Eseményépületek

Csiliz

Aktív tag
Az utóbbi időben az eseményépületek a maximális szinten túl extra szintekkel is tovább fejleszthetők. A fejlesztéshez a darabokat mindig az épület előző szintje adja. De ha valaki az esemény során nem tudja megszerezni az alapépület összes szintjéhez a fejlesztést, akkor pechje van, mert az esemény végeztével már nem igen lesz alkalma azokat megszerezni. Persze más későbbi események nyereményeként talán még meg lehet szerezni, de erre nincs garancia.
Ezért jó lenne, ha az alapépület is adna a továbbfejlesztéshez töredékeket. Pl. 300 töredék kellene a teljes fejlesztés összeállításához és az épület 24 óránként adna 3 töredéket.

Ui.: Azért ezekkel az egyre gyarapodó eseményépületekkel csak egy baj van. Az, hogy a város területe véges, és nincs vagy nem lesz hol megépíteni. Az a rengeteg energia, amit a megalkotásukra fordítanak így kárba vész. Valamikor volt egy olyan kérés vagy kérdés már nem tudom, hogy az épületeket nem lehetne-e 90 fokkal elfordítani. Akkor az volt rá a válasz,, hogy az nagy munka lenne, mert minden épületnek kétféle nézetet kellene megtervezni, így ez nem lesz. De mi van ezekkel az új épületekkel?! Ha nem tudom megépíteni őket, mert pl. nincs hely, ez nem felesleges energia a megalkotásukra?! Ahogy nézem az eddig a megtervezett épületeket a játékozok szinte csak a töredékét használják.
 

Xadornix

Aktív tag
Az utóbbi időben az eseményépületek a maximális szinten túl extra szintekkel is tovább fejleszthetők.
Extra szintek akadnak, de azok nem a maximális után jönnek. Az a (pillanatnyi) maximum, amit már nem lehet továbbfejleszteni :p Tudom, hogy az Inno is szereti némelyik köztes szintet így nevezni,de nem érdemes a hibájukat másolni.
A fejlesztéshez a darabokat mindig az épület előző szintje adja.
Vagy nem. Akad ilyen is, olyan is. Például legutóbb a békés állatátkelő...
De ha valaki az esemény során nem tudja megszerezni az alapépület összes szintjéhez a fejlesztést, akkor pechje van, mert az esemény végeztével már nem igen lesz alkalma azokat megszerezni.
Helyes. Ha sokáig folytatódna ez a "kedvesség", a végén ott tartanánk, hogy aki el sem kezdte az eseményt, szegény, az sem kapja meg az épületet...
Persze más későbbi események nyereményeként talán még meg lehet szerezni, de erre nincs garancia.
Hát garancia tényleg nincs, de azért tipikusan a főépületek bekerülnek a szuper 2023-as (2024-es stb.) ... válsztókészletekbe. És egy bő év után az ócskásnál is sok esemény főépület megjelenik.
Ezért jó lenne, ha az alapépület is adna a továbbfejlesztéshez töredékeket. Pl. 300 töredék kellene a teljes fejlesztés összeállításához és az épület 24 óránként adna 3 töredéket.
Vannak igen ritka épületek, amik ilyet tesznek, például a térképész, a kulcsmester, a szőlőtaposó fesztivál. Ezekhez jellemzően gyémánt/jó ligaeredmény/netán befizetés is szükséges. Ha már az egyes szint elkezdené napi 1%-al tolni a fejlesztőket, csúnyán borulna ezeknek az egymáshoz viszonyított értéke.
Ui.: Azért ezekkel az egyre gyarapodó eseményépületekkel csak egy baj van. Az, hogy a város területe véges, és nincs vagy nem lesz hol megépíteni. Az a rengeteg energia, amit a megalkotásukra fordítanak így kárba vész.
Mindig van hely, csak le kell bontani valamit, ami elavult az újhoz képest. Nyilván ez egy fájdalmas lépés, és abban is igazad van, hogy a lebontottba pakolt energia a továbbiakban már nem hoz hasznot, de a bontásig megtette...
Valamikor volt egy olyan kérés vagy kérdés már nem tudom, hogy az épületeket nem lehetne-e 90 fokkal elfordítani. Akkor az volt rá a válasz,, hogy az nagy munka lenne, mert minden épületnek kétféle nézetet kellene megtervezni, így ez nem lesz.
Ez az indoklásnak a kisebbik része volt - emlékeim szerint. A lényeg az, hogy az is a várostervezés része, hogy eltérő méretűek és eltérő állásúak az épületek. Persze lehetne az is, hogy 5*4 helyett 4*5, de akár 2*10 is lehessen valami... Én ismerek olyan játékot, ahol forgatható az épület (új grafika sem kell, mert egyszerűen tükrözik), sőt, még út sem kell hozzá. Na de az egy másik játék, ne legyen már minden egyforma :p
De mi van ezekkel az új épületekkel?! Ha nem tudom megépíteni őket, mert pl. nincs hely, ez nem felesleges energia a megalkotásukra?! Ahogy nézem az eddig a megtervezett épületeket a játékozok szinte csak a töredékét használják.
Régebbi épület is volt, amit kevesen használtak. Az alap épületekről is leszoknak az emberek, tipikusan egy katonai, hogy menjen az Alcatraz, minden mást speciális épülettel oldasz meg, ha elég eseményt teljesítettél.

Egyébként lehet épületekhez ragaszkodni, annak az az ára, hogy nem fér el tőle egy jobb. Mindenki eldönti maga, hogy megfizeti-e ezt az árat, vagy (egy másik árat fizet, és) a bontást választja.
 
Fent