Kibeszélő Céhexpedíciós változások

DeletedUser24755

Guest
Hát ez a 4. nehézségi szint vhogy nem igazán azt hozta eddig amit én személy szerint vártam tőle ...
Az első állomáson a nyereményem 2 fp volt (nem volt más lehetőség csak ez az egy nyeremény)
A fórumon ezzel szemben azt írták hogy: "A 4. nehézségi szint a legelhivatottabb, legerősebb és legtalálékonyabb céhek számára készült, akiknek kevés az, hogy "csak" 100%-ot érjenek el minden héten."
*A jutalmak sokkal nagyobbak a találkozók megoldásáért*
Hát már az első szinten több forge járt egy egy állomás után ... :D
A másik szuper nyeremény az ereklyék temploma rajzok :) lehet hogy csak én vagyok ennyire "szerencsés" de majdnem ott tartok hogy heti 1 szintre elegendő tervrajzot szedek belőle össze :D Marha nagy haszon :) Sokkal hasznosabb lenne pl a medál mert abból legalább próbálkozást lehet vásárolni vagy épp adakozni a céhnek!! Ahhoz képest hogy ez vmiféle szuper elit szintnek készült 1-2 állomáson ilyen hulladékot lehet nyerni.
 

DeletedUser24921

Guest
Ma "szerencsés" voltam a "D" világban. 5-ös templommal kaptam egy jáde kincset.:):):):) Ez a 4-ik ritka ereklyém összesen a 4 világban, ahol játszom. Tudom mik lehetnek a nyeremények hiszen olvastam a https://hu.wiki.forgeofempires.com/index.php?title=Céhexpedíció leírást. Majd jött a pofára esés... Ráklikkeltem a sárkányra, és nagyon csifrát káromkodtam. ÉPÜLETRAKTÁROZÁS !? o_Oo_O Ezt kaptam. Miért?! :eek::eek: Mit vétettem?!:confused::confused::confused::confused::confused::confused:
Ez micsoda?! :( Hiba?! :confused: (Biztos, ami biztos bejelentettem a supportnak.)

Nyugtassatok meg hogy ez hiba, és nem az épületraktározással akarják elvenni a kedvem a játéktól! Remélem a szupport kicseréli egy tudás szentélyére, mert ez így nagyon nagy gáz.
 

DeletedUser22490

Guest
A 200%-250%-os bónuszt azt hogyan gondoltátok?? Fizikai lehetetlenség legyőzni, egy kéthullámos vegyes felállású sereget. Úgy számolgattam, hogy még 3db 70-es szintű támadó/védő nevezetessel sem. Nem most kezdtem, nem vagyok kispályás, de ez nem kihívás, hanem sz*p*tás ! Ha az a cél, hogy egyezkedéssel kinullázzuk a raktárunkat akkor értem. De akkor minek vannak ott a seregek?
Azt, hogy mit lehet cserébe nyerni arra ki sem térek, mert az tökmindegy. Mindenki üljön le és ne hőbörögjön azért, mert nem tud minden nap eltenni egy tudás szentélyét.
Viszont azt nem értem miért kell az élen lévő 10-20 játékosra szabni minden változtatást! Mert rajtuk kívül senki nem fog eljutni az első kapun túlra a 4. szinten. Legfeljebb egyezkedéssel, de az is olyan mennyiségű cuccot igényel, ami nem biztos, hogy van. A 4. szint behozatala miatt, viszont lezuhantak a nyerési esélyek, és a hasznos nyeremények az első három szinten, a nehézség meg emelkedett. Ezt is köszöni a top 50-en kívüliek társasága.
 

DeletedUser24755

Guest
Azt se felejtsük el hogy behoztak egy új szuper nyereményt a "próbálkozást" amit ugye kapunk óránként INGYEN és még ha ez nem lenne elég vásárolni is lehet medálokért !! :D Óriási ötlet volt komolyan :) Más se hiányzott már a nyeremények közé csak ez ....
 

DeletedUser24487

Guest
legalább lett egy kis kihivás,,mert már nem volt!!
lehet húzni a nevezeteseket 80 felé mindenkinek,bár ha a bárkádat megépitetted 80 felé ésősszeállsz 4 ugyanigytevő baráttal,kb 3 hónap,és kivégzitek a 3 támadó neviteket is,aztán marad megint a napi gombnyomogatás:)
A nyereményeket visszafogták,,ahoz csak annyit,hogy akik régebtől játszanak,igy nagyobb előnyhöz jutottak,de kit izgat,ez csak egy játék:)
 

DeletedUser24487

Guest
már igy is túl egyszerű a játék,milyen nyereményekért érné meg? a terület is véges a városban:)
Mondjuk sok helyen 50-50% a nyeremény,de mindkettő keveset ér ,mármint nem jók,az jobb lenne ha lenne 5-6 nyeremény,és a jobbakra lenne 5% esély,amit kb évente egyszer adna be?
 

DeletedUser24487

Guest
Megmondtuk az elején ,vegyék vissza a bárka erejét,de süket fülekre találtunk,ez lesz a vége,rengeteg terv mindenkinél,rengeted medál,rengeteg forge,aztán rájön mindenki,hogy rutin gombnyomás lett az egész játéka:)
szerintem az ereklye megint 1-2 hétig lesz ilyen sűrű,aztán megint leapasszák:)ahogy szokták ,a halakat is beetetik előtte:)
 

DeletedUser24612

Guest
Én is az 51. szintig csináltam meg. 120% volt a 45-48, 140% a 49, gondoltam az nem is vészes. Aztán azt vettem észre, hogy valamiért az 52 -es nem megy. Megnézem, 170%. Kösz, inkább nem. Miért nem lehetett a 4 harconkénti emelést tartani? Akkor lenne is értelme, mert azért hogy pár ember megcsinálja 51 -ig nem fognak a céhek annyit áldozni a feloldásra. Ha legalább nyolcra volna esély, akkor már esetleg megérné a céhnek is, ha van pár hülye aki beáldoz annyi egységet, bár 10 -es Alcatraztól már mindegy. Vagy egyénileg lehetne feloldani, nem céh szinten, mert 3 ember csinálta meg a 64 -et és még kettő ment túl az 51 -en, valamint 4 további ember kezdte el. Ennyit nem ér a céhnek, de ha valaki egyénileg úgy gondolja, hogy szereti szopatni magát az kifizetné.
 

DeletedUser24487

Guest
Tehát jó lenne,ha az eggyezkedésen is javitanának,mert igy megint nem kiegyensúlyozott az expedició,mivel eggyezkedni sokkal könnyebb,lehetne jóval nehezebb,vagy a 4 ik szint kérjen jóval több terméket,mert túl könnyű igy:)
 
"A 4. nehézségi szint a legelhivatottabb, legerősebb és legtalálékonyabb céhek számára készült, akiknek kevés az, hogy "csak" 100%-ot érjenek el minden héten." Ez nem korrekt dolog a játékfejlesztőktől, ezzel diszkriminálják a többi céhet!!!!!! Továbbá úgy csinálták meg, hogy minél több egységet veszítsenek a játékosok.
 

DeletedUser

Guest
"A 4. nehézségi szint a legelhivatottabb, legerősebb és legtalálékonyabb céhek számára készült, akiknek kevés az, hogy "csak" 100%-ot érjenek el minden héten." Ez nem korrekt dolog a játékfejlesztőktől, ezzel diszkriminálják a többi céhet!!!!!! Továbbá úgy csinálták meg, hogy minél több egységet veszítsenek a játékosok.
A céhexpedició egy plusz a játékban ,abban részt venni senkinek nem kötelező.
 

DeletedUser24612

Guest
Azért megcsinálható, nem ennyire vészes, főleg egyezkedéssel nem nagy cucc, mivel ahogy olvastam többektől, nincs többféle variáns, mint a 3. szinten, csak mennyiségre kér többet, ergo nem nehezebb, csak drágább, amit ha valaki akar kifizet a jutalmakért, ha úgy érzi megéri. Nálunk már 10 ember végzett a 64 állomással és még jópáran a 4. szinten járnak, s hát még van bő 2 nap, ezalatt az elejétől végig lehet akár menni. 71-en vagyunk a céhben (ezzel együtt csak 2. helyen állunk a bajnokságban, szóval még csak azt sem lehet ráfogni, valami hihetetlenül kiemelkedő eredmény lenne ez).
A feloldás költsége pedig ha sok a jégkori tag, nem lehet gond, hisz teljesen mihaszna az áru egyébként, de amúgyis, számolgattuk ezt már, s 1-1 magasabb bárka gyakorlatilag a fél céh számára fedezi a költségeket, szóval fel lehet oldani a szinteket...
Lényeg a lényeg, ha valaki nem a kihívás miatt csinálja, akkor inkább egyezkedik, még ha magas is az alcatraza és a bónusza, hisz az nem nehezebb, mint a 3. szint, a fogadó extra körével percek alatt letudható, míg a kétkörös csatákat végiglépkedni, rosz terepen akár azzal együtt is elveszteni, vagy visszavonulni és újra nekifutni egyszerűen időigényesebb, egységet éleszteni 45 gyémánt/db, míg ha még a fogadó extra köre se elég, újabb kört egyezkedésnél 10-ért vehetünk, szóval minden szempontból simább út az. A termék pedig valójában egy komolyabb játékosnak nem lehet gond, nem tudom mennyit kér átlagosan, de, mint már több ízben írtam, tízezrek összeszedhetők hetente, ha valaki foglalkozik vele...
Nem ér annyit amennyibe kerül. Nem azt mondtam nem lehet megcsinálni, hanem nem éri meg. Van egy gyarmatosításos világom is (D), ott sem vagyok hajlandó csak egyezkedni. Ameddig megy 1-2 egyezkedéssel megy, ha nem abbafejezem. A CE elvinné az összes termelésem, mivel fejlődnék?
 
Semmi nem kötelező, de itt
A játékban sem kötelező részt venni :)
A céhexpedició egy plusz a játékban ,abban részt venni senkinek nem kötelező.

Nem arról van szó, hogy mi kötelező vagy mi nem. Éppen arról beszélek, hogy azért diszkrimináció, mert nem minden céh tud játszani, csak a nagyon fejlett, erős céhek, a többi (gyengébb) céh előtt ki van zárva a lehetőség. Aki esetleg megpróbálja, rosszul jár, mert erős csapattal teszik össze és esélye sincs, elvesztenek rengeteg egységet, mert a program úgy van megcsinálva. Ezért diszkrimináció az egész!
 

DeletedUser20654

Guest
Sok minden van amit az egyik megtehet a másik nem. Ez a játék sajna ilyen.
A nevezetesekkel elszúrták a játékegyensúlyt.
 

DeletedUser23755

Guest
Nem arról van szó, hogy mi kötelező vagy mi nem. Éppen arról beszélek, hogy azért diszkrimináció, mert nem minden céh tud játszani, csak a nagyon fejlett, erős céhek, a többi (gyengébb) céh előtt ki van zárva a lehetőség. Aki esetleg megpróbálja, rosszul jár, mert erős csapattal teszik össze és esélye sincs, elvesztenek rengeteg egységet, mert a program úgy van megcsinálva. Ezért diszkrimináció az egész!


Diszkrimináció inkább az volna, ha egyesek be se tudnának lépni oda :D

Már miért csak a nagyon fejlettek tudnának játszani? o_Oo_Oo_O
3 világban játszom, ebből csak egyben vagyok "nagyon fejlett". A másik 2-ben is CE-zek, a csapatok száma is más, az aktivitásuk meg főleg és nem mondanám, hogy agyon tolt nevezetesekkel meg jégkori mamutokkal vannak tele. ;) És csodák csodájára el lehet jutni akár a 4. szintig is egy nyugdíjas céhben is (más kérdés, hogy a sacc 60-as létszámból csak 10-en mennek 1 szintnél többet, így a játékos kedvű magnak drága az oldás, főleg, hogy az egész bagázs költségét kell állni:().
Egységvesztésre annyit, hogy kocsmával elősegített kb 120-as támadóbónuszom sem ment meg a 3. szinten attól, hogy csatánként veszítsek egységet, pláne ha 4 lebegő 4 sín az ajándékom a második hullámban:) Így mondani sem kell, hogy a 4. szinten 150 meg 170%-nál ugyanez az ellenfél már legyilkol :p
Még egy megjegyzés az egységvesztéshez: akkor kontira ki se menjetek, mert ott is akadhat veszteség, GvG-be meg véletlenül se piszkáljatok bele, mert a védőtöltésnél/ostromrakásnál még önként le is kell mondani 8 egységről :D
Ha pedig a CE heti ranglistájára gondolsz, mint esélytelen, akkor megnyugtatlak: a magas kori, égbe emelt nevikkel rendelkező játékosokból összerakott céhek sem mindig elsők. Bőven le tudunk maradni mi is a "gyengék" mögött. Kérdés, hogy mennyi pályát hajlandóak/tudnak teljesíteni a tagok egyenként. Egyébként gyenge céh nincs csak magát alábecsülő ;)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Olaly

Tag
A nehézséghez:
Nem vagyok kezdő játékos két világban végig értem, de amit az expedícióval csináltak az kriminális. A harmadik szint utolsó négy csatáját nem lehet megcsinálni csak valami atom bónusszal, vagy egyezkedéssel de még a második szint utolsó szektora is szívás. A négyes szint első szakasza lebegőkkel kivihető de tovább esélytelen.
Amikor a 4. szint bevezetéséről kaptunk infót ott az volt írva hogy az első három könnyebb lesz és az utolsó lesz marha nehéz de a jutalmak is ehhez kapcsolódnak. Ebből az lett hogy az első három szint "könnyítése" úgy sikerült hogy seregösszetétele rosszabb lett és még a védő bónuszt is felvitték, a negyedik szint nyereményei meg a kanyarba sincsenek a befektetésekkel főleg azt figyelve hogy szinte lehetetlen sereggel végig vinni kocsma bónusz mellett is. Persze ez csak az átlag játékosokra vonatkozik mert aki gyémántozik annak sokkal könnyebb a 70-es bárkával és 60-as támadó nevezetesekkel nekem is gond nélkül menne.
Az egész megint azért lett kitalálva hogy a gyémánt fogyjon jobban és az eddig elég haszontalan fogadó bónuszai is használatba legyenek.
 
Csak szeretnéd 60as támadó nevikkel a 4es szintet végig vinni! :D
A 80-as Barka siman jarhato ut gyemant nelkul. Csak neki kell allnod, es egyszer elered a 80at. Dontes kerdese...
 
Utoljára szerkesztve:
Fent