Kibeszélő Céhexpedíciós változások

DeletedUser23755

Guest
A harmadik szint utolsó négy csatáját nem lehet megcsinálni csak valami atom bónusszal, vagy egyezkedéssel de még a második szint utolsó szektora is szívás. A négyes szint első szakasza lebegőkkel kivihető de tovább esélytelen.

Egyet értek, jóval nagyobb szívás érezhető jövőben a 3. szint végén a seregösszetétel miatt (tegnap 2 sín 2 lebegő 2 exo 2 műhold vagy drón váltásban első hullámnak, második hullámnak 6 sín 2 lebegővel zsinórban 2 állomáson is!). Első fele vihető, második legyaláz. :(
Viszont a 4. szint első 4 állomása lebegővel - nem mondom, hogy bukta nélkül - vihető mivel az első hullám kihozható kb. nulla sérüléssel (java részt drónraj azon kívül műholdfelfedező meg egy-egy exo és zsivi vegyes felállásban amit a 2 hét alatt kaptam). A második hullám a neccesebb mert az sínnel és lebegővel van tele. Megjegyzem nincs 60-ig tolt támadóm egy sem :D
De ettől még nem változik azon véleményem, hogy nem érdemes tovább menni és terméket pazarolni az egyezkedésre. A ládákban levő jutalmak siralmasak. Győzelmi torony??? Az egyik legrosszabb és leghaszontalanabb eseményépület a világon. Az ereklyék múlt héten jöttek szépen mint hangyák a morzsára (újdonság varázsa) na de már megint dekor, dekor és dekor, nagy ritkán egység, meg a 200 termék beesett :( Az FP esélyét szépen leapasztották, ami ereklyéből szerezhető, de kezdek konspirációkba bocsátkozni, hogy a dekor előfordulási aránya annyival lett növelve amennyivel az FP csökkentve. Eddig azért nem kergettek ennyire ezek a kacatok.

Persze ez csak az átlag játékosokra vonatkozik mert aki gyémántozik annak sokkal könnyebb a 70-es bárkával és 60-as támadó nevezetesekkel nekem is gond nélkül menne.

CE-hez hogy jön a Bárka? Semmilyen előnyhöz nem juttat ott ha arra gondolsz.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser24487

Guest
Ha nem vagy elég erős,erősödnöd kell,a játék lényege!!
Mi motivál titeket?
Abban semmi kihivás nincs,ha hétről hétre könnyen leversz mindent,jó ez igy ahogyan van,még erősithetnének is rajta,mert egy idő után már unalmas mindig ugyanaz:)
 

DeletedUser23755

Guest
Ha nem vagy elég erős,erősödnöd kell,a játék lényege!!
Mi motivál titeket?
Abban semmi kihivás nincs,ha hétről hétre könnyen leversz mindent,jó ez igy ahogyan van,még erősithetnének is rajta,mert egy idő után már unalmas mindig ugyanaz:)

Egy Jelen korban levő céhtársam beszámolója alapján különösebb nehézségek nélkül végig harcolható a 4. szint 110-es támadóval, 1 légvédelmivel 7 zsivánnyal. Egy alkalommal kellett egyezkednie 2x8 tank ellen, a végén 140-es ellenfelet írt. Jövő korban viszont ez nem így van. Nekem "csak" 105-ös bónuszom van, 4. vége felé 180 ellen mehetek, amivel addig nincs igazán baj míg nem sín-lebegő kombó (többnyire a második hullám az). Kocsma bónusz nélkül értendő céhtársamé és enyém is.
Nem vágyom a könnyű csatákra, nem erről van szó. Legyen esély végig csatával menni és ne legyek egyezkedésre kényszerítve mert amennyit beleölök, ahhoz mérten haszontalan amit jutalomként esetleg kaphatok. A beharangozás miszerint a legjobb jutalmak a 4. szinten vannak - ezzel díjazva az extra részvételt - egy maszlag csak. Olyan mint mikor látsz egy reklámot, hallasz dícséreteket az adott termékről, kedvet kapsz, megveszed aztán kiderül, hogy egy nagy rakás matéria, sem az alap funkció sem a pluszok nem mennek az elvárt mértékben. Csalódást okoz nem?
Vagyis összegezve: vagy végig lehessen játszani (nem kell elsőre, én se első vesztés után egyezkedek) vagy ha már ennyire egyezkedésre van idealizálva Jövőtől akkor ne egy győzelmi vacak várjon 50% eséllyel a szomszédban hanem bármi hasznosabb. És félreértés ne essék nem az minden vágyam, hogy TSZ-ekkel bombázzon vagy hogy bukta nélkül leverjem a 2 hullámot...
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser24487

Guest
:) de mindenkinek ugyanaz lesz,a barátod is azt kapja jövő korban.aztán eldöntheti,húzza a nevezeteseit,vagy egyezkedik,semmi nem kötelező,stratégiát kinál a játék,igy van jó,ha nem tetszik reklamálhatsz,de csak egy vagy a sok millió közül,pl nekem erősebb ellenfelek jobban tetszenének,mert túl sokan megcsinálják mind a 64 csatát,szóval ,el lehet dönteni,ha nem tetszik ne csináld,ha nem oly jók a nyeremények nem kell érte tenned semmités akkor nem veszitel semmit,ugyebár.
 

DeletedUser24612

Guest
Mi alapján kerül sorsolásra, hogy egy céh milyen ellenfelet kap? Ez nem random sorsolás.
Nem is, csak azt nem értem miért nem jó a random semelyik játékban sem? Azért akarok abbafejezni egy játékot, mert túl erős vagyok és holt bénákkal rak össze állandóan, persze hogy sok vereség becsúszik. Itt is miért kellene olyan céheknek egymással csatázni akik 90%+ -osak, mikor másik céh 60% -al nyerhet. Ha véletlen összekerülnek rendben, de nem értem a logikát miért kell 2 jó céht összerakni.
 

Olaly

Tag
Akkor válaszolok.
A Bárkának nincs semmi haszna a CE-ben de összefüggnek. Ha valakinek nagy bárkája van simán tud 0 befektetéssel tervrajzokhoz jutni (Castel, Aacheni, Zeusz) és ezeket a hozzájárulás bónuszokból fel is építeni. Aki gyémánt nélkül húzott fel 70-80 szintű bárkát az nyisson bankot mert valamit nagyon tud vagy igazán hasznos a barátlistája. Igaz hogy a 20-as szint után már szinte "magát építi" de addig valahogy el kell jutni közben persze a többi nevezetest is húzni kell legalább a támadókat és az Alcatrazt, kinek van erre kapacitása? Én elég aktív vagyok naponta többször felnézek és hiába szedem be és költöm el minden pontomat, nem tudok két naponta szintet lépni ahogy ezt másoknál láttam...
A jelen korban legkönnyebb az expedíciót végig vinni, amíg abban a korban jártam mindig már csütörtökre kész voltam míg a távoli jeges (a veszteségek és újraképzések miatt) legjobb esetben szombaton lett meg.
Nagyon nem mind1 melyik korban erősítenek mert míg a legtöbb korban 5 fajta egység van addig itt 6 + a drónraj amit végig használ a plazma ellen. Ezen túl még a holnap kor a húzós mert ott amikor minden kész volt sem tudtam átjutni a harmadik szint első szakaszán hiába volt 100% támadó bónuszom akkor ezt még hova erősítsék? Nem erősíteni kellene hanem inkább változtatni, (nem úgy hogy első hullám szöges ellentéte a másodiknak, semmi nem jó mindkét hullám ellen) ami kicsit elgondolkoztat és nem ugyanazt a két kombinációt kell használni mert ezeken kívül más nem működik.
A 4. szinthez annyit hogy mivel nem számít bele a helyezésekbe megcsinálja aki akarja és tudja, de az első három igazán javulhatna valamit mert bizonyos korokban nem vagy csak nagy áldozatok árán lehet végig vinni ami főleg a kicsiknek gond akinek sem elég termékük alacsony szintű Alcatraz mellett meg sem elég katonájuk nincs hozzá és mire a veszteségeket folyamatosan pótolni tudják lejár az idő.
Tudom nem kötelező a CE-t csinálni de nem mind1 hogy azért nem csinálom mert nem akarom vagy azért mert nem tudom
 

Olaly

Tag
Az ereklyékhez meg annyit hogy nagyon jó + próbálkozásokat nyerni csak épp 8 csatát nem tudok egyszerre végig vinni legfeljebb az első szinten. Meg annyi dekorom van hogy már gondolkodom egy boltnyitáson de az új fajta őrlángon és nagy ritkán 10 fp-n kívül épkézláb dolgot nem nyertem...
 

Olaly

Tag
Erre csak egy válasz. Az hogy 80-as bárkások húzzák egymás nevezetesét én a 10-es bárkámmal nem vagyok kisegítve. Beszállni nem tudok mert közel nem jönne vissza a befektetés. Hozzám nem szállnak be mert nem éri meg és kell egymásnak a pont akkor mégis hogy a .....-ba fejlesszem fel a bárkám?
 
Nekem bejön ez a céhexpedicó 4. szint. A gyémántok (mind a 4 szerveren tolom, főleg a C-n) és az ifjúság forrása miatt(amit adhat a végén), mert így már nem csak eventeken lehet szerezni kívánság kutat(=ifjúság forrása effekttel). 80-as bárka miatt is (tavaly júl. kezdtem játszani) jövöget szépen a termék(visszatérő küldik miatt) a városomba. Aláírom én is, hogy nem kell hozzá gyémántot venni/szerezni, hogy legyen az embernek 80-as bárkája, csak sok online jelenlét és persze nem árt, ha vannak jó cserepartnerek/céhtársak/barátok (akik nélkül nem tartanék ott ahol most, így ezúton is köszönöm nekik, hogy eddig eljutottam)
 

DeletedUser24612

Guest
Egyedül a céhek létszáma határozza meg a dolgot, teszteljétek, ha 70+ tag van, 70+ tagú céhekkel tesz össze, ha már 70 alá megy a létszám akkor 60-70 köztiekkel, és így tovább. Észrevehető, hogy komoly céhek már taktikáznak is ezzel, s szándékosan csökkentik a létszámot, a vicc, hogy a korábban erős 70+ mezőny már gyengébb, mint a 60-70 közti, annyi céh lement. :D
2 szerveren nézem, majdnem mindig van 2 erős céh akik az első helyért hajtanak, 2-3 béna céh akik csak vannak de minek és esetleg a 3. helyért van csata, de inkább nem. Azt hiszem ez a 26. hét, szerintem egy kezemen meg tudnám számolni amikor nem így volt, az 52 alkalom, ezt már lehet hívni hosszútávnak. Teljesen mindegy hogy egy céh 60% -ot csinál általában, vagy 90% -t, mindig van ellenfele. C: 84-81-62-43-36-27, B: 58-49-36-32-kevesebb mint 5%. Voltam olyan céhben amelyik 95% -al vesztett és akkora hajtás volt, csak úgy röpködtek az egyezkedés miatt az ingyen termékek a piacra az egyezkedéshez a kicsiknek.
 

DeletedUser24921

Guest
Helló! "A napisten kapuja" és "Az ősök arca" annyira használhatatlan a butítása után, hogy azt se értem minek van ilyen. Nem lehetne törölni a játékból? Én az első héten mikor a progresszívben még 717 boldogságot adott, örültem neki. Kitöröltem egy csomó kulturális épületet, mióta gyakorlatilag lefelezték (440-et adnak) nem tudom boldoggá tenni a lakosságom. :(:( Tudom vissza kell építenem a városom, ahogy előtte volt, de hát nem egyszerű.
"A napisten kapuja" és "Az ősök arca" dekorációkat szüntessétek meg! Használhatatlan, és elveszik az esélyt a prémium dekorációtól, valamint FP nyeréstől. Ha jobban belegondolok az egész 4-ik szintes fejlesztés csak rontott a játékélményen... Én támogatnám, hogy hozzátok vissza az eredeti expedíciót, az jobb volt.
 

DeletedUser25095

Guest
Azt még megérteném, hogy "kicsit" le kellett butítani az expedíciót de azért ez már túlzás, hogy szinte csak próbálkozásokat lehet nyerni.
Így is pikk-pakk végig lehetett menni. Tényleg fejezzem be 2 nap alatt az egészet? De miért?? Aztán 5 napig mit csináljak, kertészkedjek?
Most is 10 fölött van a próbálkozások száma, ott villog nekem erre "nyertem" most még 4 próbálkozást.
Inkább nem mondom, hogy mit csináljanak a próbálkozásaikkal. A kutya szokott próbálkozni... :)
A 4-es szint meg nagyon gáz lett, értelmetlenül halnának a katonáim ha csinálnám. Tervrajzokért és dekorációkért (50-50%), ott is hagytam az egészet a 4. csata után, tiszta haszon volt feloldani. Száz szónak is egy a vége, ezt próbálkozást hanyagolni kéne, a többi még úgy-ahogy elfogadható változás.
 

DeletedUser24612

Guest
Helló! "A napisten kapuja" és "Az ősök arca" annyira használhatatlan a butítása után, hogy azt se értem minek van ilyen. Nem lehetne törölni a játékból? Én az első héten mikor a progresszívben még 717 boldogságot adott, örültem neki. Kitöröltem egy csomó kulturális épületet, mióta gyakorlatilag lefelezték (440-et adnak) nem tudom boldoggá tenni a lakosságom. :(:( Tudom vissza kell építenem a városom, ahogy előtte volt, de hát nem egyszerű.
"A napisten kapuja" és "Az ősök arca" dekorációkat szüntessétek meg! Használhatatlan, és elveszik az esélyt a prémium dekorációtól, valamint FP nyeréstől. Ha jobban belegondolok az egész 4-ik szintes fejlesztés csak rontott a játékélményen... Én támogatnám, hogy hozzátok vissza az eredeti expedíciót, az jobb volt.
Már több éves téma, hogy az összes dekoráció használhatatlan, ez van. Boldogságot nem ad, csak a támogatást viszi. Néha megéri egyet-egyet lerakni, az elején lehet spórolni pénzt/alapanyagot, a végén meg már raktam le virág arborétumot, mert annyi hiányzott amikor fejlesztettem egy lakót adó nevezetest és lecsökkent a boldogságom. 2 napra jó volt ingyen, amíg egy boldogságot adót utána húztam, na nem mintha nem tudtam volna valamit venni. Nekem a kedvencem az új próbálkozás, egyszerűbb volna átnevezni: Nem nyert.
 

DeletedUser22490

Guest
Igen ez jó: "Nem nyert" :) Az lenne a korrekt...
Csak az a baj, hogy amíg több viselkedéspszichológust alkalmaznak a játékban, mint programozót, addig ilyen nem lesz. Megnyomod a gombot, és kapsz valamit, ha az neked jó akkor függőséget vált ki, ha nem jó akkor tovább inspirál a további nyomkodásra.
Közben kell is valamit csinálnod, hogy tudjál megint nyomkodni? Nem baj, nemsokára azt sem kell majd, ne aggódj... Bárka 1 hét 80.szint, 140+80+80 ismerős, fogadó; lájk gomb nyomkod... Kész.
Sajnos ennyi lett ez a játék.
 

DeletedUser24755

Guest
Igen ez jó: "Nem nyert" :) Az lenne a korrekt...
Csak az a baj, hogy amíg több viselkedéspszichológust alkalmaznak a játékban, mint programozót, addig ilyen nem lesz. Megnyomod a gombot, és kapsz valamit, ha az neked jó akkor függőséget vált ki, ha nem jó akkor tovább inspirál a további nyomkodásra.
Közben kell is valamit csinálnod, hogy tudjál megint nyomkodni? Nem baj, nemsokára azt sem kell majd, ne aggódj... Bárka 1 hét 80.szint, 140+80+80 ismerős, fogadó; lájk gomb nyomkod... Kész.
Sajnos ennyi lett ez a játék.

Figyelj ez a fogadó azért nem olyan rossz cucc óriási segítséget tud nyújtani a játék elején amikor még nincsenek különböző féle nevik letéve a városodban.
 

DeletedUser23560

Guest
Végülis: akkor mostantól a többi marhaságot, vegyék ki, minek a város, elég a fogadó... :D
 
Figyelj ez a fogadó azért nem olyan rossz cucc óriási segítséget tud nyújtani a játék elején amikor még nincsenek különböző féle nevik letéve a városodban.

Így van, főleg egyezkedésnél az a +1 kör nagyon is sokat számít. Ezen kívül ott van a lehetőség, hogy a terítők miatt, másoknál Fp-t nyerj. Én nagyon hasznos dolognak tartom a fogadót, s remélem bővítik majdan a lehetséges bonuszok fajtáját, ill., hogy gyémántvásárlás nélkül lehessen 2. bonuszt alkalmazni (v. véglegesen lehessen gyémántért feloldani), és ha nem kell a bonusz, le tudjam állítani az éppen folyamatban lévőt.
 

DeletedUser24755

Guest
Végülis: akkor mostantól a többi marhaságot, vegyék ki, minek a város, elég a fogadó... :D

Ha nem tetszik a fogadó akkor ne használd ... ennyire egyszerű a történet :) De úgy látom te az a fajta játékos vagy akinek ha bármilyen újítást is készítenek az neked sose lesz megfelelő :) Attól hogy te nem tudod értékelni a fogadó adta + lehetőségeket attól még más játékosnak hasznos.
 

DeletedUser24773

Guest
Gyűlik a "szemét" a raktáramban, a motiváló készlet egy rakás ...csakis akkor használható, ha még nem elvégzett a termelés. Akkor viszont minek? 70+ szomszéd, 140 barát és 70 céhtag mellé ki motivál előre, ez csak kiszúrás azokkal, akik tervekre vadásznak. Akkor lenne értelme, ha aratás előtt a motiválatlan épületeket lehetne utólag motiválni...de így csak szemét
 

DeletedUser24512

Guest
Sziasztok! Egy nagyon fontos kérdés! Egy fős cég expedíciózhat? Ha nem akkor mi a szabály? Hány fő kell?
Köszönöm előre is a hasznos válaszokat!
 
Fent