Kibeszélő céhes expedíciók

DeletedUser24487

Guest
Sziasztok
Nekem tetszik,úgy ahogy van,Tőlem akár még erősebb védelmet is adhatnátok,mondjuk lehetne egy extra szint még,
Azért van egy észrevételem:mégpedig ,hogy az lesz benne az első aki több csatát felad,mármint céhtagok között!!
Tehát a feladott csatákért nem kellene pontokat osztani,vagyis csak a haderőhöz:) mert oda meg jól jön:)
De egy üde szinffolt lett :) igy is:p
 

DeletedUser3968

Guest
Szerintem töröljék el a jutalom egységet. Vagy maximum minden egyes térképen csak egyet lehessen kapni.
Így értelmét vesztik a katonai épületek, a csatákra szakosodott emberek városai,valamint tulajdonképpen ez jogosulatlan előny, mert pl. aki a késő középkor elején van és kap mondjuk minden héten három ágyút és 2 nagy íjas íjászt, rögtön előnyben van. Szerintem nagyon rossz ez a jutalom egységes renszer. Teljes mértékben ellenzem. A katonai erőt a fejlettséghez kéne kötni, de ez a lehetőség teljesen hazavágja a játék lényegét szerintem.
 

DeletedUser3968

Guest
A saját korával.
Ennek a játéknak szerintem pont az lenne a lényege, hogy minél előrehaladottabb a városod, annál jobb egységeid, épületeid, stb... vannak, ez az ingyen katona lehetőség tönkreteszi ezt a folyamatot.
 

DeletedUser23560

Guest
Ugye? :D
1 kommandóst tuti kaptál, a nehezebb része, hogy a küldetések közt ne legyen olyan, ami megakasztja a sorozatot... de ezek szerint nincs :)
 

DeletedUser4561

Guest
Főleg adminoktól kérdeznék most! Céhen belül beszélgettünk, és kiderült, hogy pl. 3. szint végén valakinek csak 15%, nekem konkrétan 30%, de olyan is akad, akinek 100% bónuszos az ellenség. Lehet azt tudni, hogy ezek a %-ok mitől függnek?
 

DeletedUser23560

Guest
Mindenkinek a saját bónuszához igazítják, tehát annak a függvénye.
 

DeletedUser4561

Guest
A tapasztalat alapján nem egészen. Egy virágzós céhtárs 54%-os bónusszal a 3. szint végén 15%-os ellenfeleket kap, én gyarmatiban 25%-kal ugyanitt 30%-os ellenfeleket kapok, míg egy jövős céhtárs 90%-kal 100%-os ellenfeleket. Én ezek alapján arra következtetek, hogy számít a saját bónusz ugyan, de számít a kor is, és esetleg az is (külföldi fórumokról olvasottak alapján), hogy az illető eddig mennyit csatázott már, ergó mennyire tapasztalt. Persze ezek csak az én feltételezéseim, de jó lenne tudni pontosan, hogy mitől függ, és aszerint húznám a neviket.
 

DeletedUser3968

Guest
Lehet amúgy, hogy eddig is voltak ingyen egységek, de hát ez a heti négy, vagy öt, nem tudom már,(esetleg még több ha nem csak az első térképen csatázhatsz) ez egyszerűen túl sok.
Egyszerűen nem tetszik.
 

DeletedUser10514

Guest
Lehet amúgy, hogy eddig is voltak ingyen egységek, de hát ez a heti négy, vagy öt, nem tudom már,(esetleg még több ha nem csak az első térképen csatázhatsz) ez egyszerűen túl sok.
Egyszerűen nem tetszik.
Ugyan... ez csak annak tűnik így, aki még nem épített Alcatrazt. Onnantól az a pár ingyenes nem oszt-szoroz. De úgy egyébként meg nincs kívánságműsor, szóval koraiban amikor még nincs Alcatraz, mondjuk kapsz 1 lovagot, ami általában nekem semmire nem jó, nem is szoktam soha istállót építeni? Na bumm... nincs belőle semmi haszon. Nem hinném, hogy van olyan ember aki nem a többi, lényegesen hasznosabb jutalomért csinálná, a legtöbben szerintem hanyagolnák is az ingyen katona szerzés lehetőségét és mást rakatnának a helyére.
 

DeletedUser3968

Guest
Lehetséges. Ez csak az én szubjektív véleményem.
Így Alcatraz nélkül tényleg van értelme annak amit mondok, Alcatrazzal viszont tényleg nincs, de az már igazából tényleg mindegy, mert abban a korban már úgyis sok egység van.
Én például a gyarmatosítás korának az elején vagyok jelenleg és így szerintem elég hülyén venné ki magát, hogy két hét múlva már van pl 5 tábori ágyúm, 3 gránátosom meg 2 dragonyosom.
A kora középkorban amúgy tényleg nincs nagyon használható egység, max a zsoldos, meg a páncélos gyalogság.
De én az expedíciót pont csak az ingyen katonák, meg a PVP pontok miatt csinálom, mert a többi jutalom annyira nem jó szerintem.(Annak ellenére, hogy azért nyilván jól jön)
 

Vanek ur

Aktív tag
Ha át tudod megad küzdeni a harmadik szintig, és addig összeszedtél emberveszteség nélkül ~10 egységet, akkor megérdemled. Ha még a harmadik szinten is átküzdöd megad veszteség nélkül, akkor az ottani egységeket is megérdemled. Szerintem. :)
 

DeletedUser23505

Guest
Szerintem töröljék el a jutalom egységet. Vagy maximum minden egyes térképen csak egyet lehessen kapni.
Így értelmét vesztik a katonai épületek, a csatákra szakosodott emberek városai,valamint tulajdonképpen ez jogosulatlan előny, mert pl. aki a késő középkor elején van és kap mondjuk minden héten három ágyút és 2 nagy íjas íjászt, rögtön előnyben van. Szerintem nagyon rossz ez a jutalom egységes renszer. Teljes mértékben ellenzem. A katonai erőt a fejlettséghez kéne kötni, de ez a lehetőség teljesen hazavágja a játék lényegét szerintem.
Méghogy jogosulatlan előny? Ne nevettess! :D
Tapasztalatból mondom, mivel most léptem kort, és minden katonai fejlesztés messze még, igencsak megérdemeltem azt a pár egységet, hogy a harmadik szinten használhassam, mert azok nélkül esélyem sem lenne arra, hogy 100% támadó-védő bónusz ellen befejezzem az Expediciót, régebbi kori egységekkel, az alcsonynak nem nevezhető támadó bónuszommal. :)
Ott meg ugye, jöhet akár prémium épület is, remélem, nem tartod azt is túlzásnak! :D
 

DeletedUser24904

Guest
A céh expedícióval kapcsolatban kíváncsi lennék arra, hogy fordulhat elő olyan, hogy egy egyhelyben álló nehézgyalogsági egységet miért 4db ugyanolyan egység közvetlen egymást követő 1 ütésével tudok leverni? Megjegyezném, nincs a térképen olyan pont, amelyen egy ilyen egységem kibírna 4 ütést, akár a gyengébb katonáktól is! Ugyanolyanoktól meg max. 2(talán 3, de 4 soha!) és vége is!
Ui.: Majd elfelejtettem, és mindezt úgy, hogy 6% védekezési és támadási bónuszt ad az Aacheni-m.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Vanek ur

Aktív tag
A nehézgyalogosok a nyílt területen alapból védekezési bónuszt kapnak. Ha pedig olyan egységgel támadod, ami ellen még egységbónusza is élhet, akkor nagyon sokszor kell megütni, hiába van 6%-nyi támadóbónuszod (ami szinte semmi, pláne a kis támadóértékű egységekkel a játék elején).
 

DeletedUser24904

Guest
én ezt értem, de továbbra is ugyanaz a kérdés, hogy én a 6% bónuszommal,plusz a nyílt területen kapott védekezési bónuszommal, plusz az általad említett egységbónuszommal együtt sem bírok ki 4 pofont soha, semmilyen egységtől!
 
Fent