Kibeszélő céhes expedíciók

Vanek ur

Aktív tag
A térképen való csatánál Te mindig korhátrányban leszel (ha nem, akkor valamit nem jól csinálsz :D ); így pedig nem fogod tudni kibírni a 4 ütést (hacsak nem olyan ellenféllel szemben harcolsz; vagy nem érsz el a végére, ahol viszont mégiscsak megoldható ez).
De harcnál mindig azt kell nézni, milyen értékei vannak az adott egységnek, és milyenek vannak a megtámadottaknak. Hogy milyen a harcmező, és ki kell annak használni minden egyes bónuszt adó területét. De -mint említettem, és most újra kiemelem- mindig azt kell nézni, milyen egységek ellen mész, és olyanokat kell vinni a sajátjaid közül már az elején, amelyeknek bónuszai vannak ellenük (akár támadásban, akár védekezésben). Aztán ha jól választasz, akkor lehet, hogy több ütést is kibírsz majd kettőnél.
 

DeletedUser24904

Guest
Ebben tévedsz. Nemhogy kor hátrányban nem vagyok, de kor előnyben vagyok. A céh expedíció nálam kezdődik úgy, hogy az én korom előtti korból kapok ellenfeleket, aztán az első szint közepétől kezdenek megjelenni az ellenség soraiban a korom beli katonák is.
Elismétlem, mert úgy fest nem értetted. Egyrészt az előző heti expedícióhoz képest ugyanolyan katonákkal is nagyobb a veszteségem ugyanolyan ellenfelekkel szemben, mint a múlt héten és 4 ütést én soha, semmilyen felállásban nem bírtam ki! Hiába, hogy az aacheni 6%-om vicckategória, az ellenségnek az sincs, semmilyen felállásban! Magyarul, ugyanolyan katonákkal megyek, mint egy hete(de közben a tech fán haladtam előre), az ellenségeim pöccre ugyanazok az egyes csatáknál, mint a múlt héten, most sokkal nehezebb levernem őket, ütőképesebbek, a veszteségeim sokkal nagyobbak.
És tökkel ütött sem vagyok, látom hogy az ellenség támadása,védekezése és a bónusza is kissebb mint az enyémeké! Azért egy ilyen adatlapot még el tudok olvasni, már ne is haragudj!
 

DeletedUser24904

Guest
adatlap_complete_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Na de akkor konkretizáljunk egy kicsit egy példával, ez most volt a legutóbbi csatámon.
Én voltam nehéz gyalogosokkal, az gép zsoldossal.
Nyílt mezőn voltunk ahol nekem van 6 védekezési bónuszom, plusz van a könnyű egységek ellen 6(a zsoldos az az), van ugye az aacheni 6%,
van a könnyű egységek ellen 6 támadási bónuszom(a zsoldos az az). A zsoldos egyik bónusza sem érvényes a nehéz gyalogom ellen és sem erdőben,
sem bozótban nem voltunk, tehát neki nulla bónusza ezesetben, mégis 3 nehéz gyalog pofon kellett hozzá. Ugyanakkor, ugyanilyen körülmények közt az ő zsoldosa nulla bónusszal ellenem, valamint a 13-as támadásával az én 26+ sok bónuszos védekezésem ellen, egyetlen pofonnal úgy 40%-ot vesz le a nehézgyalogom életerejéből, tehát én nem bírom ki 3 pofonját, semmi esetre sem! Erre mi a magyarázatod? Biztos rosszul csinálom, vagy balszerencsés csillagzat alatt születtem? :D
 

DeletedUser24910

Guest
Sziasztok

Bocsi hogy ide írom,de nem találtam hova kellene.
A kérdésem az lenne hogy a support-nak nem 24órán belül kellene válaszolnia?
Mert már 3 napja semmi válasz... Előtte 1 nap többször is válaszoltak,de most 3 napja semmi?!?!?!
 

DeletedUser24612

Guest
Nem lehet ilyen mechanikusan számolni hogy 13, meg 26. Van egy alapsebzés amit befolyásol a 13-26, de valószínűleg nem 50% a csökkentés. Egyébként ki is írja mennyi a várható sebzés -tól, -ig. 4 lövés az nagyon sok lenne, bár én is találkoztam ilyennel az ellenségnél. Ha 3 találattal halsz meg már nagyon jó.
 

Vanek ur

Aktív tag
Először is az a baj, hogy mindenki személyeskedni kezd minden esetben. Kár.
Másodszor pedig elnézést, mert nem vettem figyelembe, hogy a céh expedíciókról van szó. Ott tényleg Te vagy korelőnyben.

De a lényeg, amit Zivos is írt (átvitt értelemben), és Te is megemlítettél: neked van ekkora peched. Láthatod, hogy mekkora lehet a Te sebzésed, és mekkora lehet az ellenfél sebzése. A támadó- és védőérték csak a sebzés mértékét növeli vagy csökkenti; így ha a csata közben rámész az adott egységre, akkor ott jelzi is, hogy mennyi éppen az aktuális értékek az adott helyen (illetve látható a sebzés várható értéke is ezekhez a módosítókhoz kapcsolódóan). Illetve van még egy módosító, amit eddig nem említettünk: a csapat sebzettsége; de ez is benne van már a csatán belüli visszajelzésnél. (Ez olyan, mint a focieventnél a szerencse: a kezdésnél kétszer is megnyertem egymás után az 5%-os 100 kupát - ugyanakkor meg 2-3ezres értékek is vannak, amiket megnyertek, vagyis nagyon sok kapurarúgás után jött az első pozitív változás; pedig a vége felé már tutira használták az esélyduplázót is a nyereményre vágyók.)
 

DeletedUser24904

Guest
Egyáltalán nem személyeskedtem, egy cseppet sem.
A másik dolog, ha már szóba jött, a foci event.
Amit kupáért lehet venni, tudod, ami 5-6 óránként változik, a dupla eséytől balra.
Az evidens, hogy pl. az épület,lelátó ugyanazért a kupa mennyiségért, nekem kevesebbet termel,
mint a nálam pl. egy korral magasabban levő játékosnak, mert ha azt megveszem, az korom beli lesz.
Azt viszont egyáltalán nem tartom tisztességesnek, hogy pl. a 125 kupáért vásárolható pénzcsomag nekem 14ezer aranyat ad,
az utánam levő korban lévőnek meg 20ezret.
És az sem tisztességes, hogy az egyik ismerősöm, aki nem harcolt, ezért nem is vásárolt sok földet medálért, szintlépéskor a soron következő területbővítése átugrott egyet és 500 medál helyett, már csak 1000 medálért tudott földet venni. Valószínűleg így van akkor azzal is, ha valaki
kihagy a tech fán egy terület bővítést és később megy vissza érte, már magasabb áron kapja meg, még akkor is, ha közben nem vett egyet sem.
 

DeletedUser24904

Guest
Tévedsz, sem a medálért elérhető, sem a pénzért elérhető területek ára nem változik, csak ha közben felhasználtál 1-1-et, korral nem ugrik magától, fix db szám van mindegyik fajtából, fórumon megtalálható mindnek az ára. Ami pedig azt illeti, már hogyne volna fair, hogy magasabb korban nagyobb pénz vagy alapanyag csomag, több medál járjon? Bronzkorban 200 pénzt se költesz egy épület megépítésére, míg jövőben akár egy-másfél milliót, hogyan volna az normális, ha ugyanannyit kapnál a két korban eventen???

Oltári nagyot tévedtél most. Akkor elmondom, konkrétan nálunk történt a dolog, az asszony is játszik, nagynehezen összekuporgatta az 500 medált a földre, de még a megvásárlás előtt szintet lépett. Aztán akarta megvenni a medálos terület bővítést és láss, csodát, 1000 medálba került!
Tévedtem, nem 14ezer volt a 125 kupás pénzcsomag, csak 12ezer, a következő korban pedig ugyanaz 20ezer.
És itt is tévedtél, igenis unfair a dolog, ugyanis ez nem jutalom, hanem megvásárolható, az tök mindegy hogy kupáért, ami ingyen volt.
Ez nagyjából ugyanaz, mintha a boltban drágább lenne a kenyér annak, aki gazdagabb, vagy jelen esetben az hogy aki gazdagabb az ugyanazért a pénzért többet kapna valamiből a boltban, mint a szegényebb, mert mondjuk neki több a rezsije a nagyobb lakásában. Ne keverd össze a két dolgot. Evidens, hogy a jutalom mértéke nagyobb a fejlettebb játékosnak, mert mire is menne kevesebbel, amikor több a költsége. De itt én ugyanannyit fizettem a 12ezer aranyért kupában, mint az asszony 20 ezer aranyért. És a kupák mindkettőnknek ugyanannyiban volt.
 

DeletedUser24904

Guest
Tessék, lehet nézegetni, eléggé egyértelmű a dolog, valamit nagyon benéztetek, tovább nem fogok veled vitázni, elég rég játszom, ez teljesen egyértelmű dolog,fpgadd el, hogy vagy nálatok hiba lépett fel, és akkor írj a supprtnak, vagy ti néztétek el, de ne akarj meggyőzni olyanról, ami teljesen egyértelmű: https://forum.hu.forgeofempires.com/index.php?threads/terjeszkedések.1033/
Minden terület ott van, a végső árak nem változnak, ennyi, kérdezd a supportot, vagy bárkit.
Ami pedig azt illeti, ugyanannyit fizettél, az épületért is ugyanannyit fizetsz, mégsem jövő korit kapsz, az aránytalanul sokat adna ahhoz mérten bronzkorban mennyi a szükséglete a dolgoknak. A példád pedig rossz, a gazdag-szegény összevetéssel! Vesd össze a felnőtt-gyerek kérdést! Ugyanannyiba kerül ugyanazon márka ruhája, cipője más méretben? Nagyon nem... Bár ez sem tükrözi hűen az itteni helyzetet. A tény az, hogy itt ha bizonyos kupáért kora középkorban kapnál százezreket pénzből- alapanyagból, 3 koron keresztül nem kellene termelned, mert elég lenne minden szükséges építésre, ne nevettessük ki magunkat, hogy ez normális lenne. Ugyanakkor pedig, ha jövőben csak 10ezret kapsz abból egy dekort nem tudsz venni, az sem volna fair! Az adott korban mindig arányos mit kapsz ugyanannyi kupáért, nagyjából ugyanannyi dolgot tudsz belőle beszerezni, ugyanannyi dekort tudsz építeni 12ezerből abban a korban, mint 200ezerből ebben a korban, teljesen rendben van ez, ezt kell nézni, és nem azt, hogy ugyanannyiba kerül, arányosan ugyanannyit ér neked az, mint nekem ez, ez a kulcs, arányosan ugyanannyit ér, akárcsak egy gyereknek a gyerekcipő, olcsóbb, de egy felnőtt nem sokra megy vele, többet fizet mert nagyobb a lába, mindkettőnek cipő kellett, mégsem ugyanannyit fizettek, felháborító, nem? :D

A cipő példa teljesen rossz volt, mert még az egyforma gyerek és felnőtt cipő sem ugyanaz, több anyag,több munka, stb.
A helyesebb példa még mindig az, hogy mivel mondjuk a kupa is ingyen volt, egy bolt megnyitójára mentek el ketten és kaptok mindketten egy csak ott elkölthető 500 forintos vásárlási utalványt. Ebből az 500 forintból, most tök midegy, legyen krumpli, te kapsz 2 kilót, míg a másik 3-at.
Értem én a te példádat, most az én összegyűlt 200 ezer aranyamból dúskálok, míg egy több korral magasabban járó játékosnak az egy földterület. Természetesen azt is értem, hogy pl. a kincskeresésen nekem a legnyagobb pénzcsomag mit tudom én 17500 arany, a sokkal magasabban járónak meg mondjuk 100 ezer. Ugyanakkor ez, amit én mondtam, ez nem fair, hogy ugyanannyi kupáért több pénzt kap. Ha ez fair lenne, ahogy te mondod, hogy azért, mert a magasabb korban minden drágább, akkor visszafele is működni kellene nem? Hogy mivel ő 3-4-5ször, vagy akárhányszor több pénzt arat a házain, akkor fizethetne többet is a visszábbi korból való épületekért, mint én, hiszen neki még a dupla,tripla ár is smafu mondjuk egy virágzó kora beli templomért, mint nekem.(Nekem konkrétan a 44db 8órás házan, ha az összes meg van motiválva, akkor is egy templom két ilyen aratásból jön ki)
Amúgy meg eszemben sincs supporthoz "rohangálni", bár ezek lennének a legnagyobb bajok az életben, minden tök fain lenne.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Vanek ur

Aktív tag
Én nem fogok példát hozni; egyszerűen erről szól a játék. Minél magasabb korban van a játékos, annál több lesz a jutalma akár a főépületből (arany), akár a győzelmi toronyból (medál), akár a ládagyűjtésből (arany/alapanyag/medál), akár bármiből (még a PvP tornyokat is említhetném, de akár a speciális épületeket, amik magasabb korban magasabb termeléssel jutalmazzák a játékost). Ez van; ezt kell szeretni. Viszont a területek tényleg fix medál- és/vagy gyémántmennyiségűek; bár minél több területet szerzel meg ezek közül, annál drágább lesz az ára.
 

Vanek ur

Aktív tag
Az egyezkedéshez (mivel nem lett neki külön téma): szerintem sokkal korrektebb lenne, ha ahogy emelkedik a kérhető nyersanyagok száma (vagyis a nehézség), úgy emelkedhetett volna a lehetőség is. Mert az elején még a 3 is sok; de a közepétől meg már bőven kevés.
 

DeletedUser24348

Guest
Olyan nyeremények mikor lesznek amivel lehet is kezdeni valamit?
 

DeletedUser24348

Guest
Kösz. Erre kiváncsi leszek. De gazán rakhatnának be felújító készletet is.
 

DeletedUser24853

Guest
Az angol szerveren már bejelentették, elvileg Július 21. től jön náluk, amit nem igazán értek, gondolom az azutáni céhexpedíción lehet majd szerezni hozzá terveket. Egyébként felújító készlet most is van, asszem a 2. szint 3. kapu után 3% eséllyel.
 

Olaly

Tag
Jó lenne ha a 3. szint végén nyerhető dupla tervrajz esélyét egy kicsit levinnék, mert túlzásnak érzem hogy kétszer akkora esély van a két tervrajzra mint az többi nyereményre összesen. A 3. szint utolsó csatái elég kemények és veszteségesek. Ha tudnám hogy a végén két tervrajz vár és céhharcot nem befolyásolná tuti nem mennék végig. Két legfeljebb három hét alatt akinek kellett meg tudta szerezni az ereklye templomot (én azóta hetente összeszedek egy komplett tervrajzot), tehát annyira nincs szükség rá, főleg az expedíció fődíjaként.
 
Sziasztok

Bocsi hogy ide írom,de nem találtam hova kellene.
A kérdésem az lenne hogy a support-nak nem 24órán belül kellene válaszolnia?
Mert már 3 napja semmi válasz... Előtte 1 nap többször is válaszoltak,de most 3 napja semmi?!?!?!

Én is hiába várom a válaszukat:)

Jó lenne ha a 3. szint végén nyerhető dupla tervrajz esélyét egy kicsit levinnék, mert túlzásnak érzem hogy kétszer akkora esély van a két tervrajzra mint az többi nyereményre összesen. A 3. szint utolsó csatái elég kemények és veszteségesek. Ha tudnám hogy a végén két tervrajz vár és céhharcot nem befolyásolná tuti nem mennék végig. Két legfeljebb három hét alatt akinek kellett meg tudta szerezni az ereklye templomot (én azóta hetente összeszedek egy komplett tervrajzot), tehát annyira nincs szükség rá, főleg az expedíció fődíjaként.

Te sem a szerencsések közé vagy sorolható:)..kezet foghatunk!

összevontam tito
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Pokojó

Új tag
Sziasztok!
Meg tudja nekem mondani valaki,hogy amikor a céhexbe a dupla csata van én miért csak 8 katonával tudok csak csatázni,az ellenfél viszont 2x annyival? Hiába nyerem meg az első kört marad mondjuk 3 katonám azok is sérültek az ellenfél viszont veszít,de ő a második csatába berak újabb 6 katonát és persze nyer! J a és persze van támadási és védekezési bónuszom. Hogy is van ez??
 

DeletedUser23755

Guest
Sziasztok!
Meg tudja nekem mondani valaki,hogy amikor a céhexbe a dupla csata van én miért csak 8 katonával tudok csak csatázni,az ellenfél viszont 2x annyival? Hiába nyerem meg az első kört marad mondjuk 3 katonám azok is sérültek az ellenfél viszont veszít,de ő a második csatába berak újabb 6 katonát és persze nyer! J a és persze van támadási és védekezési bónuszom. Hogy is van ez??

Úgy, hogy két hullámban támadnak neked pedig azzal az egy összetétellel kell leverni mindkettőt. Ha jól emlékszem modern korban jelenik meg konti térképen is és onnantól az lesz a fura ha csak 1 hullám van :D
Egyébként többnyire a második hullám CE-n egy gyengébb összetétel; 2. szintre értendő főként mivel elsőn csak a fő részeken 2 hullámos (ismét emlékre hagyatkozok). Harmadik szint már más tészta de ugye az már a "mezei nehéz" kategóriában van, itt ha nem megy erővel akkor jönnek a termékek :D
1.: Nézd meg mindkét sereget és annak megfelelően válassz egységeket amik bírják a strapát (ha eddig automatáztál akkor próbáld lejátszani inkább ha elvertek)
2.: Zsivánnyal megtűzdelve próbáltad már?

És nyugi, nem kell baromi magas korban és/vagy eget verő támadóval rendelkezni ahhoz, hogy vihető legyen a 2 hullámos ellenfél :)
 
Fent