Csoportos tak/mot

Keaira

Aktív tag
Felvetés:
Azt szeretném kérni, hogy a csoportos tak/mot lehetőségnél, a homokóra helyett vagy mellett az (is) legyen kiírva, hasonlóan mint a többi (szomszédok/céh tagok/barátok) fülön, hogy mennyi idő múlva válik elérhetővé az opció.

Ok:
Jelenleg, amikor élni szeretnék a csoportos tak/mot lehetőséggel többnyire csak homokóra látszik. Át kell kattintani a másik fülre és ott megnézni, hogy mennyi idő múlva lesz lehetséges a tak/mot.

Részletek:
A megfelelő szomszédok/céh tagok/barátok fülről a legkisebb értéket kellene kiíratni, vagyis amikor leghamarabb meg lehet nyomni a gombot.

Képernyőmentések:
Nem vagyok egy photoshop mágus így csak a mellékelt ábrával tudom illusztrálni, hogy mire gondolok :)

Játékegyensúly:
Nincs hatása a játék más elemére, de fokozza a felhasználói élményt.

Csalások megakadályozása:
Nincs lehetőség csalásra.

Összegzés:
Szerintem viszonylag kevés munkával lehetne jobbá / informatívabbá tenni egy egyébként jól sikerült funkciót.
 

Csatolmányok

  • homokora.png
    homokora.png
    429,5 KB · Megtekintések: 14

Xadornix

Aktív tag
És milyen hátralévő időt írjon ki? A legkisebbet, ami adott esetben egyetlen várost jelent? Vagy azt, amiből legtöbb van? Netalán valamiféle átlagot? Egyik eset sem teszi egyszerűbbé a dolgot. Ha legutóbb is csoportosan motiváltad az összeset, akkor lehet csak releváns infót adni.

Félreértés ne legyen, az ötlet teljesen rendben van, csak nem látom mögötte a megoldást.
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
És milyen hátralévő időt írjon ki? A legkisebbet, ami adott esetben egyetlen várost jelent? Vagy azt, amiből legtöbb van? Netalán valamiféle átlagot? Egyik eset sem teszi egyszerűbbé a dolgot. Ha legutóbb is csoportosan motiváltad az összeset, akkor lehet csak releváns infót adni.

Félreértés ne legyen, az ötlet teljesen rendben van, csak nem látom mögötte a megoldást.
A legközelebbi szerintem pont jó lenne.
 

Keaira

Aktív tag
És milyen hátralévő időt írjon ki? A legkisebbet, ami adott esetben egyetlen várost jelent? Vagy azt, amiből legtöbb van? Netalán valamiféle átlagot? Egyik eset sem teszi egyszerűbbé a dolgot. Ha legutóbb is csoportosan motiváltad az összeset, akkor lehet csak releváns infót adni.

Félreértés ne legyen, az ötlet teljesen rendben van, csak nem látom mögötte a megoldást.
Nem csak az első mondatot kell elolvasni :) Lásd Részletek.
 

Xadornix

Aktív tag
Nem csak az első mondatot kell elolvasni :) Lásd Részletek.
Pontosan a "részletekben" írtak alapján kezdtem a felsorolásomat ezzel: "A legkisebbet, ami adott esetben egyetlen várost jelent?" Szerintem önmagukban az általam a felsoroltak egyike sem túl hasznos. Mert mire megyek vele, ha látom, öt perc múlva tömegesen motiválhatok, aztán 5 perc múlva kiderül, hogy ez mindössze egyetlen szomszédot jelent :-/

Nekem hasznosabb megvalósításnak tűnne, ha mondjuk a szomszéd/céh/barát lista sorrendje nem feltétlen a csökkenő összpontszám lenne, mert a tak/mot/támadás legközelebbi időpontja szerinti rendezés a felvetett kérdésben is egy teljesebb áttekintést adna, és más indíttatásból is hasznos lehetne.
Pláne, ha a rendezés választható lenne, több egyéb opció szerint is, pl. barátoknál szabad/korábban nyíló kocsmák előre, nagyobb bárkák előre stb.
 

Keaira

Aktív tag
Mert mire megyek vele, ha látom, öt perc múlva tömegesen motiválhatok, aztán 5 perc múlva kiderül, hogy ez mindössze egyetlen szomszédot jelent :-/
Látom nem használod túl gyakran :) Már most is kiírja, hogy mennyit motiválhatsz éppen. De azt hiszem értem a problémádat. Mindig a legkisebb időt írja ki, ami hátravan a következő lehetséges motiválásig. Ha a számlálón az áll, hogy 5/36, akkor írja azt, hogy a 6. mennyi idő múlva lesz motiválható. Ha ez az idő is letelt, akkor a következőt.
1700919398576.png
 
Utoljára szerkesztve:
Fent