Kibeszélő Fejlesztések és teszt

illesmate

Új tag
Nekem ez az összecsukható feladat sáv nem tetszik. Eddig jobban tetszett,hogyha a napi küldetést akartam csinálni,akkor rányomtam és láttam. Most meg először fő küldetés majd napi. Ugyanez a bónuszt tartalmazó sávról a véleményem. Jobb volt látni mennyi pénz mennyi alapanyag stb bónuszom van. De legalább lehessen kedv szerint beállítani,hogy akinek a régebbi tetszett azt használja akinek meg az új azt. Lehessen az összecsukható és a minden külön külön lévő dolgok közül válogatni. Ahogy ezt sikerült megoldani a katonáknál. Ott is lehet pl 68 lándzsás egyben vagy a 68 lándzsás külön külön(max 20). A napi bónusszal hamarosan a játék a Goodgame Empire 2 nevet is viselhetné,mert már őszintén nem látok sok különbséget a kettő játék között. Tény ez a játék korokon át ível az nem. De a lassan mindenért lehet fizetni reklám előnyök napi bónusz az már viszont arra hajaz. Annó még ezért szerettem a játékot,mert nem elég naponta 1x belépni ha haladni akarok. Hát mostmár igen,mert alapanyagot pénzt medált mindent ad. Akkor már épületek se kellenek a játékba. Belépek aztán helló. Tudom az event is ad minden jót,de oda nem elég naponta belépni. Tudom az is ad naponta jutalmat,de azzal aligha megy valamire az ember. A 28 napos belépési bónusz pedig eléggé teszi,hogy ne kelljen aztán abszolút semmi. Minek? Úgyis nekem adja a játék. Eventen vannak legalább x órás termelések toborzások stb. Ami után legalább még jó,hogy alapból lehet soha meg nem csinált dolog után valami jutalmat kapj. De naponta belépni és kapni a jókat. De nem csak a napi bónuszról van itt szó. Lassan,aki naponta belép 1 épület lerakása nélkül(tutorialt nem számítva) elérné az utolsó kort. Igaz megkínlódna de megcsinálható. Szóval jók az újjítások meg minden,de azért nem is kell a játékosokat elhalmozni minden jóval. Jelenleg annyi pénzem van a játékban,hogy ha mindent kifejlesztenék a kutatás fában is maradna még 1 ugyanennyire. Pedig a Távoli jégkorszakban tartok. Szóval nem is a Marson. Tudom,hogy a fejlesztőknek is meg kell élniük valamiből. Rendben. Legyen vagy még 10 katona csomag vagy 1 millió forge pont annak aki havonta előfizet 20ezret. Olyan előnye úgy se lesz,amit mások megaláztatására tudna használni. Tudom azt is,hogy vannak akik komolyan veszik a játékot. Amivel nincs is gond. Nekik persze nem mindegy mit nyújt a játék mint előny. De szerintem 1 millió valid játékosból 1 ha szívét lelkét beleadja. A többiek belépnek játszanak kicsit majd a létezését is elfelejtik a játéknak. Röviden. Se a mostani összecsukás se a bónuszok nem adnak hozzá értéket a játékhoz. Tudom,hogy a nagy átlagra kell lőni,de ha nem lehet épületeket forgatni mondván ettől stratégiai játék,akkor nem kell 1 millió bónusz sem. A játékban én a stratégiát a céh csatatéren éreztem,hogy lesz-e elég termékem vagy sem. Amúgy se a harctéren se eventen se sehol nem érzem azt,hogy ez stratégiai játék. Max at első 4 5 korban megszenved az ember. Utána a bónuszok után már nem fáj a feje a kutatás fától a hogyan győzi le a tartományban lévő ellenfeleket vagy hogyan viszi végig a céhexpedíció legalább 1.szintjét.
 

Xadornix

Aktív tag
De legalább lehessen kedv szerint beállítani,hogy akinek a régebbi tetszett azt használja akinek meg az új azt.
Igen, ez nagyjából mindenre igaz.
A napi bónusszal hamarosan a játék a ###### 2 nevet is viselhetné,mert már őszintén nem látok sok különbséget a kettő játék között.
Pedig elég nagy a különbség, az általad említett játékban ha mersz 3-4 órát aludni egyszerre, a földbe is gyalulhatnak közben, itt viszont nyugodtan élheted a saját életed, ha nem jössz 5 napig, akkor is, legfeljebb kifosztják a termelést, amit épp úgy sem gyűjtesz be...
Ezért egy nagyon nagy respect részemről a Forge of Empiresnek!!

A 28 napos belépési bónusz pedig eléggé teszi,hogy ne kelljen aztán abszolút semmi. Minek? Úgyis nekem adja a játék.
Hát, a napi bónuszok kb. bolha fülén pattanás, ha csak azzal valaki elégedett, akkor az már a városháza begyűjtésétől is a kánaánban érzi magát :p A heti ládákban akadnak olyan dolgok, amiknek örülni lehet kezdőként, de szép lassan hulladékká érnek. Én pl. az utolsó (4. heti) ládában látok egyetlen olyat, ami nem a régiségkereskedőnél végezné, de biztos van, aki már azt is eladná.
Lassan,aki naponta belép 1 épület lerakása nélkül(tutorialt nem számítva) elérné az utolsó kort.
Nem látom, hogy bármelyik kor elérése lenne a cél, vagy a siker. Az életben is eléred bármelyik kort, nem kell érte mást tenned, mint, hogy "nem hagyod abba". Nem kell se tanulni, se dolgozni, se szórakozni. Végigunatkozhatsz 100 éves korodig is egy életet, csak hát minek?

De szerintem 1 millió valid játékosból 1 ha szívét lelkét beleadja.
A magyar szerverenkénti, kb. 30 ezres részvétel alapján mintegy 0,15 fő? Nem becsülted ezt kicsit alul?

Se a mostani összecsukás se a bónuszok nem adnak hozzá értéket a játékhoz.
A bónuszok a kezdőket szoktat(hat)ják rá arra, hogy legalább naponta belépjenek, ne legyenek korai játékelhagyók. Szerintem ez egy elfogadható törekvés.
Tudom,hogy a nagy átlagra kell lőni,de ha nem lehet épületeket forgatni mondván ettől stratégiai játék,akkor nem kell 1 millió bónusz sem. A játékban én a stratégiát a céh csatatéren éreztem,hogy lesz-e elég termékem vagy sem. Amúgy se a harctéren se eventen se sehol nem érzem azt,hogy ez stratégiai játék. Max at első 4 5 korban megszenved az ember. Utána a bónuszok után már nem fáj a feje a kutatás fától a hogyan győzi le a tartományban lévő ellenfeleket vagy hogyan viszi végig a céhexpedíció legalább 1.szintjét.
Nekem a stratégiai kérdés az a játékban, hogyan és miből építem a városomat. A cél, hogy a lehető többet adjon abból, ami számít. Hogy ez bónusz vagy erőforrás, és melyikből melyik, az mindenkinek a maga ízlése. Ebben igen komoly elem, hogy hogyan fér el a legtöbb működő épület, a legkevesebb mihaszna úttal karöltve. Csak egyetérteni tudok a fejlesztőkkel, hogy komoly különbség, hogy egy épület 3*4, vagy 4*3 alapú!
Az is a városon múlik, hogy mennyi árut költhetsz vesztegetésre a csatatéren, bár kezdőként is 3-400 áru naponta simán megoldja a 15-öt (kastély), a többit meg inkább ingyen tolja sereggel az ember.
Szerintem a 6. korban (késő közép) is lehet szenvedni azon, hogy győzöd le a mélytengeri tartományban lévő ellenfeleket :p Vagy egy későbbi korban simán nagyobb kihívás a CE, mint egy koraiban. Azt meg nem is értem, a kutatási fától kinek, mikor és miért fájna a feje.
 

illesmate

Új tag
Igen, ez nagyjából mindenre igaz.

Pedig elég nagy a különbség, az általad említett játékban ha mersz 3-4 órát aludni egyszerre, a földbe is gyalulhatnak közben, itt viszont nyugodtan élheted a saját életed, ha nem jössz 5 napig, akkor is, legfeljebb kifosztják a termelést, amit épp úgy sem gyűjtesz be...
Ezért egy nagyon nagy respect részemről a Forge of Empiresnek!!


Hát, a napi bónuszok kb. bolha fülén pattanás, ha csak azzal valaki elégedett, akkor az már a városháza begyűjtésétől is a kánaánban érzi magát :p A heti ládákban akadnak olyan dolgok, amiknek örülni lehet kezdőként, de szép lassan hulladékká érnek. Én pl. az utolsó (4. heti) ládában látok egyetlen olyat, ami nem a régiségkereskedőnél végezné, de biztos van, aki már azt is eladná.

Nem látom, hogy bármelyik kor elérése lenne a cél, vagy a siker. Az életben is eléred bármelyik kort, nem kell érte mást tenned, mint, hogy "nem hagyod abba". Nem kell se tanulni, se dolgozni, se szórakozni. Végigunatkozhatsz 100 éves korodig is egy életet, csak hát minek?


A magyar szerverenkénti, kb. 30 ezres részvétel alapján mintegy 0,15 fő? Nem becsülted ezt kicsit alul?


A bónuszok a kezdőket szoktat(hat)ják rá arra, hogy legalább naponta belépjenek, ne legyenek korai játékelhagyók. Szerintem ez egy elfogadható törekvés.

Nekem a stratégiai kérdés az a játékban, hogyan és miből építem a városomat. A cél, hogy a lehető többet adjon abból, ami számít. Hogy ez bónusz vagy erőforrás, és melyikből melyik, az mindenkinek a maga ízlése. Ebben igen komoly elem, hogy hogyan fér el a legtöbb működő épület, a legkevesebb mihaszna úttal karöltve. Csak egyetérteni tudok a fejlesztőkkel, hogy komoly különbség, hogy egy épület 3*4, vagy 4*3 alapú!
Az is a városon múlik, hogy mennyi árut költhetsz vesztegetésre a csatatéren, bár kezdőként is 3-400 áru naponta simán megoldja a 15-öt (kastély), a többit meg inkább ingyen tolja sereggel az ember.
Szerintem a 6. korban (késő közép) is lehet szenvedni azon, hogy győzöd le a mélytengeri tartományban lévő ellenfeleket :p Vagy egy későbbi korban simán nagyobb kihívás a CE, mint egy koraiban. Azt meg nem is értem, a kutatási fától kinek, mikor és miért fájna a feje.
Egyetértek a fent leírtakkal kapcsolatban.Jó volt benne picit túlzás is. Persze millió 1 szerethető dolog van a játékban.Persze van amit én így nagyon szívesen kiiktatnék.De egyetértek azzal,hogy mindenki a maga módján halad tervez stb.
 
Fent