Céhcsatatér

Szereted a céh csatateret?

  • Igen

    Szavazatok: 5 50,0%
  • Nem

    Szavazatok: 1 10,0%
  • Sose játszotam

    Szavazatok: 1 10,0%
  • Van amikor igen van amikor nem

    Szavazatok: 3 30,0%

  • Összes szavazó
    10

Kalap23

Aktív tag
Van egy megfigyelésem.A céhem Gyémántligában játszik.Már nagyon rég állandóan olyan a csatatér, hogy vannak a velünk egyszintü céhek és egy giga céh (25-35 fős).


Értem én, hogy az erős céhek tarolnak, de akkor mért kisebb céhekell sorolja össze a rendszer?
Jó, lehet, hogy ezek a céhek is gyémántligában játszanak, de így nem élvezetes a céh csatatér.:(:(
 
Utoljára szerkesztve:

helen

Nagyon aktív tag
Mi lenne a megoldás ?
Az hogy a nagyobb aktivitású, vagy több tagból álló céh ne üssön a csatatéren ?
Álljon és malmozzon míg várják hogy a többiek foglalnak valamit ?

Nagy eséllyel még így is malmoznak, mert elfoglalják gyorsan a területeket, aztán várják hogy a többiek is foglalják, tőlük..

A csatatér élvezetes tud lenni, ha a szektorok pörögni tudnak.
 

Próféta

Nagyon aktív tag
Szerintem ilyen esetben 1 vagy nagyon maximum 2 csapatos CéhCsataTeret kellene létrehozni. Az ember sosem tud elég igazságos lenni!
Egy kérdésem lenne, a kis létszámú csapatoknak később kezdődik a CéhCsataTér? Vagy náluk is 8-kor szólal meg a giling-galang? Mert ha igen, akkor előttük is ott a lehetőség a területszerzésre, csak gyorsnak kell lenni! Ennyi ennek a trükkje :)
 

Kalap23

Aktív tag
Szerintem ilyen esetben 1 vagy nagyon maximum 2 csapatos CéhCsataTeret kellene létrehozni. Az ember sosem tud elég igazságos lenni!
Egy kérdésem lenne, a kis létszámú csapatoknak később kezdődik a CéhCsataTér? Vagy náluk is 8-kor szólal meg a giling-galang? Mert ha igen, akkor előttük is ott a lehetőség a területszerzésre, csak gyorsnak kell lenni! Ennyi ennek a trükkje :)
Ugyanakor indul náluk is.
De így is vannak gondok.
Pl van egy céh amiben profi játékosok vannak.
Ők beletesznek mindent a céhcsatatéren és megnyerik a céh csatateret a többi céh pedig vagy nyer vagy nem.
Így állanóan ilyen céheket kapnak nem csoda, ha csúsznak egy ligát.
Minden ligában vannak ilyen céhek akik még nem érték ell a fő ligát.

Csak azt mondom, hogy a mi céhünk hiába tessz bele mindent az elején (elfoglal 4-5 szektort), ha a nagy céh 1 nap alat elfoglalja azokat.
Így fölöslegesen fosztotak ki magát a játékos, ha a céhe a szektor 24-óráig se uralja.
 

Próféta

Nagyon aktív tag
Hát általában így van, hogy csak egy csapat nyerhet. De a "top" csapat által elfoglalt 24-28 szektor 4 óra múlva felszabadul és megszerezhető, úgyis mondhatnám, hogy szabad a vásár a kicsik előtt. Amúgy meg 2. és a 3. hely is szépen hoz a konyhára.
Minden ligában így van ez, de még az életben is vannak egy bajnokságon belül erősebb és gyengébb csapatok is.
Várom, várjuk az építő jellegű javaslatokat, mégis hogy képzeled igazságosabbá tenni a ligát :)
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
Szerintem az a gond, hogy 1000 a maximálisan elérhető pont.
Nyilván a legjobb céhek 1000 ponton állnak, viszont kicsit gyengébb céhek is könnyen elérhetik a maximális 1000 pontot.
Továbbá az is probléma, hogy ezután az 1000 ponton álló céheket nem a valós erejük alapján eresztik össze a következő csatatéren, így oda bejutnak a legerősebb céhek és gyengébbek is, akiknek viszont ott nem lesz semmi esélyük, csak unatkozni fognak, amíg a két legerősebb céh egymás közt cserélgeti a szektorokat.
A megoldás lehetne a maximális 1000 pont eltörlése, hogy a legerősebb céhek tényleg egymással kerüljenek össze.
Vagy ahogy fentebb írták, az is jó lenne, ha a maximális 1000 pontot elérve már kevesebb céh csatázna egymással egy csatatéren. (Gondolok itt kettő vagy három céhre.)
 

Kalap23

Aktív tag
Szerintem az a gond, hogy 1000 a maximálisan elérhető pont.
Nyilván a legjobb céhek 1000 ponton állnak, viszont kicsit gyengébb céhek is könnyen elérhetik a maximális 1000 pontot.
Továbbá az is probléma, hogy ezután az 1000 ponton álló céheket nem a valós erejük alapján eresztik össze a következő csatatéren, így oda bejutnak a legerősebb céhek és gyengébbek is, akiknek viszont ott nem lesz semmi esélyük, csak unatkozni fognak, amíg a két legerősebb céh egymás közt cserélgeti a szektorokat.
A megoldás lehetne a maximális 1000 pont eltörlése, hogy a legerősebb céhek tényleg egymással kerüljenek össze.
Vagy ahogy fentebb írták, az is jó lenne, ha a maximális 1000 pontot elérve már kevesebb céh csatázna egymással egy csatatéren. (Gondolok itt kettő vagy három céhre.)
Igazad van
 

Kalap23

Aktív tag
Létrehoztam egy szavazást, hogy szereted a céhcsatateret vagy nem.

Mindenkit megnyugtatok senki se látja, hogy ki mire szavazott, csak az eredményt.
 

helen

Nagyon aktív tag
Ugyanakor indul náluk is.
De így is vannak gondok.
Pl van egy céh amiben profi játékosok vannak.
Ők beletesznek mindent a céhcsatatéren és megnyerik a céh csatateret a többi céh pedig vagy nyer vagy nem.
Így állanóan ilyen céheket kapnak nem csoda, ha csúsznak egy ligát.
Minden ligában vannak ilyen céhek akik még nem érték ell a fő ligát.

Csak azt mondom, hogy a mi céhünk hiába tessz bele mindent az elején (elfoglal 4-5 szektort), ha a nagy céh 1 nap alat elfoglalja azokat.
Így fölöslegesen fosztotak ki magát a játékos, ha a céhe a szektor 24-óráig se uralja.
A csatatérnek nem az a lényege, hogy elfoglalod a szektort, és aztán rajta ülsz a csatatér végéig. Sok céhnek az az alapvető problémája, hogy ezt nem fogja fel. Nem véletlen hogy csak 4 óra zár van a szektorokon. Letelik a 4 óra, és neki lehet esni, el lehet foglalni, hogy aztán megint leteljen a 4 óra és kioldódjon a szektor, és megint lehessen foglalni. Ha egy céh nem tud gyémántban gyorsan elfoglalni szektorokat, ha egy céh még mindig napokig szeretné megtartani amit foglalt, akkor hiába került be a legmagasabb ligába.. igazából még nincs ott a helye.
 

Kalap23

Aktív tag
A csatatérnek nem az a lényege, hogy elfoglalod a szektort, és aztán rajta ülsz a csatatér végéig. Sok céhnek az az alapvető problémája, hogy ezt nem fogja fel. Nem véletlen hogy csak 4 óra zár van a szektorokon. Letelik a 4 óra, és neki lehet esni, el lehet foglalni, hogy aztán megint leteljen a 4 óra és kioldódjon a szektor, és megint lehessen foglalni. Ha egy céh nem tud gyémántban gyorsan elfoglalni szektorokat, ha egy céh még mindig napokig szeretné megtartani amit foglalt, akkor hiába került be a legmagasabb ligába.. igazából még nincs ott a helye.
Az a baj, hogy sok szektort foglal el egy céh és ha az egyik céh elfoglalja a szektort vissza foglalják és a céh újra nem tud rohamozni mert elérte a maximum kapacitását.
Konkrétán hiába ad bele mindent a céh és foglal el 4-5 szektort az elején ha azt elveszítik és akkor semmi értelme nem volt, mert alig kaptak pontot és a tagok pedig elvesztették a hadseregüket, meg az árúikat és a céhük még mindig csak a - helyen van.
 

helen

Nagyon aktív tag
Az a baj, hogy sok szektort foglal el egy céh és ha az egyik céh elfoglalja a szektort vissza foglalják és a céh újra nem tud rohamozni mert elérte a maximum kapacitását.
Konkrétán hiába ad bele mindent a céh és foglal el 4-5 szektort az elején ha azt elveszítik és akkor semmi értelme nem volt, mert alig kaptak pontot és a tagok pedig elvesztették a hadseregüket, meg az árúikat és a céhük még mindig csak a - helyen van.
Még mindig nem érted. Pont ez a lényege, hogy a szektorokat a céhek úgy passzolgatják ide-oda, mint a fociban a labdát. Szerencsés esetben az a labda sem csak az egyik csapatnál van a játék végéig, hanem hol itt, hol ott. Így van a csatatéren a szektorokkal is. S ha egy céh kimerült 4-5 szektor elfoglalásától, és azután már nem képes többet foglalni, nem képes visszavenni újra és újra a szektorokat, akkor mondjuk ki, az a céh nem való a magas ligába. Annak a céhnek még mindig alacsonyabb ligákban van a helye, ahol az erőben hozzá hasonló céhekkel kerül össze, és ahol bizony még nem nagyon megy a szektorok passzolgatása, hanem elég ha elfoglalják azokat, aztán malmozhatnak a céhek a csatatér végéig.
 

Kalap23

Aktív tag
Még mindig nem érted. Pont ez a lényege, hogy a szektorokat a céhek úgy passzolgatják ide-oda, mint a fociban a labdát. Szerencsés esetben az a labda sem csak az egyik csapatnál van a játék végéig, hanem hol itt, hol ott. Így van a csatatéren a szektorokkal is. S ha egy céh kimerült 4-5 szektor elfoglalásától, és azután már nem képes többet foglalni, nem képes visszavenni újra és újra a szektorokat, akkor mondjuk ki, az a céh nem való a magas ligába. Annak a céhnek még mindig alacsonyabb ligákban van a helye, ahol az erőben hozzá hasonló céhekkel kerül össze, és ahol bizony még nem nagyon megy a szektorok passzolgatása, hanem elég ha elfoglalják azokat, aztán malmozhatnak a céhek a csatatér végéig.
Értem én
 

helen

Nagyon aktív tag
Hidd el, tudom miről beszélek. Én is voltam ilyen céhben. - Saját alapítás - Elértük a gyémántot, de nem tudtuk felvenni a versenyt a nagyobbakkal, csak láb alatt voltunk nekik. S talán még fel sem fogtuk, frissen bekerülve, hogy mi is lenne a lényeg.. Mi is még ott tartottunk hogy elfoglalunk pár szektort, és megtartjuk. Nos nem így van. Platinában még szépen el lehet boldogulni így, de a gyémántban már ez nem elég a dicsőséghez. Ott már keményen kell a kincstár, és kellenek a harcosok. Ott már nem fogsz tudni úgy foglalni, hogy tárgyalással próbálkozol, mert az lassú, míg az ellenfél csatázik, és behúzza a szektort az orrotok elől. Platinában még csak-csak visszatöltöd a kincstárat meg a raktáradat termékkel, meg ha óvatos vagy, nem is használsz el sokat.. De gyémántban kimeríted a céhet. Gyémántban azoknak van előnye, akiknél jobban meg van szervezve a visszapótlás, és több harcosuk van, akik képesek a kellő időben ott lenni, és gyorsan ütni. Igen, a kellő idő.. mert ez is nagy különbség. Itt már nem tudsz úgy érvényesülni hogy kijelölöd a szektort, és majd pár óra alatt behúzza a céh. Gyémántban gyakran csak pár perc van erre. S ha egy céh nem tud ezeknek a feltételeknek megfelelni, sajnos hiába érték el azt az 1000 pontot.. még nem valók a gyémibe. :(
 
Fent