Demoralizáció csatatéren

Laszmen

Új tag
Sziasztok!

Demoralizációval kapcsolatban lenne kérdésem.

Sajnos észrevettem hogy a társaimhoz képest (nekem,vagy is inkább én figyeltem csak fel rá), nagyon intenzíven emelkedik a demoralizációm, 3 napja skálázom a napi csataszám,illetve demó növekedésem, és a társaimhoz képest igen nagy hátrányban vagyok e téren, jeleneg a mai csatám 267 csata 52 demó, a társaimé átlagban 230 csata 17-25 demó, ugyan azokat a szektorokat támadjuk, és ez szerintem nem normális, van hogy 10 csata alatt 8 demó növekedés van, és ez egyszerűen nem reális, 20%-ot írnak hogy annyi az esély a növekedésre, de én úgy gondolom hogy ez csak leírva annyi, a valóságban ez 40%!

Kérdésem hogy másnak is van hasonló tapasztalata, vagy csak én vagyok ilyen szerencsétlen?

Köszi
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
Sziasztok!

Demoralizációval kapcsolatban lenne kérdésem.

Sajnos észrevettem hogy a társaimhoz képest (nekem,vagy is inkább én figyeltem csak fel rá), nagyon intenzíven emelkedik a demoralizációm, 3 napja skálázom a napi csataszám,illetve demó növekedésem, és a társaimhoz képest igen nagy hátrányban vagyok e téren, jeleneg a mai csatám 267 csata 52 demó, a társaimé átlagban 230 csata 17-25 demó, ugyan azokat a szektorokat támadjuk, és ez szerintem nem normális, van hogy 10 csata alatt 8 demó növekedés van, és ez egyszerűen nem reális, 20%-ot írnak hogy annyi az esély a növekedésre, de én úgy gondolom hogy ez csak leírva annyi, a valóságban ez 40%!

Kérdésem hogy másnak is van hasonló tapasztalata, vagy csak én vagyok ilyen szerencsétlen?

Köszi
Ha jól számolom, akkor nálad 19,46%-ra jön ki a demó, ami azt jelenti, hogy jobb, mint amit írnak 20%!
Inkább a társaid voltak akkor extrém szerencsések.
De jóval több csatánál ez majd valószínűleg jobban fogja közelíteni a 20%-ot.
 

Laszmen

Új tag
Ha jól számolom, akkor nálad 19,46%-ra jön ki a demó, ami azt jelenti, hogy jobb, mint amit írnak 20%!
Inkább a társaid voltak akkor extrém szerencsések.
De jóval több csatánál ez majd valószínűleg jobban fogja közelíteni a 20%-ot.
Valamelyik társam majdnem 700 csatát tolt tegnap 81 demóval, én 105 demóval toltam 520 csatát, mindent számoltam napi lebontásban, ezért kérdeztem hogy én vagyok balfax vagy a társaim nagyon szerencsések, de szembetűnő a különbség.. Köszi a választ egyébként
 

Laszmen

Új tag
A tied normális (20,19%), a céhtárs vagy nagyon szerencsés (11,57%), vagy valamit rosszúl láttál.
Hidd el, jól láttam, jelen pillanatban 493 csatával vagyunk mind a ketten,nekem 100 a demó,neki 72 szintén 493 csatával, ha gondoljátok csatolok képeket, hátha mást láttok ti,mint én
 

Laszmen

Új tag
Bocs az amatőr képszerkesztésért, de a lényeg látszik, ugyan azt a szekit támadtuk, még az sem lehet hogy nem 20%-os szekit toltam, ekkora a különbség, és ez mindennapos
 
Azt látom a tábázatban, hogy a céhtársan tegnap kiugróan sok (911) csatát csinált. Annak nagy részét lehet nem tegnap, hanem ma ütötte. A helperben nem a tényleges csatázás időpontja szerint gyűlnek az adatok, hanem a lekérés pillanatában. Ha Ketam tegnap éjfél előtt ütött pár százat, te meg ezeket csak ma nézted meg a helprtben, azokat a mai naphoz adta hozzá. Akkor pontos a helper napi összesítése, ha az utolsó lekérdezés után már nincs csata.
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
És 10.-én egyikőtök sem ütött egyet sem?
Nem tudom a Helper hogy számolja, de gyanús, hogy csak akkor tudja egy csatáról biztosan eldönteni, hogy mikor volt, ha Te is be voltál akkor éppen jelentkezve. Különben, lehet, hogy rossz napra számolja.
így pedig az egész statisztika számolás ebből értelmetlen.
 
Ketamnak a foe.scoredb.io/hu2/Player/1308553 oldalon 11.én 505 csatája volt, tehát kevesebb mint amit a helper mutat
 

Laszmen

Új tag
Értem amit írtok, a helper vhogyan máshogy összesíti, de a napi csataszámokat ha nézzük, és nem a helperen, akkor is megvan a differencia, arról nincs pontos adatom, de ha abból indulunk ki hogy neki mennyi csatája van, és nekem mennyi a 3 nap alatt, és nekem a 100demó az minden nap megvan, neki meg 70-80, és így ekkora a csata különbség, ezt nem tudom most "bizonyítani". A lényeg hogy ő jóval kevesebb demó növekedéssel jóvaltöbb csatát képes generálni. És most őt hoztam példának, de ez igaz a többi társamra is, igaz ott nem ekkora a különbség, de itt az első 3-nál nagyon szembetűnő
 
Azt javaslom, ha egy nap nem tudod éjfél előtt a helperben megnézni a csata számot, akkor másnap ne számolj az ott látott adatokkal.
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
Az a különbség, hogy ő 4 nap alatt csinált annyit, míg Te 3 nap alatt.
(Bár lehet, hogy az a 603 nálad is két nap alatt jött össze, csak a Helper 1 napra írja, mert mobilról csatáztál.)
 
Utoljára szerkesztve:

Xadornix

Aktív tag
Sziasztok!

Demoralizációval kapcsolatban lenne kérdésem.

Sajnos észrevettem hogy a társaimhoz képest (nekem,vagy is inkább én figyeltem csak fel rá), nagyon intenzíven emelkedik a demoralizációm, 3 napja skálázom a napi csataszám,illetve demó növekedésem, és a társaimhoz képest igen nagy hátrányban vagyok e téren, jeleneg a mai csatám 267 csata 52 demó, a társaimé átlagban 230 csata 17-25 demó, ugyan azokat a szektorokat támadjuk, és ez szerintem nem normális, van hogy 10 csata alatt 8 demó növekedés van, és ez egyszerűen nem reális, 20%-ot írnak hogy annyi az esély a növekedésre, de én úgy gondolom hogy ez csak leírva annyi, a valóságban ez 40%!

Kérdésem hogy másnak is van hasonló tapasztalata, vagy csak én vagyok ilyen szerencsétlen?

Köszi
Huhh.

Korábban már volt ez téma, például itt: Céhcsatatér frissítés
Akkor is jellemző volt, hogy a panaszosok esetében egész közel járt a tapasztalat a 20%-hoz, csak a "céhtársak" voltak mindig feltűnően szerencsések.
Szóval a fentebbi kérdésed is ide passzol, Te teljesen a vérható esély közelében jársz, csak a többiek kimagaslóan szerencsések.

De a későbbi hozzászólásaid, és a mellékelt kép kicsit átszínezi a helyzetet - és a korábbi esetekre is magyarázat lehet.

A "többiek" adatait nem az éjféli (azt megelőző pillanatok), és előző éjféli listából veszed kivonással, hanem egy FoE Helper nevű - merőben szabálytalan - kiegészítő programból. Ez a kiegészítő a bejelentkezésed időtartama alatt rengeteg lekérdezést csinál a nevedben, melyekből többek között kivonatokat készít. Vagyis azokból az adatokból dolgozik, melyek a program aktív időszakában rendelkezésre álltak. Ha nem voltál aktív előző éjfélkor, akkor jóval korábbi bázishoz (azaz kevesebb támadáshoz) viszonyítja az aktuális éjféli adatokat. Ha például a céhtárs előző nap 23:00-24:00 intervallumban akciózott, de Te 22:00-kor kiléptél akkor a teljes előző napi teljesítménye a mai naphoz könyvelődik (és az előző napra meg 0 jön ki, ahogy a képeden is látszik). (Ezt támasztja alá a másvalaki által említett (szintén nem túl legális) scoredb-s adat is.) Ez várhatóan fele akkora demónövekedés érzetét fogja nyújtani, akár több csapattársnál is, azokon a napokon, amikor korán kiléptél/másik világbeli városodra váltottál.

Szóval a FoE részéről nincs itt semmi hiba, csupán egy illegális bővítmény - módszertanából adódó - hibás riportjaira támaszkodva érkeznek a reklamációk. Igazából köszönet illet, hogy erre így fény derült.

Itt jegyezném meg, hogy a FoE Helper (és társai) nem véletlen nem kapták meg az Inno jóváhagyását. A teljesség igénye nélkül:
  • méltánytalan előny
  • téves információk
  • fokozott terhelés - különösen bizonyos időpontokban (napváltás, GvG váltás)
 
Fent