Csatatér - egységek cseréje

tfradd

Új tag
Tisztelt Support!

Az előző csatatéren 2000 feletti csatát sikerült összehoznom, de általában véve is aktívnak tartom magam, átlag napi 150 csata felett vagyok mindig. Ez az óceáni korig nem volt probléma, bár ugyan kényelmetlen volt, de leggyakrabban csak 1-2 egység sérült a csatákban.
Azonban óceáni korban (és a mostaniban, virtuálisban is) a tüzérség területre sebez, azaz 2-4 egység mindig serül egy csatában, aminek köszönhetően a csaták igen nagy részében (3/4-et mondanék, de ha szükséges, készítek róla szívesen statisztikát) gyakorlagilag az összes egységet lehet cserélni. Ez (a csata indítása, összes sérült egység kivétele, majd feltöltés az új kombinációval) általában véve 15-20 kattintás csatánként.
Mióta az óceáni korba beléptem (és túlhaladtam) a harmadik egeret használom el, mivel a bal gomb tönkremegy; ami vicces, de valahol mégsem az. :)
Arra szeretném kérni Önöket, hogy valahogy adjanak megoldást arra, hogy egyszerűsödjön a csapat összeállítása (pl. lehetne csinálni akár 'minta' csapatokat, amelyeket egy click-kel el lehetne érni); ez rengeteg időt és felesleges kattintást (ami érzésem szerint szerver oldalon is könnyítene) spórolhatna meg nekünk.
A játék élményhez nem ad hozzá, hogy ugyanazt a repetitív dolgot kell csináljam egy általam kedvelt fejlesztés (maga a csatatér) használatához.

Köszönöm
Tfradd
 

Horribile Dictu

Aktív tag
Szia. Erre lett ki találva a támadó serege védelme eventes (Olimpiai kincstár, Macaron pékműhely, Hippodrom Carceres, és a mostani az előző druida templom) épületek és ott van az Azték is. Ha azt nem erősíted,egyértelmű,hogy másik korba lépve gyengülsz,mivel amelyik korba léptél azok erősödtek, így észre veheted támadáskor,erre a legjobb a GBG,hogy mennyire erősödtél a tesztelésre, ha minél kevesebbet kell töltened az már azt jelenti,hogy erősödsz.
 

Lef------

Nagyon aktív tag
A témanyitónak nem azzal van problémája, hogy gyenge a csatákban, hanem azzal, hogy cserélgetni kell az egységeket, ami egy végtelenül unalmas és felesleges dolog.

Többen, többféleképpen megfogalmazták ezt, hogy valaha megvalósul-e az kérdéses. Én inkább arra szavaznék, hogy igen, de nagy összeget nem tennék rá...
 

Horribile Dictu

Aktív tag
A témanyitónak nem azzal van problémája, hogy gyenge a csatákban, hanem azzal, hogy cserélgetni kell az egységeket, ami egy végtelenül unalmas és felesleges dolog.

Többen, többféleképpen megfogalmazták ezt, hogy valaha megvalósul-e az kérdéses. Én inkább arra szavaznék, hogy igen, de nagy összeget nem tennék rá...
Tudom mit írt a téma nyitó. Épp ezért válaszoltam ezt. Ha erősíted a támadó sereged védelmét, az azt jelenti jelen esetben,nem kell annyiszor töltögetned az egységeket.
 

Lef------

Nagyon aktív tag
Tudom mit írt a téma nyitó. Épp ezért válaszoltam ezt. Ha erősíted a támadó sereged védelmét, az azt jelenti jelen esetben,nem kell annyiszor töltögetned az egységeket.

Ilyen erővel javasolhattad volna azt is, hogy ne játszon a csatatéren és akkor még kevesebbet kell cserélgetni :)
A probléma akkor is adott, ha 1-et kell cserélni meg akkor is ha 100-at.
 

Horribile Dictu

Aktív tag
Ilyen erővel javasolhattad volna azt is, hogy ne játszon a csatatéren és akkor még kevesebbet kell cserélgetni :)
A probléma akkor is adott, ha 1-et kell cserélni meg akkor is ha 100-at.
Ilyen alapon akkor ne csataterezz. A csere mindenkinek fenn áll. Tölteni is kell és a másiknak is megadni az esélyt az ütésre.
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Te vagy az első aki ezt mondja, de a lényegen nem változtat, nem egyforma :)

Na, nálam meg te vagy az első aki azt mondja, hogy mobilon gyorsabb. Az én ismerőseim körében a mobilos csatatér és egység csere konkrétan borzasztó kategóriába tartozik. Szóval sok mindent lehet rá mondani, de a gyorsat azt biztos nem. :)
 
Üdv.

Nem egységcsere, de nem akartam új topikot nyitni a kérdésem miatt, ami a következő: ha egy tartomány nincs kapcsolatban a céhbázissal, akkor megmarad az adott céhnek? A1-A2-A3-Bázis el van foglalva A cég által, de B céh elfoglalja A2 mezőt, akkor mi lesz az A1 sorsa?
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
Üdv.

Nem egységcsere, de nem akartam új topikot nyitni a kérdésem miatt, ami a következő: ha egy tartomány nincs kapcsolatban a céhbázissal, akkor megmarad az adott céhnek? A1-A2-A3-Bázis el van foglalva A cég által, de B céh elfoglalja A2 mezőt, akkor mi lesz az A1 sorsa?
Megmarad A cég tulajdonában.
 

tfradd

Új tag
Köszönöm a hozzászólásokat; igen, tényleg nem a saját seregem erejével van gondom, hanem azzal, hogy hogyan lehet a sereget frissíteni úgy általánosságban a játékban. Ez igazából "probléma" azóta lett, hogy napi több száz csatára is lehetőség van a csatatéren, előtte max a szomszédokat lehetett végigcsapkodni, vagy a GvG-ben alkotni; ott viszont tényleg annyira gyenge a védő sereg, hogy sokkal ritkábban kellett cserélgetni.
Köszönöm a tippet, megnézem a Javaslatok az 1.209-es verzióhoz topicot, és szintén nyomok rá egy like-ot, ha lehet! :)
 
Fent