a játékban a felesleges rajzok, hogy bármire is lehetne elcserélni, eladni az katasztrófához vezetne
így valószínűleg ez így marad amíg világ a világ
 

Lef------

Nagyon aktív tag
És a régiségboltban elpasszolni? Az talán nem lenne rossz.

2 óránként eladhatsz 5-t, akkor 1 hónap alatt megszabadulsz 2000db-tól... kapsz érte mondjuk 100 érmét/db tehát 200.000 érme... nagyon nem vagy kisegítve vele és mennyi mennyi macera (még ha automatikus lenne...)
 
2 óránként eladhatsz 5-t, akkor 1 hónap alatt megszabadulsz 2000db-tól... kapsz érte mondjuk 100 érmét/db tehát 200.000 érme... nagyon nem vagy kisegítve vele és mennyi mennyi macera (még ha automatikus lenne...)
Még mindig jobb, mint hogy porosodik a raktárban évekig.Meg őszintén, most ez akkora macera? Nem 2 órásra, hanem 24 órásra tenném, igaz sokkal lassabb, de jóval többet kapnék és jóval kevesebbet kellene törődnöm vele, mint a 2 órásnál. Kb. napi 2 percet. Nem számít, hogy mikorra végeznék vele, mert enélkül csak gyűlik-gyűlik a sok felesleges rajz.
 
Szerintem kellene egy teljesen új piac, ahol nem termékeket, hanem rajzokkal lehetne kereskedni. Egymás között. És az 'igény' részbe lehetne egy konkrét rajz, de lehetne úgy is, hogy mondjuk bármilyen rajz legyen egy adott neviből. Szerintem, hogy egy ilyen update után ne boruljon fel az egyensúly, a következő a megoldás: A gyakori incidensekből minden korban egyre több pénzt/alapanyagot kap az ember. Ezt a számot elosztjuk 10zel és annyit von le attól, aki létrehozza az ajánlatot. Aki megveszi, az is a saját korának megfelelő mennyiségű rajzot (meg persze 1 FP-t ha nem céhtárssal üzletel) fizet, de csak 1-et kap, és aki létrehozta, az is csak 1-et kap. Így pl BA 2:1, LMA 24:1, CA 30:1, stb. arányban lesz az üzlet. Vagy akár nem a játékos, hanem a nevű kora lenne a névadó. Ekkor a kortalan nevük a játékos korát venné fel. De félre ne értsetek, ha mondjuk én így a CA-ban Delhi jósda rajzért kérek ET rajzért, és mondjuk egy LMA-s veszi meg, akkor tőlem 30 fonódik le, tőle 24, de mindketten 1-et kapunk. De még az is elképzelhető, hogy nem 1, hanem 2 rajzot kapunk, ha ugyanabból a neviből kérek, mint amelyikből adok.
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
Szerintem kellene egy teljesen új piac, ahol nem termékeket, hanem rajzokkal lehetne kereskedni. Egymás között. És az 'igény' részbe lehetne egy konkrét rajz, de lehetne úgy is, hogy mondjuk bármilyen rajz legyen egy adott neviből. Szerintem, hogy egy ilyen update után ne boruljon fel az egyensúly, a következő a megoldás: A gyakori incidensekből minden korban egyre több pénzt/alapanyagot kap az ember. Ezt a számot elosztjuk 10zel és annyit von le attól, aki létrehozza az ajánlatot. Aki megveszi, az is a saját korának megfelelő mennyiségű rajzot (meg persze 1 FP-t ha nem céhtárssal üzletel) fizet, de csak 1-et kap, és aki létrehozta, az is csak 1-et kap. Így pl BA 2:1, LMA 24:1, CA 30:1, stb. arányban lesz az üzlet. Vagy akár nem a játékos, hanem a nevű kora lenne a névadó. Ekkor a kortalan nevük a játékos korát venné fel. De félre ne értsetek, ha mondjuk én így a CA-ban Delhi jósda rajzért kérek ET rajzért, és mondjuk egy LMA-s veszi meg, akkor tőlem 30 fonódik le, tőle 24, de mindketten 1-et kapunk. De még az is elképzelhető, hogy nem 1, hanem 2 rajzot kapunk, ha ugyanabból a neviből kérek, mint amelyikből adok.
Ez így elsőre elég bonyolultan hangzik. Mondhatni egy szót se értek belőle.
Mi az a BA, LMA, CA, ET?
 

Lef------

Nagyon aktív tag
nem fogja feláldozni az egyik gyémánt bevételi forrást a játék, így az egymás közötti cserélgetés tuti nem lesz
 

DeletedUser27509

Guest
A legjobb megoldas talan az lenne,ha a rajzokat pl. atlehetne valtani toredekre,amibol pedig valamilyen fejlesztheto epuletet lehetne epiteni.
Tegyuk fel 9 rajz,tehat mindegyikbol 1db 1toredek!
Szukseg volna az epulethez 1000db-ra es szintenkent a valaszto keszlethez(fejleszto v epulet) szinten 1000db-ra!
Igy eleg tetemes mennyisegu rajz elfogyna pikk pakk es nem halmozodna!
Illetve haszna is lenne!
 

helen

Nagyon aktív tag
Én akár azt is elképzelhetőnek tartom hogy be lehessen jelölni - valahol a raktárban a nevik résznél- hogy milyen nevezetes tervrészleteit nem akarom megkapni a motiválások, stb. után. Amiket az életben nem fogok lerakni. :p Ha már egyszer megszabadulni nem enged a játék az ilyen teljesen fölösleges tervektől, legalább ne büntessen azzal hogy feladatok random tervrajzos jutalmaként, vagy expedíció random tervrajzos jutalmaként számomra teljesen haszontalan terveket kapok. Ha épületet, vagy önsegítő készletet, vagy bármi fölösleges dolgot kapok, el tudom adni az ócskásnál. De a fölösleges tervrajzokat nem lehet elvinni. Milyen jutalom már az, hogy mondjuk expedíción nyerek 3 tervrajzot, és mind a 3 colosszeum, vagy notredame-terv ?? Vagy amikor feladat jutalmaként kapom ezeket ? Akkor inkább semmit ne adjon, vagy lehessen eladni az ócskásnál ezeket is, még ha nem is fizetne érte sokat, de mégis valami kicsi jutna. Mert így kapunk is jutalmat, meg nem is kapunk. :p Esetleg lehet benne olyan megkötés hogy csak akkor tudom bejelölni hogy nem kérek ilyen épület-terveket, amikor már teljes a rajz. Vagy akkor adhatom el az ócskásnál az ilyen terveket, amikor már teljes a rajz , és csak a fölösleges darabok lennének eladhatóak, minden részletből maradna 1-1... De a jelenlegi rendszer nagyon nem jó, főleg hogy úgy vettem észre megnőtt a tervrajz-jutalom száma, csak épp ez a megnövekedett jutalom, csupa értéktelen tervdarabot ad. :(
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
Szerintem egyszerűen az kéne, hogy ki lehessen törölni.
Na annak aztán semmi értelme nem lenne, hogy még pluszban foglalkozzak azzal is, hogy törölgessem az értéktelen tervrajzrészleteket. Akkor már inkább gyűljön a raktárban felhasználatlanul. Ott senkit nem zavar.
 
Utoljára szerkesztve:

Próféta

Nagyon aktív tag
Engem például nem zavar és nem is idegesít, hogy 1 600 bárka tervrajzom van! Pont ugyanakkora helyet foglal el, mint ha kettő lenne csak.
Türelem és idő kérdése csak, és mindenki meg tudja szerezni az adott nevezeteséhez szükséges tervrajzokat! Nem kell rohanni és nem kell egy év alatt űrkorszakba jutni, majd utána közölni, hogy ez a játék nem nyújt semmi élvezetet! Hagyni kell időt a fejlődésre, növekedjen az a város, cserélődjenek az épületek, gyarapodjon a raktár (és nem lesz majd gond a korábbi korok termékszükségletével)! Meg lehet inni egy pohár bort egy húzásra is (és szinte nem is érezzük a zamatát), de el is lehet kortyolgatni és kortyonként ízlelgetni az aromáját, a zamatát! De végül is ki mit szeret, lehet választani :)
A habzsolás sosem vezet eredményre és nem a sikerhez vezető út! Ahogy itt a játékban, úgy az életben meg kell élni minden pillanatot! Ha rohanunk, akkor nagyon sok értékes és fontos dolog mellett megyünk el, szinte észrevétlenül, és később visszatekintve jövünk rá, hogy mit hagytunk ki, vagy szalasztottunk el sajnos!
 
Fent